UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Cesta ženy k duchu boje

.

Mnoho žen dnes cítí potřebu nejen sportovat pro krásu, ale také se naučit fyzicky bránit. Často v tom vidí další stupeň v osobní samostatnosti, nebo se skutečně bojí okolního světa a reálně hrozících nebezpečí.

 Tyto vnitřní psychické tlaky nutí ženy vyhledávat kurzy sebeobrany a bojových umění. Je realitou, že se chtějí naučit bránit hlavně mužům, kteří jsou nejčastější vykonavatelé násilí na ženách ať už z cílem ukořistit hmotné nebo sexuální hodnoty...

 Je smutné, že ženy v touze naučit se bránit vyhledávají jako instruktory a trenéry muže dominantního vzhledu, nadprůměrné svalové výbavy a fyzické síly. Často bývalé vojáky nebo policisty, kteří většinu mezilidských konfliktů v životě řešili jen s použitím fyzické přesily podpořené respektem ostatních před zákonem.

 Mnoho z nich neumí prohrávat, tělesná konstituce je jim většinou dostatečnou ochranou a pro ostatní vizuálním varováním. Většinou nikdy nezažili devastující prohru, včetně fyzických a psychických následků. Technické chyby v boji dotahují hrubou silou a většinou se rvou jen s evidentně slabšími obětmi, které si sami vybrali. 

 Jsou jako nadupaná terénní auta, vyvinutá ke zvládání těch nejextrémnějších podmínek, ale reálně stojící naleštěná v garáži, sloužící svému majiteli pouze k víkendovým lovům na naivní barové společnice. Není pak z podivem, že mnozí z takových trenérů si pak na každém kurzu najdou jednu až dvě povolné dorostenky, které podlehly jejich fyzické fascinaci a z nichž se stanou jejich krátkodobé milostné souputnice.

 Nevím, no… Chce-li se žena naučit reálně bránit, měla by jako trenéra, vyhledávat spíše muže podprůměrného vzrůstu a muskulatury, který odmalička byl nucen bojovat o své místo na slunci…a vybojoval ho. Muže, který po tréninku spěchá za svou ženou a dětmi, protože to je pro něj maximální hodnota, a ne noční život a tep velkoměsta.

 V ideálním případě je pak nejlepší trenérka drzá a oražená žena, která si prošla nepříjemnou zkušeností dlouhé šikany na intru nebo v kriminále, nepříliš hezká a s postavou přecejen vybočující z ideálu bárbínkovské krásy. Ženu, která se za svůj život v machistické společnosti ubránila stovkám urážek, alespoň pěti znásilněním …a minimálně jednou znásilněná byla. Ženu, která reálně ví, co jako ženská obrana funguje a co ne.

 Jenže některé ženy stále podvědomě vyhledávají spíš ochranu a krátkodobě příjemný pocit z „chlapa“ ve své blízkosti, než by v tělocvičně s pomocí potu a bolesti hledaly samy sebe.

.

Marek Chlíbek – Dago

PS. Kamaráde, díky za přečtení! Máš-li k tomu co říct, neboj se doplnit či nesouhlasit v komentáři.

 

komentáře 2

1 Věra { 23.09.15 at 14.29 }

Milí Marku
Podle těch článku co tu čtu soudím, že o tom nejspíš něco víš. Máš-li mi koho doporučit, prosím poraď. Pořád hledám někoho kdo by mi v tomhle dokázal pomoct ale od lidí se dočkám jen prázdných slov no a jak jinak než skutek utek. Nedávno nastala taková ošemetná situace kdy jsem se musela v afektu postarat sama o sebe. Zastala jsem se jistého jedince v nevýhodě proti přesile který stejně utek a mne tam nechal. Ani nevím jak jsem to dokázala ale ubránila jsem se a jednoho z nich jsem nějakým způsobem spacifikovala a utekla. Kvůli tomu mě teď nahání banda vyfetovaných grázlů a nevěřím v to že budu mít zase to štěstí a dokážu se ubránit. Odhodlání by bylo ale jak tohle skončí to je ve hvězdách. Řekni mi, kde hledat a koho aby mě tak nějak ukázal cestu jak se jim postavit.

2 Ondrej { 01.09.15 at 0.19 }

Velmi trefny clanok. Z mojej skusenosti: zeny, ktore nevyrastali priamo v nejakom „klube karate“, iba velmi tazko chapu vyznam sebaobrannych technik a napr. to, ze obrana znamena okamzity prechod do protiutoku. Ako keby to bolo proti ich prirodzenej zenskej jemnosti. …a ked uz sa to na konci treningu konecne naucia, po vikende su zase na bode 0. A zase u tych, ktore s bojovym umenim vyrastali (alebo napr. niektore hadzanarky) casto pozorujem, ze sa spravaju ako chlapi, su drze a vnucuju ostatnym svoje nazory bezohladu na ich zrelost :-(.