UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Příspěvek čtenáře k bojovému umění Musado MCS

Ahoj Marku,

před pár týdny jsem se po několika letech nějak náhodou proklikl na server specnaz.cz a viděl jsem dotaz na ‚zázračné‘ techniky Musado MCS. Nemám žádný kredit abych si přečetl reakce, ale píši své zkušenosti s Musadem.

Trénoval jsem kdysi chvíli sice tradiční a ne MCS a co si pamatuji od jednoho z instruktorů, tak MCS techniky jsou destruktivní, tzn. s trvalým poškozením či následky.

Samozřejmě je to vždy o člověku který techniku použije, ale MCS je tak prostě koncipováno. Systém pro válečný stav, ne pro civilní sebeobranu.

Navíc samotné MCS je rozděleno na 3 stupně a zase je určeno, které techniky se učí jací vojáci či policisté.

Jak nám říkal jiný instruktor, techniky v tradičním a MCS Musadu jsou zhruba z 80% stejné a rozhodně nejsou nikterak tajné, akorát v MCS přijde zakončovačka třeba dříve a není to zrovna třeba zakončení zakleknutím protivníka s končetinou v páce, ale asi si dokážeš sám představit, jaké zakončení je pro válečný stav, v 3.stupni MCS je to zřejmě již jen smrt protivníka.

Musado techniky pochází z mnoha bojových umění, třeba v Judu se můžeš naučit mnoho způsobů jak s protivníkem ‚třísknout‘ o zem, v Musadu je jich pár jednoduchých, které je reálné použít třeba i po 30 km pochodu s těžkým batohem na zádech.

Člověk jež Musado sestavil je Němec a vyvinul jej pro stav války a jakési nepsané motto ‚přežít za každou cenu‘ mluví za hodně. Také nejde o to vycvičit zcela nereálně z jedince v krátkém časovém období ‚superzabijáka‘, ale z velkého množství lidí s co nejširším spektrem těl (malí, velcí, hubení, tlustší, ohební, méně ohební apod.) v nějakém přijatelném časovém období v jednoduchých podmínkách lidi, jež by ve válce při boji muže proti muži měli šanci přežít a nezůstali ‚civět‘ až bude po nich.

Němci jsou silně křesťansky založení a od mala je jim vnucováno jak mají ‚správně morálně‘ žít, nezabiješ atd., počítám, že pan Grudzenski si i tohle uvědomil a možná proto tam není žádné ‚duchovno‘.

Navíc v Německu ani tradiční Musado není, tam je pouze MCS.

Doopravdy nevím, k čemu by bylo, kdyby civilisté cvičily pouze destruktivní techniky, to by se pak na zábavách či diskotékách místo pár facek až pěsťovek prokopávala kolena – v tom lepším případě?

Zároveň si vzpomínám, že techniky byly začleňovány i v rámci právního řádu ČR, kdy něco jiného je když destruktivní techniku použije policista ve službě při zásahu (nehledě na vojáky ve válce), ale na co by to bylo, když by tohle využil civilista v nějakém chvilkovém disko-zkratu a sám se s tím pak už ani pořádně nevyrovnal?

Co mohu napsat za sebe, tak jsme se na Musadu všichni shodovali na tom, že bychom se nikdy nechtěli dostat do situace, kdy bychom ho museli použít, protože člověk velmi rychle poznal, jak lehce a hodně nepěkně jde lidské tělo poničit a jak rychle a hodně nepěkně může být poničen i člověk, co trénuje i pár let a leccos mu jde dobře. Hodně lidí říkalo, že by prostě takhle někomu ublížit (i v rámci sebeobrany) asi nedokázalo a sami instruktoři říkali, že je lepší ani nikam nejít než se do něčeho zkoušet ‚hrdinsky‘ zaplétat, na pár modelových situacích jsem sám poznal ‚fatálnost hrdinství‘.

Jedna modelovka byla třeba dvoumetrovej chlap, klečel na ženský, ta řvala o pomoc. Chytl jsem ho pod krkem, strhl na zem a ‚dupnul‘ mu na hlavu, protože jsem se takovýho obra sám bál a bál jsem se, že se pustí do mě, bylo by možná po něm a pěkně jsem to posral. Pak mi řekli, že situace napodobovala manžele, kteří se ožrali v hospodě a cestou domů se zhádali, ona začla řvát a muže nějak fackovala, on ji nějak chytal ruce, jak byli nalitý tak se svalili na zem a tam na ní klečel, aby nedělala ostudu, typická scénka z jejich narušenýho ‚italskýho‘ alko-vztahu (a tuším, že něco podobnýho není v policejních statistikách nějakou raritou

– rozhádaní opilí manželé, co se do sebe pustí).

Co vím tak i jiné vojenské systémy (třeba Krav maga) mají techniky rozdělené a civilisty neučí ty ryze vojenské.

V Musadu MCS jde o holé přežití v extrémním stavu a systém výcviku je tomu přizpůsoben.

Samotní instruktoři MCS říkali, že ty MCS zakončovačky fakt nejsou nic pěknýho a cvičit pořád nějaké lámání vazu apod., dej pokoj, jsem rád že žijeme v míru :-).

Ono to nacvičit ani pořádně nejde a jestli to je efektivní systém nebo ne by se poznalo jedině ve válce, kterou určitě nikdo z nás nechce a jsou třeba dokumenty o tom, jak nevratně psychicky válka zlikvidovala muže, kteří jí prošli a jak málo z nich se s tím, co prožili dokázali vyrovnat

– díky za tip před pár lety na knihu Platili mě za smrt od Robina Horstfala (snad je jméno autora správně).

Takže na závěr, MCS techniky jsou koncipovány jako destruktivní, tradiční ne, to nám kdysi říkal jeden instruktor.

Sám mám za to, že pokud se člověk chce vskutku dozvědět o něčem co nejvíce, tak prostě má kontaktovat lidi co se tím zabývají už nějakou dobu a pokecat o tom s nima, není problém najít nějaký kluby MCS a řekl bych, že každý se určitě rád podělí se svými zkušenostmi se zájemcem, který přistupuje otevřeně, nelže, nic nezakrývá, nepředstírá apod. :-).

Prosím, pokud tento příspěvek uvedeš do té diskuze nebo fóra nebo někam, neuváděj můj email (kvůli spamům, čím méně email někde je, tím méně spamů – díky).

 Měj se pěkně

 Kamil Landa

http://biblesvata.webzdarma.cz/kamillanda