UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Chcete opravdu do Legie? Chcete se stát opravdu Legionářem?

Chcete opravdu do Legie? Chcete se stát opravdu Legionářem? Pro ty z vás, co jsou pevně rozhodnutí, tu mám pár postřehů, který podstatně ulehčí vaše rozhodnutí vstoupit do CL (nebo se na to vykašlat). Je to delší, ale vím zcela jistě, že ten kdo se legionářem chce stát, si to přečte až do konce. Na konci pak budete pevně rozhodnutý vstoupit (nebo nevstoupit) a budete mít základní znalosti, které vám podstatně ulehčí minimálně prvních pár týdnů vašeho angažmá v Legii.

Hned na začátku se musim zmínit o problému tohodle fóra. Ještě tak 6 let nazpátek sem chodili legoši s poctivě odslouženým servisem (třeba Leg.Michel, Standa Gazdík) a snažili se odpovídat na dotazy zvědavců. Kluci, co do Legie skutečně chtěli se na nic neptali a jen četli odpovědi. Po nějaké době se legoši vytratili (přesídlili jinam) a na jejich místo se dostali kluci, který Legii poznali maximálně v Augbani. Hodně vyjímečně v Castlu. Fórum tak postupně změnilo svojí náplň. Místo rady „JAK SE DOSTAT DO LEGIE“ se změnilo na „JAK SE DOSTAT DO ŠTRASU“ nebo „JAK SE DOSTAT ZE ŠTRASU DO AUBAGNE“.. Pokud tedy někdo absolvuje cestu až na jih a vydrží tam aspoň jeden den, vrací se už jako hrdina a všem vypráví o tom, jak to v „tý legii“ vlastně vypadá. Nic ve zlým. Každý, kdo se tam sám vydá namísto sezení u kompu a psaní proseb o doprovod, aspoň něco dokázal. A pro lidi, co už ve Štrasu nebo na jihu taky kdysi byli, je tohle vyprávění přinejmenším nostalgický, protože to vyvolává řadu vzpomínek. Můžeme vidět, jak se vlastně časy (ne)mění. Jenže informační hodnota těhle reportů pro kluky co se do Legie chystají skutečně vážně je ale malá a hlavně strašně zmatená. Taky proto, že samotný kluci co ty informace píšou se v přijímacím procesu Legie a v jejím běžným chodu orientujou jen hodně povrchně.

Za dva týdny co navštěvuju tohle fórum sem si přečetl většinu posledních vláken. Těch rozumných komentářů je v nich jen pár. Zbytek mi přijde že ho píšou malý děti, co chodí na tohle fórum jen aby si něco dokázali. Když mi bylo 9 let, tak jsem jel poprvý sám autobusem z Plzně do Olomouce za mojí bábou. Naši mě vzali k busu, řekli „běda jak se ztratíš, babka na tebe v OL čeká!“ a bylo to. Dneska není několik plnoletejch kluků schopných koupit si lístek na bus a jet sami do Štrasu nebo Paříže.. Nejdřív je třeba mámu poprosit o sundání plín. Pak až uvažovat o Legii.

Jak teda začít? Vezmu to asi tak nějak popořadě. Pokud máte sundaný plíny a nedělá vám problém koupit si u paní prodavačky jízdenku do ciziny a vyrazit SÁM do světa, máte na půl vyhráno. Kdysi bylo hodně velký plus, když jste měli jízdenku jednosměrnou a u sebe jen pár franků. Měli jistotu, že nejste „turisti“ a že to myslíte se vstupem vážně. Psalo se to tušim i do papírů. Do Legie se dřív utíkalo před vaší minulostí, začít nový život. Kariéra, armáda, být vojákem, nový život a nebo třeba dobrodružství byli dobrý důvody pro vstup, který se vepisovali do formulářů. Kdo napsal ve třech důvodech peníze, měl mínusovej bod. Zlatokopy tam neměli rádi.

Od první chvíle co jste v Legii, jste sledovaný. Sleduje se vaše chování, váš přístup k ostatním EV(engage volontaire/ángažé volontér-angažovaný dobrovolník, uchazeč), k povinnostem, k legošům. Výsledky sledování se projeví v závěrečném rozhodnutí o přijetí. Ten kdo je pevně rozhodnutý že chce být legionářem, má tento přístup vždy kladý. Když vás ve Štrasu vyženou ven vytrhávat trávu z asfaltový cesty, je prakticky jasný, kdo půjde za pár dní do civilu. Kluci, co mají v hlavě Legii se sehnou hned k práci a bez řečí začnou trhat. A trhají do doby, než přijde CCH(caporal-chef/kaprál-šéf – od plusmínus sedmi let servisu) a neřekne stačí. Děti s plínama se tváří kysele, trhají otráveně a znuděně, brblají a každou chvíli chodí za batiment(batimó/budovu) kouřit. Odcházejí obvykle už ve Štrasu(náborové centrum) nebo v Aubagne(přijímač/výběrák na jihu). Pokud se čirou náhodou dostanou až do Castlu(výcvikáč), tak odcházejí do civilu tam nebo zdrhají hned po něm.

Kluci, co mají v hlavě Legii, mají už nějakou hrubou představu o tom co je čeká. Ví že to nebude med a že tam nebude mamka s plínama. Vidí jen to, že budou legoši v regiment(režimón-útvar) a že jednou by mohli mít dobrou pozici. Proto jsou splachovací. Nevadí jim řvaní, nadávky, buzerace, kopance, facky, rány pěstí. Nejsou ve školce. Jsou v armádě a jednou budou nasazovat svůj život a budou na nich záviset životy jiných. To bude jejich práce, to bude jejich povinost. Ví taky, že dokud nebudou mít minimálně hodnost caporal(kaprál – po plusmínus dvou letech), budou pořád jedno velký smradlavý nahraditelný hovno a každý jim to bude dávat denně najevo. Jako caporal už budete jen menší hovno, trochu hůř nahraditelný, a s aspoň malou troškou respektu u nadřízených. Legie je jedna z posledních skutečných armád světa. Tam si respekt ještě musíte sami zasloužit. Vlastní pílí a ohromnou vůlí.

Tohle všechno ale kluci ví a tak dělají corvée (korvé-úklid) s balai(balé-koště) a serpillière(serpijé-hadr) a jsou štastný. Seau(só-kýbl) s l´eau(ló-voda) a produit(prodují-jar) mají samozřejmě u stěny a ne „zabržděnej“ uprostřed couloir(kuloár-chodba). To by ho taky mohl někdo z caporalů nebo CCHů „odbrzdit“.. Kluci jsou taky štastný, když dostanou jako travail(travaj-práce) nettoyer(netuajé-čistit) toilettes(tualet-hazly). Legionáři nejsou čuňata a tak to není ani tak strašný. Horší to je s čištěním pisoárů(možná vás to šokuje, ale pisoár je i ve Francii pisoár ), ale vy nemyslíte na nic jinýho než na Legii a tak ten chlupatej bordel a zaschlou žlutou limonádu v klidu odstraníte. Ostatně, tohle výše vyjmenované bude až do obdržení hodnosti caporala vaše hlavní robota a „balé a serpijé“ budou vaši nejmilejší přátelé. A hlavní zbraně Ještě se vám Legie líbí?

Pokud ano, tak je to dobře. Legie se vás bude průběžně ptát na to, jak si vlastně vše představujete. A když máte v hlavě vidinu vaší kariéry soldat(solda-voják), bude se vám lépe odpovídat. Drtivá většina EV, které potkáte ve Štrasu, Paříži, Aubagne do Legie přišla kvůli prachům, žrádlu, posteli zdarma a kvůli představě, jak balí děvky na bílou képi a doma před kámošema machrujou, že Chuck Norris jim leští boty a říká pane. Tyhle děti v plínách neví o armádě nic a tak krmí legoše v kanclu kecama o tom, že budou „důzijem rep“(2REP-paragáni Legie) a tváří se přitom jako by zrovna osouložili Paris Hilton.

Člověk, který jim řekne co od Legie čeká a čeho tam chce dosáhnout a bude na něm vidět, že ví o čem mluví a v jeho očích se bude lesknout ten správný esprit(espri-hrdý duch, hrdé chování), má prakticky vyhráno. Tohle není rada pro děti v plínách, protože děti v plínách ten pohled nikdy mít nebudou. Ať to budou šidit jak chtěji. Kluci, který ví co od Legie čekají a co tam chtějí dosáhnout, si tímto pohovorem připíšou hodně plusových bodů a s největší pravděpodobností (pokud dosáhnou i dostatečného počtu bodů v psycho/iq testech) se už v Aubagni o nich začne v papírech uvažovat jako o budoucích sous-off(suzof-zkratka sous-officier, poddůstojník).

První krátký rozhovor se odehrával ve Štrasu/Paříži. V Aubagne (óbáň-město na jihu u Marseille, hlavní přijímací a výběrové centrum Legie, 1RE) se podrobujete hned několika dalším, různě dlouhým pohovorům. A je jasné, že vždy byste měli mluvit pokaždé to samé. Nechcete přece lhát nebo vypadat zmateně a nerozhodně. To všechno jsou mínusové body a znamenají civil. Pohovory nejsou vedeny v češtině (vyjma Gestapa, když je tam český sous-off), ale většinou je přítomen tlumočník. A nebo promluví ruce a nohy.

Hlavní bod programu, kterým ovšem musíte projít, je psycho/iq test. Podle něj se stanovovalo vaše NG(nivo ženeral – hlavní úroveň vědomostí/schopností). Stupnice byla od 1 do 20. Nad 11 jste mohli být sous-off, pod 9 civil (pro nefrankofony). Max pro cizince bylo 17(pravděpodobně kvůli hodnostem). Minimum pro bílé Frantíky 7. Pro černé frankofony 5.

K testům není skoro co říct. Pokud jste dementi, tak je neuděláte. Pokud dementi nejste, nemáte se čeho bát. Drtivá většina dementů jsou děti v plínách.

Sportovní testy. Dřív pouze 12 min course(kúrs-běh)/courir(kurír-běhání) a nějaké abdo(lehsedy), dnes luc legere(lykležér-běh člunkový). Pokud běháte dálky, zkuste si při nich občas střihnout 100 metrů sprint. Kdo jen sedí doma u playstationa a cpe se knedlíkama od maminky, má smůlu. Dnes se prý zkouší i tractions(traksión-shyby). Pro člověka, který chce být vojákem je sport samozřejmostí a tak těch pár přítahů zvládne i kdyby je v civilu netrénoval. To samé corde(kórd-šplh na lano).

Když uvidíte někoho, kdo špatně běhal, dělal málo nebo žádné shyby nebo se nevyšplhal a přesto nešel do civilu – nedivte se. To bylo dřív, je to a bude to. Legie má důvod přehlídnout pro ni marginální problém pokud ten člověk umí francouzky, má dobré NG, dobrou kvalifikaci nebo dobré důvody, proč Legii nemůže jen tak opustit. V Castel(Kastl-městečko u Toulouse v jižní Francii, výcvikáč, 4RE) se vám fyzička zvedne na potřebnou úroveň a v regimentu si ji v prvních letech udržíte, někdy i vylepšíte. Proto se na sportovní test přikládá nejmenší důraz.

Poslední z testů je test zdravotní. Na rozdíl od sportovního se na něj klade důraz největší. Logicky. V Castelu je velká zranitelnost a pár dětí v plínách, co se tam bohužel dostalo a samozřejmě zranilo, se chtělo na Legii léčit a soudili se s ní o velký peníze. Vedle toho stojí výcvik jednoho EV desetitisíce euro a pokud se zraní, jsou to peníze vyhozené. Jako protiopatření se dělá takové vyšetření, které odhalí všechny možné příčiny budoucích zranění. Pokud máte genou(ženu-koleno), épaule(epol-rameno), jambe(žámb-nohu) po těžké operaci, bude to samozřejmě problém. Co je těžká operace, posoudí na infirmerie(ánfirmerí-ošetřovna). Neptejte se, jestli to můžete ututlat. Samozřejmě, že ututlat jde všechno. Ale Legie tyhle vyšetření nedělá proto, aby vás poslala do civilu. Legie narozdíl od vás ví, co vás příštích pár let čeká. A chce vás ušetřit zbytečných komplikací a i svých komplikací s vámi. Zmrzačených kluků se vždycky pár našlo. Jestli máte špatné koleno a zatajíte to, budete mít peklo. A když říkám peklo, tak myslím peklo. A ne od zdravotníků. Od vašeho kolena. V Legii má kolena načatý po Castlu většina kluků. Pokud ho máte špatný už teď, budete trpět dvakrát tolik. Jednou za koleno a jednou za celou sekci, která na vás bude naštvaná, až ji budete brzdit a přivádět k zuřivosti caporaly, CCHs a sous-offs. Jestli vám vypadává rameno a zatajíte to, vaše vina. Čtyři měsíce se budete ve výcviku třikrát denně vytahovat na hrazdě. Za třikrát vypadlé rameno byl civil. Tři neděle před koncem výcviku.

Otázka tedy není „co mám zatajit“, ale co mi nebude vadit v Castlu a dalších minimálně pět let v regimentu. Pokud vám nevadí skončit na vozíku, vaše věc. Pokud vám nevadí být za debila sekce, vaše věc. Pokud vám nevadí potupa, že jste jako ostatní nedokončili výcvik, vaše věc. Pokud umíte zatnout zuby, snášet neskutečnou bolest, překonat své maximum a držet krok s ostatními, taky vaše věc. Pro službu v Legii jsou třeba dva. Legie a Vy.

Brýle Legii nikdy nevadili (pokud nemáte popelníky). Když ani vám nevadí, tak není problém. Kromě nohou, rukou a hlavy k službě v Legii nic jiného nepotřebujete. Opět platí to, co ve sportu. I když v omezené míře. Pokud má někdo nějaký menší zdravotní problém (exém, neslyší na 100%, horší chrup atd.) a přesto projde testem, není to náhoda. Opět se nahlíželo na jeho esprit, kvalifikaci (pokud jste byl v civilu v nějakém řemeslu dobrý), NG, znalost francoužštiny+jiné jazyky a důvody vstupu do Legie. Tyto možnosti úlev a přimhouření oka má každý. I když se nejvíc užívají na frankofony (kluky mluvící francouzsky-Francouzi, Belgičani, Kanaďani, černoši, arabové atd). Legie potřebuje vždy získat minimální možný počet frankofonů do výcviku. Ve výcviku se jim tyto úlevy vrací v míře vrchovaté. Většina dezertérů ve výcviku jsou frankofoni.

Pokud máte za sebou tyto tři testy, máte z poloviny vyhráno. Poslední zkouškou odvahy je Gestapo. Tam budete vyprávět vše o sobě. Celou svou minulost, ve které se můžou objevit i rvačky a bitky, drobné krádeže atd. Pokud máte esprit a umíte se prodat, máte vyhráno na 99%. Ale pozor. Gestapo není od toho, aby si s váma povídalo o tom, kam jste jezdili o prázdninách za babičkou. Potřebuje odhalit kriminálníky, vrahy a bývalé dezertéry, co se šli angažovat s falešnými dokumenty. Pokud pojmou podezření a vy jim to nevyvrátíte, může být sous-off na Gestapu velmi „nepříjemný“. Jestli máte výraz drsňáka a budete mluvit, že jste chodil na palouk chytat motýly, může to znamenat civil. I kdyby to byla pravda. Budete za frajera, co si z nich dělá prdel. Pár Ukrajinců a Rusáků už takhle skončilo. Nedokázali, že nejsou mafiáni. Pokud nejste vrah, kriminálník nebo dezertér, ale máte takový výraz a sergent-chef se dívá až moc přísně, raději mluvte celou pravdu a k ní si rychle vzpomeňte, že jste býval chuligán..

Ale už pár desetiletí platí jedno: Co kdo nepoví, to Legie neví – ale co Legie chce, to se dozví..

Po Gastapu skončilo na pár dní vaše mučení. Pokud jste šli na Gestapo, byly předchozí testy (psycho/iq, sportovní, zdravotní) ok a vy jste jima prošli. Na Gestapu se vám do vašich papírů připíšou závěrečné kladné nebo mínusové body. Před, ale většinou až po Gestapu se chodilo ještě na pohovor ke kapitánovi compagnie(kompaní-rota) EV a pokud mě pamět neklame, ještě před důstojníka na Gestapu. Ale možná se pletu. Každopádně velmi důležité pohovory bývali dva. Na nich vykládáte opět to samé, co už několikrát předtím. Ukazujete esprit. Chcete být jednou přeci legionářem..

Při všech rozhovorech se vás už od začátku budou ptát na dvě věci. Co chcete v Legii dělat a jaký si vyberete regiment. Pokud jste u nás sloužili v armádě, je nejlepší pokračovat v tom, co jste zde vykonávali. Tireur(tirer-střelec), conducteur(konduktér-řidič), transmiteur(transmitér-spojař), cuisinier(kuiziniér-kuchař) atd. A regiment? Pokud to s paragány nemyslíte opravdu smrtelně vážně, neříkejte 2REP. Jak je napsaný výš, tohle tam hromadně říkaj hlavně děti v plínách. Realita je taková, že to těm dětem vydrží ještě do odjezdu na farmu(když je vezmou). Po farmě zůstane 10%, co z nich říká 2REP. Po dalších týdnech výcviku se to zkrátí na 0%. Takhle to fungovalo roky a nebál bych se tvrdit, že ještě funguje. Každý vystřízliví. A protože se během základního výcviku vypráví plno historek o tom, jak to v 2REP funguje, každého přejde chuť. Navíc z Castlu odchází každých čtrnáct dní nově vycvičený kluci do regimentů a za dalších čtrnáct dní přicházejí čísla, kolik z nich se jich v 2REP zranilo a kolik dezertovalo Pro fyzicky vyplivnutý a permanentně stresovaný kluky v Castlu to moc radostný zprávy nejsou

Takže prozatím nechte volbu 2REP dětem a Rusákům (těm skutečně vyhovuje) a řekněte, že regimenty neznáte a že pro vás bude prozatim čest sloužit v Legii samotné. Nebo řekněte neutrální 2REI(dzijem rej). Pourquoi(purkua-proč)? Dobrý regiment, mám rád infanterie(infanterí-pěchota).. Na regiment se vás budou ještě několikrát ptát v Castelu a bylo by dobré začít říkat jeden, který nebudete měnit. Aby bylo vidět, že to myslíte vážně. Máte pak zhruba 80% šance, že vás tam pošlou (netýká se ale 13DBLE, DLEM a 3REI).

Ostatní odpovědi nechám na vás. Pokud jste to dočetli až sem, evidentně nejste děti v plínách a opravdu máte zájem do Legie vstoupit. A tak dokážete mluvit sami za sebe.

Ještě k 2REP. Legie se časem mění a pokud máte tvrdého a bojovného ducha, nebojte se 2REP žádat. Zbytek Legie by vás mohl nepříjemně překvapit. Ne nadarmo se o 2REP mluví jako o Derniere Legion – Poslední Legie. Příchodem do 2REP vám Legie opravdu teprve začíná. Všechno, co jste do té doby prožili (Aubagne, farma, Castel) vám přijde jako procházka růžovou zahradou. Začnete novou instruction(instruksión-výcvik) – měsíční Promo zakončené minimálně pěti seskoky – a pokud ho přežijete, příchodem na compagnie vám jako nově afektovanému mladému legionářovi začne dost pestrý a dynamický život

Na druhou stranu, po adaptaci už na 2REP nenecháte dopustit a zažijete opravdu posledního ducha staré Legie.

Ale to je už jiná kapitola a vy zatím ještě trčíte v Aubagne..

Nyní něco k běžnému životu EV, uchazeče o vstup do Legie.

První věc, kterou jsem tady na fóru nenašel a je jedna z nejdůležitějších, je být „tužúr volontér“ – vždycky dobrovolník. Když přijde CCH mezi uchazeče a vy budete slašlet bla bla bla volontér? vyskočíte a řeknete „Volontér“! Ucpaný hajzly? Volontér! Poblitá chodba? Volontér! Čištění kanálů? Volontér! Chcete být legionář a bez Legie si neumíte život představit. Co může být pro vás větší radost, než se dobrovolně zapojit do řešení jejích každodenních problémů a ukázat tak všem sous-offs a CCHs, že to myslíte s Legií vážně? Děti v plínách se ani neotočí a proto je čeká civil. Vy získáte plusové body.

Pokud dostanete práci, udělejte ji pořádně. Nejste přece flákači a lemplové. Umíte být precizní, ať se jedná o vypucování záchodové mísy nebo o vyčištění vaší zbraně. Tyhle dvě rady neplatí jen pro Aubagne, ale pro celé vaše působení v Legii.

Jako EV a ani jako legionář samozřejmě nikdy nebudete odporovat nadřízenému. Omezte se na Oui(uí-ano) a No(nó-ne). Na co byla v Legii vždycky alergie, je věčné žvanění dětí s plínama(většinou frankofoni) s nadřízeným: „Ano, ale já byl tam a bla bla.., ono to nešlo bla bla.., já sem myslel bla bla.. Pokud chcete do civilu nebo namasírovat nějakou partii vašeho těla, tak přesně takhle žvaňte.

V Aubagni bude vždycky několik desítek EV. Snažte se najít Čechy, Slováky, případně Poláky. Pokecáte, proberete aktuální drby a budete mít aspoň nějaký pocit jistoty. Pomáhá to psychice. Stejně tak si vás různí idioti z EV nevyberou k vyprovokování konfliktu. Být v Aubagni sám není dobré ani pro vaši psychiku a ani pro vaše hodnocení. Tam se může objevit – nespolečenský. Pro Legii špatná vlastnost.

Hlídejte si hajzlpapír. Nebylo ho moc a vždycky chyběl.

Pokud jste prošli testy, píchli vám vakcínu a ta vás na pár dní úplně vyřadila. Rýma, horečky, bolesti hlavy. Nikdo se vás na nic neptá a vy samozřejmě dál pokračujete v krasojízdě. Jen vám chybí ještě víc hajzlpapíru.

Stálá práce, která se v Aubagne odjakživa dělala, bylo hlídání. Při něm se střídají všichni EV. Hlídají pouze přes den. Další nejběžnější prací je corvée cuisine(corvé kuizín-úklid kuchyně). Při nich často vynášíte poubelle(pubel-odpadky,koše,popelnice). Při tomto corvée se dá dobře naplnit žaludek. Dá, ale nemusí.

Nepouštějte se do konfliktů. Dva kohouti jdou po odhalení okamžitě do civilu bez možnosti návratu ještě ten den.

Pokud po všech testech začnete jezdit pracovat na místa jako je Malmousque(malmusk-hotel pro legionáře), CHALE(hotel pro veterány) nebo Institution des Invalides/Puyloubier(invalíd/pylubijé-sídlo domova invalidů), a vaše testy i pohovory probíhali bez problémů, začíná vám svítat naděje. Ale ještě nejásejte. Aby se zamezilo vašim spekulacím, že si vás už určitě vybrali, řeší se to zajímavým způsobem. Spolu s vámi jezdí pracovat další EV s ukončenými testy a až v den výběru do Rouges(růž-červení, s konečnou platností vybraní EV do Legie, kteří dostanou uniformy a následující týden mají na starosti EV, než v pátek odjedou směr Castel) polovinu z vás pošlou domů a polovinu si nechají. Až do každého pátečního odpoledne nevíte, jestli jste sítem prošli nebo ne.

Rouges. Červení. Pokud máte to štěstí a prošli jste sítem, jste v pátek po obědě vybráni do Rouges a tím pádem i do Legie. Jdete vyfasovat svou paquetage(paktáž-výstroj) a poprvé po týdnech nedočkavosti si oblečete uniformu. Jste pořád ještě EV, ale už jste vybraní do Legie. Přestěhujete se do pokojů v přízemí (EV měli vždy pokoje v prvním patře – pokoje zhruba po 20 lidech) a začínáte se seznamovat s prvními povinostmi legionáře. Učíte se Code d’honneur(kotdonér-přísaha), držíte noční garde(gard-stráž,hlídka), dohlížíte na EV. Přes den aby nechodili po skupinách k ubikacím, v jídelně aby se nepředbíhali, dohlížíte na corvee quartier(korvé kartijé-úklid okolí vaší roty, v Legii naprosto běžná a pravidelná činnost ve všech regimentech minimálně dvakrát denně, v 2REP bylo třikrát). Večer máte na starosti douche(dúš-sprchy/sprchování), aby v nich EV strávili stejnou dobu (byla půl až jedna minuta), následně zodpovídáte za úklid sprch, hajzlů, chambre(šámbr-pokoj), předpisového rozestlání lit(li-postel), umytí lavabo(umyvadlo) na pokoji-myslí se tím celý prostor v odděleném koutě pokoje s dvěma umyvadlama a miroir(miruár-zrcadlo), kde v Legii ráno děláte raser(razé-holit se)/rasage(razáž-holení). Když jdou EV spát, začínáte se chystat do postele vy.

Aby vám trochu změkli nově nafasované rangers(ranžers-kanady), CCH s váma obvykle dělal marche-canard(marškanár-kačáky). Ve čtvrtek si pro vás z Castelu přijel CCH nebo sergant(seržó-seržant) s caporalem. V pátek jste zamávali Aubagne a vyrazili vztříc novým dobrodružstvím směr Castel. Pokud pro vás Aubagne znamenala nedostatek komfortu a trochu stresu, tak Castel a hlavně farma vás šokovala a převrátila pohled na život. Ale na tuhle část už triky ani rady znát nepotřebujete, na to už vám stačí jen vaše hlava, ruce a nohy.

Víc už asi není třeba napsat. Nic mě nenapadá, toto je dostatečné na to, aby se vaše šance na přijetí vyhoupli až k 80-90%. A aby děti v plínách pochopili, že umění není dostat se do Aubagne, ale z Castlu do regimentu a v tom regimentu vydržet. Příchodem na regiment vám totiž teprve začne Legie. V Castlu i v Aubagne na vás koukají jako na EV a nad pár věcma zamhouří oko. V regimentu začínáte od nuly a nikdo už vám nic nepromine. Jste největší hovno a nesmíte dělat chyby. Pokud překonáte se ctí i toto období a po nějakých dvou letech se dopracujete na caporala, můžete konečně trošičku vydechnout a začít plánovat svou budoucnost v Legii..

Pár dalších slovíček, co se permanentně používají od Štrasu po Castel a dál v regimentech:

au boulot!(obuló) – do práce!

ferme ta guelle(ferm ta gel) – drž hubu

putain!(pytá) – kurva!

pompe(pomp) – klikuj

debout(debu) – vstaň

porte(port) – dveře

fenetre(fenétr) – okno

serviette(servijet) – ručník

drap – prostěradlo/a

couverture(kuvertýr) – deka

savon – mýdlo

tee-shirt(týšr) – triko

veste(vest) – blůza, vesta

pantalon – kalhoty

chaussure(šosýr) – boty

claquaittes(klaket) – pantofle

main(ma) – ruka

tete(tet) – hlava

dormir/dodo – spát

manger(manžé) – jíst

bouver(buvé) – pít

rester(resté) – zůstat

silence(silóns) – ticho

lá – tady

lá-bas(laba) – támhle

ca(sa) – tohle

qu´est ce que c´est(keskse) – co to je?

c´est qu´a ca(sekuasa) – co to je?

qu´a(kua) – co?

c´est bon(sebón) – to je dobrý(dobře)

c´est pas bon(sepabón) – to není dobrý!(špatně)

encore une fois(ánkórynfua) – ještě jednou

en recommence(ónrekomóns) – znova

je suis(žsuí) – já jsem..

vient(vján) – pojď sem

va – jdi

je vais(žve) – jdu

en´haut(oó) – nahoru, nahoře

en bas(ónba) – dole

musette(myzet) – malá polní-bágl, co vám v Aubagne přidělí

regarder(regarde) – dívat se

assis(así) – sedni

ressemblement(rasamblemó) – nástup

present(prezón) – zde!, přítomen

repos(repo) – pohov

gardez-vous(gardevu) – pozor! (v Legii jsou desítky modifikací tohoto povelu, od VO po ÁU a klasické gardevu skoro neuslyšíte)

halte(alt) – stát!/stůj!

petit dejeuner(ptídežené) – snídaně

pain(pa) – pečivo(bagetka)

beurre(bér) – máslo

confiture(konfytýr) – džem

couteau(kutó) – nůž

fourchette(furšet) – vidlička

l´assiette(lasijet) – talíř

pipi/caca(kaka) – chcát/srá..(tohle používejte vy)

pisser(pisé) – chcát (tohle taky můžete používat)

j´ai besoin(žebezuán) – potřebuju..

j´etais(žeté) – byl jsem

chiée(šijé) – srá..(tohle bude používat CCH)

banan – průser (další vaše nerozlučný slovíčko)

mongol – minimálně první rok vy, bez ohledu na národnost

——–

ordre(órdr) – příkaz

a vos ordres!(avozórd) – na váš rozkaz, provedu

raclait(rakle) – stěrka, doplňuje s hadrem a koštětem trojici pro corvée

chiffon(šifó) – hadřík, utěrka

brosse(bros) – kartáč, kartáček(na zuby)

pate dentifrice(pat dántyfrís) – zubní pasta

mousse(mus) – pěna na holení

degage!(degaž) – uhni, vypadni

oú est(úe) – kde je?

a gauche gauche(agošgoš) – vlevo v bok

a droite droite(adruatdruat) – vpravo v bok

demi-tour droite(demitúrdruat) – čelem vzad

quelle heure est-il(keléretyl) – kolik je hodin?

déjeuner(dežené) – oběd

diner(dyné) – večeře, večeřet

bras(bra) – paže

armoire(armuár) – skříň

interdit(ánterdy) – zákaz

Tyhle slovíčka se naučte, včetně těch v článku. Budete je slyšet denně a čim dřív je budete znát, tim líp budete reagovat a nebudete za až takové mongoly. Napište si je do notýsku, v asi lepšim pořadí a pořád si je opakujte. První měsíc s nima bohatě vystačíte.

—————————————————————–

Doplnění 12.01.11

Mýty a legendy aneb jedna paní povídala:

Nejen tady na fóru nebo v knížkách a TV, ale i během přijímače v Aubagne a výcviku v Castelu se šíří plno fám a legend. Ty zbytečně matou kluky a nahlodávají pověst Legie. Chci vám ukázat, že nemá cenu věřit všemu co vám napovídá někdo, kdo odešel z Aubagne, z Castelu, ale třeba i ze samotné Legie bez nějakého pozitivního výsledku. I v Legii narazíte na děti v plínách, který prošli výcvikem, dostali se i do regimentu a – těžko se v něm adaptujou, jak jinak. Stejně tak narazíte na mongoly, na feťáky, na bananiery(průseráře) atd. Je jich málo, ale historek vykládají ze všech nejvíc a všemu nejlíp rozumí. Takových lidí je třeba se vyvarovat. Já jednoho takového potkal hned první hodinu v Aubagne. A zjistil, že tenhle typ lidí je hodně rozšířenej a to nejen v Aubagne nebo Legii, ale všude po světě..

Když jsme přijeli ráno vlakem ze Štrasu do Aubagne, šli jsme na pozdní snídani. Tam jsem potkal uklízejícího českýho EV v dost zbědovanym stavu, který mi výrazem obličeje připomínal vězně koncentráku. Začal vykládat o tom, že Legie je jeden velkej podvod. A že nemám počítat s tím, že se do ní dostanu, protože on už je tam pátej týden a ještě ho nevybrali do Rouge. A ať jdu radši hned do civilu, že ve Francii vydělám jinde větší prachy, než tady. Všechny testy má prý dávno hotový a přitom jen dělá debila a místo zabíjení černochů v Africe čistí hajzly a hrabe listí. Netušil jsem co je rouge a ani to, že se dělají nějaký testy. Myslel jsem, že výběr proběhl ve Štrasu a tim že mě nevyrazili, mě vlastně vzali. A že sme už ve výcvikovym regimentu a kdo výcvik přežije, ten v Legii jednoduše zůstane..

To byla středa. Tehdy tam kromě toho Čecha byli ještě dva Slováci. Už taky čekali pátý týden na Rouge a protože jezdili po pracích, skoro jsme se neviděli. V pátek ráno po snídani před nástupem na rozdělení prací jsem zas Čecha potkal. Postával se Slovákama (já se v té době držel Poláků, s jedním z nich jsme byli nerozlučná dvojice). Před nima se netvářil jako hromádka neštěstí, jak sem ho poznal první den. S výrazem ostřílenýho zabijáka tajně lízal džem, co ukradl. Mrkli jsme na sebe. Přitočil jsem se k nim, podali jsme si ruku a on mi povídá: „Když mě dneska nevemou, řeknu civil. Seru jim na to.“ Slováci stáli a mlčeli. Zazněla trouba a mi běželi na nástup. Mě čekali sportovní testy. Je zase práce. Po obědě zase rozdělování. Hromada lidí směr civil. Čechoslováci zůstali a šli do Rouge. Večer jsme se na minutku potkali. Čech opět vylizoval džem s ještě drsnějšim výrazem než ráno. Slováci zase mlčeli. Už byli v maskáčích a kanadách. „Tak jak?“ „Pohoda. Maj štěstí, že mě vzali. Jinak bych řek civil.“ „Co Castel? Těšíte se?“ Už jsem byl informovanej, věděl jsem konečně trochu která bije. „Normálka. Mám je v píči. Já strach nemam.“ Slováci mlčeli.

Utekla sobota. V neděli v poledne jsem si uvědomil, že jsem mezi Rouges od rána neviděl Čecha. Večer mi jeden ze Slováků řekl, že Čech zažádal civil a teď nikdo neví, kde je. Uběhli dva dny a spolu s nima testy a galeje. Na Čecha jsem zapomněl. Ve středu ráno byl po snídani opět nástup na rozdílku. Najednou se ozval v davu šum. Směrem od Gestapa přicházeli po buzerplace dva CCH a mezi nima klopýtal Čech. Schválně s ním šli před všema nastoupenýma EV. Vypadal jako troska, šel odevzdaně. Nos nafouklej, na oku monokla, pod okem krvavej šrám. Obličej zářil všema barvama. Šli rychle, na Čecha občas zařvali a šťouchly do žeber, aby ho popohnali. To bylo naposled, co jsem ho viděl.

Uběhlo pár dní. S jedním Polákem ze Štrasu jsme už od začátku vytvořili nerozlučnou dvojku. Angažoval se půl hodiny přede mnou. Mluvil francouzky(syn emigrantů) a tak mi tlumočil všechno, co jsem potřeboval vědět. Společně jsme absolvovali testy, společně jsme se hlásili jako dobrovolníci na práce. Kromě francoužštiny ovládal i AJ a NJ, dělal závodně box a v Legii byl jako ryba ve vodě. Nadešel pátek. Podání rukou se Slováky, odjezd do Castelu. A do nového Rouge vybrali – mého polského kamaráda. Po týdnu a třech dnech v Aubagne. Vzpomněl sem si na Čecha. Na jeho naříkání, jak stojí celá Legie za hovno, že je tam už pět týdnů a že je to všechno jeden velkej podvod. Uběhl další týden. Ve čtvrtek večer sem se rozloučil s mým kamarádem a popřál mu hodně štěstí. Ráno odjeli směr Castel a já jsem po obědě nastupoval do Rouge. Dva týdny a tři dny. Všechny testy i pohovory probíhali naprosto hladce. Věděl jsem, že chci sloužit v Legii. Legie mi to věřila a umožnila. Tak rychle, jak to jenom šlo.

Při pozdějších rozhovorech jsme zjistili, že podobný kluky jako byl ten Čech zažil asi každý z nás. Nejenom v Aubagne, ale i v Castel, kde hledají jakékoliv bebí, aby mohli zažádat civil. A smáli jsme se při představách, jak tihle kluci budou všude za hrdiny a s výrazem ostřílených zabijáků budou civilistum vykládat svoje zážitky z Legie, ve kterých oni jediný vše zvládali s ledovym klidem a ostatní se sypali strachy jak domeček z karet..

Takhle nějak vznikají legendy vyprávěný dezertérama a bananierama(průserářema). Všechny mýty z Aubagne, z Castelu, ale i z Legie mají původ u takovýchto lidí. Kryjou tím jen vlastní neschopnost a méněcennost. Popřemýšlejte někdy nad tím a zkuste si vzpomenout, kdy na Legii nadával třeba Standa Gazdík. Který začínal jako vy. Úplně od začátku, jako EV, jako obyčejná nula.

Pokud by to ještě někoho zajímalo. Můj polskej kamarád nezaběhl cooper test. Boxoval, ale neběhal dálky. Místo minima sedmi kol zaběhl šest a půl. Vynahradili to jeho další kvality.. Když vás vyberou do Rouge, máte hned ještě jednu možnost zažádat civil. CCH vás mimo oči EV trochu fyzicky i psychicky spotí a následně vyvolává jednoho po druhém a ptá se, jestli civil nebo Legie. Když Legie, rozběhne se obrovské papírování a s ním spojené fasování výstroje. Proto se nevyplácí dělat si z Legie holubník.

Žádat o civil v Rouge byl samozřejmě civil bez možnosti návratu.

Podobné typy zažijete v Castelu. Do odjezdu na farmu to byli oni, kdo učil Chucka Norrise všechny triky. Po farmě tráví čas na infirmery(ošetřovně) a snaží se uhrát civil na špatný koleno a vytřískat z Legie prachy.. Prostě je ignorujte a myslete na to, že Legie začíná až na regimentu.

Doplnění 30.03. 2011 :

Legie už dlouhý desítky let vybírá podle stejných kritérií. Osvědčilo se to a není na tom třeba nic měnit. Taky podmínky pro vstup jsou stejný minimálně už od konce druhý světový války. Mít požadovanej věk, být fyzicky a psychicky aspoň trochu zdatnej a být po zdravotní stránce schopnej absolvovat základní výcvik a vydržet pětiletou službu v LE.

Jinak je výběr uchazečů STRIKTNĚ INDIVIDUÁLNÍ. Proto vám každej legoš na vaše otázky řekne – nekecej a běž se angažovat. Protože každej z nás zažil ve výcviku i během služby na regimentu stovky individualit a ví že má šanci každej, koho LE potřebuje.

Jednoho znalce AJ vezmou a druhýho kopnou do zadku. Jednoho hubenýho kluka kopnou do zadku a druhýho vezmou. Jednoho kluka se „škraloupem“ vezmou a druhýho kopnou do zadku. Rozhodujou kvality každýho člověka. VŠECHNY jeho kvality KOMPLEXNĚ.

Až na základě konečnýho INDIVIDUÁLNÍHO hodnocení VŠECH vašich kvalit vybírá Legie/komise ze zástupu uchazečů ty jednotlivce, který pošle do Castelnaudary na výcvik.

Koho teda LE/komise vybere – to nechte v klidu na ní. Ona ví koho si má vybrat a vybere si ho. INDIVIDUÁLNĚ. Případ od případu. Subjektivní názory civilistů-turistů ji nezajímají.

Kdo na to má, chce se tam dostat a splňuje podmínky, tak se tam dostane. To mi potvrdí každej, kdo se do LE dostal.

Zbytek jsou jen mýty a legendy „turistů“ a neúspešnejch uchazečů.

Pokud si myslíte, že splňujete oficiální podmínky LE, tak moje jediná rada pro vás je – sundat plíny, nahmatat koule a vyrazit.

Karek Hora 1976

( Na přání autora byl tento příspěvek uveřejněn zdarma a volně přístupný )

PS: Chlapci, jako autor článku vám poradím ještě jednu věc: Nečtěte zdejší diskuzi a nenechte se mást nebo rozptylovat všeználky, co si tu léčí komplexy. Pokud chcete ucelenější rady, jsou v tomto článku: http://www.specnaz.cz/cizinecka-legie/cizinecka-legie-nejzadanejsi-rady/

Komentáře: 543

1 Pacholek { 17.10.15 at 9.32 }

Zdar vite jestli je problem pro vstup do CL vitiligo mam par flicku na tele. Diky za odpoved

2 PARIS FCL { 02.10.15 at 8.50 }

Ahoj 18.10.2015 odjezd do Paris…Nejede někdo?

3 ??? { 02.10.15 at 8.19 }

Tanka L: Proto chtějí abys měl ukončenou voj. základní službu. :) Já vím že berou i starší záleží co nabídneš, bud nabídneš jen mládí zdraví a výdrž, někdo nabídne byl např. mechanik či má svářečáky, řidičáky. Ale už není tak mladý je zdravý a takových třeba méně. Tak ho vezmou, tak samo kdyby tam byl někdo kdo umí na hudební nástroje ty také potřebují. A z toho vzorku 1000 lidí bude většina mladých silných ale jen pár bude třeba starších ale budou mít jiné plusy které se hůře hledají. Takže jim dají přednost. Legie nejsou jen výsadkáři a pěchota ale ženisté kavalérie . A sežeň dnes např. někoh okdo umí na trubku nebo šoféra a ochotného podstoupit tuto nebezpečnou řeholi zdravého a ne fyzicky úplně zaostalého. Když i tomu Rusovi, Turkovi, Maďarovi na západě za řízeni kamionu v civilu dají 4000-4500 euro. Je mnoho možností proč a jak vybírají. Ale těch potencionálních „Rambu“ co neumí nic ale mají 19 let a jsou uzdraví vytrvalí najdou kupu v každém výběru. Zvláště v létě kdy tam bude napráskáno. Ten klíč výběru bude složen z mnoha detailů. Ale vím že berou i ty co jim bylo 30 jen musíš nabízet něco jiného než ta většina.

4 Tanka L. { 26.09.15 at 9.57 }

???: Tak tam bych mel zase problem s tou ustinou… :D Nehlede na to, ze v Aubagne, bylo hodne Rusky mluvicich kluku a rikali, ze tam neni zrovna o co stat. Proste prijdes, podepises, dostanes do ruky AK. Zelene monterky a jedes. O nejakem vycviku nebo alespon par tydnu skupinoveho treninku si muzes nechat zdat. Proste dostanes kver, lahev Vodky a jedes…

5 ??? { 23.09.15 at 11.23 }

Ono asi někdo měl to samé + jednu výhodu navíc a to že byl mladší no. A kapacita byla naplněna. Však jestli ti nedali definitivní stop tak to můžeš zkusit příště. Jinak např. podle nového zákona může třeba Ruská armáda nabírat cizince, podmínky jsou ukončená vojenská služba, max věk 30 let a znalost ruského jazyka. Já mám smůlu je mi o rok víc no :D. To jen česká armáda má raději když je vám kolem 30 let. Ta zase při výběru mladým dělá problémy zvláště u psychologických testů.

6 Tanka L. { 22.09.15 at 10.48 }

??? Nečekal bych a ani neřekl, že 28 let se považuje za starší kus… :D Gestapo mi proběhlo v pohodě. I mi bylo řečeno že je velká šance. Atletická postava, životní zkušenosti. I několik pro armádu zajímavých dovedností. Ovšem čtvrteční komise rozhodla, jak rozhodla… :(

7 ??? { 22.09.15 at 10.12 }

Tanka L : A máš papíry na náklaďák či podobné dovednosti ? Když si starší kus.

8 Tanka L. { 20.09.15 at 18.17 }

čus. Včera jsem se vrátil z Aubagne. Musím říct že zajímavá zkušenost a říci jenom ANO, na to jak to tam funguje. Mají dobře zavedený systém výběru. Jediné v čem se nejak nemohu zorientovat, je jejich klič výběru. Diví se, že mají velkou dezerci. Ale já se nedivím. Přednost pro výběr do konečné dvacítky, zvané rouge, mají přednost mladí kluci do 22 let, kteří mají za sebou maximalně hraní call of duty na PC, ale až jim začnou létat nad hlavou první kulky, uvědomí si o co opravdu jde. Pryč jsou doby, kdy legie brala chlapy, co mají něco za sebou, hledají druhou šanci a jsou ochotni za ní bojovat a dát za ní vše. Přesně tyhle chlapy proslavili Cizineckou Legii a udělali z ní to čím je. Bohužel, současná politika je jiná. A tak mohu říct všem, jestli vám nevadí, být týden navlečený do upnutých krátkých trenýrek, mít bílé podkolenky a jungle klobou. A takhle makat a dělat vše co vám řeknou. Jděte do toho. Když budete makat, navléknou vás do maskáču a za týden hurá na farmu. Čeká vás velké dobrodružtví. Veřte mi, že jak budete v Aubagne. Nic jineho než stát se legionářem, vás nebude zajímat. Doporucuji jet rovnou tam. Z Paříže a ze Strasu se tam muzete dostat taky treba az po 10ti dnech, které znamenají 8 dní za ostatnima, kteří uz tam jsou. Jel jsem z Čech stopem a byl tam za dva dny. Z Marseiile za 4 eura se uz svezete vlakem.

9 Libča { 16.09.15 at 19.12 }

zdravím,nechystá se někdo v blízké době 2-3měsíců do LE, krakonosovo@seznam.cz

10 Lacman { 14.09.15 at 17.17 }

mam zajem nehodlam nejak rozebyrat

11 Lacman { 14.09.15 at 15.29 }

chci zacit novi zivit to by melo stacit k tomu vy uz si zjistite zbytek dik

12 O. { 07.09.15 at 20.12 }

Zdravím, máte někdo aktuální informace, jak to dneska vypadá s tlačenkou u náboru? Já byl před pár lety, kdy tam bylo sice napráskáno, ale dneska to tam musí být asi totální masakr, jak tak pozoruju tu vlnu imigrace a celkové vlny. Docela by mě to zajímalo, jestli se tohle dotklo i Legie. Díky, O.

13 Honza { 05.09.15 at 15.10 }

Krásný článek,

vždy mě legie lákala, ale kamarád co byl v Iráku a Jugoslávii mi to rozmlouval. Teď mi je 30 a šel bych, ale jsem po úrazu kolene utržený meniskus a hlavně křížové vazy. A to riskovat nejde, tak že zbohem legií…

14 milan chrzaszcz { 30.08.15 at 19.59 }

Chcem stupit do cudzineckej legii
Co musim do podrobna spravit

15 PLG { 17.08.15 at 13.09 }

http://www.legion-recrute.com/mdl/info_seul.php?id=6&idA=59&block=20&idA_SM=0&titre=administratives

Minimálně 17, ale s povolením rodičů. Vzdělání nerozhoduje, pokud se nechceš ucházet o nějaké speciální místo. Ale číst a podepsat se bys měl umět. ;-)

16 Kryštof { 03.08.15 at 11.50 }

Jaký je minimální věk a vzdělání?

17 PARAGUNS { 22.06.15 at 16.50 }

Ne-vím proč, ale při čtení řádků TH jsem si vzpomněl na několik scén z filmu Forrest Gump, třeba o něm „Frantíci“ taky natočí film a bude se jmenovat Thomas Hurtik??
Je prostě dobrý, škoda že svůj talent promrhal v LE :-)

18 Trek { 22.06.15 at 9.09 }

hmm, tak to ti gratuluju, to máš hodně světovejch rekordů. jak to že o tobě nevíme?
jen tak pro tvoji informaci, o nejlip zabehnutym cooper testu na světě co sem kdy slyšel, byl nějakej profík, kterej měl asi 4950, takže pokud jsi dal ještě o 200 metrů víc, tak to si fakt klaďas :DDD

19 Tomas Hurtik { 20.06.15 at 5.59 }

Zdar chlapy, Clanek je velice pekne napsany a musim ho pochvalit.Slouzil jsem u 2REP,na 2 comp.Pokud je nekdo opravdu zdatny ,tak se bude mit v legii velice dobry a ma zadelano na dobrou karieru.Ve vycvikaci jsou na kazdem baraku fotky a tablo s disciplinama kdo a kdy takovy rekord ucinil.Dnes je tomu 13let a vim od mladych ze na cervene jsou jeste me 3fotky.Jako jediny Cech jsem vyhral takovou legionarskou Olimpiadu,ktera se porada vzdy u priletitosti bitva o Camerone.Jen pro info zminim za 12min jsem ubehl 5150m,8km v kanadach ,v helme a batoh nejlepsi zvladali za 37min.Ja to dokazal za 31min a pozdeji v 2REP 32min.Tam je trat narocnejsi ,protoze vede z casti do mirneho kopce.Maloval jsem v tu dobu a kdyz capitan zjistil co vse umim ,tak jsem maloval regimentni znaky po comp.Az to dopadlo tak ze si me zavolal plukovnik regimmentu a maloval jsem obraz jemu.Strileni mi slo take dobre a v soutezi co byla mezi mladymi a starymi jsem opet vyhral….Jiny me cisla legionari me moc v lasce nemeli .A hlavne caporalove ,ale nikdo me nezadiral,pac meli strach z meho rychleho postupu.Takze nekolik rad pro lidi ,kteri tam chteji odejit.Vyreste si svou minulost,pokud mate zenu ,poslete ji nekam…Bude vas to jen trapit a brzdit.Ten kdo ma rodinu ,at na to rovnou zapomene je jedno kolik mas odslouzeno,ale na Vanoce budes vzdy v legii…Jinak naopak legie da kazdemu to co potrebuje ale musi kazdy chtit.Kdyz uvidi ve vas potencial ano …Ale musite si uvedomit je tam take spousta blbu ,kteri se Vam budou sluzbu snazit co nejvice zmeprijemnit.Zbrane a technika je proti nasi armade dnes uz na podobne urovni.Jen s tim rozdilem ze jejich zbrane budete kurva porad cistit at funguji…A oni nekdy ne…

20 Renik2 { 03.06.15 at 22.56 }

Sloužil jsem v legii 5let: Vaše forum je super ,nečetl jsem to celé ,je toho moc.Nastupoval jsem v Marsei ve Francii.Po pul roce jsem šel na misi.Byl jsem odstřelovač,sundal jsem pět lidí, a dostal jsem metál.Nemožu spát kdo chce legii ?????? Jen blázni

21 Mirek { 01.06.15 at 14.39 }

Zdravím.
Potřebuji pro vstup do legie pas?Nebo v dnešní době stačí Občanský průkaz?
Děkuji za odpověď.

22 David { 27.05.15 at 5.57 }

Zdravím přátelé, mám jen jednu otázku, je mi 35let, fyzičku a psychičku mám na dobré úrovni, jediné co mi dělá starost je věk, myslíte si že je to ještě tak nějak v normě k přijetí ? Dík za odpověď

23 LPB { 15.04.15 at 17.07 }

Děkuji!

24 ohinek { 30.03.15 at 18.45 }

tou hatmatilkou jsi udělal ten článek stěží čitelný.

25 Kouba { 26.03.15 at 10.44 }

Ahojte nedoporučuju nikomu vstupovat týden před ani minimalně týden po oslavách Camerone to je víkend 8-10 května…ztratíte tam minimalně 2 týdny svého času jako já před rokem! Ahooj

26 samo { 25.03.15 at 9.53 }

mozem tam isť aj teraz ani neviete ako veľmi tam chcem isť

27 martin bouma { 16.03.15 at 22.57 }

za sebou zvs ale nic me tady nedrzi chci neco a nekde dokazat zivot od toho je

28 martin bouma { 16.03.15 at 22.54 }

zeptam jse primej kontakt nekam z cz

29 Miroslav Minařík { 11.03.15 at 11.20 }

nezvažuju, jen bych vstoupil a udělal.

30 vojta { 04.03.15 at 13.56 }

ahoj ctel bych vedet jestli muzu i ve 30

31 petr { 27.02.15 at 10.24 }

zdravim vas panove preji si nastoupit ale jsem levej na cizi jazyky neni to velkej problem…?? diky za za radu !!! dobrakpetr@gmail.com

32 David { 22.02.15 at 9.19 }

mam vážní zájem je my 21 let mládí nic moc a chci se vážne stat legionářem akorát potřebuju poradit mockrát dekuji za odpoved

33 david { 19.02.15 at 15.31 }

Čau je mi 24let chtěl bych hrozně moc do legie ale nevím přesně kam mam jed a na koho se obratit nepojede tam něgdo z vás diky moc napište na email djbroucek11@seznam.cz

34 kbrao { 13.02.15 at 14.37 }

1. týden v březnu 2015 odjezd. Pokud se chceš přidat, dej vědět. Jinak všem mnoho zdaru při vstupu do CL.

35 Tomáš { 06.02.15 at 11.19 }

Zdravím, chtěl bych se přidat, ale jediné z čeho mám obavy, je jazyk… je to velký problém když neumím poádně zahraniční jazyk? Díky… popřípadě kdyby se tam někdo chystal rád bych se přidal… Jsem ze Severu Čech…

36 Trek { 11.12.14 at 16.56 }

Pokud máte viditelný jizvy, tak si vemte od toho papíry a nechte si je přeložit do fr. pac oni česky neumí. Pokud jste měli nějaký zranění a viditelný to neni, nebo jen maličká jizva, tak to zatajit a říct, že jsem se třeba riznul. Já mam jizvu na zádech, která je hodně skareda a roztazena. Když se mě na to ten mengele ptal, tak jsem mu řek, že jsem se riznul o plech a prošlo mi to. Každopádně nechci bejt moc skeptickej, ale koleno s jizvama je na pycu. Vem si k tomu papíry, přeložit do fr. a zkus, uvidíš, za to nic nedas, ale moc naději bych tomu nedával

37 AB { 11.12.14 at 8.39 }

Zdravím, mám otázku, na ty, co mají s LE osobní zkušenost. Jestližejsem před 3 lety prodělal operaci kolena, potřebuji potvrzení od doktora, že je v pořádku bez trvalých následků. A vůbec výpis všech zásadních lékařských záznamů?

38 Petr { 05.12.14 at 3.10 }

Čaute, mám jednu otázku, nedá se dostat nějak jinak k vojákům nebo do legie než přes francii? Chtěl bych sloužit nejlépe v afghanistánu. Tak pokud někdo o něčem ví, dejte mi prosím vědět na email: petr.langer@centrum.cz

Díky

39 Líba { 30.11.14 at 22.21 }

Zdar chlapy,je mi 39l do LE berou jen do 40l jestli je to pravda. Chtěl bych tam jet. Už jsem tam byl vloni před vánoci v Paříži asi 3den mě pustily zpátky,chci to zkusit znovu.

40 Frank { 28.11.14 at 16.57 }

Byl jsem v 2 R.E.P a jsem nato hrdy. Standu Gazdika jsem poznal osobne a rad vzpominam nato jak nam vysvetloval techniku zdolani prekazek parkuru combat a nazorne nam to ukazoval i on mi dal velkou motivaci ktomu abych se dostal do 2 R.E.P.

41 Denis { 27.11.14 at 19.50 }

vypočítaj si svoje BMI .. http://www.legion-recrute.com/mdl/info_seul.php?id=7&idA=60&block=20&idA_SM=0&titre=physiques tu máš napísane ake by si mal mať …

42 Jan Goga { 26.11.14 at 21.53 }

Jsem 20 mladik a jsem odhodany nastoupit do legie jsem z Prahy mam obrovsky zajem o nastup do legie ale potrboval bych vjedet jestli tam bude vadit ze jsem hubený potreboval bych email na nekoho kdo mi visvetli podrobnoszi a jakou sanci mamprojit vsemy testy dekuji nashledanou jan.g

43 palo { 26.11.14 at 10.29 }

Zdravým..Daju sa nikde nájst tie piesne z légii, aby som si to pustil cele. Mozno aj preklad niekto má . Ale určite apson spev .
Vdaka

44 Ondřej V { 18.11.14 at 14.08 }

Zdravím. Je tu někdo ze Severních? Středních Čech? Někdo kdo by chtěl jít do legie co nejdříve? Kdyby se chtěl někdo přidat, ozvěte se! Mail – vodenka.ondrej@seznam.cz nebo 774 628 556

45 Kamil { 02.11.14 at 8.35 }

Zdravím. Chtěl bych se zeptat jestli toto téma je ještě vůbec aktuální. Mám doma dost problémy a už mě to nebaví řešit. Vždy mě to táhlo k vojákum a takhle, tak si myslím, že by to byla i rozumná volba.. Předem děkuji ;)

46 MURGY 205 981 { 20.09.14 at 20.23 }

nechodievajte tam po kopach …proste ked si verite citite sa na to viete o tom vsetko co potrebujete zbalte si veci kupte listok a chodte …nikto nieje zvedavi na 4 kamaratov co tam pridu spolu zo slovenska alebo cz lebo mnoho krat nevezmu ani jedneho z vas …to ze tam pojdete sami ukazuje na to ze ste samostatny a nieste deti ktore sa boja vyrazit do sveta aj bez znalosti jazyka .

47 Peto { 14.09.14 at 22.04 }

mal by som tam zaujem ist, šiel by tam niekto ak ano pište email Petope666@gmail.com

48 Slavek { 04.09.14 at 16.25 }

Cau chci se zeptat jaky mam sance pokud je mi 25?A jeste jedna vec uz e mi to stalo podruhy ze jsem tam prijel a nepustili me ani za dvere jednou nejspis kvuli dovolenym a pak mi rekl ve ve ctvrtek ne a ze az v patek,tak bych rad vedel kdy tam vyrazit abych mel 100%jistotu ze me aspon mezi dvere pusti?Priti rok v Lednu tak chci jet nechce se nekdo pridat?

49 LUKE { 30.08.14 at 19.25 }

Ahoj marek tiez som zo stredneho slovenska a uvazujem to na jesen skusit. Ak mas zaujem o komunikaciu tak napis na moj mail om4apt@gmail.com

50 Lük { 27.08.14 at 21.51 }

Zdravím všechny, zkoušel někdo LÉ ve věku vyšším jak 28let? Díky

51 marek { 26.08.14 at 16.12 }

seruus, chcem to ist skusit na jesen , stredne slovensko .. mozme si vymenit kontakt a dohodnut sa .. zdarec

52 Vitaliy { 14.08.14 at 14.44 }

Koncem srpna se chci vydat, někdo, kdo by se přidál z Prahy?

53 christopher stefanik { 20.07.14 at 10.57 }

dobry den mam dotaz dostanu se do legie i kdyz mam problem se zakonem?dekuji za odpoved

54 Mle 182757 { 14.06.14 at 17.45 }

Odpověď Jurimu …V Paříži je také,náborové středisko,mimo jiné je tam v podzemí pevnosti i centrální archiv převezený z Alžíru(tam nejspíš tvůj děda působil).V Aubáni je sekce pro styk s veřejností,na oficiálních stránkách CL (francouzkých) jsou kontakty i s adresami.Neboj se na ně obrátit ,CL není až zase takový super tajný spolek jak se tu můžeš dočíst,mimochodem ty články a příspěvky tady mě fakt hodně pobavili,jestli tu chce někdo zabíjet černochy,tak at´ jde radši k žoldákům,v CL jde úplně o něco jinýho….to tu rozepisovat nebudu :-).No odbočiil jsem,sory.Vrátím se k tomu co jsem Ti chtěl napsat.Jsem si jistý,že Ti zcela určitě vyjdou stříc.CL je pyšná na svou historii a vítá všechny co se o její historii zajímají.

55 zetor { 03.06.14 at 19.32 }

Zdar, chcem sa spytat ci je tu niekto zo zapadneho slvenska (BA) kto ma skusenosti a nevadilo by mu poradit mi osobne… Ak sa tu niekto taky najde tak mi napiste do mailu zztop@zoznam.sk nejaky kontakt nech sa mozme dohodnut dalej. Dakujem

56 croos { 22.05.14 at 21.54 }

žiadosť na prezidenstsku kanceláriu o súhlas o zaradenie do cudzích vojenských zložiek..

57 Bodis { 22.05.14 at 20.58 }

Chcel by som sa spýtať ak niekto vie, ak chcem ísť legálne, aby som nemal na SVK problémy, na pôsobenie v CL potrebujem povolenie od prezidenta SR. Aký dokument sa to posiela žiadosť nie? ak niekto vie vopred Ďakujem.

58 peter { 17.05.14 at 5.36 }

pokud neumim francouzky a ani s jinym jazykem na tom nejsem na takove urovni abych rozumel vsemu co me chteji jak to probiha???

59 Ladislav Pril { 19.03.14 at 20.24 }

Ahoj
Kamarád pořad o cizinecké legii sní,ale ma trošku rest skrze výživné ale pořad řika že by se chtěl stat legionářem,co mu jako na tom mam pořad odpovídat?Rozmluvit nebo mlčet a říct mu ať tam jde.ale jinak zajímavej članek vím jak to tam chodí díky moc

60 PARAGUNS { 15.03.14 at 17.28 }

Jurry zkus Francouzký konzulát v Praze, myslím že by ti mohli pomoct, nebo alespoň poradit co a jak

61 Trek { 15.03.14 at 14.56 }

to je docela dobrá otázka. popravdě tohle nevim. já bejt tebou, tak bych zkusil napsat na nějakej kontakt, kterej najdeš na ofic strankach, nebo zjistit kontakt na někoho, kdo pracuje v aubagne a zkusit jestli by to nemohl zjistit. já nikoho takový tam neznám, ale vim, že nějací čecho-slováci tam pracujou. každopádně ten email/dopis, nebo telefonát musíš zvládnout ve francouzstine, ovsem google translator by ti moh hodne pomoct…. a ze ti nekdo odpovi bych asi moc neocekaval, zname to, ale za pokus nic nedas

62 Jurry { 15.03.14 at 13.59 }

O legii neuvažuji, ale rád bych se na něco zeptal. Nedávno jsem měl rozhovor se svým strýcem a ten mi vykládal o jeho otci, mém dědovi. Zjistil jsem, že byl v cizinecké legii celkem 2x vždy po 5 letech. Naposledy to bylo v letech 1927 – 1932. Byl v Alžíru v Oranu. Nic dalšího nevím. Dědu jsem nezažil. Matka mi toto potvrdila, kdy má jen nějaké drobnosti jako jsou knoflíky z uniformy a knížka, kde je však bohužel první strana vytržená, zřejmě ji vytrhl děda. Po válce měl zde nějaké problémy, tak asi nechtěl, aby se toto o něm vědělo. On se o této službě nikdy moc nebavil a i strýc měl jen málo informací. Otec (můj děda)mu spíš jen radil na co si dát pozor, kdyby taky chtěl něco takového zkusit. Chci se jen zeptat, jestli se dají zjistit nějaké informace , např. z archívu CL nebo tyto informace o bývalých členech CL stále udržuje v tajnosti.

63 Pražák { 10.03.14 at 17.05 }

…Opravdu never ending story…někdy si to po sobě aspoň přečtěte. Minulost Legie tady snad také nikdo nerozporuje, ale já mluvím o své vlastní zkušenosti a ta je taková, jak jsem napsal. Do Legie mi mimo jiné zabránilo neuplatnění odbornosti, něco jako kdyby technik měl jít dělat dělníka a v Česku na mě vytáhli z mé složky z roku 2002, kdy jsem končil vojnu, nějaké papírové věci, které pro ně byly důležitější než požadovaná odbornost, kterou jsem splňoval. Prostě úřední šiml vítězí…tak se nedivte, že moc nadšený nejsem.

64 Jarda K. { 09.03.14 at 19.46 }

Tak já ti k tomu chytrolíne dam zas svůj vejklad. Každopádně tady na Legii nebudu plivat pod timhle článkem jak jiný to sem řikal už dřív ale aspoň se mladý kuci něco přiučej z minulosti. Služba v cizích vojskách byla do nedávna mimo zákon a bralo se to jako vlastizrada. Poroce 45 do legie utekla hromada bejvalejch vojáků SS a frantíky to vůbec nesr… protože je potřebovali na indočínu a pozdějc alžírsko a dál drobný strkanice v kolonijích. Tehdá právě platilo že se šlo v legii ukrejt s jakoukoliv minulostí s novym ménem a jelo se vesele dál. I za komárů platilo že kdo měl špinavou minulost a s emigrací by měl problém utíkal přes čáru do francie. Takže se div že v lidech je to prostě zakořeněný a jak asi na tebe má koukat voják v tvý rodný zemi kde bys měl normálně podle zákona sloužit když mu povidáš že deš někam žoldovat. Tady seš občan týhle země tak se asi taky trochu staraj a zajímaj a neberou každýho vola, jasný že tu nic neni ideální ale kde je? Já si třeba nědělám iluze že 90% cizinců v legii ani neví co v těch papírech dopodrobna podepsali na to nám tady páni legionáři můžou klidně vodpovědět. Takže celkově řikám každýho volba dneska tě nikdo za vstup do legie nepověsí ale nediv se že tě nikdo moc chválit nebude. Já tady nikomu nervu ňákej nacionalizmus ale řikám že chápu ten vstup možná před rokem 89 ale celkově je to pro mě prostě sorta emigranti-ekonomický turisti pro kerý jejich rodná zem nic neznamena kolikrát na ní jenom flusaj všechno je špatný a kolikrát je za jejich vlastnim neúspěchem jenom vlastní neschopnost a lenost. Schválně mi ještě frajere řekni proč teda dneska nesloužíš v AČR když povidáš jaký si měl skvělý předpoklady kerý ve francii nevocenili a tady v česku to je podle tebe taky tak strašný :) to by mě teda zajímalo :) :) Ale no flame já fandim těm kerý se pro něco rozhodnou a jdou za tim a věděj proč ale furt mám pocit že takovejch moc neni. Ale stop kibicování nebudu tady dál plevelit stejnak je to furt mletí dokola s kecálistama kerý to evidentně baví takže dost a čus.

65 Trek { 09.03.14 at 17.51 }

hehehe. tak to je sila :D

66 croos { 09.03.14 at 14.03 }
67 Pražák { 09.03.14 at 10.56 }

…v AČR ve velení, to sis to špatně přečetl…prostě řikám, co mi řekli, když jsem řešil nějaké staré papírové věci v Dejvicích a ptal se, proč v Česku jsem popotahovaný po úřadech kvůli banalitám a ve Francii se mě na to nikdo ani nezeptá. Dostal jsem takovou byrokratickou sprchu s výkladem, co že prý Legie je, že jsem odcházel jak největší špína. Neříkám, že to tak je, říkám, jak se na to koukají v Česku, prostě se tady nedrží dobré jméno, za to já nemůžu.

68 Trek { 09.03.14 at 10.06 }

v ačr pohrdají velením v LE? tak to me opravdu pobavilo :D v legii narozdíl od ostatních armád velí (ne vsichni) vojaci, ktery prosli veskerym marastem od naproste nuly a taky na dalsi rozdil od ostatnich armad sveta stale s muzstvem cvici fyzicky kazdy den. tudiz pro me jsou zas ve veleni acr trochu vice prostorove vyrazni lenosi :D snad jsem nikoho neurazil :D

69 Pražák { 09.03.14 at 8.11 }

Pane Jardo, nechme to být, Vy přece víte všechno nejlíp :) Jinak mně bylo při mém pokusu 30 a věk nebyl absolutně žádný problém a když vezmu v úvahu sport. testy a další, byl jsem na tom o mnoho lépe než jiní o 10 let mladší. Spíš je otázka, jestli v Legii hledat opravdu úroveň a nejsem si jistý, že by tam člověk proti AČR mohl jít nějak výrazně výš, spíš naopak a po hodně dlouhé době- to tady zase určitě pěkně schytám. Jak jsem už několikrát psal, já po absolvování výběru odstoupil právě z důvodu, že mi nebylo umožněno profesní zařazení řidiče těžké techniky a o pozici řadové pěchoty jsem neměl zájem. Jinak co jsem se tak bavil, v AČR ve velení legií dost pohrdají, je to pro ně prostě pouliční sběr bez úrovně, mimo elitní útvary, ale názor a zkušenost ať si každý udělá sám.

70 messam { 08.03.14 at 17.09 }

Jedna malá otázka, kdysy jsem se tu ptal na vstup do LÉ, bylo to zhruba 2roky zpět. tehdy jsem dojel až do Fort deNogent. otočil to. Moje otázka po těch dvou letech. Je mi 28let, 8let v uniformách v čr, VS,CS. funkčně,certifikovaně vyspělenší než obyč.příslušník. tu už nemám co hledat. muj věk mne může zastavit za branou LÉ anebo bych ještě prošel?neberu svoji fyz.zdatnost,s tou počítám,psycho.beru jako výzvu ,kterou bych měl i po 5.splnit. díky za info

71 Grul { 08.03.14 at 0.16 }

Já nevím, nebylo by možná lepší tuto „diskusi“ uzavřít? K.H. dal si myslím hodně dost informací co a jak a přesto se lidi vyptávají na nesmysly které si člověk pokud má alespoň 8-9 tříd zákl. školy dokáže najít u tebe na fóru a nebo u Pana Googla.
Jen nechápu jednu jedinou věc, tak pokud chci jít do legie tak to prostě zkusím a uvidím co a jak, díky tvému fóru a taky díky K.H. jsem zjistil že v legii já nemám co dělat. V životě jsem nebyl u armády, ale kamarád který sloužil a dezertoval mi řekl jediné „Zkus to a uvidíš, možná uspěješ, možná taky ne ale jedno ti nikdo nemůže vzít a to že jsi vzal prdel od počítače a zkusils to“

72 Matus { 07.03.14 at 12.31 }

Zdravim. chcem sa spitat či v légii robia chladiace testy že si ponorite obe ruky po lakte do ladovej vodi na 10 min a zmeraju vam krvne rieciste na pracu z vibraciami lebo ja mozem robyt len z vibraciami 2 stupna ci to nebude problem Dik za odpoved

73 Jarda K. { 02.03.14 at 19.04 }

hochu nezlob se na mě nechtěl sem na to ani vodepisovat ale ty si fakt trochu se… do huby. Schválně si tady dohledej jak ses se mnou snad někdy před rokem dohadoval a sem si fakt jistej žes to byl ty já ti tehdá z fleku povidal že člověk jako ty by na armádu neměl vůbec myslet a to nejsem žádnej perzonálista a teď si tady moudře vylejváš srdíčko a poučuješ jiný :) V tom článku je to jasně napsaný ale věčina lidí je snad natvrdlá nebo nevim co maj v palici že prostě nejsou schopný pochopit co si právě přečetli nebo si to vyložej přetočený vo stovosumdesát stupňů :( Ale to je furt stejný i ty dotazy se nikdo nemůže divit že osumdesát procent vyházej ale nic ve zlym. Jinak murgy +++ takovejhle lidí co sou schopný pochopit tam asi moc nejde.

74 Pražák { 01.03.14 at 16.07 }

-Murgy- to je určitě dobrý přístup, prostě do toho jít, ať se děje co se děje a je to i trochu zkouška vlastního charakteru. Jednou sis tu práci zvolil, tak zůstaň při ní stát… Ale opravdu to není pro každého a asi i hodně z nás to poznalo, že se na to třeba prostě nehodíme, ať se nám to líbí, nebo ne a řekl bych, že čím starší, tím horší, prostě starý pes… Každopádně jak jsem psal jinde, „Adventure Camp“ a dobrodružné hry hledat opravdu jinde a hlavně v civilu. Tím se do nikoho nenavážím, ale poznal jsem pár kluků, kteří měli stejné zájmy jako já- „bushcraft, outdoor, někdo airsoft“ a podobné a od legie čekali, že tam typově zapadnou- omyl… Já dneska jenom lituju toho promrhaného času, ale určitě je dobré mít v životě nějaký směr a cíl, i když je daleko a taky může přijít studená sprcha, ztráta iluzí i zklamání, ale tohle nikdo neví dopředu a potom zbývá buď zatnout zuby nebo jít jinam, já zvolil to druhé.

75 Murgy { 27.02.14 at 2.04 }

ja len pre pana Anonym co pisal o tom ze mate moznost vstupu do legie 3x je sice pravda ale to ci dostanete odklad na 3 mesiace na 6 mesiacov alebo dokonca na rok a pol sa rozhodnu podla vasich testov ci uz psychotestou alebo fyzicke alebo motivacii na gestapu a to ze ked prides o par dni skor alebo neskor vobec nehra ziadnu rolu je im to u prdele opytaju sa ta kolky krat tu si skontroluju to a to je vsetko ak pride o den skor povedia pridi zajtra a ziadnu druhu sancu premarnenu nemate …a davajte si pozor co vam povedia v stredisku ci strasbourg, aubagne,paris,marseille ,nimes alebo neviem kde pojdete do naboru pokial vas nezoberu hned a povedia mate 3 mesiace odklad a nedaju vam ziaden papier povedia vam jedine pridite o 3 mesiace a nesnazte sa ist do ineho strediska uz to mate v pc mate odklad vrate sa o 3 mesiace …pokial vam nedaju papiere kde pisu kedy sa mate vratit kludne chodte do druheho strediska tam vas mozno vezmu …ja som zacal prvy krat v strasbourgu s tade pariz a aubagne a dostal som rok a pol odklad vratil som sa do strasu a pred dverami mi povedal 3 mesiace a potom sa vrat vratil som sa potom do pariza a pytali sa ma kolky krat som tu povedal som ze 3 …on mi povedal nie len 2nemate tu nic poznacene ze ste tu 3 x mam tu len ze ste mal i odklad rok a pol a nie 3 mesiace ale to je fuk zase som vsetko robil samozrejme od znova v parizi mi dokonca prvy krat povedal na moju ruku co som mal operovanu ze pohoda a presiel som do aubagne a teraz ma vyhodil ze musim dojst s rengenom samozrejme som sa uz nesral a rengen som vybavil v parizi vratil som sa o 3 hodiny nazad ap ozerali na mna ako na zjavenie a videli ze to myslim asi dost vazne …takze potom bol zase aubagne a potom konecne castel na vycvik a po nom regiment 2 rep na korzike calvi … takze ked nieco chcete proste si za tym chodte a nedajte sa odradit nicim …oni vas budu chciet znechutit tak sa proste nedajte pokial mate svoj sen drzte sa ho ale napokon aj tak zistite ze je tu na kokot :D :D :D takze vela stastia pani …

76 Petr { 17.02.14 at 19.45 }

Umím jen česky..anglicky jen trochu ale asi bych se moc nedomluvil doststanu se do legie? prosím odpověď díky moc.

77 Xaint { 12.02.14 at 11.58 }

erik: mas to zodpovezene ve dvou mistnich clancich o vstupu do CL. Zkus trochu cist nez se ptas.

78 erik { 11.02.14 at 21.29 }

chcelô by som sa spitat ci je potrebne vediet francuzky jazyk . ak cem ist do legie .. alebo nejaky iny..

79 Denis { 05.02.14 at 18.19 }

Rene : tvl nevieš čítať? skus si prečítať 2 články na tejto stránke ohľadom Le a bude ti všetko jasne a nie sa pýtaš kktiny pritom to je všetko v článku napísane… keď to myslíš s Le vážne tak si tých 10 min nájdeš a budeš tam mať zodpovedané všetky svoje otázky

80 Bea { 05.02.14 at 14.34 }

nekonecny pribeh,riesi sa tu vsetko a pritom nic

81 René { 05.02.14 at 12.16 }

ahoj,chtěl jsem se vás zeptat chtěl bych do Francouské legie a chtěl bych vědět kam se mám hlásit a co ktomu vše potřebuji.. předem děkuji za odpověd..

82 Pražák { 04.02.14 at 13.37 }

To chce klid :) Každej kdo tam byl tak ví, že to tam lítá jak na běžícím pásu…brána u Fort Nogent dost připomíná cvrkot u obchoďáku…takže předstartovní horečka je fakt naprosto zbytečná. Jestli fakt pravdivě mluvit o svojí minulosti, pán bůh ví, oni jsou beztak dost podezíraví a vyložej si to stejně po svém. Já se dozvěděl, že prej lžu a umim francouzsky, jsem voják, nebo mě tam někdo poslal a dostal jsem za to slíbený peníze… jak to sesmolili, pán bůh ví, ani jedno neni pravda, ale je fakt, že jsem jim to rozuměl :) :) Takže bych to všechno bral trochu s nadhledem, ale s odstupem času můžu říct, že trochu lituju, že jsem od toho couvnul, prostě tu zkušenost jsem udělat mohl, byť by byla třeba sebehorší a dezertovat může člověk vždycky. Ale v Česku na rybách a s báglem na zádech v lesích to má taky svoje a to ani nemluvim o českejch hospodách.

83 Šmery - ANONYM { 04.02.14 at 13.15 }

INDEPENDENT…..pokud jsi slouzil v ACR nebo u PCR…vem si veskere papiry nebo certifikaty ktere jsi tam ziskal….vse co si vemes sebou od ozbrojenych slozek je ti k plusu

84 Šmery - ANONYM { 04.02.14 at 13.07 }

Corono…..nevim co jsi zac….ale kdyz ctu tvoje prispevky tak se tu jen do kazdeho navazis….
jinak ja odjel v rijnu a vzari jsem byl zpet….nejsem jeden z tech co keca a pokud neveris tak posli email a ja ti to dokazu….cus

85 Šmery - ANONYM { 04.02.14 at 13.04 }

copak jsi potrebovala UDUNKO?

86 Independent { 14.01.14 at 15.58 }

Nebo naopak, první si u legie a pak chceš začít u státních složek v ČR

87 Independent { 14.01.14 at 15.53 }

Ještě jedna otázka na kterou nevím odpověď.

Minulost jako služba u policie České republiky nebo armády České republiky. Berou na to ohled? Nebo dojedu a oni řeknou ,,sloužil si v jiné armádě,, ven !

Zajímalo by mě jestli tu je člověk, který byl v ČR voják nebo policista a rozhodl se jít do legie.

Díky

88 El { 14.01.14 at 9.46 }

Independent: Aj ti stačí

P.S. proč mi mažete komentáře?

89 Independent { 13.01.14 at 22.20 }

Zdravím, jediná otázka co mě zajímá.. Doufám, že na ni někdo odpoví a ta je. Při tem pohovoru stačí anglický jazyk nebo je fakt za potřebu francouština?

90 vlastimil matýsek { 05.01.14 at 18.33 }

Pavle držím palce. :-)

91 udunka { 05.01.14 at 9.37 }

Pavle držím pěsti. Pokud máš viditelné jizvy na kloubech-třeba po operaci, vem si sebou papír od doktora, že je to bez následků-syn to neměl a sháněl to pak ve Strasu-stálo ho to 30euro. Hodně štěstí!!!

92 Pavel { 05.01.14 at 9.21 }

Na zítra mám koupené lístky, doufám že mi to výjde. Pokud ne, připíšu sem taky komentář o nezdaru ;-) :D
Jinak bych chtěl poděkovat za učitečné rady a supr článek.
Měj te se a všem přeji hodně štěstí.

93 ladislav marencin { 31.12.13 at 0.03 }

soldier,dobry den chcem sa stat najlepsym legionaromm dakujem

94 Tonny { 06.12.13 at 19.43 }

Honzo, to je snadne, najdes si na internetu na oficialnich strankach Le, kde maji prijimaci strediska a tam se vydas bud, busem nebo letadlem, vlakem, autem, na koni nebo po nohou, mozna ti doporucim neco mezi autobusem a konem. A ses tam, a co dal?? zazvonit nebo zaklepat a rict bonjour a ses tam kamo! :-D

95 Honza { 06.12.13 at 7.14 }

Jak se dostanu do dobrovolny legie??

96 Michal { 29.11.13 at 0.50 }

Jak je to s úřadama? Kde všude se musím odhlásit?

97 vlastimil matýsek { 26.10.13 at 17.21 }

Ne nevemou,vemou tě jen o letních prázdninách :-P

98 corona { 26.10.13 at 11.42 }

Smery { 09.06.13 at 11.22 }:
Tak zase jeden odjížděč, jakých tu bylo plno, co? Prej že první tejden v září jedeš, a najednou včera na netu na pokecech, co?

99 Slavek { 25.10.13 at 19.40 }

Jen se hci zeptat vetmou me i v listopadu nebo prosinci?

100 zdenek74 { 16.09.13 at 17.22 }

Pokud to není jen,fligna,budu připraven,byl jsem na dvou misích,v Jugoslavii for divezantske,parťak byl ir-potřebuji adrenalin sempre fidelis.

101 Romain { 10.09.13 at 16.00 }

čaute .. zaujíma ma aký je odchod z rodnej zeme. t.j. slovensko, čo tu musím komu čo povedať, nahlási.., lebo asi to nejde len tak sa vypariť a nedať uradom nič vedieť.. aby som neprišiel a neplatil nejake penale blbe.. diki za pomoc

102 udunka { 09.09.13 at 18.22 }

Zdravím všechny, ráda bych se přidala a uživateli Anonym-držím pěsti, podruhé to vyjde!!! Můžeš se mi prosím ozvat?

103 alias { 08.09.13 at 22.19 }

Zdar všem ,
no přiznám se, je mi 28let, jízdenku do marseille jsem měl poslední 4měsíce každý měsíc, tak dlouho jsem odkládal odjezd až jsem si na oslavě utrhl přední zkřížený vaz v koleni. ted už vím , že pojedu leda tak do řiti, k tomu jsem vzdal práci u naší super ozbrojené složky (CS) ,a všechny problémy se jen a jen kupí.. takže co z toho plyne, každy kdo jen jednou zapřemýšlel nad La Legión etrangére musí být sportovec a doporučuju odjet ihned… bez přemýšlení.. jinak skončíte jako ja, s tuctem jízdenek v tašce ,francuz.slovníkem a kosmetickou taškou stále narvanou holícíma strojkama…

104 Jarda K. { 06.09.13 at 12.02 }

Zdar, tak koukám že už jim asi v Aubáni došla trpělivost anebo prachy :) a už to separujou rovnou v pevnůstce v Paříži. No za jízdenky ušetřej asi celkem dost. Ale je zajímavý jak se názory a zkušenosti rok vod roku různěj. Někdo povidá že doma pomálu ani nehráb a testy udělal v pohodě a fyzička je tam dvakrát netrápila a tady zas čtu že se to ňák přivostřilo. No jo no, asi je holt z čeho vybírat. Všem hodně štěstí.

105 Trek { 05.09.13 at 14.49 }

Není potřeba to nijak přehánět. Běhat 2x denně je zbytečný. Musíš nechat tělo někdy odpočinout. Jinak je velmi zvýšené ryziko zranění, navíc to ani nemá takovej efekt.staci jednou denně a jeden nebo 2 dny v tejdnu vynechat na regeneraci. A důležitý jsou na to dobrý boty.

106 Anonym { 05.09.13 at 14.11 }

Beham ted kazdy den 5 – 6 km 2x denne,rano v sest a vecer v osm,az tam pojedu za tri mesice tak uz to dam!!!! Kazdopadne rada pro ostatni….NEPODCENTE TO….

107 Trek { 04.09.13 at 18.06 }

Čau. Tak to mě mrzí, že ti to nevyšlo. Je to divný, já když běhal ten clunkac, běhá se potom i v aubagne, tak jsme to dali všichni. Možná to nějak ztížili, nebo záleží, kdo to posuzuje. Každopádně nám to ukázali, aby to každej pochopil a pak řek, že když se stane, že před tím beep nestihnem doběhnout o kousek za čáru, že máme běžet dál, jenom přidat. Ty první levely jsou tak pomalý, že jsem na druhej konec stihnul i dojít, když ohlásil ten limit, že jsme splnili, tak jsem se ještě ani nezadejchal. Tak trochu potrenuj. Já před legií běhal na pohodicku. Dycky v pohybu tak +- 40 minut, klidně a fyzicka pude nahoru.

108 Anonym { 03.09.13 at 12.11 }

Zdravím,mam za sebou cestu do LE,do volte abych upresnil prvni kolo vyberu:
Pokud se rozhodnete pro nastup ve Strassu,tak tam s vama udelaji pouze interviu a samozrejme shyby(minimum je 5) ale vzdy se snazte maximum,pote vas nechaji prevazne v klidu,sem tam neco uklidite aby s vama zabili cas.Pak cekate na to az vas stejne poslou do Parize.Dostanete papir ktery ukazete na nadrazi a na zaklade toho vam vystavi listek do Parize(hradi ho Legie)
Jak to najit v Parizi?Pokud nejste idioti tak se vzdy doptate neco si stahnete na netu presnou mapu,nebo si vezmete taxi.
Prijdete na branu,postavite se do pozoru a predate pas,potom vas posadi do mistnosti kde uz muzou cekat jiny zajemci(cca 5-6 denne)doporucuju prijet v utery nebo ve ctvrtek(vysvetlim pozdeji proc)
Tam cekate dokud pro vas neprijde Caporal-sef a odvede vas na barak,tam si stoupnete podel zdi(do pohovu) a jeden po druhem delate shyby,nerekne vam kolik je minimum,ale zdurazni ze chce maximum a to cislo vam napise na ruku.
Pak cekate az udelaji vsichni a po jednom vas volaji do kanclu kde kontrolujou veci a davate telefon,mp3,doklady,retizky atd….preberou vam veci(obleceni co mate sebou vam nechaji)zbytek vam schovaji nebo vyhodi,zalezi kdo vas kontroluje a jakou ma naladu:-) neberte si klice do baraku,listek na metro,stejne to vyhodite!!!
Vyplnite dotaznik a Dostanete trenky a triko,jedno prosteradlo a povlak na polstar a jdete na pokoj,tam se prevlecete a to bude vase jedine povolene obleceni na celou dobu a jdete mezi ostatni.
Co se tyka jidla,Pokud jdete na jidlo,jdete vzdy ve tvaru a doporucuju drzet hubu,nemaji radi kdyz se keca,ale to poznate sami.
Prijdete do jidelny,vezmete si tac,pribor,jeden chleba(neprebirejte,vemte prvni co je po ruce)a Pak vzdy od kazdeho co tam je jeden kus.potom jdete ke stolu,vzdy tam kde je misto,ze chcete sedet jinde,nebo nechcete sedet s arabem nebo s cernochem vam sere pes,proste si tam date na stul tac à cekate ve stoje u stolu dokud nebudou u stolu stat vsichni,az potom vam Caporalsef dovoli sednout a muzete jist.Samozrejme ze po celou dobu kdy cekate nebo uz jite DRZTE HUBY,jinak se muze stat ze budete bez jidla,jednoduse vsechny vyhodi z jidelny.
Po jidle vezmete tac a odnesete ho kam mate,jdete ven a ve tvaru a v pohovu cekate az se naji vsichni,Pak vas vetsinou odvedou na TV,kde muzete kourit a mate tam volno.Vecer,mate nastup na chodbe a jdete se sprchovat,na pokoji se svlecete do naha,vezmete rucnik kolem pasu a sapon do ruky a cekate pred sprchou,na sprchu mate ,,jen,, 2minuty,pak si jdete ustlat a oblect a zase nastup na chodbe,kde cekate az vam urci co budete uklizet.pak je nastup,spocitaji vas a jdete spat.Vecerka je pokazde jinak,stejne tak budicek je pokazde jinak.V pondeli je v pul sesty,v utery ve ctyri,ve stredu v sest,ve ctvrtek ve ctyri,v patek v pul seste a o vikendu kolem sedme.
Ovsem zalezi na Caporalsef jak se mu bude chtit!!!
Kazde rano oholit,vycistit zuby a zase uklid a ustlat postel a nastup venku na snidani.
Kazde utery a ctvrtek odjizdeji do Augbane ti,co prosli testama,proto budicek ve ctyri rano a proto doporucuju prijet v tyto dny,mate aspon jistotu ze budou mit volne mista pro nove zajemce.
Druhy den po prijezdu je pohovor(interviu) kde vas vyzpovidaji.Ale pozor,uz tady muzete vyletet,dobre si rozmyslete co povite a co zatajite,nemusi na to prijit,ale pokud to zatajite a prijdou na to,tak mate po ptakach…..NA VZDY!!!!
Vynechte duvod pro vstup do legie penize,zlatokopy nemaji v lasce.
Pokud projdete pres interviu,cekate na Médical test,vyplnite dotaznik o zdravotnim stavu,zase zalezi na vas co priznate a co ne.Zkontrolujou oci,zuby(otevrete pusu a jen tam koukne)zvazi vas,zmeri tlak a udelaji EKG,Pak cekate na chodbe na test usi,to vas zavre do kabinky,Da vam sluchatka a mackate cudlik kdyz slysite ton(ja Mel oboustranej zanet stredniho ucha a dal jsem to) ale i tak na Tom vyletelo spousta lidi.Pak cekate na doktora,ten vam Zkontroluje usi,krk,bricho,koule,chodidla a Pak se vyptava podle toho co jste napsali v dotazniku.Da se projit i s chybejicim clankem prstu,kolega nemel clanek prstu a doktor mu rekl ze to neni problem pro legii,ale k vysadkarum at se nehlasi,tam ho nevemou.
Pokud projdete Médical test v pohode,cekate na Beep test,je to clunkovy beh na 10levelu…vysvetlovat to nebudu,najdete si to na YouTube ….POZOR…..tady vyleti drtiva vetsina uchazecu(bohuzel i jà ) takze Pokud nejste vytrvali tak to nejdriv natrenujte a az Pak tam jdete,usetrite si jeden pokus pro vstup.
Celkem mate tri pokusy,vzdy s odkladem na 3mesice,snazte se to dodrzet,protoze pokud prijedete o jeden den driv,tak vas poslou do haje a mate dalsi pokus v haji.
Pokud jste prosli Beeptest,jdete na Barak a delate zase shyby a opet maximum.
Pak je druhej pohovor a druhej den po beeptestu odjizdeji do Augbane.
Tim me rady konci,nebod dal jsem neprosel,tak druhej pokus mam v prosinci.
Jeste doporuceni co si vzit sebou za veci:
5x ponozky,5x trenky nebo slipy, 1x rucnik, 2 – 3 toaletaky,Sampon (i dva,hodi se)
holeni,krem na ruce,zasyp na nohy,naplasti dle vlastniho uvazeni,a nejakej deodorant se taky hodi,a pantofle!
To je z me strany zatim vse,pokud si jeste na neco vzpomenu,napisu to sem.
Snad vam to pomuze
Hodne stesti

109 Josef { 04.08.13 at 23.24 }

Já žasnu nad tím,na jaký všemožný kraviny se tady ptáte.Jeden má alergii na pyleček,druhej neví jak se vůbec dostat na to správný místo,to je děs tohle.Tady máte oficiální stránky,naučte se Francouzsky to zaprvý.
http://www.legion-recrute.com/cz/

110 Roman { 26.06.13 at 11.24 }

Zdravim muže te mi jen někdo poradit jestli se tam dostanu pokud nemam čisty trestni rejstrik.

111 Smery { 09.06.13 at 11.22 }

pokud jsou tu dalsi zajemci kteri VAZNE uvazuji o LE,tak prvni tyden v zari 2013 odjizdim do Parize! Zajemci piste na vsmerak@seznam.cz !! JEN VÁŽNĚ!!!

112 Denis { 06.05.13 at 16.40 }

a na čo keď ti všetky osobne veci oblečenie všetko zoberú a dajú ti nove … zas nebuc moc aktívny ;) :D

113 Jaja { 01.05.13 at 15.54 }

Chtěl jsem se zeptat .. můžu si vzít sebou originální maskáčouvou bundu a maskáčové služební tepláky z FLC ??? dík :)

114 Pražák { 27.04.13 at 12.29 }

-dovolil bych si napsat svůj názor
Ono je sice moc pěkné vystavovat to vlastenectví, ale mám třeba pocit, že realita náboru i samotná služba v AČR je trochu někde jinde. Zajímal jsem se o to, takže trochu vím. V první řadě se vám snese na hlavu neskutečné papírovaní a dokazování čehokoliv, jako byste vstupovali snad do FBI. Musíte doložit veškeré vzdělání, zaměstnání, výpisy z finančáku, sociálního atd. A jestli jste třeba jako já dělali nějaký čas tady i v cizině třeba bez papírů, máte smůlu. Byrokracie je tady silnější než nějaký váš zájem o službu v armádě. Dál vás potom čeká smlouva na dva roky, takže jestli nejste specialista a nebudou peníze- za dva si třeba hledáte zase nové místo. Do legie můžete přijít s holou…a pasem, to je všechno. Požadavek je vlastně jenom zdraví a čistý rejstřík a vedle toho samozřejmě to, jestli se vejdete do těch 10%, co tam berou. S rostoucí nezaměstnaností se ta šance bohužel pořád snižuje. Já jsem třeba ročník, který zažil českou vojnu a to nadšení mladých kluků v sobě asi nemám. Ale přijde mi, že většině lidí to přijde doma moc obyčejné a legie se zdá víc akční. Ale nakonec je to asi opravdu vojenský život jako všude jinde.

115 Jarda K. { 24.04.13 at 19.45 }

Tak tohle sem slyšel za poslední leta hodněkrát, ale dycky to spíš byla ve výsledku jenom nějaká organizační úprava. Že by natvrdo končila, to sem ještě nikdy neslyšel a ani žádný ofiko informace v cizině sem taky neviděl. Ale starý legoši vám řeknou, že ta stará legie už dávno neni, že skončila někdy v 80. letech. A ty ještě starší legoši, jesli ještě žijou vám řeknou, že ta fakt opravdová legie s tou pravou pověstí a opravdovejma tradicema byla ta poválečná. Ať to pravda je nebo ne, určitě se vždycky legie vyvíjela a od 90. let maká prostě v rámci misí Nato a v těch lokálních francouzkejch akcích v Africe. Jako už to určitě nikdy nebude to, co udělalo legii pověst, že tam brali kriminálníky a veškerej levnej a nenáročnej marast lhostejnej ke všemu, i vlastnímu životu, tvrdě vycvičili a hnedka šup na frontu, do kolonií a podobně. Na to už prostě dneska neni prostor, doba je jiná, armády sou víc profesionalizovaný a taky to stojí dost velký prachy. Nicméně já bych zase viděl docela rád, aby mladý kluci přiblble nevzhlíželi na nějakou legii vo který věděj beztak pendrek a jenom takový ty heroický báchorky a povídačky co tu legii vynášej někam do nebes. A radši stáli nohama na zemi a fungovali v armádě ve svý rodný zemi.

116 Murgy { 23.04.13 at 16.51 }

tak ako pises legia ma zaniknut bohuzial aspon sa to poslednu dobu tam rozobera ale len take jednoduche to nebude a nemozu ju zrusit zo dna na den … cize predpokladam ze este cca 10 r bude fungovat len uz coskoro prestanu robit nabor

117 Karviná { 22.04.13 at 4.15 }

nechci vás nijak strašit ale legie má prej v následujících letech zaniknout .. :( :/

118 Josef(Juzek) { 20.04.13 at 19.11 }

Je mi 14 :D .. no urcite tam pojedu -tak v 19cti.Aspon mam cas se pripravovat :)

119 Murgy { 20.04.13 at 14.40 }

Josef(Juzek) v prvom rade by si mal dospiet chlapec ako ty to tam nezvladne :) a nemyslim to niako zle aby si sa neurazil len dobra rada …

120 Josef(Juzek) { 20.04.13 at 3.22 }

Caute :)… Muj otec odesel do legie v roce 2004,udelal zkousky a stal se legionarem.. mislim ze v roce 2011 odesel :) Jenomze jestli to chcete zvladnout tak o to musite bojovat za kazdou cenu! A chtel jsem se zeptat .. mislite ze to budu davat kdyz jsem byvaly dobrovolny hasic -delal jsem ho cca 2 roky, momentalne delam aktivne Parkour-pri tomto sportu si vazne zlepsite fizicku ,je to prekonavani ruznych prekazek atd… ,pak aktivne fotball a ktomu bydlim na vesnici kde pracuju aspon 3krat do tydne-skizeni dreva,sekani dreva,jsem vycviceny k poslusnosti :D,Umim si po sobe pouklizet -_- ,mam zkusenosti se zabijenim zvirat takze mi to nijak nevadi,takze se v podstate porad hybu :) Kdyby tak tak napiste na e-mail:Juzzikukla@seznam.cz.. Pteji krasny den

121 Tomáš { 09.04.13 at 21.19 }

Zdravim , chtěl bych se zeptat ,jestli je v legii regiment , který umožnuje uplatnit chemické vzdělání. Něco jako 31.brchbo.v liberci.

122 Marek Chlíbek { 02.04.13 at 13.58 }

Zatím jsem mazal jenom hrubé urážky. Nebaví mě pořád dokola posuzovat stále stejné výkřiky do tmy. Proto je tu jinak všechno. Mimo jiné to dává dobrý obrázek o typech lidí, co se zajímají o FCL. Jenom si ty příspěvky taky pěkně užijte.. :-)

123 Pražák { 02.04.13 at 13.50 }

Zdravím, nezlobte se na mě, ale nebylo by opravdu rozumné tu diskuzi ke článkům o Legii buď jednoduše zablokovat, nebo alespoň opravdu důkladně promazat? Možná by to bylo i v zájmu dotyčných diskutérů, které by to snad přimělo si ty články alespoň přečíst. Diskuze je od toho, aby se probíralo sporné, nejasné, případně doplňovalo. Úroveň dotazů ať posoudí každý sám. (tímto se omlouvám za plevelení)

124 stefan { 01.04.13 at 21.16 }

prosim poslite mi nejake instrukcie prosim chchem sa tam velmi dostat

125 Murgy { 30.03.13 at 0.44 }

Nieco malo som si precital s komentov a zareagujem asi na ten serial co pisete Utek k legiam kde bol Grils … ak si niekto vazne myslite ze je to v skutocnosti take ako to bolo tam tak ste na omile ale riadnom …ten serial bol o tom ake to bolo kedysi v legiach nie teraz tak isto nebudu tam ludi co su ako herci popripade dobrovolnici pred kamerou kopat kanadou do hlavy a nebudu tam ukazovat ziadne fyzicke nasilie ktore by ste si v skutku prezili az az … dalsia vec kazdy kto je v legiach pokial sa nestane Caporalom bude len hovno a aj ked sa nim stane bude hovno ale uz len mensie a budu ho kus respektovat vaz zivot legionara pre priblizne prve 3 roky neni ako si predstavujete ze budete kazdy den behat na staze budete strielat zo zbrani a makat na sebe budete pekne drhnut hakzliky robit rajony… pridal by som sem jednu fotku od kamarata z 2 rep co mi poslal pred mesiacom a vacssina by ste chapali no v podstate chcem povedat to ze vela ludi v civile si mysli to ze pride do armady dajumu zbran do ruky a hura zabijat cernochov do afriky ale nikde to tak neni …myslim si ze keby nezrusili povinnu vojensku sluzbu minimalne pokla z vas co by nou presla na legiu rychlo zabudne ta dalsia vie co chce a je mu jedno cim si prejde a ide si za svojim cielom a to su ludia co maju moj respekt tak isto to dotiahol aj Stano Gazdik len si vezmite ze mal toho urcite nie raz plne zuby aj on ale povedal si isiel som sem z vlastnej vole nikto ma nenutil .chcel som to sam a preto pojdem dalej a zatnem zuby a dotiahol to tam kam chcel !!!

126 domino { 29.03.13 at 19.40 }

Tento článok má este viac uistil že chcem vstúpiť do légie .Ale zaujíma má či sa tam berú aj vysvedčenia zo základnej školy.???

127 Pražák { 25.03.13 at 12.16 }

:JK, VM
Takových lidí tam ale asi opravdu chodí velmi moc a to z celého světa a ještě daleko horší- nagelovaní Španělé s vyholeným hrudníčkem, černoši, co v noci vstávali, aby tam hystericky mezi palandami klikovali a běhali na místě, protože doma se na to vybodli a pak se tam ještě modlili…atd. Ten typ dotazů mě nějak nepřekvapuje. Doktor nám říkal, že berou něco přes 10% lidí, tedy 10 ze 100 a jak psal Murgy, tak on zažil ještě méně- cca 10 ze 200 a při tom typu lidí je to asi vcelku pochopitelné. Většinou tam byli kluci lehce přes 20, po škole, případně chvíli v zaměstnání, pro většinu z nich to bylo asi rychlé rozhodnutí- hurá do armády, dobrodružný život, frajeři v uniformě a povětšinou to stejně bylo tak, že se doma nudili, nebo měli nějaké problémy a při vysedávání u počítače narazili na legii, tohle bohužel platí i o mně. A u takových lidí je asi opravdu hodně veliká šance, že je to za pár měsíců přestane bavit a utečou. Kdyby ten výběr vypadal běžně podle toho, co popisoval zase tady Murgy- že ho skoro vzali, vším prošel, ale řekli: „máme plno a jestli vydržíš, tak za rok tě vezmem na 90%“, takže skoro takový pořadník, asi by to tam také vypadalo jinak a ty zástupy by se asi také rychle zdrcly. Nicméně je to asi opravdu pořád omílání toho stejného, za což se omlouvám a hodně se člověk dočte opravdu v tom fóru okolo roku 2005, kdy sem psali kluci z legie jako Mahler, Jean a další, stačí opravdu hledat a číst, je tam všechno.

128 vlastimil matýsek { 24.03.13 at 19.19 }

Pro jardu: Ty brdo Jardo to snad není pravda,že?Ale krásně jsi to napsal,já jsem se dobře nasmál.

129 Jarda K. { 24.03.13 at 16.03 }

Hele Michal, jesli myslíš tu Legií v Týně Nad Vltavou, tak na tu je kolmá Pivovarská, hnedka první doprava…. Ta v Pelhřimově je hnedka za vobchoďákem. A jesli myslíš francouzkou armádu, což asi né, jináč bys určitě nepřehlíd ten článek jak hovado, co máš tady před ksichtem, abych byl slušnej- tak to popros maminu, ať ti navečír přelouská písmenka, ale rači hoď mokrej hadr na palici a vono to do zejtra možná přejde.

130 Michal { 23.03.13 at 20.02 }

hele jak se dostanu do legii

131 vlastimil matýsek { 21.03.13 at 23.10 }
132 vlastimil matýsek { 21.03.13 at 23.09 }

Pane Hora můžete mi napsat na email kontakt na vás děkuji :-) nechci psát tady veřejně.

133 Pražák { 11.03.13 at 23.02 }

:JK
Tak na mě to tedy působilo trochu jinak, nikdo tam legii neshazuje, většina se shodla, že to byla zajímavá věc. To zase tady nebudu převypravovat, co tam kdo říká. Jenom je tam možná zmiňovaný ten kontrast toho, co se o legii povídá a jakou má u běžných civilistů pověst, kterou si vybudovala od 50. let a v co se transformovala po roce 90. Spíš to tak vyznívá, že většina lidí měla před vstupem asi trochu přehnané očekávání a moc vysoko a daleko se v legii nedostali. I sám Gazdík tam říká, že jemu se podařilo to, co v legii z toho počtu málokomu jinému- dostal se do elity, měl nejlepší výcvik, zažil akce, byl vyznamenaný, udělal kariéru a dostal rentu. Na druhou stranu třeba mě příjde, že ty ostatní mají pořád trochu střízlivě kritický pohled na věci, prostě jim v těch hlavách zůstalo i něco jiného než jenom Legio- Patria Nostra :)

134 Jarda K. { 11.03.13 at 19.06 }

Ten vod tý český je celkem dobrej, ale vo legii jako takový to moc neni spíš vo bejvalejch českejch legionářích po roce 90. Ale todle bych ledackomu doporučil, protože mi příde že si tady hromada kluků s čumákem přilepenym na monitoru a almarou plnou krámů z armyšopu představuje legii jako takový alternativní družstvo airsofťáků kde budou za hrozný machry. Na českou vojnu každej nadává, přitom jí většina ani nezažila, škoda že to zrušili. A dost věřim tomu jak tam ty chlapi řikaj že prvních pět let ste jenom úplný hovno s číslem kerý si bez povelu ani neuprdne, natož abyste si někde vystřelili. Možná do toho dokumentu vzali až moc takovejch těch zapšklejch chlapů kerý na legii nadávaj, jenom asi ten Gazdík je tam takovej nadšenej srdcař, ale ten hrál asi trochu jinou ligu. Ale celkově dobrý, jenom možná s trochu přehnaně patetickym tónem že to neni co dřív což mi příde jako kravina, protože jak může kluk co tam byl v letech 91-96 tvrdit že to neni jak někdy v osmdesátkách když tam tehdá nebyl. Ale stejně si myslim že každej kdo tim projde tak má na co vzpomínat a zaslouží si docela uznání.

135 Pražák { 09.03.13 at 19.46 }

No dobře no, tak teda tenhleten a ten je celkem dobrej, možná jenom může někomu trochu vzít ty romantický sny a iluze:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10123387248-legie-patria-nostra/30729535043/

136 jakub { 05.03.13 at 17.58 }

PRAZAK: jim musis dat neco v čestine :D a ne ve franě :D :D vluvi se na tom videu vice mene anglicky,ale to proto,ze to je jen vyberova zkouska a nebylo potreba lidi ucit jazyk a nebo je k necemu štelovat

137 Pražák { 05.03.13 at 12.55 }

Taky jsem na to koukal, ale přijde mi, že je to dělané jako nějaká reality šou pro televizi. Tím spíš, že tam mluví i kaporálové anglicky. Ale je k dohledání docela dost různě starých francouzkých dokumentů, které vypadají trochu lépe, třeba tohle
http://www.youtube.com/watch?v=hflwrDT5Hzg a dost podobně to na mě taky působilo i v Paříži. Jinak nám začíná pěkný počasí, to tam bude zase narváno. :)

138 jakub { 03.03.13 at 5.01 }

pro ty,kteri se neustale ptaji co a jak v legijich ….neni potreba cist,ale jen koukat a poslouchat :D lepsi ne vy mongolove
http://www.rajfilmy.cz/soubory/9632/Útěk_k_legiím.html

139 vlastimil matýsek { 26.02.13 at 19.09 }

Jardo vzdytˇ na co by to četli-když se můžou zeptat,to je přece pohodlnější.

140 Jarda K. { 26.02.13 at 9.28 }

Za 1500 vod Hartunga kompletní manuál jak se dostat do legie s doručenim až do baráku k mamině, přiloženej návod kde koupit jízdenku a sehnat potřebný kámoše na cestu, vstupní poplatek kaporálovi + bonus pojistka kdyby tě nevzali :) :) :) a to se vyplatí né…? A teď vážně, to si fakt myslej že tam toužej po lidech který se ani nenaučili číst?

141 honza { 25.02.13 at 10.23 }

Nevíte prosím kde seženu jakýkoliv kontakt na legii třeba mail nebo adresu ? děkuji za odpověd :) pokud možno napište na můj mail děkuji moc

142 Jarda K. { 11.02.13 at 16.33 }

A jako proč a k čemu to potřebuješ? Vodpověděl sis sám že ti stačej informace z jejich stránek a tim tvojí další účast vidim jako zbytečnou, trochu se ptám i proč sem furt lezeš, když je to tady tak špatný a zbytečný. Skoro mi přijde že se tady chlubíš jakej si byl frajer že si tam vyjel bez informací z tohodle fóra a si nějakej podrážděnej že s tebou někdo nesouhlasil. Jako můžu třeba říct že sem kolikrát choděj trochu blbouni co si tydle články ani celý nepřečtou, neprolezou ani fórum a diskuze a ani na ty blbý ofiko stránky legie nekouknou a pak tady mastěj přihlouplý dotazy, sháněj kamarády na autobus a podobně, ale jejich věc. Taky bych moc nečekal že tam takový vemou. Ale nic ve zlym.

143 Pražák { 11.02.13 at 13.59 }

-pro Jardu K.:
Ono by to možná docela dost lidí zajímalo právě z tohu důvodu, jestli jim radí legionář se zkušeností, nebo jen nějaký nadšenec. Já sám mám jenom zkušenost z náboru ze Strassbourgu a Paříže a přijatý jsem nebyl z dočasných zdravotních důvodů. O legii jako takové taky skoro nic nevím a byl to u mě takový chvilkový nápad, proto píšu jenom co jsem viděl a napsal jsem, že nezpochybnitelné důležité informace bez dlouhých debat jsou na stránkách legie.

144 Jarda K. { 11.02.13 at 13.22 }

Jéžiš chlapi, co furt řešíte. Tydle články sou prostě informace, ber nebo nech bejt. Neni to na téma jesli Hora v legii byl, kdy a kde, nebo ho to prostě jenom baví a zajímá. Takovejch těch pochybovačů a rejpalů už tu bylo a nikdy nikdo jasně nedokázal, že tam nebyl. Loni to tady z něj tahal jeden kluk snad půl roku a prostě vo tom asi nechce mluvit, tak to tak berte a dejte mu pokoj, je to jeho věc a tydle články sou na jiný tema. Někdo tyhle informace vo legii nepotřebuje a vyjede bez nich, OK proč ne, někdo si vo tom něco rád přečte, taky OK a proč ne, tak co se budem hádat. Před časem sem třeba dočet tu knížku vod Špalka, u kerý se teda divim, že to vůbec někdo vydal. A tam máte zase třeba trochu jinej pohled na věc a zase můžete kdákat, že ten tam určitě byl a zase věci vidí jinak. A že sou někde nějaký chyby v gramatice, to je snad buřt, ty lidi tam nechoděj na převýchovu a kůli nějaký jazykovědě, ale do armády v cizině kde se potřebujou nějak domluvit. Stejně jako tady vidíte furt ty zástupy nadšenejch kluků ze kterejch se tam z nich dostane stejně jenom pár, ale proč by si vo tom něco nepřečetli, nenaučili se pár blbejch slovíček a proč by to nezkusili, snad každýho věc.

145 Pražák { 11.02.13 at 11.47 }

Tady kolega o pár řádků níž dal v druhým odkazu celkem jasnou odpověď. Píšou tam, že nesmíš mít žádný akutní kazy a musí ti chybět maximálně 4-6 zubů. Jinak ještě k těm útokům, mně se v tom už ani nechce nějak hrabat, protože každej asi může mít svůj názor, ale sám jsem to moc nechápal. Jenom jsem trochu spontálně napsal svoje pocity a názory, který se možná trochu lišily, když jsem se po pár tejdnech vrátil a přečetl si tyhle články, který ale nepovažuju za špatný. Jenom tvrdim, že mě by teda asi dvakrát před vstupem nemotivovaly a měl bych spíš hlavu jak pátrací balon a byl pěkně nervózní. Jinak ještě k tý francouzštině, ve Strassu se stejně s tim holohlavým Polákem budete bavit takovou českopolskoslovenskou hatmatilkou, v Paříži zase spíš kopitoidní angličtinou, nebo vám někdo z kluků bude tlumočit. Každopádně jakejkoliv jazyk je výhoda, jinak jste odkázaný na pomoc druhejch a u pohovorů to neni asi úplný terno, protože každej vás má fakt u pr… a jste ve výsledku stejně jenom konkurence. Já tam potkal nefrancouzskejch vojáků jenom pár, povětšinou to byli Poláci a mluvili prostě tak míchaně, tam to nikdo asi moc neřeší. Ale musim ocenit, že ty francouzský kluci jsou takový dost přátelský a snažej se pomáhat, překládat a tak.

146 AilippA { 11.02.13 at 9.46 }

Ahojcau .. Chcem sa opytat ako je to s pasom do francuzka treba ho ci nie…. A a ako je to na zdravotnych testoch so zubami .. Je nejaka sanca ze prave kvoli klapacke ma nevezmu do FCL ? Poprosim nech da vediet ten co to ozaj vie .. . Filipfabian@centrum.sk alebo tu do komentu dakujem

147 jakub { 10.02.13 at 19.39 }

DESS
TO PROTO ZE P.hORU NEZNAS A JE TO POUZE A JEN NADSENEC A TEORETIK…TO PROTO,FRANINA JE PRO NEJ TAK TROCHU TABU

148 Denis { 10.02.13 at 10.55 }
149 DESS { 10.02.13 at 2.04 }

Legie mě zajímá čistě teoreticky jako zajímavý sociální jev, také jsem dávno mimo věkové rozmezí pro CL, před 24 lety jsem se vrátil z 2 leté vojny ještě za komunistické ČSSR a celkem nemám ani chuť ani potřebu si vojenský život zopakovat. Mám jen 2 poznámky: 1) Pan Hora dle mého názoru píše zajímavě a z jeho příspěvků se dá udělat obrázek jak o pozitivních tak i o negativních stránkách CL.Takže dobrá práce. Jen nerozumím tomu, proč uvedený slovník francouzských výrazů obsahuje v mnohém nepřesnou francouzštinu. Pominu li četné pravopisné chyby, tak i výrazivo jako takové není někde francouzské. Z mnoha reportáží je zjevné, že mnozí velitelé sice mluví francouzsky plynně, ale s katastrofální gramatikou (asi jako kdyby cizinec řekl česky:,, Nejste v legia pro legrace, ale musela tu množko pracovala´´), avšak při oficiální prezentaci francouzštiny snad není nutné chyby uvádět, oficiální weby o legii samozřejmě píší ve francouzštině správně. 2) Nechápu útoky na Pražáka, který tu prostě jen popsal svou osobní zkušenost bez jakékoliv zášti nebo cíle někoho odrazovat nebo mu své názory vnucovat. Mohu potvrdit, že to, co on píše o směšných znalostech angličtiny u těch, co jednají s nováčky, se dá vztáhnout na znalosti francouzštiny drtivé většiny velitelů, kteří vystupují v reportážích o CL. Je smutné slyšet např. nějakého ,,velitele výcviku´´, u kterého je titulek, že je v legii 15 – 20 let, ale který neumí správně časovat základní francouzská slovesa ani v přítomném čase.

150 vlastimil matýsek { 09.02.13 at 22.31 }

Pro Lucka a Ctibora:Kurva chlapi jste děcka nebo jste to tady nečetli pořádně????????Jestli jedete ve dvou tak si oba logicky snižujete šance jak jeden tak druhý.Nejedete na výlet ale žádat o „zaměstnání“.Kde už tak bude hodně zájemců.Nečekejte jeden na druhého ale jedte sami.Nejlépe přímo do Aubagne.Vzdyt už tolik kluků to tady psalo ale pokud nejste schopni si tohle přečíst tak se na to hned vyserte.Psali jste že to je váš sen tak nečekejte na nic a hurá na to,ale každý za sebe.

151 Ctiborekskutr { 08.02.13 at 17.50 }

Ahoj Luk, taky jsem rozhodlej odjet a taky mam v plánu se hned sbalit a odjet tam za svým snem. Pokud jsi nikoho nesehnal a měl by jsi zájem jet se mnou, tak napiš na e-mail: ctiborekskutr@seznam.cz a můžeme si vyměnit kontakty a domluvit se na odjezdu.

152 Luk { 08.02.13 at 14.34 }

Zdravím odjíždím do francie do strasu behem 11.2.- 17.2. ma nekdo take cestu ve dvou se lip cestuje kdyztak se nikdy nenajde jedu sam je to muj sen a jdu si za nim :)

153 Milan { 08.02.13 at 9.28 }

Omlouvám se ale nikde sem se zde nedočetl, zda je potřeba umět nějaký jazyk. Nebo je tam i nějaké studium Franc. ? dík za odpověd

154 Pražák { 07.02.13 at 22.01 }

Nechci tady svinit pořád dokola, ale neodpustim si ještě reakci. Můj názor a pocit je, že to hromada kluků přes různý videa i tyhle články tak trochu všechno přeceňuje a myslej si, že je to něco hrozně vyjímečnýho a musej bejt na to strašně důkladně připravený. Proto se furt ptaj dokola na zbytečnosti a strašně dlouho se vůbec odhodlávaj. Do nikoho nechci rejt, ale jsem jenom rád, že jsem to sám před odjezdem do legie nečet a upřímně mi z toho vůbec nic nechybělo. Jestli máš jasno, tak potřebuješ jenom jednoduchý a jasný informace, který zbytečně nemotaj hlavu a tohle je prostě naprosto jasně na stránkách Legion Etrangere v jednoduchejch bodech v češtině a zdravotní stav ve francouštině, kterou nějak přelouskáš, jestli nejsi úplně blbej. Věci si vem jak na tejdenní školu v přírodě. :) Zbytek se dovíš na místě a bude ti to úplně stačit.

155 Majo { 04.02.13 at 18.30 }

Zdar chlapi.
Prečítal som všetky články o CL na tomto fóre,články na nete,knihy o CL atď.Určite nejdem zo seba robiť žiadneho poradcu alebo čo.Ešte som v légiách nebol.To ale neznamená,že to neskúsim.Len chcem povedať,že ten kto to myslí s légiami vážne,tak mu stačí akurát oficiálne stránky légie a niektoré príspevky,ako napr. od Pražáka.Strašne mi tu vadia tie príspevky od tých deciek,čo sa pýtajú blbosti alebo veci,ktoré vyplývajú z článku alebo z príspevkov skúsených.Vidno,že to ani nečitali.
Podľa mňa také prispevky treba mazať,lebo to vyzerá hrozne.Len toľko.
Inak,skvelé fórum,poučné a zaujímavé.Pochvala autorovi a skúseným ľuďom,ktorí hodnotne prispeli.

156 dalibor { 28.01.13 at 11.07 }

ahoj chcem sa ta opitať že ket som mal uraz na nohe či mam šancu sa vobec aj uchadzat v legi? Beham všetko mam v poriatku len nehibem prstami…

157 xaint { 17.01.13 at 8.21 }

adame, vim ze to moc utecha neni, ale treba te tvoje alergie na lepek zachranila od dlouhy a bolestivy smrti nekde v nejaky bezvyznamny prestrelce, kde bys chcipal s roztrzenym brichem v kaluzi vlastni krve a exkrementu.

158 adam { 16.01.13 at 14.51 }

ale tak takovou odpověď jsem asi čekal :) díky

159 Pražák { 16.01.13 at 11.53 }

Zdar, zkoušet to s jakýmkoliv omezením, prodělanýma nemocema, jizvama atd. nemá vůbec význam. Kdybys to tam viděl sám, asi bys rychle pochopil….máš tam hromadu lidí, který prostě potřebujou nějak přebrat a přeházet a můžeš si bejt sakra jistej, že maj z čeho vybírat a vždycky jsou tam lepší. Jakmile ti cokoliv najdou, do hodiny jseš před bránou. Jinak bych řekl, že je asi fakt lepší jet rovnou do Paříže, než do Strassu. Pobrat sice místní metro je trochu prekérka, ale docela zážitek. Jízdenka autobusem vychází skoro stejně a člověk zbytečně nehnije tejden ve Strassu, kde stejně jenom první den vyplní papíry, druhej den je pohovor s kaporálem a jinak tam tejden jenom prosedíš a v Paříži jseš stejně dlouho. Ale ve Strassu je víc jídla, míň lidí, líp se tam spí a je to tam čistý. Ono je pravda, že se prej dřív do Paříže vůbec nejezdilo, prostě rovnou do Aubagne a doktor byl tam. Dneska je to v Paříži a kuchař mi tam řikal, že prej v Aubagne je už jenom nějaká rychlá zběžná prohlídka. Někdo zas řiká, že prej je a daleko důkladnější a s tim testováním, jak dostaneš píchnutej ten svinec do ruky a pak sledujou, jak ti to reaguje, jak se o tom řikalo, že prej je to očkování. Tak fakt nevim, musí napsat někdo zkušenější.

160 Trek { 16.01.13 at 9.52 }

hmm. tak to ti nezávidim. s alergií na lepek to je určitě problém. v armádě se tě nikdo ptát nebude jestli tohle smíš nebo ne. žereš co dostaneš a nic jinýho prostě neni. na foru jsem tu četl, že k snídani je vždy pečivo a džem, co je prej nekonečnej příběh. a co já vim, tak pečivo právě obsahuje lepek. jinak jako samozřejmě já o tom vim prd, jenom hádám, tak pokud chceš mít jistotu, zeptej se přímo jich

161 adam { 15.01.13 at 20.35 }

Jedna otázka ke Zdravotním testům mám Bezlepkovou dietu vím že normálně v ČR to vadí ale možná v Legii je to jíne . Poradte

162 vlastimil matýsek { 28.12.12 at 21.49 }

pro Frantu – s prominutím je to jak u blbých :-) proč sem lezeš když si nejsi schopný přečíst tady tady tu celou diskuzi a zjistit si základní podmínky přijetí(viz.nahoře a odkaz na stránky oficiální stránky FCL)věk 18-40let zbytek tady dohledáš.Jinak kdyby sis přečetl PORADNE ten článek které celé diskuzi předcházel neptal by ses na tak zásadní věci.

163 Franta { 28.12.12 at 19.46 }

Může mi někdo napsat jaké jsou podmínky pro přijetí do CL. Je nějaká věková kategorie pro prijetí? Dík za odpověď

164 Trek { 28.12.12 at 18.25 }

spíš bych řek, že se ožrali s kámošema v baru a došlo jim, že bude lepší zůstat doma ;-)

165 vlastimil matýsek { 27.12.12 at 21.29 }

chlapci co je, opět je tady nějaký klid :-) co ti rekruti co odcházeli je někdo z nich zpátky? jen se ptám.Nebo zas nenašli kámoše a zůstaly doma na prdely :-)

166 Pražák { 05.12.12 at 11.19 }

-Jakub- mně nějak nevadí tihle „teoretický nadšenci“ jako je Jarda K., prostě si to přečetli někde v knížkách, tak to tak musí být a konec. Za sebe říkám zlatý oči a proto i každýmu radim, aby nečekal a vyjel. Právě proto, že tam může jet z různejch důvodů i několikrát a vyrazit ho můžou za 5 minut, takže je zbytečný ztrácet čas, když můžeš bejt stejně za chvíli zase doma. Jenom moc nechápu postoj a obranu tady autora těch článků. Jestli tam byl, tak musel vidět to, co my, to by byl jinak asi fakt slepej, nebo tam byl strašně dávno a legie se od tý doby hodně změnila. Nebo je pravda jak psal, že chce lidi motivovat a natěšit, takže ty stinný věci moc na světlo tahat nechce. Každopádně by nám z nějakýho mně neznámýho důvodu evidentně hrozně rád zavřel hubu.

167 Marek { 04.12.12 at 19.02 }

Zdravim,je mi 19 let nejsem fyzicky moc zdatny a francouzsky umim dve slova..Je to delsi doba co jsem o legii zaslechl,neco me do toho tahne mozna disciplina a zkusenosti ktere v civilnim zivote neziskam.Zacal jsem posilovat behat a trochu studovat fr.Uvedomuju si ze to neni prochazka ruzovim sadem a proto mi to furt neda se zbalit a jet(ne ze bych byl decko s plenkama co se o sebe neumi postarat).A chtel jsem se zeptat lidi co tam BYLY,kdyz jste tam jely pripravovaly jste se nejak?je mozny ze kluk s 80kilama a skoro zadnou silou(40kliku uz jsem kaput)muze vycvik vubec prezit?Jelikoz to je zivotni rozhodnuti ktery se neda vratit zpatky,chtel bych slyset Vas nazor.

168 jakub { 04.12.12 at 11.54 }

Je to zvlastni jak tady lidi pisou,kritizujou…atd ale 80% z vas tam nebila,nezkusily to a i presto tady rozdavate moudra.Ja a i Prazak sme se ze Štrasu pred nekolika dny vratily a pohlůed na vec mame stejnou,stejnou zkusenost jak to tam vypada.Nikdo nic neodsuzuje,jen sme po sve zkusenosti tady pridaly svuj nazor na to co sme tam videly!S cim prispejete vy???kritikou o veci,o ktere jste jen slysely….docela paradox noo…ale budis vam toto forum doprano viz. Jarda.K ale jinak nic ve zlem.

169 Trek { 03.12.12 at 17.36 }

jarda: ted koukám, že já se splet, to nebylo na tebe, ale na jakuba, se omlouvám

170 Jarda K. { 03.12.12 at 13.25 }

Hele Pražák v klidu, já tady nejsem žádnej hlídací pes a podržtaška Karla Hory alias Michela. Ale tyhle články jsou v podstatě jediný kerý včesku vůbec vo tomhle najdeš, na stránkách legie samozřejmě info v češtině je ale dovíš se z toho vo fungování úplný prd. Stejně tak voceňuju to, že si s tim Michel dal vůbec tu práci to sepsat přitom by mu to mohlo bejt úplně pendrek a nedostal za to určitě ani korunu, takže si to zaslouží i trochu respekt. Ale zase jak tady povidá něco vo cílený diskreditaci legie, každej kritik je prej skrytej agent a tak, tak to mi přide jako totální pičovina. Stejně tak je votázka kolik lidí todle fórum vůbec čte, mně přide že jenom pár nadšenců takže je to každýmu asi dost volný. Ty co vo legii mluvěj špatně jsou spíš zhrzený lidi kerý nevzali a sou sklamaný a tady si pak vylejvaj srdíčko. Stačí si projet celou diskuzi a že už tady těch nepřijatejch taky pár bylo. Vsadim se že kdyby je vzali tak by jim byly nějaký drobnosti určitě fuk. To je zase můj názor. A jak sem řikal, ještě tady nebyl nikdo kdo se dostal, prošel výcvikem a pak zjistil že je to kravina a odešel. Takže tak no, ale určitě se rád vo tomhle bavim s někym kdo tam byl, než s těma teoretickejma specialistama na všechno a těch už tady taky pár bylo, hotový ministři vobrany. A pro Treka: 4 schyby určitě dám, dám jich i třeba 10, zas takovej chcípák nejsem a něco taky uběhnu, ale mě legie zajímá jako taková ikonická armáda s historií. Abych se vybod na práci, na rodinu a šel najednou do Francie, to fakt ne. Mě je tady celkem dobře.

171 Trek { 03.12.12 at 11.42 }

hele a proč nikdo neuzná, že i ten a ten může mít na tom a tom kus pravdy? mě připadá že všichni si jedou tu svojí a nikdo neuzná, že i ten druhej má v něčem pravdu :)
Jarda: zkus si změřit ty jejich limity co mají na oficiálních stránkách a uvidíš jak na tom jsi. 4 shyby neni problém, pokud je nedáš, dá se to celkem rychle natrénovat. pak stačí natrénovat běhání. to už je trochu těžší, páč ty jejich limity podle mího názoru už tak snadný nejsou. 2800m do 12ti minut je celkem šichta, ikdyž se to nezdá. já sportuju aktivně amatersky snad od 7mi let a myslel jsem si jakej jsem rychlik, a když sem si to šel změřit, tak sem byl nemile překvapenej, ale treninkem se na to dostane taky asi každej, kdo má vůli..

172 Jakub X { 03.12.12 at 8.15 }

zdravim, už delší dobu přemýšlím o vstupu do LE, je mi sice teprve 20 let, ale beru to jako velkou výzvu. Chtěl jsem se zeptat na pár otázek. Omlouvá po příjezdu neznalost jazyka ? (english jenom little bit) .. Měl bych přijet už s nějakou natrénovanou fyzičkou ? 13 let jsem dělal různý sporty ale za poslední rok jsem neudělal jeden rychlejší pohyb. Taky mě zajímalo jestli není nevýhoda vůči ostatním mít sportovní hubenou postavu ( cca 70 kg ) a jak je to s penězma na cestu, jestli stačí mít čistě na vlak nebo potřebuju peníze i tam. Možná na některých z otázek tu už odpověd je, ale i tak předem díky za odpověd na email. Jakub

173 Pražák { 02.12.12 at 21.35 }

..pro Jardu K: A co je zase tobě do toho, co sem píšu. Od mého prvního příspěvku máš tendence mě tady nějak napomínat a usměrňovat. Co jsi napsal užitečného ty? Psal jsem z vlastní zkušenosti věcně o tom, co se někomu může velmi brzy hodit, co potřebuje víc než nějaká teoretická moudra v těch kilometrových článcích a že člověk doslova na vlastní kůži pozná, když mu chyběj v zaflusanejch plesnivejch sprchách pantofle, nebo ti u pohovoru nebude něco věřit, protože sis k tomu měl vzít papír s razítkem, stejně tak doktor. Samozřejmě že se oženu, když mi tady někdo podsouvá, že si vymýšlím a schválně kalím vodu a že je všechno tak krásné a růžové, jak tady lidem vykládá on. Přitom ten můj názor si on sám vyžádal, já o tom mluvit nechtěl. Neříkal jsem, že je legie špatná a že nefunguje. Řekl jsem, že ne určitě tak fantasticky a na takové úrovni, jak se lidem podává a že když mi nevěří, maj se tam jít kouknout sami. A tenhle člověk tady snad bude ještě spochybňovat, že vám doktor v Paříži bude prohmatávat varlata, že přímo ve Starssu ve sklepě je sklad legionářskýho vína, protože s tim obchodujou a po večerech chlastaj a že úroveň úklidu kontroluje maximálně „responsábl“, ale vojákům je to jedno. Prostě jsem řekl, že realita je trochu jiná, než obsah videí na youtube a i zde v těchto „motivačních“ článcích, které mi přijdou paradoxně adresované právě těm „dětem v plínách“, kterým se autor ale tak rád posmívá. Rád uslyším třeba konfrontační názor někoho, kdo tam byl. Díky

174 Marek Chlíbek { 02.12.12 at 21.32 }

Ahoj Jardo,
jsem tady smazal skoro čtyřicet komentářů, ale šlo jen vyloženě o ty nejagresivnější kde padaly urážky vyhrožování a tak. To mi opravdu vadilo. Do dalších věcí už ale nechci zasahovat, protože přece jen nejsem Bůh a nechci nějak striktně soudit co je ještě důležité a co ne. Co se nám všem, kteří to tady čteme pravidelně, zdá zbytečné a mnohokrát opakované tak je asi důležité pro toho konkrétního člověka, který ten komentář napíše, protože jinak by si s tím tu práci nedal a nepsal to, že jo.. :-) A do toho už zasahovat nechci..prostě pokud to neobsahuje vyložené urážky a nic neříkající jízlivost, tak to tady zůstane. Konec konců vkládáme takové příspěvky jaký jsme každý člověk :-)

175 Jarda K. { 02.12.12 at 20.29 }

Ty vole, di s tim už někam. To sou furt stejný dohady dokola. Já ti tady za lidi poděkuju žes jim napsal, co maj mít sebou. Rozumnýmu člověku by to beztak nějak došlo, co si má vzít když někam jede. Jesli ti ty články neseděj, tak sem chodit nemusíš a pro tvojí spásu taky nikdo moc brečet nebude. Lidi co přijeli nespokojený nebo nepřijatý tak napsali názor a zdekovali se, protože pochopili že dál tady brblat a bulet nemá význam. Karel Hora, to je holt jiná kapitola, to je prostě samorost a nemá rád když muněkdo šahá na jeho hračky:) kapišto?…to sem pochopil i já a musim říct že sem ze začátku docela pochyboval že v legii byl. Ale pak vylezl s tim, že píše pod různejma nickama a je prej legionář Michel, tak sem uvěřil. Ale trochu nechápu, jak furt mlátí vokolo když má kdokoliv jinej názor, ale jeho věc. Proto si furt dělám prdel že ho tady francouzi platěj za nábor a vojenskou agitku:) Jinak pro toho Jakuba: Já nebyl nikde:) a nikam se taky nechystám, sem starej fotr vod dětí, tak bys mě tam snad nehnal:) V legii sem měl v devadesátejch kámoše, dneska emigranta v americe, legie mě zajímá, ale do jakýkoliv armády bych nikdy nešel, to mi slačily dva roky na vojně. Jinak pro Admina: řikalo se že se to tady pročistí, už je tady toho marastu fakt milión…sory to platí i vo mě:)

176 Pražák { 02.12.12 at 19.55 }

Ještě bych snad dodal, že zájemci o vstup tyhle zdlouhavé články vůbec číst nepotřebujou, to opravdu podstatné pro vstup je v několika větách na stránkách LE. A jak jsem psal dřív, s sebou: 3x trenýrky, 3x triko, 3x fusekle, ručník, sportovní boty, pantofle do sprchy, komplet hyg. potřeby, doklady a kopie vysvědčení a certifikátů. Jestli nosíte čočky, tak vzít brejle, nebo vás vyžene před bránu, ať si je jdete dát udělat. Zpáteční jízdenka hodně ulehčí, ale radši jí někam schovejte, stejně jako klíče, který nepřiznávejte. Peněz stačí asi 120e. Dá se tam hodně dobře kšeftovat s cigárama a drobnejma na automat.:) To je asi tak to podstatný a trénovat jenom schyby a běh, to je všechno. Zdar

177 Pražák { 02.12.12 at 18.58 }

Pane Hora, způsob Vašeho jednání a podezíravého očerňování u těch, ktěří s vámi nábožensky nesouhlasí, se mi nelíbí a nebudu na něj reagovat. Řeknu jen jediné, cílem mého sdělení bylo zde jenom napsat, co si mají zájemci vzít s sebou, protože já to nevěděl a ani ve Vašich článcích to není. Komentovat a ventilovat své pocity jsem tu opravdu nechtěl. Mě stačí, že jsem zde našel několik lidí, kteří měli z Francie podobnou zkušenost, takže mi to dává pocit, že můj pohled nebude úplně nestřízlivý. Teď jenom čekám, jestli se tady ozvou i kluci, se kterýma jsem tam byl. Žijte v míru.

178 KarelHora1976 { 02.12.12 at 17.55 }

No tak oba články nejsou ale vůbec o nějakých mých vzpomínkách z mládí. Jsou o informacích a motivaci. Což zjistil každý, kdo si je přečetl ;-) to pomlouvání LE se zdá už trochu obehraný a asi nemá cenu tu pořád poctivě všechno vyvracet. Anonymně tu může každej psát co chce. Třeba že mu otevřel legoš nahatej nebo v ženských šatech a pod dalšíma přezdívkama si to potvrdí. S tím neudělám nic, to je dnešní doba a internetová „svoboda“. Taky rád slyšim, že se v český armádě stlali postele líp než dneska v LE (my totiž spali u nás v armádě na bidlu jen ve spacáku a neslyšel jsem o tom, že by někdo v pozdějších letech při ZVS v cs armádě spal jinak). I to o něčem svědčí a potvrzuje to moje dřívější podezření. Že s pomlouváním LE si tady dává práci zřejmě někdo, kdo nikdy v armádě nebyl. Ani v český, natož pak třeba jen ve Strasu. Na LE má prostě jen vztek. Proč? To je jeho věc, jeho soukromý boj.
Na druhou stranu, kluci budou alespoň příjemně překvapený, až na ně ve Strasu nevybafne žádnej ožralej dement, kterej nebude ani umět vyplnit papíry a až se jim v Paříži nebude žádnej úchylnej legoš hrabat podezřele dlouho v rozkroku. Věci mají pořád svůj řád a bez ohledu na velký množství zájemců to stále nezadrhává… Ale v jednom souhlasím – tuhle reálnou pravdu si každý objeví sám, jakmile se sebere a odjede zazvonit na dveře LE.

179 Pražák { 01.12.12 at 17.58 }

Já už tady opravdu nechci donekonečna tapetovat a opakovat se. To, že jsem se až tak daleko nedostal, jsem napsal hned v prvním názoru. Proto jsem také říkal, že nechci dělat nějaké obecné soudy. Berte to prostě jako můj osobní názor, že to málo, co jsem před odjezdem o LE věděl a jaký obraz v médiích má, úplně nesedělo s mojí zkušeností a stejně tak pocit a obraz, jaký mám teď z článků od pana Karla Hory o LE, nesedí s mojí zkušeností. Ale stejně tak jsem přiznal, že na vině bylo asi mé přehnané očekávání a naivní vykreslování Legie. Víc se k tomu opravdu nechci a nebudu vyjadřovat, to bychom se mohli bavit pořád dokola.

180 jakub { 01.12.12 at 17.33 }

Jarda.K:
a ty si skoncil kde???

181 Jarda K. { 01.12.12 at 17.01 }

Zas furt ty stejný kraviny, sem ti už předtim řikal, že podle ňákýho náboráku ve Strasburgu a Paříži hodnotíš celou armádu. To je jak kdyby turista co viděl Prahu na fotce jako Hradčany a Starý město byl najednou překvapenej, že někde na Žižkově a Čerňáku už to takovej hezkej fotogénickej mejdan neni. Vono taky jesli jim tam chodí milion lidí, tak to nějaký řadový vojáky asi taky už extra nebere a ty lidi sou jim asi fakt u prdele. Ale cenim, že si tam vyjel trochu jinak než místní borci, co tady dřepěj půl roku, řešej kdejakou hovadinu, študujou to jak k příjmačkám a pak další půlrok organizujou hromadný vodjezdy Praha-Strasburg…a kolik jich tu už bylo, tomu se směju furt. Ale furt čekám, jesli se tady vobjeví konečně člověk, kerej prošel celý to martýrium Strasburg-Pariz-Aubagne-Castelondary…a pak si řek seru na vás, legie stojí za hovno a šel pryč, zatim tady žádnej takovej nebyl, jenom odpadlíci z náboráku.

182 Jakub { 01.12.12 at 15.29 }

7.12 – 10.12 odjizdim do STRASBURGU je nekdo kdo by jel take???? 606896958

183 Pražák { 01.12.12 at 13.36 }

Dobrý den, jak jsem říkal, nebudu se pouštět do dohadů, kdy jeden tvrdí něco a jiný zase něco jiného, jízdenka do Paříže stojí 2000,- a každý má dveře otevřené. Jak jsem psal už dřív, u mě bylo možná celkem zajímavé to, že jsem do Francie jel v podstatě s minimem informací. Vlastně celá moje cesta k legii byla přes Youtube- nože kukri- bojovníky Gurka- potom mi vypadlo pár videí o legii a našel jsem si oficiální stránky o LE. Když jsem se dostal ze Strassu do Paříže, trochu jsem byl překvapený, že jsem hned potkal 4 české kluky, všichni okolo dvaceti a všichni legii znali pro moje chápání neskutečně dobře, jako staří mazáci. Já nevěděl skoro nic a ani jsem s sebou neměl skoro žádné věci. Po několika dnech u šachů ve foyer z nich vylezlo, že všechny informace mají právě z těchto stránek a musím říct, že to uměli skoro z paměti. Takže je docela legrační, že já dostal „školení“ o legii v Paříži od českých kluků. Nicméně autor zdejších článků to myslel určitě naprosto dobře a upřímně a psal, jak mu třeba tehdá věci připadali. Jestli mám být konkrétní a říct, co se mi nelíbilo a co z těchto článků zpětně proti realitě cítím třeba trochu jinak: Od prvního dne, co jsem přijel do Strassu jsem od vojáků cítil absolutní lhostejnost, až nasranost a to ne ani tak k nám, ale k práci a legii obecně. Prostě nějaká legionářská čest a tradice, to ani náhodou. O chlastání nadřízených mluvit nebudu, to mě nepřekvapilo. Potom mi přišlo, že ve věcech a organizaci byl prostě bordel a zase ta lhostejnost. Ať už při vyplňování papírů, nebo u pohovorů, stejně tak u přidělené práce, při které a ani po ní nás nikdo z kaporálů nekontroloval. Prostě rozhodně jsem neměl pocit, že se ucházím o místo v nějaké vyjímečné armádě, ale to je prostě můj pocit. Trochu bych si to podobně představoval někde na Ukrajině- zpruzený a znuděný oficíři, kterým je to všechno nějak jedno a nasraný jsou jak chlapi ve fabrice. Stejně tak, když jsem tlumočil jednomu Čechovi, ten kaporál tak seděl, čuměl a řikal…tak už mi něco řekni, ať to můžu nějak sepsat, ale že bych tam cejtil nějakou očekávanou ostrost, přísnost prověřování a profesionalitu elitní armády, to ani náhodou. To i v Česku na vojně jsem měl z nadřízenejch daleko větší respekt a i jenom odchod na jídlo, stlaní postele a zbírání odpadků mělo jasnej řád, tam ne. Stejně tak mi přijde blbost řikat, že tam choděj „děti s plínama“. Nás bylo v Paříži snad 60 a většina těch lidí na tom byla fyzicky dost dobře a děti to taky nebyly. Ale já tyhle věci fakt nechtěl psát a nechci tady zase stavět ten svůj pohled jako nějakou oficiální pravdu. Ale prostě jsem řikal, že ty články Karla Hory vidim jako úhel pohledu, jak to on tehdá jako mladej kluk viděl, cejtil a tak. Stejně tak ty dvacetiletý kluci to dneska viděj nějak a třeba jsou nadšený a vlastně jinou armádu ani v životě neviděli. Takže ať každej radši jede a udělá si názor sám, protože čim víc informací dopředu, tim možná ve výsledku hůř a mě tak nějak přijde, že to množství informací, co tady je, nikdo ani moc nepotřebuje. Všechno podstatný je na stránkách LE. Zdar

184 KarelHora1976 { 01.12.12 at 11.26 }

Citace od Pražák:
„Stejně tak na články od Karla Hory mám svůj názor a beru je jako úhel pohledu, ne objektivní pravdu.“

Vypiš mi z článků ty neobjektivní nepravdy, prosím. Ať se k nim můžu vyjádřit, případně se za ně odhodlaným a motivovaným klukům omluvit. Oba články jsem psal se snahou, abych v žádným případě nikomu nic hezkýho nevykresloval a všechny připravoval schválně na to horší. Aby to znechutilo a zaručeně odradilo ukňouraný, rozmazlený děti v plínách s jejich dětskými představami čerpaných z knížek a filmů. Pro který je životním cílem (ať už si to uvědomujou nebo ne) bezstarostnej, klidnej, „zábavnej“ civil a ne armáda (nebo jiné zaměstnání, kde se vyžaduje rychlá reakce v krizových situacích a přímá zodpovědnost za zdraví a životy jiných – hasiči, policie, zdrav.záchranáři, hornictví, ropný plošiny, piloti dopravních letounů, PMC…). Takový nekonkrétní nařčení se mi proto moc nelíbí. Díky.

185 Pražák { 28.11.12 at 20.12 }

S tím můžu souhlasit. Samozřejmě nehodnotím celou legii a je mi jasné, že jsem toho až tolik neviděl, to už jsem psal dřív. V dubnu tam můžu jet znovu, ale nějak nevím. Měl jsem teď dost času to tady pročíst a prostě se nechci pouštět do nějakých dohadů, jaké se tady kolikrát vedly, protože pan x má názor, zkušenost a pohled na legii takový a pan y prostě jiný. Stejně tak na články od Karla Hory mám svůj názor a beru je jako úhel pohledu, ne objektivní pravdu. Proto říkám, ať jde každý vyzkoušet sám, protože ta realita bude určitě trochu jiná, než všechno předchozí očekávání a načtené informace. Mě ve výsledku tahle zkušenost stála 4500 a zjištění, že jsem si trochu něco nalhával a utíkal před problémama, ale jsem za tu zkušenost rád.

186 jakub { 28.11.12 at 18.47 }

Jarda.k:
vzdyt taky nikdo nic nerika a nesoudi.i Prazak sam rika ze to nezavrhuje,pouze jen rikame ze dojem,takovej jakej CL o sobe širi to nedela a ze kdyz uz sou ve sluzbe ozrali jak dogy,tak to o necem svedci a disciplina…atd co o sobe CL hlasa,to urcite neni.

187 Jarda K. { 28.11.12 at 13.16 }

..blbost…saze hodnotíš jenom podle krátký zkušenosti z náboru ze Strasburgu, nebo Paříže. Tohle prostě vo legii jako takový nemůže moc vypovídat. V armádě se chlastalo dycky, to neni taky žádná novinka a že to tam neni zrovna jak vo víkendu na chatě asi taky neni dvakrát překvapujcí. Ale todle by si snad měl člověk uvědomit dost rychle, když si přečte titulní článek vod Hory, to bych si teda za ty prachy dokázal udělat lepší vejlet, ale každýho věc. Jinak je to prostě práce jako každá jiná, u vojska, policie, pohraničníků to mělo dycky svoje specifika a kdo hledá robotu na 8 hodin a pak domů k mamině, ten ať tam neleze. Mě to třeba zajímá, má to historii a tak, ale sám bych tam nešel, mam rodinu, věci co mě bavěj a fyzička je taky v trapnu a sem starej. Ale nějak moc nemusim ty sáhodlouhý soudy po pár dnech. Ale v klidu, nic ve zlym.

188 jakub { 28.11.12 at 13.16 }

:D jj to mas pravdu,ty kola u kazdeho baraku sou husty :D a ty slapoty tam sou asi stale…chtely po me 30 eur za sukani :D tak sem ji rikal ze na picoviny nemam cas a sel dal :D

189 Pražák { 28.11.12 at 12.26 }

Tak to gratuluju k návratu. Koukám, že máme docela podobnou zkušenost se Strassem a kurvama. Potom, co jsem byl doktorem v Paříži dočasně odejit, jsem čekal asi 5 hodin na zpáteční jízdenku a do S. jsem dojel někdy v noci, potom nádraží zavřeli, levný hotely byly plný, tak jsem snad 6 hodin chodil po městě, byl to docela zážitek a to centrum s kanálama a těma kolama všude je ve 2 v noci docela magický. V 5 ráno jsem zaplul na nádraží a v 8 do hotelu a chrápal až do večera, kdy mi jel zpáteční bus. Ve výsledku jsem si odvezl parádní tejdenní chřipku. Každopádně bych doporučil ty zpáteční otevřený jízdenky od Eurolines, kdy jenom zavoláte zpátky a druhej den jedete domů, takže to případně hodně usnadní a je to nejlevnější. Jinak ten Strass je spíš taková informační kancelář s přespáním a vojáků tam celkově moc neni, je to trochu díra a po večerech tam chlastaj v tý jejich místnosti s barem, kam jsme nesměli. V Paříži je to mnohem větší a už trochu víc vojenský. Ale když jsem byl v Česku na vojně, tak to po večerech nebylo jiný, ale v kasárnách se nepilo. Ale já to nechci hodnotit z toho důvodu, že to každej může vidět prostě jinak. Za sebe jsem to prostě chtěl zkusit a zjistil jsem, že největším problémem jsem pro sebe já sám. Tomu systému bych se dokázal přizpůsobit, ale už mě takovejhle život prostě nebaví a nevim, proč do toho jít dobrovolně. V tý Paříži jsem si z toho dělal srandu, že tam jsme jak v kriminále. Za těch pár let, co mám po vojně, jsem se prostě trochu změnil, už mě nebaví bejt na povel, nemít soukromí, svobodu, takovou tu životní volnost a bejt jenom jeden z řady. Ale tohle všechno člověku dojde až ve chvíli, když o to přijde, do tý doby jsem měl taky naivní sny, jaká to bude sranda, životní změna a jak mě to bude bavit. Bohužel nestalo se, ale vidim to tak, že to asi přichází s věkem a stejně tak mi došlo, že vlastně ten svůj problém- práci, která mě nebaví, bych timhle způsobem jenom vyměnil za jinej problém a jinou mizernou práci. Takže pod frází „Nový život“ bych dneska viděl spíš termín jinej život, který ale bude stát stejně za velký h… Ale mladý kluky to bavit může a určitě je to i dobrá životní zkušenost. Tim spíš, že je u nás dneska už vojna zrušená. Takže já LE nezavrhuju a neříkám, že je špatná, ale pro mě to prostě není a spokojený bych tam asi nebyl….a nakonec bych tam asi chlastal, jak ti borci ve Strassu….

190 jakub { 28.11.12 at 10.26 }

Pražak: asi mas pravdu,kazdej si nazor musi udelat sam.Ja se vrati dneska ze Strasu a mam-li bejt uprimnej tak jedine co na me udelalo dojem,bylo to kdyz sem ve 2h rano tam prijel,sel podel reky tak se tam poflakovalo tolik šlapek az hruza.ale to je jedno,protoze sem si zekl:zazvon ted v noci(ikdyz vim ze maj od 8h) ale co,za zkousku nic nedas.Kdyz otevrel nejakej tipek(s celkem dobrou muskulaturou),zlitej jak svine,ze sotva stal,tak sem se snim tedy domluvil na 8h rano.Mezy 8-9 sem tam tedy byl,otevrel jinej,taky ozralej ze konec….ven dvorek povesit vlajku se vyhrabaly cca v pul 9 a nejak jim moc nohy neslouzily.Pak me tedy nevzaly zkrz jizvy na brichu,ale o.ki,vilet to byl peknej.A tak me to nejak zklamalo,protoze clovek kdekoliv cokoliv cte,kouka na videa…atd kde se vse jevi jako elitni a vzorna…..armada,ale po me zkusenosti kdy den co den byly vsichni zliti jak svine…..si uz myslim neco jineho.

191 Jarda K. { 28.11.12 at 10.24 }

Tak hodně štěstí. Jenom bych snad ještě těm míň pozornejm připomněl, že hromada informací je na starým fóru, nejenom v diskuzích pod článkama Karla Hory. Takže tam se člověk celkem snadno dočte, co se sebou má brát a tak. A vedle toho Karel Hora byl v legii někdy v devadesátkách, takže někerý věci se možná za ten čas změnily, proto sem i psal, že tady sou vobčas dost protichůdný názory kde sou prohlídky, schyby a tak a i s tou krizí posledních let je tam asi i nával po celej rok, takže ty starý rady, že se má chodit na vánoce sou dneska asi už taky kvák…

192 David { 26.11.12 at 21.40 }

Ja odjizdim v pondeli.Tak mi drzte palce.

193 Pražák { 26.11.12 at 18.26 }

Pokud otázka byla mířená na mě- nejsem žádný děd Vševěd a opravdu nevím co jak dřív bylo a co se říká. Píšu jenom to, co jsem viděl. Nevím, kolik lidí tam chodí, nevím kolik, koho a proč berou. V prvním příspěvku jsem rovnou napsal, že jsem to tam jel jenom ze zájmu zkusit trochu jako turista a nevěděl jsem o tom skoro nic. Vlastně skoro jenom to, co je na ofiko stránkách LE. Vlastně to hlavní, co jsem chtěl napsat, co jsem nevěděl a ani potom tady nenašel, bylo, že si zájemci maj vzít 3 trika, troje trenky a fusekle, sportovní boty, pantofle do sprchy, ručník, hyg. potřeby a holení, kopie vysvědčení, doklady, prachy na příp. cestu zpátky a nemají tam jezdit dřív než rok po refrakci očí a klíče a jízdenku schovat. To je všechno. Ani nevím, co je všechno za vyšetření a testy zase znova v Aubagne, ale papíry jsem vypňoval ve Strassu, doktor byl v Paříži a pohovory i schybování bylo ve Strassu i Paříži. Víc fakt nevim a nebudu se pouštět do nějakýho spekulování. Vlasy se stříhaj prej až při případným přijetí v Aubagne, ve Strassu a Paříži je jenom povinný se holit. Jinak směšným jsem myslel spíš celou tu mašinérii masovýho náboru a ty postavičky, co tam člověk potká. Ale kritizovat nic a nikoho nechci, ať si tam každej zajede a udělá názor sám. Já jsem prostě dost rychle zjistil, že pro mě je život v civilu lepší a jediný, co mě tam bavilo bylo jídlo, to je asi tak všechno, co k tomu umim říct.

194 Dan { 26.11.12 at 17.50 }

Ono je to asi tak, že lidé i odcházejí a proto neustále doplňují stav nebo možná spíš udržují proto jich tak málo vemou ale i druhá věc je že se tam hlásí spousta idotů a slabochů sám jsem to zažil na výcviku v ČR a to vám říká bylo to jak u skautu ovšem i přesto kluci kteří znali pomalu nazpaměť všechny válečné filmy se div nerozbrečeli když se po nich začlo trochu řvát a jen okrajově k té fíze určitě je to plus nepřijít tam neschopný udělat shyb nebo kliky ale ani to že jich naboucháš spousty když nejsi schopný makat v týmu atd… tak stejně pofičíš fízu naboucháš tam se o to postarají ale pokud je v hlavě něco špatně je to horší:D

195 Jarda K. { 26.11.12 at 16.27 }

Směšný jako co?…mně třeba zase přijde trochu divný soudit celou armádu po pár dnech v náborovym středisku. Jak sem slyšel, ročně se tam prej votočí až 8000 zájemců, takže je asi celkem jasný, že to tam možná maj ty kancelářský na háku. Nevim ale co bys viděl, kdyby sis zašel třeba v Praze do Křižíkový na nábor, čekal bych ještě tupější ksichty a lhostejnost ouřadů. Já třeba furt cenim to, když se do tý legie vůbec někdo dostane a nějakou zkušenost udělá a je mi buřt, jesli je rok 1958, nebo 2012. Člověk si přečte hromadu příběhů vod těch, co se nedostali, ale těch úspěšnejch tady moc nebylo. Ještě bych se snad zeptal na jednu věc, dycky se řikalo, že prohlídky, pohovory a testy byly až v Aubagni a teď čtu, že se schybuje už ve Strasburku a doktor je v Paříži. Pak mě ještě zajímá kolik vlastně berou, protože když se píše, že stav legie je 7500 lidí a psals, že tam choděj nějaký davy i v zimě, tak nechápu, kam se ty lidi podějou, přece to tam neni nafukovací a nevěřim, že jim uteče každej druhej, stejně tak proč by platily nekonečný nábory, aby vybrali 4 a vostatní poslali do hajzlu?…jako nějak mi to moc neštymuje, nevim.

196 David { 26.11.12 at 16.05 }

Prazak: Ahoj, chci se te zeptat, jestli si myslis, ze jsi neprosel jen kvuli tem ocim. Je mi 32, vzhledem tak 25. Zdravotni stav mam perfektni, mam licence na vyuku snowboardingu, horolezectvi, aktivne delam Thai box,dvacet seskoku z letadla. Mluvim plynule anglicky, polsky a pomerne se domluvim i nemecky. Myslis, ze mi k necemu bude tohle vse tam zminit? Btw. asi pitoma otazka, ale nosim dlouhe vlasy, lepe asi predem ostrihat, co? Diky za tvou odpoved.

197 Pražák { 25.11.12 at 23.20 }

…trochu tady mrtvo je, to je fakt. Jinak ohledně tý fyzičky bych tak úplně nesouhlasil. Hnedka ve Strassu jsme schybovali po vyplnění papírů a kdo nedal 4, šel pryč. Stejná věc hned znova v Paříži. Nějakej kaporal šéf nás odvedl ve skupince z toho kamennýho kamrlíku u brány tam na kasíno do 3. patra…na chodbě nástup a zase hned schybovat. Podle toho, co jsem viděl, tam až tolik fyzicky špatnejch nebylo. Samozřejmě pár mrňavejch, hubenejch, prostě skoro děti, ale ten průměr nebyl až tolik špatnej a fyzicky neprošlo jenom pár. Ale samozřejmě tohle byla jenom Paříž, v Aubagne jsem nebyl. Ale kdybych měl ty lidi nějak celkově hodnotit, tak fakt nevim. Ale je asi blbost srovnávat nějakej hrubej přijímač do legie se světovejma elitníma jednotkama. Ale je fakt pravda, to sem viděl i já, že se o legii řiká spousta kravin a nesmyslů, který už od kanclu ve Strassu prostě neplatěj. Asi furt blbě srovnávám francouzkej přijímač a náborák s českou vojnou, ale to málo, co sem ve Francii viděl, mi přišlo docela směšný.

198 vlastimil matýsek { 25.11.12 at 17.31 }

Mi pořád není jasné proč CL,neklade větší důraz na fyzickou připravenost při přijímacím řízení.Já chápu že při dnešním moderním vybavením zbranových systému se to asi trochu smazává,ale s promninutím jestli někdo neudělá jediný shyb na hrazdě a je přijat tak to v pořádku není i když ten člověk je třeba chytrý nebo umí řemeslo které legii vyhovuje.To potom takový člověk v Castlu musí trpět a nemůže vydržet logicky.CL prý patří k nejelitnějším armádám světa,ale ve všech elitních armádách se důraz na fyzickou připravenost klade a veliký.Specialista.info(to je odkaz) tam jsem našel články o všech elitních jednotkách a fyzických testech a je to celkem maras.Legie už tak má ty testy relativně lehké a přitom vezmou uchazeče který je neudělá ????????????Přece na všechny stejný metr ale tam se hodnotí komplexní schopnosti člověka.Mi to zní jako blbost s prominutím.Tak at hned napíšou že je jim fyzička putna a nebo at ty testy zruší.Vzdyt to je snad jediná armáda kde na tom zas až tak nezáleží.Tak jak pak může patřit mezi elitu.Já jsem velký fanda CL ale tohle jediné mě na ní mrzí.Já vím že nemůžou přijmout idiota jen proto že má páru,ale oni berou s prominutím i idioty co ani tu páru nemají.A není každý blbec jen proto že je dobrý ve sportu.Přece to si umí každý spočítat v hlavě.Američani,Britové,Němci,Rakušáci,Chorvatští Commandos,Spetnacz,Urna atd.
ti všichni na to důraz kladou a tam nedat shyb nebo nezaběhnout limit znamená že máte jisté nepřijetí.Nebo že by snad v Castlu za 4 měsíce udělali z člověka co seděl celý život u kompu udělali elitního vojáka tak tomu nevěřím to ani nejde.No a co potom někde na stáži na Guayaně tam ten člověk musí zákonitě chcípnout nebo ,že by CL měla nějaký recept jak uplést(s prominutím) z hovna bič.Mám kámoše co tam byl 15let a byl na hodně regimentech a náhodou i u 4.reg v Castlu a říkal že tam někteří padali jak mouchy.Takže zas až tak ten systém výběrového řízení osvědčený
není.To jediné bych CL vytknul ale nemusíte se mnou souhlasit.Já si myslím že to je prostě špatně,jinak všechny srdečně zdravím,Nějak to tu utichlo v poslední době chlapci. :-)

199 Pražák { 18.11.12 at 21.35 }

:Jarda K- chtěl jsem ti poslat maila, ale omylem jsem to nacpal zase sem do diskuze, tak si to tady snad přečteš.

200 Pražák { 18.11.12 at 21.29 }

Zdravim, tak s tou turistikou je to možná trochu jinak, kdyby mě vzali, tak bych tam asi zůstal, ale 5 let…to bych se dost divil. Takhle jsem vlastně dostal jenom nějakej odklad a jestli se mi tam znovu bude na jaře chtít, to opravdu nevim. Ale určitě jsem tam nejel jako ty český kluci, který se prej na to chystali leta. Já ještě letos nevěděl, že vůbec nějaká legie a specnaz existuje. Ale je mi 29, závazky nemám, práce mě tak baví-nebaví, kámoše kolem mám, ale když vypadnu třeba na rok, dva, tak se taky nic nestane. Takže spíš mě láká zkusit něco jinýho, kdyby mi dal někdo poukaz na pár let života mezi eskymáky, nebo domorodcema na Fiji, tak tam klidně pojedu a je mi úplně jedno, že nebudu nosit uniformu. Takže tak. Jinak tam ale nebyli jenom ty mlaďoši 18-23, byli tam i dva angláni kolem třicítky, pak jeden amík, kterýmu prej neprodloužili smlouvu v armádě, pak černoch, co to prej zkoušel po 3. a tomu bylo 34. Takže fakt se tam najde naprosto všechno, otázka je, koho vezmou. Za sebe ale fakt řikám, že to na mě moc dojem neudělalo, i když sem se až tak daleko nedostal. Ale co by měl člověk jako vlastně očekávat, kdybych si třeba přečetl tohle fórum někdy dřív, tak tam možná ani nejedu. O sobě fakt můžu naprosto říct, že já tam chtěl kvůli zajímavějšímu životu, kvůli cestování, dobrodružství a tak. Vlastně sem asi přesně ten typ, kterýmu se Karel Hora směje. Já to přiznávám a taky sem si dost rychle uvědomil, že tam nepatřim a víc srandy a volnýho života si užiju venku. Ale nechtěl sem mít pořád brouka v hlavě a vyčítat si, že sem to nezkusil.

201 Jarda K. { 18.11.12 at 19.30 }

Pražák….a cos čekal, že tam najdeš? Samozřejmě cenim, žes tam vyjel a jenom nekecáš z pohodlí domova s lahváčem u tlamy, jako my ostatní :).., ale to asi musíš bejt dost zpruzenej, že z nudy jezdíš až do Francie. Jinak je asi pochopitelný, že těch kluků kolem dvacítky je tam asi nejvíc. Já třeba na to koukám tak, že proč by se táhl třicetiletej chlap se zkušenostma někam do hajzlu mezi voly, aby tam dělal za 1000 euro, kerý může mí klidně doma a že by to bylo v armádě ňáký extra dobrodrůžo a čupr cestování, to si taky nemaluju. Mě dycky příde spíš divný, že ty lidi sou v civilu takový líný a bez vůle, že si nejsou schopný ten život zařídit tak, aby je bavil a najednou se ženou do armády a čekaj pravej vopak. Chápal sem to možná za bolšana, ale dneska….no to bych tady kdákal dokola furt to stejný. Ale za alternativní turistiku máš u mě bod, to se musí nechat.

202 Trek { 15.11.12 at 18.24 }

hehe. tak to jsem zvědavej, co budu mít s koulema já :D

203 Pražák { 15.11.12 at 18.18 }

A ještě jednu úsměvnou vám přidám…jak jsem tak periferním viděním zahlídl poslední radu Karla Hory, že máte sundat plíny a nahmatat koule, tak to udělejte…a to naprosto doslova. Jak jsem tam tak stál před tim M’Kepiténem, stáhnul na povel trenky ke kolenům a nechal si docela důkladně vohrabávat koule, tak mi bylo ještě zděleno, že prej mám zvětšený nadvarlata (v tom se hromadí semeno) a že prej si to mám nechat odoperovat, prej to vadí při zvedání váhy…….to už jsem se fakt chytal za hlavu a div že neposral smíchy. Ono když vám tohle řiká směšnou angličtinou o hlavu menší chlápek, co se vám právě podezřele dlouho motá u rozkroku, tak si řikáte, že tohle je všechno nějakej podivnej omyl. Celkově to nějak všechno ještě duševně pobírám, ale sranda byla.

204 corona { 15.11.12 at 17.42 }

Pražák:
Z toho co píšeš, čiší realita. To prostě nevymyslíš (viz klíče – proč asi se tu občas ve svých posměšných příspěvcích zmiňuji, že za plotem vše končí…).
Vzhledem k tzv. „krizi“ se celkem nedivím ani těm návalům pubertů. Chtěj nějakou jistotou, někam patřit, alespoň nějaký prachy a ve spoustě zemí se nemají kde chytit.

Ještě k těm klíčům – když jsem rukoval na 730, klíč od baráku jsem nechal zahrabanej na zahradě. Nelegálně jsem se vrátil domů na pár hodin po 9 měsících a legálně až na dovolenku po 14 měsících.

205 Trek { 15.11.12 at 17.40 }

tak zrovna co se týká mě. tak já jenom čekám až dodělám smlouvu v práci. přišel sem ve firmě za führerem a normálně jsem mu oznámil svůj záměr. domluvili jsme se, že zůstanu loajální do konce roku, a když mě vylejou, tak se mam kam vrátit. aspon mam čas vylepšovat fyzičku
jinak mě nějaký rodinný závazky fakt netrápí. já scházet nikomu nebudu, ale vyřídit někomu, že jejich syn je v pořádku snad neni tak strašný…

206 Pražák { 15.11.12 at 17.13 }

Ono právě proto asi nemá smysl na nic čekat a bez otálení vyjet. Tady se na to každej připravuje a nakonec stejně zjistíte, že jde vo úplný hovno a můžete tam jet několikrát. Čechů nás bylo v Paříži 5, z toho 2 už podruhý. Prvně byl jeden prej moc mladej a druhej špatně zaběhnul, ale jak sem psal tyhle kluci měli kuráž a nadšení, to se jim musí nechat. Na druhou stranu jsem zvědavej, jestli je vezmou, konkurence je sakra velká a lepší se vždycky najdou a to už je za chvíli před Vánocema. Takže fámy, že přes zimu tam chodí málokdo jsou kecy. V reálu mi to spíš připomínalo nějakej tábor postpubertálních, nebo pasťák… Osobně mi přišlo, že na český vojně sme měli jinej pořádek a vedení, ale tohle byl vlastně teprve nějakej předvýběr. Jinak sem ještě nenapsal, že z vás budou mít srandu, když budete mít s sebou klíče a zpáteční jízdenku. Jestli chcete něco propašovat, tak schovat třeba do boty, nebo skrytý kapsy v báglu, jinak vám to vezmou do „úschovy“(nože, mobily, telefonní karty, doklady…) Na cimru v Paříži vám daj k bidlu jenom vaše hadry, boty, bágl a hygienu, nafasujete tepláky a větrovku a tim to hasne. Vemte si nějaký prachy na případnej hostel, otevřenou zpáteční jízdenku a dejte předem vědět rodičům, ať pak nemusíte při návratu dlouze tlumočit a vysvětlovat pozdravy od jejich hrdinně zdrhnuvších synátorů, jako se to stalo mně…

207 Trek { 15.11.12 at 15.44 }

Děkujeme za informace. už dlouho nikdo nenapsal. to že je tam nával je na hovno, ale co se dá dělat…

208 Pražák { 15.11.12 at 10.41 }

Ahoj kluci, právě jsem se vrátil z Francie a rád bych přidal svůj názor. V první řadě bych rád řekl, že jsem vyjel opravdu jako ten turista, prostě jsem si to chtěl jenom tak z hecu zkusit, možná i trochu z nudy a bylo mi celkem jedno, jestli mě vezmou, nebo ne. Nechtěl jsem jenom donekonečna číst zdejší debaty a špekulovat. Cestu do Strasbourgu zvládne každej idiot, dokonce i sám, o tom nemá význam psát, já jsem jel s Eurolines 8 hodin přes noc. Jinak náborák má otevřeno 8-22, k případnýmu přespání doporučuju Ibis budget u nádražáku za 60E, levnější tam asi nebude. Přijímající Polák holá hlava je příjemnej jak vosina v prdeli. Ve Strasu nejdřív vyplníte papíry, zashybujete (min 4), odevzdáte věci, dáte první pohovor s kaporálem, budete celkem slušně žrát, občas uklízet a čumět do blba ve společenský místnosti. Já jsem tam byl jenom dva dny a poslali mě vlakem do Paříže. Tam bylo lidí jak nasr…asi 60 a chodili pořád další. Zase hned shyby, předat věci, uklízet, žrát a čumět do blba ve společenský místnosti. Služba v kuchyni, nuda. Po pár dnech doktor, kterej řeší oči, sluch, zuby, ekg, nohy, páteř, prohrábne koule, ptá se na nemoci a drogy a tak. Za sebe bych vám řekl…za upřímnost se nic nedává, klidně lžete, krev vám nikdo brát nebude, všechno se řeší hrozně povrchně, starý nemoci nikdo nedohledá. Prostě jestli to neni vidět, tak to nikdo nenajde. Já řekl, že sem byl v dubnu na laseru s vočima a poslal mě do prdele. Sice prej mam celkově dobrý předpoklady pro přijetí, praxi, vzdělání, fyzičku a sem prej pracovitej a nekecám (dle slov kaporála v kuchyni) ale mám se prej stavit za 4 měsíce, nevadí, každopádně znova se tam nepotáhnu. Takže všechny neakutní, dřív prodělaný nemoci zapírat, drogy zapírat, nemoci v rodině zapírat, i refrakci vočí zapírat- pod mikroskopem nekontroluje, v papírech taky všechno zapírat. V reálu je to prostě tak, že je tam tolik lidí, že skoro každý nečistý věci se chytnou a vyrazej, protože se těch adeptů potřebujou pořád zbavovat, každej den maj dalších deset. Jednoho vyrazili, když blbě seděl, druhej do papírů napsal, že měl drogy, další měl jizvu na lejtku a další odcházeli sami. Nasranej dokror řikal, že z toho počtu berou jednoho z dvaceti. Fakt těch lidí tam je milion…. nejvíc 18-24 let, pak mnohem míň 25-30 a 30-40 absolutní minimum. Španělé, Francouzi, Rusáci, Češi, Poláci, Angláni, Mongolové, negři, žlutý…malý, velký, namakaný, hubený, potetovaný….hodně velký číslo fakt skoro děti bez jakýkoliv životní zkušenosti, tohle bohužel musim říct i o českejch klucích, který z mýho pohledu trochu naivně utekli z domova, vyzbrojený vědomostma z místního fóra…to sem fakt čuměl, ale zase tomu fakt dost pevně věřili, já ne, taky sem byl za fotra. Ale z takovejhle adeptů stavět armádu?…no nevim, ale držim klukům palce, no prostě do chlapů tam měla většina rekrutů sakra daleko, i když některý kuci- Irové, Rusáci byli našlapaný fest. Ale nic, já sem si nějakej povrchní vobrázek udělal, vysoký mínění o tom nemám, odrazovat nikoho nebudu, ale kdybych měl dělat kariéru v armádě, tak udělám školu a jdu do český, to ať si každej kecá co chce, v legii budete prostě leta jenom to hovno, co neumí francouzky, jako většina ostatních, anglicky se s váma nikdo moc bavit nebude a když, tak dost blbě. Jak sem to tam tak všechno pozoroval, tak mě to aspoň dokopalo k tomu názoru, že bych si víc měl vážit toho, co mám doma, toho co umim, lidí co mám kolem sebe a že a mě asi trochu pálí dobrý bydlo. Takže legii vlastně musim za tohle uvědomění trochu poděkovat. Díky, ale pro mě to fakt asi neni. Jinak ještě dodám soupis věcí s sebou, kterej sem nikde nenašel: 3x slipy, 3x triko, 3x ponožky, ručník, pantofle do sprchy, sportovní boty, komplet hygienický věci a dostatek holení, potom nejsou špatný kopie vysvědčení, certifikátů… Je dobrý působit suverenně a poslušně, vědět, co chcete, říct, že něco umíte a chcete to dělat, nějak se odlišit od zástupu dalších pitomců, kecy o nějaký legionářský cti jsou vám k hovnu, to kecá každej. Umět aspoň žblebtnou anglicky a nestát tam jak schlíplý hovno. K tréninku fakt jenom stačí chvíli běhat, schybovat, klikovat a dělat sklapovačky a nebejt úplně vyzáblej. Jinak mě už nic jinýho nenapadá. Tak držim palce a míň mudrovat a víc dělat, fakt to nebolí…

209 Jakub { 13.11.12 at 23.32 }

Já byl vždy kavalérista takže budu hájit to za co budu bojovat.

210 vlastimil matýsek { 12.11.12 at 19.16 }

Pro Jakuba:Jed sám a na nikoho nečekej snižuješ si tím šance-je to tady napsané už 100krát.Držím palce Kubo.

211 Jakub Švejdar { 12.11.12 at 13.48 }

nazdar mam dotaz je tu nekdo kdo by chtel odjet za 7 dni treba do aubagne a hlasit se do legie?606896958

212 Dan { 11.11.12 at 18.12 }

Určitě by bylo dobré promazat těch spousty zbytečných nic neříkajících komentářů aby zůstaly pouze ty, které by články pana Hory mohly doplnit. Popřípadě pokud se něco změnilo tok toto. Ale neustálé dotazy na tetování řeč atd.. rovnou mazat všechny odpovědi jsou v bezplatně přístupných článcích zde. Pořád se ptáte na tyto nesmysly tak nevím co by jste chtěli dělat v legii, když někteří si nejste schopni ani přečíst článek. Nedivte se pak, že vám nikdo neodpovídá….

213 Pavel { 11.11.12 at 7.45 }

Jestli to máš za sebou třeba do půl roku tak to zkus, ale jestli ti praskne neco na sítnici z důvodu vysoké záteže, a že ta tam bude, tak bež, ale budes do konce života slepej.

214 Trek { 10.11.12 at 11.49 }

pavel: a jak to zjisti? pokud jim to sam nereknes, tak ani nepoznaj, ze si na nejaky operaci byl, hlavni je ze vidis ne?

215 Pavel { 10.11.12 at 9.12 }

INFORMACE : Pokud někdo z vás co chce jít do legie a podstoupil operaci očí, můžete se hlásit až za rok od zákroku!!!!

216 Kožak { 05.11.12 at 23.34 }

díky všem

217 vlastimil matýsek { 05.11.12 at 18.50 }

kožak:šéfe tetování nevádí pokud nemáš zrovna nějaký hákoš nebo co je spjato s rasismem ale to už tady je taky napsáno tak ti to jen říkám.S pozdravem.

218 Xaint { 05.11.12 at 17.35 }

Kozak: odpoved na tvou otazku o tetovani mas v clanku Cizinecka Legie: nejzadanejsi rady. Odkaz mas na konci tohoto clanku.

219 Ondřej { 05.11.12 at 14.20 }

:Admin… Nebudu se zlobit, když mé příspěvky toho fóra budou vymazány kompletně. Ač psány s čistým svědomím a míněny v dobrém, na mnoho lidí působí spíše popudlivě a provokativně a už jsem i obdržel pár mailů, které mi explicitně vytýkají nemístně kritický a odrazující tón příspěvků. A stejně i sdělení, které musím uznat, že pokud legii a armádě nefandím, na toto fórum nemusím chodit ani přispívat. Tedy uznávám, že co do věcnosti k tématu se mé příspěvky asi opravdu příliš nehodí a jejich smazání nikomu vadit nebude, naopak… Díky

220 Kožak { 05.11.12 at 14.03 }

askabar: i tak dík

221 askabar { 05.11.12 at 12.02 }

MAREK CHLIBEK: ja sem pro,protoze me uz to taky nebavi a rad bych zde cetl prispenky od legosu a nebo kluku co take zjistujou nejake info a ne……..

222 askabar { 05.11.12 at 12.00 }

KOŽAK:promin,ale ja ne,ja nevim jak to tam je..taky schanim neustale nejake info

223 Marek Chlíbek { 05.11.12 at 11.15 }

Pánové,
pokud by vás to neobtěžovalo, pište si prosím už nějakou soukromou formou a nevyužívejte místo pro komentáře k neustálým osobním invektivám.
Dále se chci zeptat většiny ostatních přispěvatelů, co sem chodí číst komentáře, zda by souhlasili s tím, že bych komentáře poněkud promazal a vyřadil zejména ty, které obsahují urážky ostatních nebo neobsahují konkrétní otázku či odpověď, nebo nějaké smysluplné vyjádření k tématu obecně.
Mazat cizí komentáře mi nepřipadá obecně správné, ale na druhou stranu neustále se opakující napadání patří, podle mě, skutečně už do soukromé komunikace. Proto bych rád znal i názor ostatních. Pokud by se většina původních diskutujících vyjádřila pro ponechání původního stavu, nechám to tak. Pokud byste považovali za přínosnější určitou korekci komentářů tak je promažu.
Je to tedy na vás, děkuji za vaše případná vyjádření.

224 Kožak { 05.11.12 at 11.13 }

a co kdybys mi odpověděl i ty?

225 askabar { 05.11.12 at 7.10 }

KOŽAK: aaaaajeee,to sis nabehl s takovou otazkou…zachvily ti odpovi nejchytrejsi z nejchytrejsich mistr CORONA.Tak se posad,protoze to bude zas perlicka :D

226 Kožak { 05.11.12 at 4.10 }

Ahoj, můžete mi prosím někdo říct co c.l. a tetování? Díky

227 Ondřej { 02.11.12 at 17.12 }

Z mé strany to určitě nebylo myšleno, aby se zájemci na trénink definitivně vykašlali. Ale z pár příkladů už zaznělo, že některým natrénovaným, super zdravým a připraveným adeptům nějaká veliká příprava nic nezaručila a naopak byli překvapení, když byla dána přednost mlaďounkým vižlátkám. Tedy tím spíše říkám, pokud je někdo zdravý a fyzicky průměrně schopný (což je podle mě i člověk, co udělá denně nějaké kliky, schyby a třeba si jde párkrát týdně zaběhat kolem bloku), může to jít rovnou zkusit a nemusí ztrácet čas a utápět se v nějakém snění a očekávání. Protože vyrazit ho můžou tak jako tak. Ono těch zklamaných příkladů je k dohledání docela dost, stačí číst…

228 Trek { 02.11.12 at 15.57 }

navíc, když prokážete, že máte velmi dobrou agility (všeobecně slušnou fyzičku a obratnost) tak jsou to pro vás +body do celkového hodnocení…
a neni na tom zas nic tak světobornýho, jenom stačí nebýt lenoch a trochu na sobě pracovat…

229 Trek { 02.11.12 at 15.47 }

ještě bych k tomu dodal, že záleží nejvíc na tom kam se dostanete. Když vám bude velet magor, tak budete potit krev, někdo to má zase snažší. někdy jsou propastný rozdíly i mezi compagniemi. podle toho co jsem četl v knize od špalka

230 Trek { 02.11.12 at 15.17 }

ondřej:
v zásadě s váma docela souhlasim, až na jednu vyjímku. tu fyzickou přípravu bych opravdu nepodcenoval. ty jejich limity. pár shybů, leh-sedů + ten luc leger je nic. přes to se opravdu dostane průměrnej sportovec. kdo nedá shyby, tak neni problém po trochu treninku jich dát třeba 7. já osobně co sem to naposled zkoušel jsem jich superpoctivejch udělal 6 a to jsem ektomorf jak řemen. jenže to neni všecko, v legii se sportuje pořád a kdo neumí třeba běhat, tak bude trpět. sám to znám na sobě, kdžy jsem začínal, tak jsem udělal kolečko kolem rybníka a myslel sem, že mi rupne pumpa, při představě, že bych byl pak s takhle mizernym kardiem nucen běhat v rychlym tempu něco delšího, tak by mě asi odvezli nohama napřed. po 2 měsících už si s úsměvem běhám 5-10km…

231 Ondřej { 02.11.12 at 11.24 }

Nebudu se pouštět do kritiky přijímacího řízení legie, jejich věc. Nicméně u agentur je naprosto běžné, že přijímací řízení funguje i několik měsíců. Zájemce nejprve odešle CV, v případě, že vůbec odpoví jsou dále vyžádány dokumenty, protokoly, lékařská správa, výpisy atd. a teprve potom, v případě zájmu, je vyzván, aby se dostavil k dalším pohovorům a testům. U legie je zaběhnuté, že si tohle všechno řeší oni poněkud zdlouhavě na místě sami. Nebo v některých případech pro někoho až překvapivě rychle. Tedy i to prvotní nejhrubší síto je tam u nich. Takže se nikdo nemůže divit, že nejrůznějších zájemců různých kvalit proudí doslova davy a podle toho se s nimi i zachází, to nepřekvapuje ani mě. O to víc se divím, že si někdo nepřečte to minimum informací a požadavků, které je na „náborových“ stránkách. Proto opravdu nikdo nemusí pečlivě zkoumat rady a doporučení vševěda Hory a dlouze diskutovat. Opravdu stačí věnovat 5 minut stránkám LE, kde máte jasně napsané fyzické požadavky i výpis neakceptovaných nemocí a zdravotních omezení. Stejně jako mi přijde zbytečné věnovat dlouhé měsíce fyzické přípravě. Chodit, běhat, shybovat i klikovat by měl zvládat průměrně sportující člověk. Vedle toho je šance přijetí při počtech zájemců relativně malá. Takže nikomu nevymlouvám to třeba zkusit, ale nějak urputně bych se na to psychicky nevázal, protože za pár týdnů můžete být znova doma a i zbytečně zklamaní. Ale jak to tak často pročítám, tak mi stejně přijde, že pro mnoho zájemců je legie jen nějakým momentálním hnutím mysli, nějakým chvilkovým záškubem a nadšením, kdy donedávna byla pro ně jakákoliv armáda španělskou vesnicí a najednou div že ne smyslem života. Každého věc, ale nebral bych to až tak vážně. Nicméně opět zopakuju, že kariéru, peníze a „zaměstnanecké“ výhody bych hledal jinde, třeba i tady v ČR. To, že v legii peníze nejsou, resp. Francie je drahá a nic vám nezbyde, je také věc známá a pokud neodsloužíte 15 let, domů se vrátíte s holým zadkem, zestárlí, bez vazeb a ani tu podporu vám tady nedají…..ale budete umět francouzky, budete mít dobrou kondičku a zajímavou zkušenost. Z těchto důvodů jsem já dal před lety armádě vale a šel dělat jinam a pro jiné, protože peníze jsou opravdu vždycky na prvním místě. A i když to nezní nijak vzneeně, kdo to dřív pochopí, ten se bude mít v životě líp.

232 Pavel { 02.11.12 at 9.49 }

Pane Janečku, nezlobte se na mě, ale jaké máte přednosti když neudělate 4 shyby? Chápu, že můžete umět spočitat logaritmy mrknutím oka, nebo umíte krásně vyřezávat, ale hlasíte se do armády a tam je tohle nejdůležitější. Neberte to odemě jako nějaký výsměch. Ale myslím si, že je to hodně o fyzičce.

233 Milan Janeček { 02.11.12 at 7.33 }

vlastimil matýsek: Taky mě to překvapilo, to si dobrej když si jich udělal 23…sem si pak říkal,že sem měl jet do Paříže nebo rovnou do Aubagne. Ten polák co mě tam přijímal nebyl moc příjemnej,tak pro ostatní bych doporučil ať jedou jinam, protože asi u něj záleží jak se vyspí nebo musí počítat se vším.
Nedával jsem na ty shyby důraz a pěkně se mi to vrátillo, mám jiné přednosti,ale které jsem kvuli tomu ani nemoh ukázat,natrénuji aspoň deset, ale příště jedu rovnou do Aubagne.

234 vlastimil matýsek { 01.11.12 at 21.06 }

Ve Strasu shyby?????????To slyším poprvé.No apon jde vidět jak se to pořád mění.Testy jsou přece až v Aubagne.Já jsem jich tam dal 23 a nic.No aspon jde vidět že žádný návod na přijetí neexistuje.Jinak Milane gratuluju i když asi není k čemu ale zkusils to.

235 Milan Janeček { 01.11.12 at 20.28 }

Zdravím pánové, tak jsem se včera vrátil ze Štrasburgu a bohužel jsem podcenil shyby a místo čtyř jsem udělal pouze tři, tak mi vklidu vyprovodili ke dveřím a řekli:“ zasportuj si, zacvič si a za tři měsíce to můžes zkusit znovu“, sice jsem odjížděl hluboce zklamán, že jsem se nedostal dál, ale na druhou stranu jsem získal zkušenosti k nezaplacení. Teď vím, že se na to mám lepší připravit, máknu na sobě a za tři měsíce to půjdu zkusit znovu snad slepším koncem než teď:)

pro askabara: V pondělí ráno v 9:15 jsem vyrazil stopem z Plzně a u cedule s nápisem Štrasburg jsem byl ve 20:25, tak cesta mi trvala cca 11 hod za 0kč a na zpět to bylo podobné, tak to o penězích není,ale jestli tam opravdu chceš!!! Pokud jen sedíš u kompu a čekáš až tam s tebou někdo pojede,tak se tam nikdy nedostaneš.

Poznámka: Do náborového centra jsem se dostal po 22:00 a měli už zavřeno a příjem byl až ráno od 8:00 hod. Pokud někdo ví že přijede večer, tak doporučuji si zajistit nocleh na jednu noc, protože by se vám mohlo stát to co mě,že jsem musel přenocovat na nádraží, které zavírali v 1 hod a otvírali v 5 hod, tak jsem si udělal bohužel nechtěnou noční (ranní) prohlídku po centru města.

PS: Přesto mi to neodradilo a stejně to ještě min jednou pojedu zkusit

236 askabar { 01.11.12 at 18.53 }

Karel Hora: no pak ze sem mongol,ze si Gazdik za odpovedi nenechava platit……ale to je jedno….

237 Lukyn { 01.11.12 at 10.13 }

kluci,musim se tak trochu zastak askabara,ma pravdu,kazdej se nemuze okamzite sebrat a odjet a ma-li nastoupit ted a nebo za tejden,je to jedno ne.
Dale chci uvest na pravou míru to,ze p.Gazdik si nechava platit za info.Opet ma askabar pravdu.i me p,Gazdik e-mailem odepsal,ze za hodinovou konverzaci o CL si uctuje 2400,- tak ze p.Hora zbytecne lidi naziva mongolama kdyz je to pravda.diky a hodne zdaru vsem.

238 askabar { 01.11.12 at 7.23 }

VLASTIMIL MATYSEK: mas pravdu,je to mala castka,ale proste mou prioritou na pristi dny je jina avec a pres to vlak nejede.

239 vlastimil matýsek { 31.10.12 at 20.38 }

Kluci nehádejte se :-( a askabare lístek do marselle vlakem stojí kolem 3000kč.Do Strasu o půlku min to snad není žádná fin.zátěž.pokud je to tvůj sen.A myslím že pan Hora to tady opravdu krásně všechno popsal a lepší informace opravdu neseženeš.Já jsem sice jen turista kterého nevzali(ale asi měli důvod a tak to beru).Já skoro obětoval auto kvůli toho.Jel jsem do Strasu a nechal jsem ho tam stát kousek od náboráku.Kdyby mě vzali tak ho tam asi nechám a nevím co by se s ním stalo ale bylo mi to jedno chtěl jsem do legie.A levné zrovna nebylo.Jen jsem se rozhodl ze dne na den a jel.A to jsem tady o těch diskuzích na internetu ani nic nevěděl.Přiznám se že kdybych si tady od pana Hory ty nějaké informace přečetl tak bych byl na tom možná lépe.Mám sice 3 kámoše co tam byli všichni 15 let ale to co tady pan Hora napsal jsem opravdu od nich nevěděl.Ono když člověka pak vemou tak to bere asi jako samozřejmost.Jo věděl jsem jak to chodí v Castlu a pak na regimentech ale opravdu jsem podcenil ten esprit který legie vyžaduje už v aubagne.Dostal jsem jen odklad 3 měsíce,ale vím že kdybych chtěl jet znovu to zkusit tak neváhám a jedu okamžitě.Vím že to není o žádném dobrodružství ale hlavně o tom mít složené prádlo ve skřínce ale mi se vojenský život líbí.No a kdybych to chtěl zkusit znova určitě bych nikoho nebral sebou a už jsem to tady psal.A ještě pro pana Horu kterého si mimo jiné tady z těch článků určitě vážím(hlavně za snahu)NENI TURISTA JAKO TURISTA.Hlavní je se k tomu postavit jako chlap.S pozdravem neúspěšný EV.

240 Trek { 31.10.12 at 17.45 }

askabar:
Já osobně nejsem podělanej. moc dobře vim jaké to je být po uši v ho*nech. my jsme realisti a nemalujeme si legii jako dětskej tábor, kde se hraje s kamuflovanym xichtem na schovávanou. až budeš trávit mrazivé noci, nevyspalej, hladovej někde v hlubokym lese uprostřed hromady zmrzlého sněhu bez vidiny nějaké možnosti zahřátí se a sergeant na tebe bude v kuse ječet, že si neschopnej kus ho*na, tak tvoje p*del pozná středověk. pak si třeba vzpomeneš na tvoje frajerský řečičky, jak jsme všichni podělaný ;-)

241 askabar { 30.10.12 at 11.50 }

Xaint: no co myslis jak se rozhodnu? :D ja uz rozhodlej sem,jen mam jinej problem vis.uz je to dyl co sem zkoncil v praci a posledni prachy co sem mel a co sem chtel dat za cestu sem dal za zubare 5litru abych mel hotive a dobre zuby,tak ted jen schanim prachy a nechci si pujcovat.Neodradime ani dalsi schlednute video,nebo neci poznamky..jen proste nemam ted no.

242 Xaint { 30.10.12 at 10.05 }

Miro Askabare, ale ty uz prece mas vsechny potrebne informace! Karel Hora je tu napsal ve dvou clancich. Dokoonce k tomu sam poznamenava, ze to jsou vsechny informace, co potrebujes.
Doufam, ze pri cekani na prihodne konstelace, abys mohl odjet a prestat o tom jen snit, se ucis francouzsky. Budes to moc potrebovat, protoze se v tom jazyce budes i ucit normalne ve tridach (jak pise KH).
Takze – seber se a odjed, nejlepe zitra (protoze jinak si to zase rozmyslis a bude dalsi duvod proc zustat dyl v CR) – jinak zustanes naporad mezi obycejnymi odjizdeci, co maji plnou hubu kecu a hlavu plnou snu – a zustavaji doma.
Jsem zvedav, jakou cestou se vydas… – tlučhuba nebo legionar?

243 askabar { 30.10.12 at 7.26 }

tohle vypada jako zajimave video….nevite nekdo o nejakejch takovejch ale v cestine?http://www.youtube.com/watch?v=Ck3v-kDJOnY&feature=autoplay&list=PLCC5CA10928488584&playnext=1

244 ondřej { 28.10.12 at 17.03 }

Zdravím, tak když jsme se tu dnes takhle sešli, nedovolím si nenapsat poslední názor. Jsem rád, že pan Michael uvedl věci na pravou míru, čekal jsem na to několik měsíců. Získal tím jistě nejen u mě uznání a jeho články pod pseudonymem „Karel Hora“ jistě i důvěru čtenářů. Jsem rád, že mé spekulace nebyly jen paranoidním blouzněním. Jen nerozumím, proč na můj jednoduchý dotaz, kde „Karel Hora“ sloužil, co má za sebou atd. nebylo možné odpovědět. Že se již v minulosti pan Michael, alias K.H. setkal u pozornějších s jistou dávkou nedůvěry, nebo byl snad někomu povědomý jeho rukopis, nemůže mít nikomu za zlé. Jistého nadšení, nebo snad agitačního ducha článků jsem si rovněž nepovšimnul pouze já sám. Nicméně je opravdu celkem zajímavé, jak se názory na službu v legii liší i u samotných absolventů… Ale buď jak buď, přijde mi tohle divadélko a všechno okolo tak trochu zbytečné. Ale každopádně musím souhlasit, že pokud někdo hledá informace o legii, zde je najde, za tuto práci musíme být Michaelovi vděční. Vlastní zkušenost a tu svojí pravdu už si musí najít každý sám.

245 Jarda K. { 28.10.12 at 15.25 }

Tý vole, to snad nemyslíš vážně? Tak to už mi hlava nebere, teď fakt nevim, čemu a komu mám věřit. Pod kolika nickama si sem vůbec psal? Dokonce sem byl menovanej, tak to mi poser hlavu. Já sem jenom napsal, že sem se nikde na tomhle fóru nedozvěděl, jestli Karel Hora legionář je nebo ne a že nevim a ptal sem se, jestli to mám brát jako pravdu nebo ne, tim to hasne a jeslis tady psal pod různejma ménama, tak se nediv, že to pak lidem příde třeba divný, todle normální lidi nedělaj. Ale kašlu na to, todle fakt neni normální.

246 Trek { 28.10.12 at 13.28 }

Ahoj
KH:
Ujištuji vás, že je stále mnoho kluků, kteří si vás važí a děkují za vaše cenné rady. jen nemají potřebu se vyjadřovat…

247 Marek Chlíbek { 28.10.12 at 12.24 }

KH jsem rád, že jsi se ozval a uvedl to na pravou míru. Spousta lidí sem přišla, přečetla a vytiskla info a prostě vyrazili zkusit. Jenže ti většinou neměli potřebu tu zanechávat vzkazy a rozjíždět diskuze. Tyhle informace z tvých článků mají smysl i když to není na první pohled asi vidět…

248 KarelHora1976 { 28.10.12 at 11.34 }

Pavel – Dostaň se do LE, odslouži si tam aspoň 5 let a pak si zpětně přečti moje 2 články s radama a moje odpovědi v diskuzním fóru. Pak si odpověz. Kdo nechce věřit a radama se nechce řídit, nemusí. Šance na přijetí si snižujete vy, ne já. Já už je nepotřebuju. Ani z nich nemám tu záviděnou slávu (ty vtipnější z vás pochopili, že KH je pseudonym), ani za ně neberu žádný peníze.

Opravdu jen mongol tady v diskuzi může napsat, že Stan Gazdík radí klukům za peníze. Na diskuzním fóru jsem se k otázce rad za peníze už vyjadřoval před víc jak rokem. Tuhle nechutnou „živnost“ si tady v ČR založil jistý bývalý CCH Hartung s 15,5 lety servisu, který dělá LE akorát ostudu. Bohužel. Můžete Hartungovi poslat žádost a peníze a uvidíte, o kolik se budou jeho rady lišit od rad tady na webu a o kolik vám pomůžou k úspěchu víc. Jak se říká, chytrému napověz a blbec ať platí. Hartung by si měl uvědomit, že těch pár tisícovek měsíčně od naivních kluků ho může lehce připravit o jeho slušnou doživotní rentu z LE.

Ten legionář, který sem kdysi chodil a kterého Jarda K. alias Ondřej alias Neználek alias asi 5 dalších nicků odhalil za podvodníka a mojí bývalou identitu, je Leg.Michel.
http://profil.lide.cz/LegionarMichel/profil/

O Michelovi jsem psal už v úvodu prvního článku. Odešel z tohohle webu kvůli stejnému chytrákovi, který se snažil nachytat na hruškách i mě. Snaha vyvracet nesmysly o LE se ukázala v jeho případě jako bezpředmětná.

Leg.Michel ani KH tedy údajně nikdy nebyli v LE a veškeré jejich rady jsou jen výmyslem podvodníků. Za jakým účelem je ty podvodníci psali? Snaha vyvrátit mýty o LE a poradit klukům, aby měli co největší šanci na přijetí? To ne! Takový primitivní výmluvě by neuvěřilo ani malý dítě! Kvůli tomu by se určitě nikdo neobtěžoval psát články a odpovídat klukům v diskuzi. Zlatý voči! ;-)

Nene. V tom bude něco jinýho. Určitě to jsou tajný francouzský náborový agenti a za každou zmanipulovanou a odvedenou nevinnou ovečku do těch zlých Légijí mají tučný bakšiš! Zmetci jedni! Musíme jim v tom zabránit stůj co stůj! ……. :-))

Marku, ty se nenech zbytečně mást kecálisty. Do LE berou pořád i nad 30 let. Stále platí, co jsem psal. Vyhodí nebo vezmou kluka 18let, vezmou nebo vyhodí kluka 39let. Tři neděle zpátky odcházeli do rouge 30, 32, 38 let (z 8). Každý rozumbrada si může příští rok v dubnu dojet na Camerone do Castlu a osobně se ptát nováčků na jejich věk. Aby se na vlastní oči přesvědčil, jaká je ve skutečnosti pravda. Kdo bude přesto chtít věřit nesmyslům v diskuzi od kecálistů, co legionáře viděli max na obrázku, jeho boj. V článcích i v diskuzích na fóru jsem se několikrát vyjádřil k tomu, kdo se do LE s velkou pravděpodobností dostane a kdo s největší pravděpodobností ne. Stále to platí.

Taky nejde psát, že neprobíhá žádný konflikt a proto je něco jen tak formálně napsaný. Omyl. LE funguje jinak, než AČR. Francie má plno oblastí zájmu v bývalých koloniích, ve kterých má pravidelné základny. Jako třeba USA nebo Belgie, Anglie. Proto se neustále jezdí do Pobřeží Slonoviny, Senegalu, Gabonu, Středoafr.rep., Čadu, Nový Kaledonie, Guyany, Mayotte. Jsou ale i jiný akce. 2REP je teď v SAE a v Jordánsku, další jednotky jsou v Afghánu, Libanonu. LE pořád funguje stejně, jako fungovala po skončení války v Alžíru. Pořád potřebuje ty lidi, kteří se vejdou do věkového rozmezí a splní požadované nároky. Je potřeba hlupáků, co skončí ve skladech a v kuchyních. Je potřeba chytrých a schopných kluků, co budou dělat specialisty a budovat kariéru. A je úplně jedno, jestli vám je 18 nebo 40. I kluk 40let tady většině kluků z fóra nakope zadek. V LE slouží běžně CCH, ADJ, ACH nebo Majoři s víc jak 50lety. Přitom pravidelně běhají jako ostatní. Ve sportovním při pravidelném ranním běhu do 15km nebo min 2x do roka 8000TAP v maskáčích, 8km s 11kg na zádech. Otec Allemand chodí i ve svých víc jak 70ti letech pravidelně s kluky jejich Marche Képi blanc. Bývalý repman a účastník seskoku v Kolwezi v 1978. Chodil s EV už v 90.letech. Každých 14dní cca 60km pochodu, při kterým ty rádoby nabušení mladíci odpadají s brekem jak holčičky, zatímco se otec usmívá, povzbuzuje je, nabízí jim vodu a jídlo. Pořád vám opakuju – nepodceňujte LE a lidi v ní a nemyslete si, že se z vás někdo posadí na prdel.

Rady tady na specnazu jsou určený klukům, které a) LE zajímá a chtěli by vědět, co od ní čekat. Aby si sundali růžový brýle. Aby se zbytečně nespletli a nerozšířili řady různých ukřivděných děcek. Které si mysleli, že budou hrát pc hry v reálu, nebudou mít žádné povinnosti ani odpovědnost, všichni jim budou říkat pane, budou kolem nich chodit po špičkách a za to všechno budou brát obrovský peníze. Zbytek života pak musí takový děcka psát knížky a články a komentáře o tom, jak je LE strašně zlá, strašně trapná, strašně měkká a jak to mohli dotáhnout na generála a válečného hrdinu, ale nevděčná LE jim to neumožnila. Za b) Rady jsou určené klukům, co ví co od armády očekávat. Aby věděli, co očekávat i od LE a na co se připravit. Za c) Jsou určené klukům, kteří ví co očekávat od armády a od LE a jsou pevně rozhodnutý odejít. Aby se zbytečně nevraceli kvůli detailům. Nebo aby naopak zbytečně neváhali kvůli nesmyslům, které se někde dočetli nebo dověděli od „jedna bába povídala“ a od ukřivděných děcek. Pak už to je jen na nich, pak už je to jen jejich boj a umění se prodat. Jako když se ucházíte o jakékoliv místo v jakékoliv práci. Buď přesvědčíte a vezmou vás nebo nepřesvědčíte a dostanete kopanec do zadku. Žádný čáry a tajný kouzla v tom nejsou.

Odhodlaným přeju, ať se jim splní sen. Držte se a nevzdávejte to, ať to bude sebevíc těžký. V životě není nic zadarmo. Dost často je třeba překonat bolest i křivdu. Proto nekňourejte. Profitujte.

Ukřivděným a těm, co v sobě nikdy nenašli odvahu a neodešli přeju, aby aspoň jednou v životě zatnuli zaby a dosáhli aspoň nějakého, byť i malého úspěchu. Který jim udělá radost a zvedne sebevědomí. Jinak stráví zbytek života v podobně záživných diskuzích (na internetu, v hospodě, doma). Neustálým pliváním a stěžováním si nejen na zlýho KH, zlou LE, ale na všechny a na všechno, na nespravedlnost celýho světa. Přeju jim, aby z nich nebyli další nevrlý dědkové, co by mohli…, kdyby…., jenže všichni a všechno se vždycky stavělo proti nim.

249 Jarda K. { 28.10.12 at 9.07 }

Těžko říct, já se třeba taky trochu směju takový tý lidský naivitě a očekávání, že to za kopečkama bude lepší, ale každýho věc. Proto třeba nějak jasně za sebe nesoudim, když sem tam nebyl. Ale mám taky takovou matnou představu vod dneska už vzdálenýho kámoše, co tam byl v devadesátejch a dneska dělá v Americe a už ho tady asi ani neuvidim. Jako z jeho vyprávění vyznívalo, že to jako tvrdej výcvik je, ale samotnou službu si nějak nechválil. Já mam možná takovou přiblblou představu podle videí z internetu, historek a tak, jako že častý akce, pořád v terénu a tak, ale von řikal, že prej většinu času to byla běžná vojenská buzerace a kraviny, kerejch sme si podobně užili i na český vojně. A ještě na prachy si stěžoval a vlastně proto šel potom do tý Ameriky. Já mam jako furt takovej názor, že člověk, kterej normálně žije a funguje, má kámoše vokolo, ženskou, koníčky, práci a tak, ten na něco podobnýho (sám bych řekl kravinu) ani nepomyslí. A já bych se hodně nerad něčeho podobnýho vzdal, ale zase třeba klidně přiznám, že sem nikde moc nebyl, nic sem moc nezažil, neviděl, roky plynou, člověk stárne a už toho moc nedohoní. Takže naopak voceňuju, když někdo má koule vzdát se celkem pohodlnýho života, praštit do stolu, říct vlezte mi všichni na hrb a já si pudu svojí cestou a jde. Na to já třeba nemám.

250 Xaint { 27.10.12 at 19.34 }

Askabar: Vis, ale presne o lidech jako ty Karel Hora pise v tom druhym clanku. Lidi jako ty porad shanej dalsi a dalsi informace a porad se vic a vic pripravujou a porad shanej dalsi informace a porad odjezd odkladaj, dokud nebudou este vic pripraveny a este vic informovany…
Rekni mi prosim: proc misto povidani si s klukama co bylo 5 let v legii a cteni clanku proste neodjedes? Na co cekas? Az zahrmi, az bude na to prihodnejsi cas? Kdybys misto urazenyho hadani se s Coronou, (kterej z tvyho vztekani se ma srandu) si udelal 30 kliku, nebo si precet par francouzskejch slovicek, udelal bys o dost lepe. To, ze se nechas zbytecne vytacet nekym neznamym na internetu ve me nevzbuzuje zrovna pocit, ze bys byl vyrovnany clovek, pripraveny chladnokrevne zvladat nebezpecne situace.

251 Jarda K. { 26.10.12 at 11.57 }

Tak to jo no, von právě před časem to tam zkoušel i jeden kluk vod nás, psal potom chvíli i sem. A tomu klukovi bylo tehdá snad nějakejch 28 nebo 29 a taky ho tam nevzali. Jako samozřejmě nevim proč, ale zdravej byl jak řípa, natrénovanej taky slušně, škraloup žádnej, dokonce šel kuli tomu i na ten lejzr s vočima, protože tam prej chtěl dělat řidiče. Nakonec nadával, že kuli tomu tady pustil práci. Jenom to řikám, jak tady čtu ty chlapy, který to chtěj zkoušet a je jim třeba 32, 34 a tak.

252 Marek Chlíbek { 26.10.12 at 11.31 }

Legie má, jako každá jiná organizace, nastavený určitý právní rámec ve kterém může fungovat. V dnešní době, kdy neprobíhá žádný konflikt a je obrovský nadbytek zájemců, tak si vybírají – samozřejmě – z mladších ročníků. Pokud by propukl válečný konflikt kde by byla nasazena i FCL a kde by docházelo k dramatičtějšímu spotřebováváni lidského materiálu tak by nakonec byli přijímáni i ti „skoročtyřicátníci“. To je celé, funguje to jako všude. Nastavený právní rámec ještě neznamená, že se v praxi aktuálně využívá. Na druhou stranu taky platí to okřídlené „Nikdy neříkej nikdy..“

253 Jarda K. { 26.10.12 at 11.23 }

Tak se kuci furt nehádejte, já mít o takovejch 10…15 let míň, tak to du taky třeba jen tak ze srandy a frajeřiny zkusit. A že se někdo ptá, na tom snad neni nic špatnýho. Třeba nedávno sem koukal na bráchovu holku, co se narodila když já byl na vojně a dneska by se za ní votočil každej chlep. Ten čas fakt sakra letí a člověku ty aktivní leta lítaj jak splašený, tak je musí včas chytnout. Ale fakt by mě furt zajímalo, jak je to stim náborovym věkem, na to tady pořád nikdo nevodpověděl.

254 askabar { 24.10.12 at 7.00 }

VACCLAV: a ty ses jak na FB ze bysme popovidaly

255 Vacclav { 24.10.12 at 1.53 }

ONDŘEJ :Čau ondreji mas fb nebo tak neco diky

256 Jarda K. { 23.10.12 at 7.37 }

No hele, vono je to s tim Horou takový sporný. Pročet sem todle fórum docela důkladně, takže vim co se tady probíralo. Je fakt, že to nikdy nikdo nepotvrdil ani nevyvrátil. Už leta zpátky mu lidi vmetávali, že tam nikdy nebyl a že je to jenom takovej nadšenej vojáček teoretik, tim nechci fakt nikoho kritizovat. Ale jak řikám, nikdy to nikdo nepotvrdil a von sám nikdy neřek kdy a kde a jestli vůbec sloužil. Takže nevim a byl bych dost překvapenej, kdyby najednou po těch letech sem tu odpověď natvrdo napsal.

257 Pavel { 23.10.12 at 6.40 }

Otázka na autora: Dobrý den Pane Hora, chci se zeptat, vy nejste bývalí legionář?

258 Ondřej { 22.10.12 at 19.36 }

Pane Jardo, máte asi pravdu, neřekl bych to asi takto explicitně, ale obsahově s Vámi musím souhlasit, byť tím uznávám kritiku sebe sama. Nicméně veřejně nic ze soukromí sdělovat nehodlám, do toho prostě nikomu nic není a popravdě nejsem ani na nic hrdý. Uznávám, že i psát sem opravdu nemusím a už také nebudu. Tedy díky a nashle.

259 Jarda K. { 22.10.12 at 17.29 }

Zdar Ondřej, že se na to nevyto. Sice sme vo tom pokecali v mailu, ale napsal bych to i sem. V podstatě na to máme stejnej názor, to jo. Já teda jako absolutní pacifista a nepřítel všeho zelenýho co je na povel. Ale vo armádě naprosto jakýkoliv vim fakt totální pendrek, to nepopírám a taky nikomu nic neradim, vlastně sem se tady jenom ňák náhodně zasek a začlo mě bavit vo tom debatovat. Ty si v tědle věcech strávil docela dlouho a nevim proč to sem vodevřeně nenapíšeš, stejně tak svoje pravý jméno. Po těch letech po tobě stejnak nikdo nepude a možná leckerej kluk by ty stórky docela rád slyšel, možná víc než rady jako neptat se a jet, co sou tady snad stokrát dokola. Ale tvoje věc. Ale bejt tebou tak se na ňáký psaní sem vyseru, protože je to stejnak furt stejný kecání vo hovně. To si neber nějak vosobně, ale příde mi to tak. Možná to myslíš třeba dobře, ale tak no.

260 askabar { 21.10.12 at 11.20 }

ONDREJ:
na nic necekam a nehledam spolucestujiciho….atd…nezajimaji me nazory kluku tady (co nikde nikdy nebyly) muj problem je financni stranka…nic vic,nic min

261 Ondřej { 21.10.12 at 11.01 }

Milý Askabare, Vám bych snad doporučil tam tedy konečně vyjet a nehledat stále jen „spolucestující“, ono není potřeba se stále jen hecovat a upevňovat ve vlastní víře…. Ale tohle je pořád stejné téma dokola…kdo svému snu věří, ten si jen tak růžové brýle nesundá. Kdo už něco zažil a zná minci o dvou stranách, tomu stačí zkontaktovat pár lidí co tím prošli, něco si přečíst mimo agitační média a zahodit naivní očekávání. A brát konečně realitu takovou jaká je a rozumně se rozhodnout. Mně přijde pořád úsměvné, že ty kurážné rady a moudra poslouchám od lidí, co nezažili ani českou vojnu, ani českou armádu, ani práci tady i v cizině u jakékoliv policie, služby atd… Mimo to, jak jsem se dlouho sám bezúspěšně ptal pana Karla Hory a nakonec jsem odpověď našel ukrytou v zapadlém fóru 6 let starém….samotný velký pan s pseudonymem K. Hora v legii sám nikdy oficiálně nesloužil a přitom je zde autorem těchto agitačních článků. Už před těmi lety mu to pár lidí vmetlo, ale pan K.H. věc raději smetl do autu, přestal v nepříjemný okamžik odpovídat a snesl se roj hrdinů, kterým někdo bořil jejich sen. Tak o tom zkuste trochu popřemýšlet….

262 askabar { 21.10.12 at 4.47 }

pro Vlastimil matysek: díky za reakci.to neni tak ze cekam na nekoho…poslal sem ti smsku s mejma nickama na FB a skype.

263 vlastimil matýsek { 20.10.12 at 18.51 }

pro askabara:Mirku copak ty si to tady nečetl pořádně.Na nikoho nečekej a jed sám protože když pojedeš s někým druhým významně si tím snižuješ svoji šanci.Je to jako kdybys šel žádat o místo kde je volné jen jedno a vzal si svého kámoše.Navíc když pojedeš sám na gestapu to ocení víc.Francoužštinu neřeš ale ty zuby nepodcenuj.Nejlevnější to máš do Strasu ale může se stát že mají plno a budeš zbytečně čekat někde na nádraží.Nejlepší máš Aubagne ale tlač se tam dopředu může se stát že řeknou že chcou jen 15 lidí a budeš zbytečně zas někde čekat.Přes víkend je ale v Aubagne zavřeno.Sedni na vlak jed do Marseille a pak odtud do Aubagne.Je to asi 15km.Za nádražím doprava přejdeš jeden kruháč projdeš viaduktem a jsi tam.Od nádraží to je asi 1km.Hlavně na nikoho nečekej a pokud jsi rozhodnutý tak ber tuhle radu vážně tady je můj tel.kdyby di chtěl podrobnosti 776535540

264 askabar { 20.10.12 at 6.10 }

JE TADY NEKDO,KDO JE OPRAVDU ROZHODNUTEJ JET DO CL??NEKDO KDO TO OPRAVDU MYSLI VAZNE A POJEDE SEMNOU MAX .DO 14DNU??? JA SEM Z LIBERCE,JMENUJI SE MIREK 722027141
Prosim vas,jem ne takovy ty typy:ja uvidim,jeste nevim,ja pockam na tohle a zas tamto….atd.Myslim to vazne a budu rad pokud se my ozve nekdo kdo to mysli vazne.Neresim zuby,francoustinu atakove ty veci nad kterejma je zbytecne premejslet.tak zatim.

265 askabar { 19.10.12 at 16.08 }

Mimochodem….Pan Hora tady odkazuje na pna Gazdika na rady…atd….pak gazdik je mozna vyslouzilej ale za rady si nechava platit!za hodinovou konvezraci chce 2400kc…..docela ubohe

266 askabar { 19.10.12 at 16.00 }

Jezisi chlapy…cist clanky tady od lidi co v CL nikdy nebily,co si neco jen precetly a nebo doslechly,cist fora a stupidni odpovedi a otazky,koukat na youtube a smyslena a nahrana videa…….atd!!!!chcete tam jet?zkusit to?a zazit to????nepatrej tady,nenechte si to znechutit a nebo nedejte na priblble keci od lidi co maji komplex ze tam nikdy nevstoupily….jedte a zazijte samy?????POJEDE TED NEKDO????? ja ano

267 vlastimil matýsek { 17.10.12 at 17.50 }

pro petra:zadej na googlu legionář david horák(má svoje stránky) a pokus se s ním zkontaktovat.Kdybys to nenašel nechej tady svůj email nebo telefon a já ti dám na něho kontakt.

268 Ondřej { 17.10.12 at 17.06 }

Milý Petře, co ti brání?….cesta je snadnější, než se zdá. Stačí ti jen věk ideálně cca 23 let, dobré zdraví bez prodělaných závažnějších nemocí, průměrná inteligence, fyzická kondice řekněme na úrovni občasného sportovce, beztrestnost, armádní nadšení a to je tak vše, nic víc opravdu nepotřebuješ. Ani školy, jazyky, praxi, to už všechno nech na nich. A jak se tam dostaneš?…stačí trochu prostudovat tady: http://www.legion-recrute.com/cz/ou.php?SM=0

269 petr { 17.10.12 at 12.56 }

jo chtěl bich se tim stat a moc a vim že bito nebilo lechki tam bej a le ja sem připravenej

270 petr { 17.10.12 at 12.55 }

jmenuji se petr a chtěl bich se stat legionařem jo to bich si přal vžicki sem se oto nejak zajimal vim že neumim žadnou jinou řeč a sem dikzlektik a le to nevadi chtěl bich tam bej a moc nevim jak se tam dostat ale chtěl bich se tim STAT budu to nbejak skoušet a veřim že dokažu svuj cil uskutečnit tak čus …petr

271 Ondřej { 17.10.12 at 11.44 }

Odpověď pro pana Jardu K. Řeknu to stručně a možná se budu opakovat. Najdete zde mnoho dezinformací, výmyslů, spekulací a názorů subjektivně zabarvených sympatiemi i antipatiemi diskutujících. Já třeba sympatizuji s armádou a ozbrojenými složkami, což mě vlastně stále ještě živí, ale legii zavruhuji jako heroizovaný zastaralý přežitek, byť jsem tam nebyl a o službu nestojím. A na to kuří oko, jak říkáte, také určitě mnoha lidem šlápnu, protože nemlčím a nechválím a nebudu, protože nehodlám přiživovat lež. Ale to je všude stejné na podobných fórech. Totéž bohužel platí i o videích na Youtube, která často nejsou úplně pravdivá. Ostatně svůj dotaz můžete určitě adresovat konkrétním „absolventům“ i rekrutům, kterých zde určitě pár najdete. Nicméně opravdovým zájemcům o CL bych nedoporučoval toto fórum, číst. Podstatné informace máte na oficiálních stránkách CL a místní dohady vás jenom znechutí. Zkušenost musí udělat každý sám.

272 Jarda K. { 17.10.12 at 10.56 }

Tak to jo, já to zas tak precizně nestudoval, navíc francouzky umi asi tak bonžůr, uí a merd. Spíš sem tady projížděl místní fórum. Vono je to teda už pomálu víc jak 6 let starý a nikdo už tam asi ani nechodí, proto sem to napsal sem. Stejně sem se tam i dočet, že prej je to dokonce věkově jenom do 35. Ale jedno bych tady docela rád vosondoval, tam v tom fóru to vypadá, že tam tehdá chodili spíš kuci pod 20, dneska mi spíš příde, že tady zas vidim většinu lidí přes 30 a vlastně i v těch 6 let starejch věcech se dozvídám, že tam dokonce brali málo koho přes 23 a vůbec různý zajímavý věci se tam píšou. Tak by mě docela zajímalo, kdo sem vlastně dneska vůbec ještě chodí. Jinak mi byl celkem sympatickej ten Neználek, co ho tam každej stíral. Přitom řikal věci, kerý kolikrát napadaj i mě, ale tam to každýmu šlapalo na kuří voko. Ale jak se řiká, mlčet nebo chválit. Každopádně by mě celkem zajímaly ty vosudy lidí, co se po tý službě zase vrátili domů, jestli něco vydělali, co dneska dělaj a jesli třeba nelitujou prosraný léta, když my sme si tady spokojeně pochlastávali. Ale na to mi asi nikdo nevodpoví. Starej známej co tam byl, tak vlastně na tom tehdá vydělal akorát to vobčanství, kvůli kerýmu se dostal zase do ameriky, jinak prachy řikal že teda na hovno.

273 Pavel { 17.10.12 at 7.13 }

Pane Jardo K. co takhle se podivat na stránky legie? Mají oficiální stránky a tam se to dočtete.
http://www.legion-recrute.com/cz/ou.php?SM=0
Pokud byl někdo moc hrr do armády a jede do Aubagne nebo do Paříže, tak at se nediví. A nezlob te se na mě, ale co jsou ti pisálkové schopní napsat do diskuzí.

274 Jarda K. { 16.10.12 at 16.59 }

Jen bych tady přiložil jednu poznámku. Někde jsem tady zahlídl, že někdo řikal, že náborový centrum je otevřený 24 hodin denně, 7 dní v tejdnu. Hnedka někde vedle v diskuzi jsem zas čet, že někdo jinej tvrdil, že tam přitrajdal snad někdy v pátek navečír a že ho pěkně vyprovodili, ať příde v pondělí, že maj prej zavřeno. Tak si to prověřte, ať tady nevznikaj nějaký fámy.

275 askabar { 16.10.12 at 5.33 }

uplne me naplnujou lidi,kteri se domluvej na odjezdu…nateseny a vse a za tejden my pisou:ja nemuzu,ja si musim neco jeste vyridit,ja musim chodit jeste do prace,ja musim tejto a tamhleten zas tamto….atd :D asi vazne pojedu sam a hotovo…. :)

276 Ondřej { 06.10.12 at 9.34 }

Žádná zkušenost není zbytečná, buď bude dobrá, nebo špatná. Nestahoval bych gatě, když vzdálený je most a je jedno, jestli je člověku třeba 39. Buď to dopadne, nebo ne, maximálně člověk vyhodí peníze za autobus a ztratí iluze, pokud je měl.

277 askabar { 04.10.12 at 10.22 }

PAVEL: nn ani za vrazdu a ani drogy….neco sem si odsedel za rvacky,ale jak rikam..uz leta sem hodnej :) a take verim ze si CL vybira…diky za odpoved

278 Pavel { 04.10.12 at 8.46 }

Askabar: Pokud jste nebyl odsouzen za vraždu, nebo za obchod s drogami, tak by to být problém neměl. Ale jde o to že si legie vybírá jak chce ona.

279 askabar { 04.10.12 at 6.21 }

Zdravim vas vsechny.Chlapci..jak tak ctu vase prispevky…atd. tak me tak napada ze je zrejme zbytecne jet nekam kdyz tak nejak je miziva sance na prijeti.Ano,na jejich oficial. strankach se pise ze berou az do 40 let…atd ale jak vas tak posloucham tak to tak neni z cela asi pravda.
Mam takovej dotaz a budu rad pokud my na nej odpovi nekdo kdo neco vi(pls,ne ty co jen neco cetly):chci to tam zkusit,ne pro penize a nebo se stat terminatotem :) ale lakame to….atd,ale je my 32 let a v minulosti sem byl trestan(cca 10 zpatky),ale nini sem jiz hodnej :) nehledaji me,nemam zadne soudy rozbehle…proste nic…vse bylo pred temy 10 lety.Mam nejakou sanci ze me vezmou a nebo to je problem?Diky za odpoved.

280 Pavel { 01.10.12 at 19.44 }

Pane Matysek musim rict ze vetsina mladych chlapu by dala hodne za to aby meli fyzicku jako Vy ale jde o to ze si vojensti dustojnici mysli ze do mladych kluku se to lepe bacpe nez do dospelych a uz jinak vyspelich chlapu. Jde o to ze mladi jeste nemaji uplne svuj rozum a o to v armade jde. Tim nechci rict ze by jste nebyl clovek ktery by se neadaptoval ale tak to myslim v zivote chodi. Drzim palce a urcite to zkuste znovu.

281 vlastimil matýsek { 01.10.12 at 19.30 }

A naopak se zeptám pokud mi může odpovědet někdo opravdu v tomhle zběhlý.Já vím a není to z mé hlavy že občas se tam dostane i člověk řekněme skoro 40ník.Je to tím že má legie momentálně nouzi o lidi( i když tohle si nemyslím)a nebo preferujou určité schopnosti,popřípadě řemesla např.at to nevyzní blbě (hraní na trubku nebo tesařinu).Protože já vím že občas lidi i starší berou.Je to i na you tube(ale může to bý samozřejmě propaganda)tak se jen ptám.

282 vlastimil matýsek { 01.10.12 at 19.14 }

S panem Ondrou mi nezbývá nic než souhlasit.

283 Ondřej { 30.09.12 at 12.44 }

Jak tady tak sleduji vaší rozpravu, musím zase jednou souhlasit s panem Horou, že legie si za leta vytvořila měřítka a typ lidí, který přijímá. Žádná velká magie a nějaká zapeklitá individuální strategie v tom není. O typu lidí, o který má legie zájem bylo dost napsáno v knize od démonizovaného Špalka- Moderní cizinecká legie očima výsadkáře. Tady pan Hora mě zase určitě okřikne, že všichni dezertéři lžou, ale tam to máte černé na bílém. Dále cituji:…Legie má zájem o mladé průměrné poddajné kluky, u kterých se očekává, že budou snáze ovladatelní, nebudou odporovat a je u nich větší šance, že doslouží. Když to řeknu lidově, na pozice důstojníků si dosazují Francouze a na pozice obyčejného mužstva stačí průměrný prosťáček, který fyzicky a zdravotně vydrží a bude tzv. držet hubu a krok. Co se věku týče, sice se uvádí, že požadavek je do 40ti let, ale v reálu to spíše znamená, že služba, nikoliv nábor, je možná do 40ti let.

284 vlastimil matýsek { 29.09.12 at 21.46 }

Naopak pane Jardo napsal jste to moc pěkně.

285 Jarda K. { 29.09.12 at 15.49 }

Aby to snad blbě nevyznělo, určitě si nemyslim, že ve 34 je člověk nějak starej, naopak. Věk 30-40 považuju za nejlepší leta. Člověk už neni žádnej mladej vykulenej cucák, co se před všim posadí na prdel a bude s vostatníma bučet, ale fyzicky je na tom furt dobře a má hromadu možností, když neni línej blb. A tohle voni všechno dobře věděj. Proto se tam asi bere určitej typ lidí a rozhodně ne proto, že by byli nejlepší. Nechci si brát zase do huby legii, protože o ní vim jenom to, co se kde napsalo a jsem zvyklej věci brát trochu s rezervou. Ale nemám teda nějaký velký mínění, že by se tan srocovala a nabírala nějaká elita. Každopádně jak už sem řikal, armádě nefandim a jít to dělat někam dobrovolně naopak považuju za totální ztrátu času a prošustrovaný leta, ale každýho volba. Ale leta utíkaj, to je fakt. Nicméně je na každým, jak si to nechá utýct. Znám kluky, kterejm je 42 i víc, lezou po skalách, hrajou v kapelách, jezděj po světě, žijou svobodně, rádi to i pěkně zapijou a furt jsou jak ve dvaceti a kolikrát i ty dvacítky maj… Život je pěknej a je na každým, jak si to poskládá.

286 vlastimil matýsek { 29.09.12 at 10.14 }

Pane Jardo máte pravdu a objektivně musím říct že s tím věkem jsem vlastně ani moc šancí neměl.Bylo mojí chybou že jsem tolik let otálel a šance se prakticky snižovala.Fyzičku našlapeš vždycky,ale roky nevrátíš.Tak jen malá rada pro ty kteří tak dlouho váhají:Neptejte se tady na nic,nevyzvídejte od nikoho nic(ono to stejně bude jinak)a prostě se seberte a odjedte nejlépe do Aubagne ale okamžitě-každým dnem se vám totiž šance snižují.

287 Jarda K. { 26.09.12 at 8.28 }

Zdravim, docela pěkně jsem si zas počet názor od pana Matýska a chtěl bych na to možná pro chlácholení něco napsat. V první řadě s tim věkem to asi pravda bude, co si budem povidat, ve 34 už člověk neni žádnej extra mladej kluk a ohebnej proutek, tim víc se divim, že někdo chce jít dělat tohle, ale to je jedno. Co sem někde čet, tak jsou prej spíš preferovaný mladý kluci a potom zrovna žádaný profese. Kolikrát i bejvalý vojáky tam prej radši nebrali. To stejný snad bylo i tady v Česku pár let zpátky v armádě, tehdá sháněli řidiče a brali pomalu každýho vola. Ale jak to psal i tady ten Hora, tak je to asi prostě fakt individuální a asi fakt nejde jenom o to, aby tam přišel super namakanec s vojenskym nadšením. Vono vem si to v reálu, máš tam najednou bandu chlapů, co třeba neuměj ani kváknout a máš z toho vycvičit vojáky. To je potom prostě asi jednoduší nabrat tam podobně starý a podobně fyzicky stavěný lidi, že žádnej moc nebude vyčnívat, nikdo nebude přespříliš chytrej a zkušenej a tak. Armáda je přeci masa, který někdo velí, ne družstvo individualistů. Já měl třeba v práci kolegu a ten na pozice mistrů prostě nikdy nechtěl zkušený chlapy přes třicet. Jeho názor byl, že budou tvrdohlaví, budou mít svoje návyky, nebudou se chtít učit a budou hádaví. Mladej kluk bude poslouchat, bude mít respekt a bude všechno dělat tak, jak mu řekne a naučí. Podobně si představuju třeba i tu armádu. Ale zkusils to a to je přeci dobrý, člověk v životě nesmí sázet na jednu kartu, na jednu ženskou, práci a tak podobně, to by byl zklamanej v jednom kuse.

288 Ondřej { 23.09.12 at 10.29 }

…nebudu tady zase zabíhat do nějakého sáhodlouhého hodnocení. Zas a znova se ukazuje ta „REALITA VS. NÁBOROVÁ AGITKA“, o které bylo napsáno už mnoho a i na cizích fórech na ní člověk velmi snadno narazí. Jsem rád, že to zažil a napsal někdo jiný. Prostě tak to je a už hodně lidí to poznalo. Realita dnešní legie je prostě někde jinde, než všechny ty náborové „letáky“ a agitační články nadšenců, které jen dokola omílají a přiživují ten zaběhnutý mýtus a legendu…
Ale lidi pořád slyšet nechtějí, protože je to pro ně jejich klukovský sen a idealizovaná představa o budoucím životě. Ale jak se říká, kdo se nechce poučit, ten si to zopakuje znova, tak přeju hodně štěstí…

289 Milan Janeček { 22.09.12 at 22.49 }

Zravím, přečetl jsem si tento článek a různé rady o tom, jak se stát legionářem. Velice se mi to líbilo a děkuji panu Karlu Horovi za tento spisovatelský výkon.
Proč sem vůbec píšu.. mám vážný zájem stát se legionářem. V celém článku ani v této diskusi ani nikde na netu jsem nenašel podle mě celkem důležitou věc, a to jak vlastně probíhá přijímací pohovor, podotýkám ústní část.. když neumím ani slovo francouzsky, jak vysvětlím, proč se do legie hlásím? Zmiňujete se, že u výslechu ,,gestapa“ může být český tlumočník, ale jak se domluvím, pokud ho nebudu mít? nebo na prvotních pohovorech tolik nezáleží a zbytečně tomu přikládám důležitost? Děkuji za upřímnou odpověď. Milan

290 vlastimil matýsek { 22.09.12 at 21.10 }

byl to můj sen moje všechno pro co jsem žil,ale zklamali mě MOC ZKLAMALI,kdyby alespon každému řekli proč ho neberou ale nebýt přijatý a nevědět proč?No nevím jestli to je správné a navíc půl roku po mně nepřijali ani mojeho kámoše který je u šesté speciální v přerově a 2krát byl v afganistánu.Takže já už si myslím svoje o legii.Dále bez komentáře.

291 vlastimil matýsek { 22.09.12 at 20.56 }

cítím jen velké zklamání nic víc,protože jestliže na něco člověk nemá tak to chápu,ALE TAM TO BYLA FAKT FRASKA,která nejde ovlivnit svýma schopnostma a to je smutné moc smutné.A co byl největší gol tak ten borec co mi vracel věci řek že sám neví jak se tam dostal že to ani nezaběhnul(kdysi tam byl jen běh)a vzali ho.

292 vlastimil matýsek { 22.09.12 at 20.48 }

myslím si že legie byla vždy poslední bašta tvrdých chlapů a díky tomu získala i své renomé ve světě,sám mám 3 kámoše co tam byli 15 let a nepochybovali že se tam dostanu ale prostě mě nevzali.Na youtube je spousta příspěvků a videií o legii ale je fakt trapas se na některé dívat.Dělal jsem spostu let karate pak kulturistiku,vzpírání trojboj,před odchodem jsem dal dolů 15 kilo jen jsem běhal a tam se kluci ani na hrazdě nezvedli a přijali je a o tom laně ani nemluvím ani 20 se jich nevyšplhalo

293 vlastimil matýsek { 22.09.12 at 20.40 }

A sice? Proč hned nenápišou že berou kluky jen do 25 let a pořád že berou do 40.Je to od nich hodně nefér si myslím a hodně lidem tak dávají falešnou naději,ohánějí se slovem čest,ale to od nich moc čestné není teda si myslím.A nemyslím si že člověk je tvárný do určitých let ale je to individuální.Vás co přijali vám je to celkem jedno a gratuluju,ale já měl v aubagne všechno v poho a nevzali mě přitom testy byli primitivní a fyzické jakbysmet a na gestapo jsem se ani nedostal.Hned mě vyrazily a nevěděl jsem ani proč jo je mi 36 ale 18 let dělám osobního trenéra ,blbec myslím nejsem a na vojně jsem byl.Nejvíc mě zarazilo a taky mrzelo že přijali kluky(slováci to byli) co byli s prominutím úplně mimo.Ten výběr je hrozně nespravedlivvý a vlastně nic neznamená podle mě.Vždyt kolik jich už uteklo z Castlu a nebo dezertovali přímo z regimentu.

294 vlastimil matýsek { 22.09.12 at 20.25 }

mě by zajímalo jen jedna věc které asi nerozumím a prosím nějakého opravdu legionáře který by mi ji zodpověděl?

295 jirka { 18.08.12 at 14.24 }

V pohode :) to je to nejmensi.

296 corona { 16.08.12 at 6.56 }

Jakub:
Jen si s ním popovídej.
A pak mi ukaž nějakej rozpor s tím, co jsem tu napsal.

297 Jakub { 15.08.12 at 17.58 }

Jirko:diky za kontakt,protoze sleduji tady jak Xaint,Corona,Mirek….placaji veci ktere moznaze maji neco spolecneho s CL ale nemaji absolutni poneti co se tam deje,co to obnasi…atd.protoze to neni jako armada tady v ČR….ale o.ki v poho,kazdy ma nazor.Četl sem jak sam autor pise ze kdysi sem chodily legoši…co zazily,znaji,vedi…a odpovidaly na vse a koukam ze dnes sem chodej lidi co nevedej nic..jen se domnivaji a nebo srovnavaji s AČR ………..Diky za kontakt na cloveka co tam byl,co opravdu vi a zazil a jak tihle …….

298 Jakub { 13.08.12 at 13.41 }

Jirka:ahoj,muj email je askabar@seznam.cz a FB je Miroslav Kanca(foto tam mam v modrem triku a na ocich brejle….diky

299 jirka { 13.08.12 at 7.20 }

Kdyz mi napises tady svuj mail…nebudu to psat verejne:) to se nedela

300 jirka { 13.08.12 at 7.19 }

Jakube jestli mas FB tak ti na neho dam odkaz/prezdivku

301 Jakub { 12.08.12 at 12.38 }

Jirka:Ahoj,docela by me zajimaly veskere poznatky od tveho bratrance o CL…Je mozne se nejak spojit a popovidat,treba skype?Dekuji

302 jirka { 11.08.12 at 15.34 }

Je to tak 2 mesice co se z legie vratil bratranec, co tam byl 6 mesicu.

303 Xaint { 10.08.12 at 18.27 }

Mirku, co blaznis? Proc se do nej tak navazis?
Corona tady nevyklada nacteny moudra. To co pise on tem kluku, jsou totiz odpovedi, ktere lze najit v tomto clanku (nebo v tom druhem, take od Karla Hory). Spousta mladiku se tady zepta na veci, ktere jsou v tom clanku zodpovezeny – coz znamena, ze nectou. A jelikoz uceni budou mit v legii dost a dost (jak autor clanku pise), neco to o nic vypovida.

A to, ze byl Corona v ozbrojenych slozkach jakekoliv armady – uz to znamena, ze je na tom co se tyce znalosti armady lip nez vetsina lidi tady – i nez ty (4 lidi z armady v rodine – dobry, ale osobni zkusenosti zadne. navuic klidne muzes lhat – ostatne sam priznavas ze lzes).
Navic – Corona dost kluku odradil svyma kecama – coz je jen dobre, protoze kdyz nekoho od sluzby v CL odradi nekdo na netu, tak asi nebyl odhodlanej. Nebyl to material na vojaka ci legionare. Takze i to je sluzba tem klukum.

Ale co. Chapu, ze nadavat z bezpeci internetu je pohodlne a (vetsinou) bezpecne.
Prijemnou zabavu.

304 corona { 10.08.12 at 17.31 }

Mirek:
Aha, tak já si něco přečetl a dělám chytrého?
A co ty tvoje kecy – cituji:
„.. docetl sem se to ze kdyz se nahlasis na jakekoliv stanici ze te predaji nejakemu dustojnikovi…atd…kurva si myslis ze to je z me hlavy??????“
– to je právě ten jeden z blábolů, cos někde četl.
On asi číhá v každým okrsku policie jeden důstojník FLE, aby mu tam předávali nějaký telata, co netrefí do náborových středisek, co? Víš vůbec, jak je Francie velká, magore? Asi ne, zeměpis tě zajímal asi jak pravopis, blbe!

A ano, já můžu mluvit o plnění bojových úkolů, hladu a zimě – zažil jsem je, ač to nebylo v ostrém konfliktu. Byly i ztráty na životech. Pro prdel se tě zeptám – při jaké činnosti asi nejčastěji? (jsem zvědav, co z tebe vypadne, jestli vůbec budeš schopen odpovědi – spíš se jí jen hloupě vyhneš…).

305 Mirek { 10.08.12 at 17.05 }

Pana Pavle…pro nejake poslani k mnichum,paterovi….atd Corona je jen blbec co si nekde neco precetl a pokud chce tady o cizinecke legiji delat chytreho a rozdavat moudra tak at tam nejdriv de a zkusi to!!!!!

306 Pavel N. { 10.08.12 at 16.53 }

Pane Mirku, nespletl jste si slovo poslání a požehnání? Už to něco dokazuje.

307 Mirek { 10.08.12 at 16.20 }

Pavel N:
pro poslani si di do kostela!!!!!!!!CORANA je vymletej kluk co pise sracky

308 Mirek { 10.08.12 at 16.19 }

CORONA:
TATARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! docetl sem se to ze kdyz se nahlasis na jakekoliv stanici ze te predaji nejakemu dustojnikovi…atd…kurva si myslis ze to je z me hlavy?????? mentalne na urobni žaka….ty vole…ja chapu ze se nekteri ptaji na picoviny,bydleni,cesta…atd. ale to co pises tady ty za sracky..to je moc..pises tady o hladu,zime…atd ano protoze ty ses asi zviklej z AČR na neco jineho…tlusty,vyzrany,liny prasata co sedej a cumej a pak tady pises sracky.

309 Pavel N. { 10.08.12 at 12.40 }

Po přečtení skoro celé diskuze musím reagovat. Všem, kteří píšete své dotazy se musím zasmát. Článek jsem si celý přečetl a musím se divit jaké dotazy zde padají. Lidé, kteří mají zájem o službu v cizineké legii, musí být natolik vyzrálí aby se neptali na to jak se tam mají dostat, kde budou spát a kolik budou vydělávat. Být vojákem v této složce není povolání. Je to poslání. Proto se zde chci zastat uživatele CORONA. Ten je podle mě natolik inteligentní, že napíše odpovědi na ty dotazy. Chlapci nezlobte se na mě, ale jestli se někdo zeptá jestli tam může jet autem nebo kolik dní dovolené tam bude mít? Kam si myslíte, že jedete? Na dovolenou určitě ne!

310 corona { 10.08.12 at 11.28 }

Mirek:
To je fuk, kolik – ale ty seš mentálně na úrovni žáka základní školy.
Jak sis mohl myslet, že tě policie bude předávat na CL?

311 Mirek { 10.08.12 at 11.18 }

CORONA:
člověče,kolik pak je tobe roku hmmm :D

312 corona { 10.08.12 at 7.35 }

Mirek:
Jasně, na ty telecí dotazy „Jak se tam jede?“ a „jede někdo se mnou?“ musí odpovědět jen ten, kdo odtočil min 5 let služby v CL, natolik jde o kvalifikovanou otázku, ty děcko!
:OD

Kdo si přečte ty články a koukne na stránky FLE a má pět pohromadě, ten nepotřebuje další rady, pokud míní zkoušet službu v takových ozbrojených složkách.
Moje odpovědi jsou zde adekvátní těm jejich dotazům.
A co si ty vůbec myslíš, že CL je?
Vojenské jednotky jako každé jiné, se svými řády, pravidly a tradicemi, s lidmi různých nátur a vlastností dobrých i špatných.
Jaká je představa těch naivků (a nejspíš i tvoje)?
Z toho co jsem tu vyčetl, dost k pobavení. Garnizonní byty, auto na parkovišti, volný pohyb? Rychlopřetavba v Ramba? Hovno. Jako kdekoli jinde – kasárenský život, fyzický záhul, rizika.
Co si myslíš, že je plnění bojovýho úkolu? Šustění po lese se zamalovaným xischtem a hustý hlášky? Hovno. Budeš čumět na dešti, mrazu, slunci a čučet. Ovšem s neustálým rizikem, že tě někdo sejme. A proč? Pro zábavu, hra s kámoši?
Hovno. Prostě hlídáš.
Jakou máš představu ty?

313 Mirek { 10.08.12 at 6.45 }

CORONA:
a konec koncu myslim ze tohle forum je od toho aby si tady kluci zjistily co potrebujou vedet a ne cist tve vyčtene moudra z knižek…atd a uz vubec nechteji slyset nejake odrazovani.chtej to zkusit???tak at jim tady poradi nekdo kdo to zazil v realu a ne v knizkach a at jdou.neznamena ze ty si nemel odvahu(bodejt bys ji mel z AČR) ze oni sou zvedavi na tve prechytrale reci….neustale se ohanis tim,ze si byl v armade,plnil ukoly…atd. ale tady to je o CL a ne o blbich českych vojačkach!!uvedom si to!a kdyz si to nezazil tak tady neprud a nebud chtrej….

314 Mirek { 10.08.12 at 6.35 }

CORONA:
ale proč???proč odpovidas ty??at si mysleji co chtej jak to tam je lehke a nebo at si nechyj poradit od nekoho kdo to tam zazil a vi o cem mluvi!!!ale tys tam nesel a nezazil to tak proc na to reagujes???nerekl bych kdybys tam byl,ale ty nemas poneti(mimo toho co ses docetl nebo slysel) jake to tam je!!!

315 corona { 10.08.12 at 6.10 }

Mirek:
Ale ano, několikrát jsem odpověděl!
Ptají se ti, co absolutně nic netuší, neumí ani vyčíst z těch článků zde a kladou směšné a nesmyslné otázky. Na ty snadno odpovím a přitom zcela jistě nedám zavádějící informaci.

316 Mirek { 10.08.12 at 4.56 }

CORONA:
na pravopis ti sere bilej tesak :D STALE SI NEODPOVEDEL!!!!proc tady lidem pises,radis a davas moudra o CL kdyz si tam nesel a nezkusil?????Lidi se tady neptaj na AČR ale na CL o ktere ty mozna neco vis,ale pouze z doslechu a z netu,tak stale nechapu PROC ZROVNA TY tady nekumu rozdavas moudra?

317 corona { 09.08.12 at 18.47 }

Mirek:
Hele ty joke, už podle tvýho pravopisu je znát, že seš méně inteligentní tvor.
A ano, opravdu sloužil na ponorce, dokonce za války. Ovšem s tvou slabou znalostí historie bys nepochopil nic dalšího, PC-střílečkáři.
Stačilo by na tebe pár otázek a seš v riti, neznáš ani základní věci o nějakých zbraních či službě u nich.

318 Mirek { 09.08.12 at 18.21 }

CORONA:
ano mam….ale tvou měštanku jako ty tedy ne…jses vazne vyfoukanej…Martinovi pises ze bon pary…atd ty mas asi hodne rad vid? :D no joooo nostalgie :D a nebo ze by ti je davaly do dnes abys byl hodnouckej! :D na ponorce joo? :D tak to do dnes lezi ve vane doma coo :D

319 corona { 09.08.12 at 17.58 }

martin:
Jo, seberou tě hned. Nasekaj prdel, zabavěj bonbóny (hlavně Bon Pari, po těch jdou nejvíc) a pošlou zpátky domů.

320 corona { 09.08.12 at 17.56 }

Mirek:
Jo ták, 4 lidi z rodiny v AČR… no to seš poloviční generál…! :O)))
Uhehe, jeden můj příbuznej sloužil na ponorce, jsem celkem asi mořskej vlk, co….?
Hele, ty vojáčku, máš vůbec nějakou odbornou kvalifikaci?

321 martin { 09.08.12 at 17.39 }

ako sa tam mat dostat a potrebujem vediet plinule po francuski
a zoberu ma hned ked tam pridem pomoc dakto kto tam bol

322 Mirek { 09.08.12 at 17.23 }

CORONA:
vim co to je v AČR protoze v ni sou 4 lidi z mi rodiny!!! :D a ano vim,ptam se na nesmysli,ale to jen proto ze me strasne bavis :D
ty si byl v armade….atd,dobre,ale to tedy nechapu proc tady trovna TY placas o CL kdyz vis hovno co se tam deje a jen si vse slysel a nebo se docetl!Pochpil bych ze budes psat nekde se se pise o AČR kdyz tomu tak rozumis,ale proc placas o legiji???????????????????????????????????????,sam vis hovno,hovno hošanku a jen si tady lecis komplexy z toho ze si zkoncil u ceskejch sracek a nic vic!!!!!!Kdyby sis neprecetl o CL tak vis uplny kulovi!!!!!!tak jdi delat chytraka na stranky kterejm radoby rozumis a neplacej tady do sveta moudra o necem kde si nebil

323 corona { 09.08.12 at 16.34 }

Mirek:
Meleš nesmysly.
Ne, nebyl jsem v CL. Byl jsem v ozbrojených složkách. Plnil jsem bojové úkoly, účastnil se cvičení atd.
Tys nikde nebyl a páru o tom nemáš.
:O)))

Ptáš se tu na věci, které lze vyčíst z textu článků či dokonce jen logicky odvodit.
Proč by tě třeba měla policie ve Francii někam předávat na CL? Jak tě taková pitomost může napadnout?
A jak si můžeš brát do huby AČR ve smyslu, že to je čajíček, když jsi v ní sám nebyl?
Dotazy ostatních jsou taky často mimo mísu – jak se někdo může ptát, jak je to v CL s ubytováním? To mu nedojde, že se za ním zavře brána sotva tam vstoupí a nedostane se ven, dokud ho nevykopnou nebo nedostane vycházku, což ovšem hrozí až po dost dlouhé době?

324 Mirek { 09.08.12 at 15.12 }

CORONA:
mladej pane…za celej zivot sem nehral jedinou hru na netu…jen me vzdy strasne braly lidi co nekde delaji chytry a ani nevedej o co se jedna….povez tady lidem narovinu ne: Z JAKEHO DUVODU TY TADY ROZDAVAS MOUDRA A SES CHYTREJ????KDYZ SI SAM NIKDY NIKDE NESEL A TADY O CL DELAS CHTREHO A SAM NEVIS CO TO OBNASI!!!!!!!!a pak kdo je na strilecky clovece :D ty sam mas vse jen vyctene a z netu a nic si nezazil…kolik pak ti je BOBANKU??? 15 let a ses chytrej,protoze si nekdy u babicky strilel ze vzduchovky na dvorku????? :D precti si veskere komentare tady na tvou osobu…kazdej z tebe ma prdel protoze lidi nejsou blbi a poznaj ze ten pres ty STRILECKY tady ses ty…jen chytrak co je chytrej o necem ocem nic nevi,nikdy tam nesel a ma vse jen vyctene!!!!!!!!Proc sem chodis davat komentare o CL kdyz si tam nesel a nevis???????????????????????????????????????????????Jdi k mamince,chyt ji za sukni a povez ji:maminko,oni me prokoukly….maminko ,muzu vzivote delat u tatinka ve firme…at mam jistotu,protoze bych v zivote nikdy nikde nic nedosahl a sem k hovnu :D

325 corona { 09.08.12 at 11.01 }

Mirek:
Chlapče, ty jsi v ozbrojených složkách nikdy nebyl. A že tu plkáš, to jsem pochopil hned.
Zajímá vojenství? A z jaký stránky, bobánku? Hodně čučíš na akční střílečky?
Pověz, kterej film obdivuješ….?

:O)))

326 Mirek { 08.08.12 at 16.40 }

CORONA:
:D :D ty me byvis…at sem clovek napise jakoukoliv sracku tak jedinej kdo se ozve ses ty s tema moudrama :D :D tys do dnes nepochopil,ze ti sem pisu jen a pouze sracky a ze sem jen zvedav co klucina jako ty sem napise za odpoved :D V POLNICH PODMINKACH???????? :D vzdyt ani nevis co to je clovece :D….ja sem chodim protoze me vojenstvi zajima…atd. ale do dnes nechapu proc sem chodis ty???bud ses 10-ti letej klucina co pise sracky co si kde precetl a nebo si starej 50-ti letek kokot co vzivote nic a niceho nedosahl a tady si leci komplexi a dela chytreho v necem,kde vzivote nebil a nikdy tam nesel :D ted sem na vaškach hošku :D proc se neprihlasis na libim se ti.cz :D tam ti vse lidi budou chroupat :D nic ve zlem,ale ty my pripadas opravdu jako kluk co si tady leci sve komplexi…radis lidem,kritizujes a odrazujes….od neceho o cem nemas ani poneti a jen si slysel a nebo cetl!!!!!!proc to delas clovece

327 corona { 08.08.12 at 10.34 }

Mirek:
Vůl seš ty a dost velkej.

1.
Skutečně je i na těchto stránkách psáno někým, kdo v CL sloužil, že zuby jsou jedním z kritérií.

2.
8 zubů je 1/4 plnohodnotnýho chrupu (ne každej má všechny osmičky, někomu nevyrostou). Pokud nemáš čtvrtinu zubů, jak asi budeš v polních podmínkách dlouhodobě konzumovat nějaký nouzový bufety?

3.
Tak vyraž bez 8 raťafáků, aspoň zbytečně vymeteš prachy za cestu.
Sice jak lze i tady vyčíst, mnohdy záleží na tom, koho zrovna potřebujou a někdy leccoss projde (ostatně jako kdekoli jinde), ovšem silně pochybuju, že skočí právě po borci jako seš ty. Zvlášť když je ta pseudokrize a hrne se lidí dost.

4.
Muhehehe…!

328 Mirek { 08.08.12 at 4.57 }

CORONA:
:D :D :D ty ses vůůl

329 corona { 07.08.12 at 17.31 }

Mirek:
Ano, je to problém – a i tady se o něm píše.
A víš proč je to problém?
Protože si vybíraj takový, co se u nich předpokládá co nejmíň potíží.
8 zubů problém je – při konzumaci stravy, že….

330 Mirek { 07.08.12 at 15.10 }

CORONA:
otazka znela myslim jasne:jak to je s chrupem
nebo snad mam jit ted rychle k zubari at my udela umele???chci vedet zda je to problem….kdyz chybej a nebo kazy….kapiš to :D

331 corona { 07.08.12 at 13.00 }

Mirek:
Existuje dobrá možnost, jak to vyřešit – implantáty.
Jak myslíš, že to řešili piloti na nadzvuku, když nesměli mít plomby?

332 Mirek { 07.08.12 at 11.52 }

NO JAK JE TO S TEMA ZUBAMA…CHYBEJ MY!!!!…ATD NOOOO TAK KDO MY TED DA RADU HMMM :D :D

333 corona { 07.08.12 at 8.09 }

Marek:
Zůstaň v poho, nikam ani nejezdi.
Zbytečně bys vyhodil prachy a ztratil čas, když se ptáš jak je to s ubytováním.
Asi máš představu o pohodovce, sportovním vyžití, plkecu s kámoši a pak něco jako střílečka v reálu.

334 Mirek { 06.08.12 at 16.09 }

Tak to ja sem v čudu…me chybi cca 8 zubu tak to me chtit asi nebudou :(

335 Marek { 06.08.12 at 14.46 }

Zajimavé komentáře,ale………….Jak to tam je s ubytovanim?…….A kdyz umim jak stak nemecky a anglicky bude mi to tam stacit?Sem clovek ucenlivy uz ted si neco pamatuju s Franiny jj diky za ty povely atd…..uzitecny…..xD

336 mira { 06.08.12 at 0.26 }

diky za zprostredkovani tvych dojmu. Zaujalo me tve povidani.

337 corona { 05.08.12 at 7.38 }

Mirek:
Dobrá, pak možná seš ve stavu, kdy bys to unesl. Otázka je, nakolik bys vydržel, že buzerující poddůstojník bude třeba zjevně nějakej vořežprut, to abys ho nebacil. Něco jinýho je menší sehraná jednotka a jiná věc je kasárenskej život s blbem ve funkci a třeba dlouho trvající nemožnost se z tý situace vyvlíct.

Já to tam zkoušet nechci. Nemám důvod.
Psychologickou stránku znám, fyzicky bych to dlouhodobě nesnesl – vím, kde mám limit a jen kvůli dobrodružství ho nehodlám překračovat takovou službou.
Proč tu kapku prudím, už jsem vysvětlil – děcka nechápou, proč by měla hlady žrát sníh nebo trčet v dešti venku.

338 Mirek { 05.08.12 at 7.10 }

CORONA:
myslim ze hrat si na basmana neni zadna,ale zadna frajerina…ano nasilna tr. cinnost,bouzel…kdysy mladistva nerozvaznost a zivotni chyba…ale co uz.Je pravda ze nejlepsi by bylo se sebrat a jet,zkusit a okusit to vse.Hospoda me nevadi vubec(nepiju)devky?? na ne sere bilej tesak :) a kamosi??ty uz davno nemam a vysral sem se na ne jiz davno protoze to je a vzdy bylo pouze o pruser.A co ty??tys to zkusil?vyrazil si a zkusil to?

339 corona { 04.08.12 at 20.05 }

Mirek:
Jo, 34, no to už seš borec, hlavně s 10 rokama basy.
Ať už je to pravda nebo není, těžko budeš oběť nějakýho komplotu, takže nejspíš buď kriminálník – klasicky násilná či majetková tr.č.
Pokud ne a jen si na to hraješ, taktéž duševně mdlo – komu může imponovat basman.
Ale jen si to běž zkusit, když opravdu chceš – jen nezapomeň, že min. závazek je 5 let. Zhasne ti hospoda, děvky a hustý kámoši. Stojí to takovýmu týpkovi za to…?

340 Mirek { 04.08.12 at 19.55 }

CORONA:
myslis ze sem poblaznene decko?? :D :D me je 34 let a mam odsezeno 10 let ve Valdicich :D :D a tak pokud nevis o cem mluvim tak nepochopis a prave proto sem reaoval na to tve šurovani,buzeraci…atd…. ja zazil vic nez se domnivas,ale to neni dulezite…kazdopadne,docela sem si tady pokecal a pobavil se… :) a i kdybych (treba,nahodou )ja tam chtel jit tak neni problem kolik my je a ani kolik mam odsezeno…jen me udivuje ze tady nekdo pise o necem,o cem nic nevi nebo jen slysel :)

341 corona { 04.08.12 at 10.12 }

Mirek:
Ale já vím, co seš zač a je mě jasný, že by sis ani neškrt. Nejsi jedinej, viz níž někde byl „mirec18″, taky poblázněný děcko, který chtělo hodit machra že někam pojede.
A právě takoví si zalouží odpověď přesně ve stylu, který jim tu hodím – zesměšnění, nic víc. Co jinýho taky střílečkář potřebuje?
:DDD

342 Mirek { 04.08.12 at 5.32 }

CORONA:kdybys aspon umel poradne cist…tys my napsal ze sem nesel do armady v ČR a ja ti nato odpovedel ze sem nesel do armady a ze sem byl v Rusku….a ty sis z toho udelal ze sem slouzil v Rusku v armade!!!Ale to je jedno.Dalsi vec:to jak sem psal kdo pojede semnou,ze nerad cestuju sam…atd tak kdyby sis vsiml tak zatim sou smajliky na zlechceni…. Marta si z toho udelal ze si potrebuji povidat…atd….chlapy,vzpamatujte se.Zacal sem takhle reagovat jen proto,zes my tady zacal psat nejake to ze surovani,buzerace….atd a at tam nikdo neleze…atd.ja osobne sem se o to pouze teoreticky zajimal a byl zvedavej co gdo tady napise.chtit vaznou a pravdivou odpoved,tak si to zjistuji jinde a ne tady od lidi co samy tam nesly a pak tady pisou moudra :)

343 corona { 03.08.12 at 18.51 }

Mirek:
Bavím se já – nad těmi chudáky, co si chtějí na něco hrát, třeba na borce, co sloužil v Rusku v ozbrojených složkách. Stačí jedna otázka a seš v riti, hrdino…!
:O))

344 Mirek { 03.08.12 at 17.08 }

S VAMA SE CLOVEK OPRAVDU POBAVI!! :D :D :D

345 corona { 03.08.12 at 15.10 }

Marťa:
Mirek je skutečně jen děcko. Už jen tohle: „…a at si mam skym povidat :) nesnasim cestovat sam 722027141″ svědčí hodně o tom, že to max. PC střílečkář.
Jeho ofrfně nad AČR jsem prokoukl hned, stejně jak kecy o Rusku.
S kým by si asi chudák povídal třeba někde při plnění nezáživných úkolů?

346 Marťa { 03.08.12 at 11.54 }

Mirek: Ty jsiopravdu jen to dítě v plínkách:-D A nepochopím jak ty!Můžeš takhle mluvit o české Armádě ;) Podle mě jsi jeden z těch kokotů co sedí u pc čte areport a pouští si filmy s Rambem!!! Zrovna tebe bych chtěl vidět v příjmači AČR podle toho jak mluvíš:)

347 corona { 02.08.12 at 16.03 }

Mirek:
Jo ono je ve hvězdách, jestli seš Čech, ano?
A že by nějaký namakaný moloděc a ranař se tu poptával, kterak do tý slavný légie?
Nu vot, u kakovo vooruženija ty byl?

348 Mirek { 02.08.12 at 15.24 }

corona:
jooo a kdepak si byl?v kuchyni v ČR :D :D :D uz me nebavis clovece a to jestly sem cech a nebo ne….to je ve hvezdach,kazdopadne nechapu tebe…ze tady delas chytreho o CL….atd a nikdy si tam nesel a nepricuchl k tomu tam a jedine co ti zbejva je,sedet u kompu,cekat az nejakej kluk tady napise o radu a ty jako neznalek…hned tady psat sračky……..

349 corona { 02.08.12 at 7.50 }

Mirek:
Jo, tys určitě byl někde v Rusku u ozbrojených složek, kecko!
Kde by ses tam asi vzal, máš snad dvojí národnost?
A jak říkám – stačí pár otázek a seš vedle jak ta jedle, tak pozor, abych se ti něco nezeptal. Já v ozbrojených složkách byl, takže nemusím cucat z prstu….

350 Mirek { 02.08.12 at 7.23 }

corona:kdyz myslis…machrovat a placat hovadiny sem chodis ty hošku..sedni si k netu,zahraj si zas nejakou strilecku a pak sve virtualni zazitky pis sem,blazne

351 Venca { 01.08.12 at 14.57 }

chlapi chci zeptat postoupil sem operaci kolena ale nejak me to neomezuje ve sportu ani v dalších aktivitách ale vim že tam to bude jiné kafe.tak jestli mi nekdo muže říct jak se na to koukaj.at tam nejedu jen na otocku dík

352 corona { 01.08.12 at 8.48 }

Mirek:
Ty máš nějaký halucinace, že?
Kde píšu něco o jazykové bariéře? Je jasný, že kdo se plaší už při představě, že tam chudák pojede sám nebo že neumí francouzsky, ten stejně není připraven na něco takového.
A když tu plácáš o Rusku, jen ze sebe děláš kašpárka. Ty jsi v ozbrojených složkách vůbec nebyl. A jestli tu chce machrovat, stačí několik otázek a seš out.

353 Mirek { 31.07.12 at 10.34 }

Corona:
Ty vole corona….nikdy si tam nesel a nebyl a tak nechapu proc zrovna ty ses tady chytrej …atd!!!!!!!!!to ze ty sis neco nekde precetl a nebo slysel…..to neznamena ze tady klukum budes neco vyvracet….znejistovat…atd!!!!!Uvedom si ze treba zrovna tenhle kluk to mysli vazne a chce jet narozdil od tebe co si tady jen pises a po vikendech si hrajes na vojaka v parku!!!!A to ze ty tady nekomu rikas ze jazykova bariera je problem a ruzny sracky kolem…..prober se clovece..je to CIZINECKA legie tak musej vedet ze tam jdou lidi co neumej vubec rec!!!!!!!!!!!!

354 corona { 31.07.12 at 9.13 }

Marek:
Neplýtvej časem ani penězi.
Pokud tam nechceš sám nebo máš obavy že nebudeš rozumět, nemáš šanci, protože nejsi pro CL zralej.

355 Marek { 30.07.12 at 20.32 }

Krasny clanek opravdu ale chtel sem se zeptat jestli ty testy budou aspon v ANJ………..mam strach ze nebudu rozumet ani slovo

356 Marek { 30.07.12 at 20.29 }

Zdravim……….nozna sem to prelitnul moc rychle ale bojim se ze kdyz prijdu na testy ze tam budou neco mlet a ja jim nebudu rozumet ani slovo……Potreboval bych poradit……Testy sou aspon v ANJ….?Clanek se mi libil a doufam ze se brzo upisu…..xD
Tak doufam lidi ze tam nepudu sam…..xD

357 venca { 29.07.12 at 19.25 }

chlapy mám jen pár otázek kdo tam byl a kdo mi muže v pár věcí poradit.je možno se s někým spojit?

358 Mirek { 28.07.12 at 6.12 }

Tak chlapy,kterej pojede semnou?sem z Liberce a muj tel je napsan cca o 2 odkazy nize….jen vazny zajemce….

359 KH/Autor { 21.07.12 at 14.14 }

Chlapci, jako autor článku vám poradím jednu věc: Nečtěte zdejší diskuzi a nenechte se mást nebo rozptylovat všeználky, co si tu léčí komplexy. Pokud chcete ucelenější rady, jsou v tomto článku:
http://www.specnaz.cz/cizinecka-legie/cizinecka-legie-nejzadanejsi-rady/

Marka poprosím, aby ten odkaz i s upozorněním nějak zakomponoval i do článku. Díky.

360 Mirek { 21.07.12 at 7.19 }

nekdo kdo opravdu a vazne chce jet?Ja jen ze cesta je dlouha a at si mam skym povidat :) nesnasim cestovat sam 722027141

361 Mirek { 20.07.12 at 17.44 }

Toman:
a kdy jedes?

362 Toman { 20.07.12 at 17.02 }

Mě už nebaví jen mluvit a snít.Rozhodl sem se to aspon zkusit,za to nic nedam.Když neprojdu,aspon sepodívám do Francie a budu moc říct „Já opravdu chtěl“

363 Mirek { 19.07.12 at 13.37 }

corona:
AČr neni potreba zkouset…ten co rika ze je vojak,ze byl v armade a pak znej vyleze ze byl v AČR tak je jen ubozak.Stracet cas…a proste vse v česke armade je ubohe.To je pro lidi co nemuzou jinde v čechach sehnat praci tak se jdou zasit tam.I delnik ve fabrice to ma hustči nez vojaci v cechach!!!!!!!!!V Čechach sem u armady nebyl..byl sem v Rusku(je jedno kde)

364 corona { 19.07.12 at 10.17 }

Mirek:
Ten žold zas není takovej balík, jak ses jistě dočetl.
A kariéra? Zkoušels v AČR a čajíček, jo?

365 Mirek { 19.07.12 at 8.50 }

corona:
a kdyz sme u tech penez,nejedu do ciziny na plantaze zbirat ovoce a pak se vratit domu s par korunama.Mozna ze si z CL pak dovezu neco(pokud neco zbyde :D ) ale penize je ta posledni moznost proc jet

366 Mirek { 19.07.12 at 8.46 }

corona:
ja na nejake penize seru mam-li bejt uprimnej.Ale zas na druhou stranu,kdyz uz sem se na ne ptal,tak to jen proto,ze me zajimalo jak to funuje se žoldem tam,nerad se sebou nechavam vyjebavat.Jinak prachy sou to posledni proc tam jdu.Vyrovnat se Rambovi??? :D blazne :D je velikej rozdil v tom zda nekam jdes proto ze pak chces pred (radoby) kamarady delat ze sebe chlapa a hrdinu a to zbytecne a nebo jestly chces nekam vstoupit uz jen proto ze vojenska kariera pro tebe sameho znamena vic nez znami,prachy…atd.Muj pripad je druha moznost.mam za sebou dost ale stale si myslim ze nejsem na maximu,za hranici svich moznosti.

367 corona { 19.07.12 at 8.11 }

Mirek:
Ne, já sloužil „někde jinde“.
A co ty, určitě vidíš ty mraky peněz a fantastická dobrodružství, co bys tak rád zažil?
Chceš se rovnat Rambovi?
:O)))

368 Mirek { 19.07.12 at 6.38 }

corona:
stale si neobjasnil to zda ty sam si u CL slouzil,kde a jak dlouho??

369 corona { 18.07.12 at 12.06 }

Jsně, že tím myslí kteroukoli služebnu CL, nikoli policie.
Nad nějakým termínem nemusíš špekulovat, berou furt.

Tvoje věc, ale stejně bych doporučoval ještě věc zvážit.

370 Mirek { 18.07.12 at 8.54 }

corona:
ja jen ze sem se na jejich strankach nekde docetl ze se muzes prihlasit i na jakekoliv stanici ze te predaji kompetentnimu dustojnikovi….atd. ale o.ki jen sem tak trochu na vazkach kdy odjet???zda je to jedno a nebo sou nejake nastupni terminy….nebo tam muzes prijet kdykoliv???????? diky

371 corona { 18.07.12 at 8.40 }

Mirek:
Všechno je tu psáno.

Na policejní stanici? Co tam? To je jiná složka. Maximálně ti daj adresu CL.
Nikdo ti nikam vozit nebude.
Pokud umíš jen česky, při prvních pohovorech tě bude prověřovat Čech, Slovák, Rusňák, někdo kdo je schopen z tebe vytáhnout co potřebujou.
Prachy? Na konto.

Čti a zajímej se, budeš vědět.

372 Mirek { 17.07.12 at 16.43 }

corona:
a nebo jinak,zkuz my tedy konkretne odpovedet na me otazky jednu po druhe:
1-muzu se ve Franciji prihlasit na jakekoliv policejni stanici treba?
2-odvezou si me hned?
3-domluvim se pri v stupu,pohovorech…atd. kdyz umim pouze česky?
4-jak je to se žoldem,kam jdou mesicne penize?
Diky

373 Mirek { 17.07.12 at 16.24 }

corona:
šůrovat chodbu a hajzly je to nejmensi….v živote mam za sebou tolik(a to i v armade),že malickosti jako šůrovani..atd me nerozhazou.
A kdyz uz reagujes tedy na muj dotaz,tak bys my mohl osvetlit,jak si s CL natom ty kdyz tak vse vis clovece(nic ve zlem).jak dlouho a kde si slouzil,protoze pokud tve vedomosti sou pouze z netu a doslechu tak to je blbi :)
Ja se hlavne zajimam o to,ze kdyz do Francie dojedu,nahlasim se nekde tak jestly si me hned nekam odvezou a zda se pri v stupu,pohovorech..atd domluvim kdyz neznam zadnej jinej jazyk????????? to je ma otazka,tak pokud znas odpoved tak my odpovez,diky.

374 corona { 17.07.12 at 14.30 }

Mirek:
Vidíš, co psáno níže?
Těch pár výrazů se naučíš snadno, stejně jako šůrovat chodbu a čistit hajzly.
A pokud ne, pak na službu v CL stejně nemáš.

375 Mirek { 17.07.12 at 13.40 }

Zdravim,mozna ze budu mit zbytecnej dotaz,ale preci:francouzky neznam ani slovo.Kdyz ted vyrazim do Francie,prihlasim se na jakekoliv stanici…budu mit velike potize se vubec domluvit co vlastne chci?? A po prijezdu do CL,fungujou tam neco jako tlumocnici??jinak sem totiz v p….. :) diky za odpoved a ja si jdu zatim zbalit :)

376 corona { 15.07.12 at 6.32 }

Jiří:
Těch pár výrazů se naučíš snadno i tam, stejně jako šůrovat podlahu a čistit hajzly…

377 Xaint { 14.07.12 at 16.39 }

jiri, odpoved na svou otazku najdes prave v tomto clanku, pane praktik. Jeste neuskodi si precist druhy clanek od tehoz autora na to same tema (tj. jak se dostat do cizinecke legie).

378 Xaint { 14.07.12 at 16.39 }

jiri, odpoved na svou otazku najdes prave v tom clanku, pane praktik.

379 Jiří { 13.07.12 at 13.12 }

ahoj.ten vycvik je opravdu peklo pokud se knemu vyvoleny dostane.jen me zajima jak je to s temi co neumi francouzsky?je lepe se tech nekolik zakladnich vyrazu naucit?jsem spis praktik nez teoretik.diky.clanek je formulovan bezvadne.

380 corona { 08.07.12 at 18.54 }

Pavel:
Nechci. Nemám důvod.

381 Pavel { 07.07.12 at 11.04 }

A co ty corona? Ty se tam chceš taky přihlásit?

382 corona { 05.07.12 at 19.47 }

Pavel:
Povídáš, že „..ale někteří jsou pevně rozhodnutí tak jim to nekaž.“
Hele, tady třeba psal Miroslav Kratochvíl taky, jak je těžce rozhodnutej, že jede, a kdo chce s ním atd. Mrknul jsem mu na profil, a bylo mi 100% jasný, že buď neodjede, nebo to otočí. A taky se stalo.
A jiní další – třeba je tu mezi těma odjížděčema jeden, co už napáchal desítky drobných podvodů (kdo umí, ten si ho dohledá). To je typ, kterej by v CL dostal pěkně do rypáku.
No a to 15-letý děcko, co se chce učit čarovat jak Harry Potter a zároveň je rozhodnutý jít legionařit, snad ani netřeba rozvádět.
Kolik je tu takových, co je zajímá hlavně ubytování, auto na parkovišti, kamarádka, jeden co si myslel že bude na garnizonním bytě, atd…?
Vždyť tihle chlapečci vůbec netuší, oč jde. Co jim můžu zkazit? Pěknej večer u počítače?
:D

383 Xaint { 05.07.12 at 13.25 }

Pavel: Vis, kdyby to byli pevne odhodlani lide, tak jim nejakej Corona vubec nebude vadit. Kdyz se nechaji rozhazet jednim clovekem na netu, jak si myslis, ze vydrzi v Legii? Clovek, kterej do legie opravdu chce, nebude psat na netu jakej je odhodlanej a jak tam chce, ale proste se sebere a pojede. Nebude se tady ptat, kdo jede s nim, jak se tam vubec dostat a jak ho tady nebavi skola a uceni a tak chce do legie.
Pokud Coronovy poznamky nekoho odradi, usetri dotycnemu penize za cestovne a tezke zklamani.

384 Pavel { 05.07.12 at 11.14 }

ahoj corona, nevim co ty seš za blbečka…. nechápu že shazuješ všechny co sem napíšou že se tam chtějí přihlásit. Ano někteří jsou prostě nedozrálí, když jim je 15 a už už aby tam byli ale někteří jsou pevně rozhodnutí tak jim to nekaž. A copak ty? Byl jsi tam nebo odsloužil jsis něco? Spiš mi přijdeš jako dost zakomplexovanej blb, který sedí jenom u pc a nebo to zkusil a nevzali ho. Takhle to hold chodí.

385 corona { 04.07.12 at 9.55 }

Josef Švehla:
Pepíku Švehlíku, radši si zahraj s chlapcema paintball. Večer pak na pivko a třeba eště sbalíš ňákou roštěnku.

386 Josef Švehla { 03.07.12 at 13.43 }

Jsem sám nic nemám a chci do Legie jak se tam dostanu je to můj sen, kterej se snažim splnit a ted se ke mě přidal ještě kámoš kterej je taky tak dobře stavěnej.

387 Josef Švehla { 03.07.12 at 13.40 }

Chci do Legie uz moc let vim, že bych byl dobrý.A když jsem si přečetl 7 pravidel, kterými se Legionář řídí, tak tam chci ještě víc OPRAVDU a nejsem sám od září tam mám nastoupit s jedním kámošem když to domluví.Ale nejsem si u něj jist jestli to dodrží.Děláme spolu ve fabrice a uz mě serou ti mistři co si hrajou na vojáky a přitom maj strach v očích.ALe pořád je respektuju jen proto, že jsou mistři.Košťata.

388 corona { 30.06.12 at 7.22 }

http://pokec.azet.sk/Patrik9687

Kdyby náhodou si někdo myslel, že se tu směju nějakýmu hustýmu borci, co to myslel vážně…

389 corona { 30.06.12 at 7.20 }

Padre:
Si zapař střílečku na PC a máš vyřešeno, nač se někam vláčet….
:OD

390 Padre { 29.06.12 at 15.32 }

Niekedy v budúcnosti chcem íst do légie lenže u nás na Slovensku je to vraj trestné…..neviem teda ako sa tam dostat……napíšte mi na mail
Patrik9687@azet.sk

391 corona { 06.06.12 at 20.02 }

Jen pro ilustraci jeden dnešní případ:
Chlapec ročník 1993, kvalifikací lesák, že prý taky „pojede“.
Pár dotazů odkrylo, jakou má představu – zkráceně asi tu, že tam někde “ v legii“ bude garnizonovat a chodit jak do práce. A že mu někdo povídal, prej smlouvu na jak dlouho chce on. Hlavně ho láká těch hafo dovolených.
Nevím, jestli jsem mu to dostatečně vymluvil. Pokud ne, zaplatí a pak se probere….

392 corona { 04.06.12 at 19.20 }

Daniel:
Když se za tebou zavře brána, tak tam budeš dokud tě samo nevykopnou.
No a když to klapne, tak tam zůstáváš.
Nebo sis myslel, že tam pojedeš na rekreačku?
Třeba že tě jako velkýho borce vezmou, ale nechaj tě běhat, kam se ti zachce?

393 Tom { 04.06.12 at 11.37 }

zdravim. stale tu neni odpoved na Pavluv dotaz, jestli vemou lidi kteri maji podminku?? diky za odpoved!

394 Daniel { 04.06.12 at 11.22 }

Cau, tě zdravím Karle. Prosím tě o info. Chci jet do štrasburku a rád bych věděl jestli si mě tam už nechaj když to klapne nebo vlastně co? Jak to chodí? Díky za info. DN

395 Pavel { 31.05.12 at 9.31 }

Ahoj, článek mám přečtenej, jen se chci zeptat jestli mě vezmou i přesto když mám podmínku?

396 corona { 18.05.12 at 20.28 }

Xaint:
Jo, už se kreju strachy… :D
Já vím, chudáci, jak musí být otřeseni mým utahováním. Přitom by tolik mohli dokázat, a já jim tak kradu sebevědomí…

Kdysi chodili chlapci povinně na dva roky. Nebylo to asi úplně OK, armáda držela pohromadě hlavně za basu a šikan a výcvik byl opravdu různě kvalitní. Od skutečně vycepovaných jednotek i odborně zdatných VZP až po totálně nepoužitelná tělesa.
Všechno to smetl čas, zůstala jen torza objektů a vzpomínky na dobu, kdy jsme byli státem s nejvyšším poměrem vojáků k počtu obyvatel v celé Varšavské smlouvě.
Hošíci ale nechápou, že služba v armádě není o zábavě a střílečkách.
Neví, jakou cenu má sucho v botách a nepřipouští si, že by mohli hlady žrát sníh.
Určitý smysl by obnovení povinné služby u nás mělo, přinejmenším by si hodně lidí mělo možnost srovnat v hlavě priority…

397 corona { 18.05.12 at 20.14 }

peter:
Hej, na kradené doklady to je ozajstná vychytávka.
Jen čekat, kdy to praskne…

398 Xaint { 18.05.12 at 18.48 }

Peter: V jednom z predchozich clanku bylo psano, ze dneska si Cizinecka legie vsechny koho chce vzit proklepava pres Interpol. Takze esli to zkusis na kradeny doklad, splaces nad vydelkem a nikdo se tam s tebou nebude mazat.

Corona: Jiz dlouho ctu, jak jsi tu zly na vazne uchazece o vstup do Cizinecke legie a jak je deptas. Uvedomujes si, ze ty mlade a citlive hochy zranujes a branis jim tim, aby se mohli stat skutecnymi muzi v Cizinecke Legii, kam by se nepochybne dostali a vydrzeli tam? Dej si pozor. Streetfighter 2 a Tekken jsem hral dost dlouho na to, abych okoukal spoustu ucinnych kopu a uderu. Umim i krasna komba s kopy s otockou, ktere ti uberou 90% zdravi, takze si vazne dej pozor.

399 peter { 18.05.12 at 18.08 }

corona:
jasne to nai neplanujem na moje doklady to nema vyznam ale myslim ze na cudzie by som v pohode mohol ist … nato by nemala nijak prist .ci ???

400 corona { 18.05.12 at 11.47 }

peter:
Je otázka, která položka záznamu o tobě u nich tě může prozradit. Nejspíš státní příslušnost s rodným číslem.
Nebo ses takovej podovodník, že bys do toho šel např. s kradenými doklady?
Pak můžeš čekat, kdy se někdo domákne….

401 Filip { 18.05.12 at 9.18 }

Zdravím, článek skvělý, téměř vyčerpávající informace. Jen se chci zeptat, jestli se nabírá v konkrétních termínech nebo se může uchazeč dostavit kdykoli. Psal jsem dotaz přímo na stránky legie,zatím bez odpovědi.
Dále by mě zajímalo, jak je to v prvních dnech náboru s ubytováním, jestli je vše zařízeno nebo se musí člověk zařídit sám.
Mimochodem, v průběhu července, srpna se chystám do CL vstoupit, takže kdo do toho jde taky, můžeme se zkontaktovat. siipo@seznam.cz

402 peter { 17.05.12 at 20.30 }

carona: dostal som sa do albagne a dostal som definityv dalo by sa teda ist na iny obciansky?? nevies alebo niekto nahodou

403 martin { 17.05.12 at 14.19 }

vsak aj tak diki za tip dakedi sa ozvem a uvidime uz od malicka cvicim len pre tuto legiu

404 corona { 17.05.12 at 14.16 }

martin:
Privela gamesíš strielačky a pozeraš filmy o drsnych týpkoch, však?

405 martin { 17.05.12 at 13.45 }

corona dakujem za pomoc
ale az za 1 rok
ale pojdem si za svojim snom a budem najlepsi

406 peter { 17.05.12 at 6.04 }

v aubagne ….

407 corona { 16.05.12 at 19.41 }

martin: A tak, celkom prdel si robíš…
Dobre, chod do Strassburgu, tam ti povedia.
A ak sa vrátiš raz zpet, budeš taký dobrý, že celú krčmu vybiješ!
:O))))))

408 martin { 16.05.12 at 19.04 }

corona:
slovencka armada je fajn ale ja chcem bit fakt v ozajsnej elitnej jednotki a chcem bit nejlepsi

409 corona { 16.05.12 at 18.32 }

martin:
Chod do slovenskej armády, budeš to mat bližšie domov.

410 corona { 16.05.12 at 18.31 }

peter:
No, na falešný doklady by to mohlo znamenat taky skončit v base.

411 martin { 16.05.12 at 16.57 }

peter a kde to bolo prestne a

412 peter { 16.05.12 at 13.37 }

ja som tam bol lenze som dostal definytiv a chcem tam ist naspet tak preto sa pitam … a na moj tam uz nemozem ist tak cisa da na cudzi …

413 martin { 16.05.12 at 11.32 }

rad bi som ku vam patril ale ako sa ku vam dostat peniaze mam ale kde to je presnejsi

414 corona { 16.05.12 at 10.43 }

peter:
Při vstupu jim musíš ukázat svůj platný doklad.
Pokud seš přijat, můžeš dostat jiný jméno.

415 peter { 16.05.12 at 5.38 }

ahoj satlavy to je co do basi ?? nie nepratrim.. vedel by si mi poradit ???

416 corona { 15.05.12 at 8.37 }

Jozef Peter Anonymní:
Ty asi patríš do šatlavy, však?

417 peter { 14.05.12 at 11.37 }

Ahojte chcem sa spitat ci sa da ist do franczuska na cidziu identitu ??

418 jozef { 14.05.12 at 9.15 }

Ahoj vyborny clanok vela som si zneho zobral a pomohlo mi to fakt !! mam jendu prozbu da sa vsetupit do legie na cudziu identitu ??? dakujem za odpoved

419 lllllllllllll { 10.05.12 at 21.11 }

Jasny, mas recht, a proto si myslim, ze timhle clankem by to melo cely skoncit. Legie ma jeste oproti ACR tu vyhodu, ze uz ta cesta tam je pro nektery neschopny lidi vyzva a pak ma tolik kandidatu a prijimaci aparat na takove urovni, ze tyhle debily vyhodi, nebo odejdou sami. Naproti tomu ACR bere lidi, ktery armada vubec nezajima, ale hledaji praci, a kluky, kteri maji zajem, vyhodi na kokotinach. Je to smutny, ale jak tak ctu ty prispevky tady nebo na foru, tak uz i slzicka ukapne.

420 corona { 10.05.12 at 9.18 }

lllllllllllll :
Ale jen ať tu diskuse je, když už je pro ni vyhrazen prostor.
Je to celkem zábava, udělat řez do společnosti a vidět, jak se časy mění.

Před sto lety naběhly verbovací jednotky do přístavních hospod, vybraly pár ožralů a měli materiál.
Dnes se materiál hrne sám a jistě je ho dost. A úplně skvěle pobaví ti naivkové, zvyklí pařit hry. Není to jen u LE, ale i AČR.
Kvanta a kvanta machýrků se hlásí iu nás do armády. Hodně jich chce k 4. brn a nejlépe k výsadkářům. Legrace je, že neudělaj ani shyb, při běhu za chvíli padaj.

421 corona { 10.05.12 at 9.07 }

lllllllllllll :
libimseti.cz/johnsaky
profil.lide.cz/mirec18/o-mne/
profil.lide.cz/mater99/o-mne/

Tihle borečci zjevně neví, co vlastně chtěj.
Určitě ne zalézt za vrata, zapomenout na skvělou zábavu a kundy a nechat se buzerovat a trpět.

422 corona { 10.05.12 at 9.01 }

lllllllllllll :

http://libimseti.cz/johnsaky
http://profil.lide.cz/mirec18/o-mne/
http://profil.lide.cz/mater99/o-mne/

Tihle borečci zjevně neví, co vlastně chtěj.
Určitě ne zalézt za vrata, zapomenout na skvělou zábavu a kundy a nechat se buzerovat a trpět.

423 lllllllllllll { 10.05.12 at 8.56 }

No prave – vyser se na odpovidani a nebudou uplne dementni otazky. Ja bych teda do legie nevlezl, z nekolika duvodu, takze tady mam hovno co kecat – ale ti kreteni co se tady ptaji na to a ono tam taky nevlezou. Mozna 1 z 10, co se tady na neco ptal, tam pojede a toho stejne nevemou. Taky jsem mel detsky sny o tom jak ze me bude speslak a kdo vi co vsechno, ale takhle debilni otazky jsem teda nemel a verejne jsem je taky rozhodne neventiloval. Tahle stranka je proste vysmech. Clanek bych tu nechal, ale zrusil veskery diskuse..

424 corona { 10.05.12 at 8.34 }

lllllllllllll:
A úroveň určitě zvednou příspěvky typu „Jsem borec a odjíždím do Francie, tak bacha!“ jo?
Dyť je snad jasný každýmu, kdo má ponětí o jakýkoli skutečný armádě, že tyhle zblbíci vůbec netuší oč jde. Myslí si, že tam jedou pohodovat.
Jeden má starost o auto, co by měl s sebou, jinej si myslí že baba na něj bude čekat léta, další je nácíček co rád paří hry (ten samozřejmě asi ani neodjel nebo šel obratem ven).

425 lllllllllllll { 09.05.12 at 20.10 }

Cist tuhle diskusi je jeste lepsi nez cist facebook :D Autor clanku se musi klepat na celo… a corona, nevim kdo jsi, jestli jsi slouzil/slouzis nebo ses jen internetovej valecnik, a je mi to uplne jedno, zadnej respekt k tobe nemam at je to jakkoliv, ale prosimte, nereaguj na ty otazky.. cim vic to delas, tim vic ta uroven klesa.. jestli to jeste jde.

426 Tomáš Krupa { 08.05.12 at 18.01 }

Zdravím vás,moc pěknej článek.jsem odhodlaný tu Legii taky zkusit.Je mi 20 let,základy Francouštiny umím,mám jen jednu otázku : když tam přijedu a udělám testy ihned si mě vezmou ? Co si vlastně mám vzít všechno sebou ? Ted mám zkoušky k české armádě,pokud by mě nevzali chci hned vyrazit zkusit Legii,můj email je : audithomas@seznam.cz děkuji předem za odpovědi a přeji lidem co už tam jsou,hodně štěstí !

427 Hugo { 30.04.12 at 22.08 }

Nieje to tak vazne aby siel po mne interpol. ja len potrebujem vypadnut kym sa to tu znormalizuje a ukludni, s tym ze s najvacsou pravdepodobnostou po mne vyhlasia akurat tak patranie… ak vobec vyhlasia.. zato som sa pytal…

428 corona { 30.04.12 at 11.38 }

Hugo:
Pokud hrozí trestní stíhání, dluhy atp., LE tě krýt nebude, jestliže po tobě půjde Interpol.

429 Hugo { 30.04.12 at 8.51 }

Corona: mam nejake problemy. A potreoval by som ze ked sa vratim naspat aby ma nedobehla minulost. Som chcel vydr.at so systemom…

430 corona { 30.04.12 at 8.23 }

Hugo: Změna identity je pro toho, kdo ji chce.
Pokud ji nechceš, zůstává ti tvý jméno. Co by mělo za význam se vracet domů s mít jiný jméno? Snad kvůli tomu, že se ti nelíbí? to si ale můžeš nechat změnit, aniž bys sloužil v LE.

431 Hugo { 30.04.12 at 7.57 }

Spytal som sa lebo neviem ako to je… Cize ja dostanem nove meno, ale ked sa vratim domov tak budem mat to nove alebo to stare? Ak by sa ti chcelo to nejako rozpisat bol by som ti vdacny.

432 corona { 30.04.12 at 7.50 }

Hugo: Nač by měli vystavit úmrtní list?
Abys jako chodil a ukazoval: Ne, to nejsem já, podívejte, já už jsem mrtvej! – ???
Jde o to, že v legii dostaneš nový jméno, pokud ho chceš a pod ním seš vedenej. A pokud odsloužíš závazek, jsi Francouz s novým jménem, když si o občanství zažádáš

433 Hugo { 30.04.12 at 5.59 }

Zdravim,

chcel by som vediet ako je to s tou identitou… ci mi vystavia umrtny list alebo, ci potom ked sa vratim tak budem zase tn clovek co som bol. Nejako neviem najst info k tomu.

Dakujem

434 corona { 29.04.12 at 8.06 }

tomas { 28.04.12 at 21.51:
Ty chceš cestovat? Tak sbal nějakou babu, ne?

435 tomas { 28.04.12 at 21.51 }

nechcem vycestovat sam…chce sa niekto pridat?

436 corona { 26.04.12 at 7.13 }

edo:
Jo. A priatelka si na tebe nějaká ta léta trpezlivo počká, však?
Na Slovensku je ozaj zle, v legii bude pre teba lepšie.
Samé baby, veget, chlast a hlavně zábava – dačo také ako velká strielačka na PC, akurát že v reále, drsný týpek, čo všetkých vybúcha.

437 edo { 25.04.12 at 23.19 }

:) corona si skvely troll
napis nam sem ako dlho si bol v legii;
ja sa tam chystam v maji, odvezie ma tam priatelka :D uz mam dost tohto zivota na skurvenom slovensku :D beriem si aj detsky puder

438 corona { 24.04.12 at 17.36 }

Ludvíku, zůstaň raději železničářem a užívej si cestování na FIP, dokud můžeš.
Když spočteš, za kolik euro můžeš ročně projezdit, vyjdou ti prachy, co v legii nevyděláš. A dobrodružství můžeš zažít dost – to snad znáš.

439 Ludvík { 24.04.12 at 16.02 }

lidi tak co jakéto je v légii já tam pojedu cestovat umim jsem železničář a vím jak se ve světě pohybuje.ted zjižťuji a fyzicky trénuji moc se těšim i když vím,že to nebude procházka růžovou zahradou,ale co bych čekal mě légie nechce já chci do légii a proto musim proto něco udělat jinak nemam šanci i když těch šanci moc není,ale mysim doufat a dělat to co po mě budou chtít.všem hodně štěstí.

440 Ludvík { 23.04.12 at 15.50 }

Super článek je to hodně poučné a tohle ,alespon budoucího legionáře trochu připraví.jsem začátečníki,který má o tuto službu zájem a je to super,vezmu lístek a jedu.i ten jeden den má cenu být legionářem.

441 corona { 21.04.12 at 15.29 }

Usirev:
S sebou platný doklad totožnosti.
ŘP můžeš, ovšem pokud bys měl být na funkci řidič, stejně děláš autoškolu znovu.
Hyg. potřeby atp ano.

442 Usirev { 21.04.12 at 14.28 }

Jak se tak dívám, tak corona asi něco o tématu ví, tak směřuji svoji otázku na tebe. Mohl by jsi mi prosím poradit co si mám vzít sebou, nebo stačí jen občanka, řidičák a popř. pas ? Někde jsem se dočetl, že si mám vzít i trenky, dětskej zásyp, hygienický potřeby, tenisky … Tak díky za odpověď.

443 corona { 20.04.12 at 17.14 }

Miroslav Kratochvíl:
Tak jak, Mirečku? Dnes ráno v 9:46 na chatu lide.cz koukám!
Máš recht, legie není pro takový borce, jako seš ty….
:D

444 corona { 20.04.12 at 10.10 }

Matej:
Jo, chápu. Naivní dítě, pohádalo se s holkou a myslí, že se boří svět. Chce klid a myslí si, že ve FLE najde nějakej suprovej veget, velký prachy, obdiv, udělaj z něj ramba a bude jednou těžce hustej.

Chlapče, tys ještě vůbec nepochopil, co vůbec FLE je a k čemu a komu vůbec slouží.
Ptát se na takovou kravinu, jako kam si zaparkuješ auto, to fakt svědčí o tvý naprostý neznalosti různých celkem základních věcí. Docvkalo ti třeba, že ti převelí jinam a nikoho tvý auto nemůže zajímat? Máš vůbec tušení, co je kasárenský režim?

445 Matej { 20.04.12 at 8.08 }

A predstav si ze ma nezaujimaju nejake vychadzky, na baby som po mojich skusenostiach zanevrel… A chcem tam sit hlavne koli kludu aby som zabudol na to co bolo doteraz. Chapeme sa?

446 corona { 19.04.12 at 12.57 }

Jo tak, asi toho ještě víš málo.
Jako legionář můžeš na auto zapomenout. Až možná po letech, pokud jsi caporal (nebo až CCH).
A turista nejsi, jo?
To jako že to myslíš vážně se vstupem do FLE, hej? A copak tě zajímá – asi vycházky, baby, veget?

447 Matej { 19.04.12 at 8.45 }

Ja to myslim vazne, len ma to tak nejak zaujimalo kedze nikde sa to nespomina… A turista nie som. A radsej soferujem ako sa mam vozit v aute kde nedrzim volant ja…

448 corona { 19.04.12 at 8.04 }

Matej:
Když máš naprosto naivní představy, nemůžeš se takový odpovědi divit.
Pokud chceš do FLE, musíš si uvědomit, že za bránou je začátek jinýho života a auto se tě už netýká. To ovšem samozřejmě neplatí v případě, že jsi turista, co to „chtěl jenom zkusit“. Pak tam ale raději vůbec nelez…

449 Matej { 18.04.12 at 21.36 }

To Corona: normalne som sa spytal ci je taka moznost a cakal som normalnu odpoved. Nie zbytocne vyryvanie. Odpoved som dostal, a k tomu kopec zbytocnych reci.

450 corona { 18.04.12 at 9.38 }

Matej:
Tebe zajímá co s autem?
Ty se ptáš, jako kdybys snad chtěl nastoupit do FLE a jet si do francie autem jak na výlet, však?

Auto nikoho nezajímá, to je tvůj problém. Nech si ho stát, kde chceš, třeba ti ho odtahovka uklidí a někde sešrotujou.
Nebo sis mysle, že tam, jako přijedeš károu a legie ti ji deponuje do parku, nebo co? A máš jako představu, že si tam budeš chodit na procházky kam chceš?

451 Matej { 17.04.12 at 20.14 }

Mna by tiez zaujimalo, ze ked tam pridem na aute co mi s nim spravia? zhabu mi ho alebo ho nechaju len tak niekde na parkovisku? Dakujem za odpovede

452 Mathew { 13.04.12 at 10.24 }

zaujimalo by ma len jedno.ak tu je niekto taky a vie mi odpovedat na jednu otazku.ci mam moznost sa tam dostat ked mi je 34 rokou.dakujem,nic viac nepotrebujem.

453 corona { 12.04.12 at 10.09 }

Miroslav Kratochvíl:
Mirečku, napsals krásnej příspěvek! Na fotkách seš fakt hustej boy, proto sis je vystavil. Jasně, věřím, že v reálu seš eště lepší, to tetováníčko je jenom taková třešnička.
Tlučhuba ty určitě nejseš, možná fakt vyrazíš. Sice asi trochu potřebuješ kámoše s sebou, líp se po cestě pije nebo balí roštěnky, ale možná tam opravdu dojedeš.
Nejspíš pofrčíš za chvilku zpátky, ale právo házet hlášky o legii budeš mít větší než ten, co se tam nevypravil, to je fakt.
Kdybys vyrazil do Prahy a trochu vymetl diskárny, měl bys za ty prachy zážitky a ještě bys ušetřil.
Takhle jenom navštívíš nějakej pitomej vojenskej objekt a zbytečně tam strávíš čas. Budeš možná někde jak blb drhnout podlahu, uklízet pomeje, čistit hajzl, zatímco tví kámoši si budou někde dávat s holkama a bavit se.
Možná sice pár popletených děcek sežere hustý hlášky, co po těch pár dnech tam strávených někde hodíš, ale to časem vyprchá a nebude víc, než vykouřený cigáro.
Za ten tejden si to eště rozmysli, jestli není lepší bejt s partou kámošů, s kterýma se dobře pije a hlavně pěknýma babama, než někde šůrovat a nechat se buzerovat od kdejakýho primitiva, co by ani neuměl sbalit pořádnou kundu…
:DDD

454 Miroslav Kratochvíl { 10.04.12 at 18.01 }

Jsem rád že nějakej CORONA kterej si sem ani nenapíše jméno mě odsuzuje a soudí podle fotek, asi je gay nebo hetero ale hnusnej jak anál že mě pomlouvá, ale aspon vim že se o mě baví aspon někdo. Nejsem tlučhuba jsem normální chlap co touží být vojákem. jinak pro vás chlapi co toužíte stát se vojákem tak jedu 18.4.

455 Marek { 05.04.12 at 19.31 }

Ahoj, článek jsem si přečetl celý od zhora až dolů, už delší dobu uvažuji o tom že to v legii zkusím, vím že tu píšete že ty co to myslí vážně pouze čtou a děti komentují ale i tak by jsem se chtěl zeptat jak konkrétně se tam mohu dostat? musím do té francie napsat a nějak se s nima spojit aby o mě věděli nebo se stačí zbalit a prostě tam jet? nemá ta legie ve francii nějaký web? aby jsem věděl kde přesně to je jak se to jmenuje a tak, snakt mě pochopíte a někdo poradíte, předem děkuji, kdyžtak email.
Botlo.M@seznam.cz

456 corona { 31.03.12 at 9.58 }

Jeden úplně typickej, kterej tam ani nedojede, nebo rychle vyletí, Miroslav Kratochvíl, příspěvek v { 22.03.12 at 12.01 }. Stačí mrknout na profil mirec18 na lide, typickej hustey boy, tetováníčko na lýtkách, náušničky, zájmy taky super: Závislost na: auta, internet, kamarádi, muzika, sex, televize.

457 Jiri { 28.03.12 at 17.07 }

ahoj..nabory probihaji neustale,nebo jsou v urcitych terminech? diky za opoved
Email.: houdic@seznam.cz

458 Jiri { 28.03.12 at 15.38 }

ahoj..nabory probihaji neustale,nebo jsou v urcitych terminech? diky za opoved

459 žvahlav { 28.03.12 at 7.36 }

jaká je věková hranice pro přijetí?

460 Vasyl { 26.03.12 at 18.02 }

dobrej ten članek sem přečetl od začatku až do konce sice sem s plinama ale umim trpět nejsem žadný svatoušek a chtěl bych si něco dokazat a být na sebe hrdý ted se mi vyplni 17 ještě rok a hura udělat ze sene chlapa :)

461 Miroslav Kratochvíl { 22.03.12 at 12.01 }

Zdar, odjíždím 18.4. tak kdo chce semnou at se ozve na mail: mirec18@seznam.cz jedu busem Praha – Štras

462 Marek { 18.03.12 at 18.20 }

cau 23.3 odjizdim do FCL kdo se chce pridat ozvete se. Tel:608366983 email:nsnore@seznam.cz

463 martin { 17.03.12 at 11.01 }

zdravim.vsechna ucta a cest legionarum a profi vojakum.potom co sem pretl tento clanek tak sem zistil ze nemam na to stat se legionarem. a jeste jednou vsechna cest. jste nejlepsi z nejlepsich

464 jiri { 06.03.12 at 18.53 }

cus 15 vyjizdim vychodni cechy mam za sebou 2 roky kriminalu.DOUfam ze mi to vijde dik za rady

465 Bea { 28.02.12 at 20.37 }

Snippy: Buď pokojný, váš airsoftový tým určite zažíva oveľa viac vzrúša, dobrodružstva a akcie ako bežný vojak v armáde za celú svoju kariéru :D….a o hrdosti, česti a nápomoci nehovoriac :D

466 Snippy { 28.02.12 at 0.33 }

Skoro každej tady píše že se na to cejtí a že zachvíli vyrážej. Zajímalo by mě, kolik z těch hrdinů to skutečně udělalo. Dle mího názoru to není prdel a bude to ještě zdaleka horší než popsal autor. Mám taky smysl pro armádu lítám po různých přežitích a tak podobně a chci zažívat dobrodružství myslim že stejně jako většina čtenářů tady…..otázka když se tam člověk dostane získá opravdu to po čem touží?…hrdost, čest a pocit že je součástí ústrojí které je pro svět prospěšné? Legií sem neprošel ani o ní mnoho nevím, ale obávám se že ani tyto hodnoty tak jak si je jedinci představují tam nenaleznou. Ani v legii, ani v jiné armádě. Pokud mi někdo z vlastní zkušenosti může tuhle teorii vyvrátit nechť tak učiní.

467 Usirev { 26.02.12 at 10.52 }

Někdy na přelomu červen/červenec jsem si naplánoval cca 7 – 10 dní trvající věc, která mě před angažováním posune hranice zase o něco dopředu. Potíž je ale v tom, že to sice zvládnu sám, ale občas je potřeba spolupráce – to vysvětlím zájemcům. Takže pokud je to někdo kdo by se chtěl přidat – 53696@seznam.cz
A nepište žádní šamponi, hypochondři nebo ortodoxní hopeři.

468 waltr1 { 15.02.12 at 18.04 }

no nazdar každy tu chce do valky a boju chce mit dril a režim povinosti a zodpovědnost k tomu hromadu peněz a uctu
ale to je jen iluze v podstatě si ti slabí prokžou že nejsou k ničemu a ti silni že to stejne mema cenu a osamostani se je ti pruměrni snad zustanou a podřidí se zednařum

469 Ondra { 10.02.12 at 20.19 }

Jak již na začátku sám autor napsal. Ti kteří to myslí vážně pouze čtou, ti kteří mají jen velké řeči komentují.

470 Filip { 04.02.12 at 12.22 }

Mám jednu otázku . Ako je to na zdravotních testoch so zubami . Je niejaká šanca že práve kvoli zubom nebudete prijatý ? poprosím nech mi da vediet iba ten kto to naozaj vie, nie nejaký odborník co cital na nete .. cosa_nostra@azet.sk Dakujem !

471 La Legion { 04.02.12 at 11.30 }

Ignorujte komentáře pitomců, který byli maximálně vedle v krámu koupit rohlíky a ještě na ně máma musela koukat z okna, a tady si honí triko a píšou blbosti o Legii.

472 Kpt.Ján Sliezka { 02.02.12 at 16.37 }

Ja som v Légii uz tých pár rokov a ak vám môžem poradit tak najtahšie je vediet sa :
1)Bojové umenie(karate,kung fu,thajský box,…)
2)Zabíjat(Kto na to nemá tak nech ide robiť účtovníka)
3)Výcvik(Je dosť ťažký hlavne po (Psychických testoch))
4)Kto nebol v Légii a hrá sa na vojaka nech ide do piče

473 Viliam Dobias { 02.02.12 at 10.57 }

Zdravim vas … chcem ssa stat vojakom cudzineckej legie no neviem ako sa tam dostat… keby bol este niekto kto tam ide a mohol by som sa k nemu pridat tak nech mi napise na moj email viliamdobias11@gmail.com

474 mira { 09.01.12 at 20.28 }

Odjíždím během týdne. Čekám jen na poslední vejplatu a jedu. Pokud chce někdo vyrazit tak se ozvěte na tel. 737 410 899.

475 Loxx { 01.01.12 at 21.33 }

Ježiši, co to tady žvatláte, článek přelouská, ok, je zajímavej, ale jakmile dojdu ke komentům, tak tragédie. Samý 18, 19 letý kluci, co ještě sajou mlíko mámě z prsu u nejvějších CODů

476 Lukoš { 14.12.11 at 11.15 }

Vy co tu píšete ať nekdo jede s vámi , nikdy to nedopadne dobře pro Vás, kdo už tam chce jet, ať jede sám na sebe, v dnešní době ,nikdo nestojí vedle Vás jako pomoc , určitě ne v tomto případě , stojí u Vás jen proto aby Vás porazil ! Ten kdo tu psal o tom že autor je magor , asi šlápl vedle, kluk co to napsal , asi v životě věděl co chce, neutíkal od problémů , před nimi nikdo neuteče , jděte do armády tady v čr a celý život budete střílet s SA58 a cz82 20nábojů ročně – pro vojáka velmi zajímavé , peníze na přežití Vám tu v čr dá každý , ale zážitky co čekají tam , tu nenajde nikdo v žádné složce.. A sedět v kanceláři — pro živly ,mladé kluky, akce- to je to co každy chce…. souhlasím s každým kdo to zkusí

477 třeba Karel { 27.11.11 at 23.35 }

Kdyby vás rodiče vychovali a nemuseli jste útíkat od problémů, co jste si nadělali, nebo kdyby jste se aspoň něčemu užitečnému vyučili a věnovali, nebo kdybyste jen dospěli a vzpamatovali se, nemusel by tento článek ani diskuze vzniknout. Dobré jedině tak pro pobavení. Větší magor než sám autor je snad už jen ten, kdo připíše komentář a souhlasí.

478 Filip { 23.11.11 at 19.26 }

Zdar dobrý článek i rada, chystám se do Francie po Vánocích v přelomu března-budna Je mi 19 let jsem plně rozhodnut nejsem žádné dítko v plenkách, tátův bratranec tam byl před 13 lety sloužil 8let a dodnes žije ve Francii vím co mně čeká a jak to probíhá byl v Djibouti chci začít jiní život a také dokázat sám sobe že nato mám a jsem odhodlaní. pokud se někdo chystá do legie muže se semnou spojit dioonex@gmail.com tel:734819830,608428094 Díky za článek.

479 Tomáš { 10.11.11 at 6.42 }

Zdravím je mi 18 let, už jsem se rozhod, a někdy v prosinci jedu do francie, ocenil bych info, jak nejlip se mam připravit? co mně čeka atd…? jestli tu je někdo kdo otom něco ví, nebo dokonce tam byl, kontaktujte na Mob: 604590399 nebo ICQ: 592283912 Skype: Mesi8433 děkuji předem :)

480 Stiff { 07.11.11 at 19.33 }

Odpovídejte prosím na michalsou@gmail.com
Předem děkuji za kladné odpovědi :)

481 Stiff { 06.11.11 at 18.42 }

Čau, chtěl jsem se zeptat jestli musíš umět francozky když chceš vztoupit do legie nebo tě to v legii časem naučí??

482 Milan { 05.11.11 at 19.21 }

precetl jsem si ten clanek a velice me poucil ale neodradil me pro vstup do legie. vyte jemi 19 let vzdycky jsem chtel do armady na vojnu sem se tesil ale zrusily ji.tak sem se rozhodl zacit novy zivot vyskouset si taky neco noveho.tak se chci prihlasit do .CL.
jenom sem se chtel zeptat tech kteri by tam taky jely.dystak se my ozvete na email johnsaky@seznam.cz dekuji

483 Igy { 31.10.11 at 12.45 }

Naprosto souhlasím s předchozím příspěvkem. Je opravdu vidět, že nejsi žádná „dutá hlava“, bohužel jako mnozí jiní, kterých je v těchto řádách bohužel taky dost. Měl bych k legii pár dotazů, s kterými bych se na tebe obrátil. Je to možné? Předem děkuji…

484 francleg { 27.10.11 at 8.54 }

Smekám,měl by jsi se dát na psaní do novin,nebo knih,perfektní sloh. Jinak naprostá pravda a je paráda,že se konečně našel někdo kdo to dokázal podat komplexně a navíc i čtivě. Navíc podle stylu a pravopisu je vidět člověk s inteligencí značně převyšující většinu svých nadřízených. Tak přeji hodně štěstí a úspěchů.

485 marek { 26.10.11 at 20.44 }

AHA UZ SOM POCHOPIL

486 honza { 17.10.11 at 21.46 }

ty vole tady vsichni nekoho shanej, ja pristi mesic jedu a hotovo, s kym se tam potka, s tim se tam potka, o legiich sem slysel a nevedel sem co to je ale po precteni tohoto clanku vim ze tam urcite chci!!! diky autorovy za nakopnutí k tomu abych jel

487 01LACO01 { 10.10.11 at 8.18 }

Poučný článok pre tích ktorí chcú ísť plus ten slovník … Ja idem 26.10.2011 dúfam že šťastie bude na mojej strane .

488 adamiXX { 10.10.11 at 0.53 }

Jinak Děkuju za článek . A kdyby mi třeba někdo dal ještě nějaké info budu velice rád. Nejlépe přimo autor článku ;)

489 adamiXX { 10.10.11 at 0.46 }

Chystám se na odjezd zhruba za 3 měsíce. CHci tam ject sám , ale na druhou stranu bude možná snadnějši ject třeba s někým. Kdo má koule a chce tam ject at se ozve na email. adamixx@email.cz

490 Tomas { 03.10.11 at 19.48 }

HM dotaz po 5 letech kdyz se budu chtet vratit z legie domu bude me k necemu tech 5 let tam asi k nicemu co ? jednoduse sem neexistoval ?
teda krom toho co si odtamtut odnesu

491 LUKE { 30.09.11 at 19.04 }

Zdar všem , článek super. Pokud je tu nekdo kdo opravdu chce jet zkusit štěstí ,nebo nějaky aktualně zaměstnaný člen PČR,CS, VS … napište..722592492 . jestli najde nekdo odvahu a odhodlání , napište . Luk

492 Jakub { 20.09.11 at 7.38 }

Ahoj chlapy chtel jsem se poptat autora clanku nebo kdo tam byl jak je to tam s tema zubama diky moc za odpoved kuba

493 Jedete někdo snáma? { 18.09.11 at 19.06 }

Dobry den, chystám se do legie, ještě asi z 4 kamaradama, jestli ma někdo zajem napište na ICQ: 592283912, nebo na Mobil, 604590399, :)

494 Michael A. H. { 15.09.11 at 22.55 }

@Vladimir;
Ty si dezertoval, prepustili Ta, alebo si sluzil od 11 rokov?
Mimochodom, toto nie je teleshoping…, nikam sa nevola ani nepise…
Proste sadni na vlak a zaklop im na dvere, v Strasburu.

Good luck mate;)

495 Vladimír nikolajev { 10.09.11 at 16.38 }

Dobrý den jsem bejvalí vojak z povolani je mi 26 a rad bych se dostal do legie jak to mam udelat kam mam napsat nebo zavolat prosim vas moc o pomoc.

496 rychtar { 09.09.11 at 20.59 }

Jak se casy meni. Pozdrav od 172 +++. Kdo vi pochopi ………………

497 marian { 27.08.11 at 19.33 }

Chci zacít noví zivot a stat se vojakem fran..ciz..legie chtel bych se zeptat autora nebo nekoho kdo je legionářem jak se mam kondicne pripravit abych nevihořel .
Prosím o odpoved na e-mail mater99@seznam.cz predem dekuji.

498 tomáš { 15.08.11 at 11.22 }

Martin,,no ja tam idem teraz v oktobri :))

499 Martin { 11.08.11 at 16.54 }

Fantastickej clanek rad bych tam sel je mi 20let ale problem je vtom ze neumim kvaknout!!!A rad bych se nekoho chytil treba kluka kterej by tam sel semnou

500 tumek { 07.08.11 at 8.58 }

zdravim vás ludia ,,neviete mi povedať ,,ako to je tam zo zubami ?? počul som že je to tam naročne na zuby,,kolko môžem mat vytrhnute,alebo kolko môžem mat blombi ??? dakujem za skoru odpoved.

501 Jan Lukáš { 31.07.11 at 18.04 }

moc jsem neporozumel tymto vyrazom!! sous-offs a CCHs, co to znamena?? jo a jak je tam psane ze ty mimina v plinach ceka CIVIL tak to znamena co konec v legii !! ?? ja vim ze ty otazky znija debilne ale budu rad kdybyl znal odpoved ??

502 Jan Lukáš { 31.07.11 at 17.34 }

Ja jsem sa dival a čtyř dílný dokumen ! utek k legiim a Desatnik Satr tam rikal ze Legionari nemusi met genialni mozky ale staci kdyz si zapamatuji co jim bylo receno!! toho jsem sa drzal !!nemam genialni mozek ale byt vojak je muj zivot !! jeste dokoncim stredni skolu a jsem na ceste do Marseille !!!

503 David { 22.07.11 at 19.49 }

Zdravím
je mozne se dostat do fcl,kdyz je clovek neplavec?dekuji

504 Jan Krištof { 20.07.11 at 14.07 }

dbrý den,moc dobrý článek,mohl bych se zepat,je mi 19let,a chtěl bych se zptat jak se tam muze clovek jako ja dostat,chtel bych neco udelat nejen pro sebe ale i pro ostatni lidi,prosím kontaktujte mne na emailu,dkuji za odpoved nashle J.Kr..

505 Dan { 10.07.11 at 18.48 }

Chlapi nebo snad děti v plenách jste dementní nebo co? Proč se neustále ptáte jak se dostat do legie, když tady to je perfektně popsáno. Pokud tam chcete sedněte na autobus a jeďte, nekecejte pořád jen o tom! Potom z francouzštiny vám stačí znát pouze základ, který je zde přiložen.

506 ju jitsi kempo { 07.07.11 at 11.39 }

Prosim te mam 27let je sance ze me vezmou-nebo maj prednost mladsi -uvazuju o legii dlouho-seru na penize ,seru na machrovani,a seru na to co to bude obnas chci bejt legionar a delat neco co by me bavilo ale nevim kam se mam obratit diky moc

507 Jan { 02.07.11 at 2.22 }

Definitiv. Jak je to s tím definitivem, když ho dostanete, tak už vás nikdy nevezmou nebo je nějáká cesta?

508 Erik Estu { 01.07.11 at 5.35 }

Moje adresa je estu@seznam.cz. a tel. 721 537 147, budu moc vdecny za jakoukoliv informci ktera by mi pomohla zpet do legie. Z pozdravem Erik Estu jo info do ruze jsem se tenkrat nedostal, byl jsem jen uchazec.

509 Erik Estu { 01.07.11 at 5.29 }

Ahoj kamo, clanek byl strucny a uplne prandivy, jelikoz jsem v legii taky byl, byl jsem tam dva mesice kdyz mi bylo devatenact hned po skole a ted mi je 27 let a chtel bych strasne moc zpatky. Ale tenkrat jsem dostal definitiv. Nevzali me i kdyz jsem tam sel tenkat v devatenacti jeste asi petkrat. Mam ted jeste nejakou sanci na prijeti kdyz mam ten zaznam definitiv? Orpravdu tam chci. A v civilu se moc trapim uz tolik let. Nezmenilo se tam neco ? Treba ze by me prijali i kdyz mam definitiv? I po tech letech byla by nejaka sance? Napis kamarade a budu moc vdecny,jestli je pro me jeste nejaka sance. Z pozdravem Erik

510 milan { 19.06.11 at 13.06 }

to: 4 brigada Tábor : no jestli s takovym vymaštěncem jako seš ty sloužim v Táboře ( jako že o tom dost pochybuju ) tak je všechno špatně…..vůbec nechápu co to tady píšeš za nesmysly? meleš tam něco o IQ a podivej se na svůj psanej projev..:D budto seš úplná řepa vymaštěná nebo si to psal ve stavu 4 promile….takovýhle mam nejradši…

511 4 brigada Tábor { 18.06.11 at 22.18 }

takove žvasty . Jne napiš kolik máš od kusu ,vecina nemela ani zakladni vojensku sluzbu z mazakama tam uz by se sesypali beztak to vymazes aler na to co jsem natrefil se teda musim smát a poslad to kolegum

512 4 brigada Tábor { 18.06.11 at 22.15 }

Lidi vy jste blbi , vite vubec o co jde ? Me po 5 letech v armade teprv cvicili 2 roky po tezkem prijimacim rizeni dále od 4 řky k jednomu utvaru a pak 8 mesicu prim otam kam pojedem a vy si myslite ze nekam pridete ze vas vyskoli ze to zladnete dostanete kupu penez a vratite se normalni ,vecina zvas diky Iq by ani neprosla do armady , a vy se chcete postavit vojakovi kter yma neco za sebou nebo je poripraven ? Bud je to sranda nebo jste sebevrazi jen to neumite ukončit sami a to nepocitam ze hlupaci co ani neví kam by lezli

513 4 brigada Tábor { 18.06.11 at 22.08 }

Proč by tam nekdo jel ,dostane pak vysluhy a zajisteni jako jinde ?Ne .A do ruska si nevybere ani prvni vyplatu a kdyby mu meli zaplatit tak ho radeji udelaji jinak .Radeji tu nekvakej blbiny.Schopni jako od specnaz uz tehdy sli delat pro podnikatele politiky po rozapsdu svazu nemas sam nahodou modrou ?

514 tomas { 14.06.11 at 15.14 }

Dobrý deň,
chcel by som sa opytať,ak som alergicky na peľ či mam šancu sa tam dostať ???? ďakujem za odpoveď.

515 pavelronna { 06.06.11 at 23.33 }

já bejt mladší po tomto článku,který je výstižný,nevím,jistly by mě přijali,hlavně jistly bych měl na to…rajóny sou v poho,ale ta příprava a je drsná,odvahu mám pořád,ale sem jenom takovej malej rváč,docela rád bych přijmul,alespoň párkrát v měsíci se Standou výcvik,ale to se mě asi nepovede,čes a smekám klobou před Tebou Stado…

516 pavelronna { 06.06.11 at 23.23 }

Ahoj Stando brzy se potkáme a to je mě ctí,věřím,že se něco naučím zdař bůh hergi

517 Vlado { 29.05.11 at 16.07 }

Ahoj potřebuji zjistit kde bych se mohl přihlásit jsem z pardubického kraje nemohl by ste mně nekdo vypomoci předem děkuji.Odpověd na otásku zašlete prosím na muj email svecvladimir@email.cz

518 jan strnad { 13.05.11 at 10.59 }

Dobry den predem chci podekovat za uzitecne informace ktere me snad pomohou se do legie dostat:D(minimalne budu vedet co me ceka) Na 1 pohled je znat ze to psal clovek ktery neco zazil a ne nakej blbecek!!Cetl jsem hodne clanku ale tohle ma hlavu a patu dik moc.

519 Martin { 08.05.11 at 13.49 }

Dobrý den,
Mohl by mě někdo kdo opravdu sloužil nebo slouží v FCl informovat o 13 DBLE??? Děkuji za odpověd.

520 Lukáš { 08.05.11 at 9.13 }

Ahoj, chtěl bych se autora zeptat jestli by se mi mohl ozvat na můj e-mail mám na něj pár otázek na který bych rád znal odpověď. Ještě nejsem zcela rozhodnut zda se pokusím získat členství v Legii, ale vážně to zvažuji. Zajímalo by mě například jestli v Legii moc vadí, že neumím francouzsky pouze anglicky. Také bych rád věděl ještě víc podrobností o výběru a tréninku, jako třeba jak se nejlépe připravit, fyzicky i psychicky a takové věci. Jinak perfektní článek který poskytne představu o tom jak to v Legii chodí. Díky moc

521 fero { 02.05.11 at 17.54 }

chtel bych se zeptat jestli tam ma šanci chlap který koktá:?? děkuji ,,pište na czerninondrej@seznam.cz

522 Petr Nechyba { 29.04.11 at 17.50 }

Ahoj tento clanek je velmi dobry .

523 Michal . C { 19.04.11 at 14.08 }

Ako dostat 2 sancu vstupit do CL ked uz som tam raz bol a z osobnych dovodov odisiel

524 Michal D. { 18.04.11 at 18.57 }

Ahoj, začínám s přípravama, vidím to na odjezd tak za 3 měsíce. Můžem trénovat i odjet společně, pokud je tu někdo další se stejným zájmem. Mejl: mdmojha@gmail.com

525 sam { 03.04.11 at 16.26 }

Perfektní článek, ak by tam ktosi chcel jít nech sa ozve rád sa pridám ….
samuel75@inmail.cz

526 Martin { 01.04.11 at 20.57 }

Po precteni clanku musim rict,ze se radim do te skupiny,ktera by timto chtela zacit novy zivot.Nejsem zadny kriminalnik,cisty trestni rejstrik,ale bral jsem drogy.Ted jsem jiz vylecen.Asi od 15 let me zajima vojenska tematika vseobecne a kdyz mi povinna vojenska sluzba unikla o pouhy rok,byl jsem zklamany.Jelikoz nejsem takovy studak,abych absolvoval zkousky pro prijeti na vojenskou skolu,tak jsem chtel pomoci tzv. vojny docilit sance se stat profi vojakem.Chtel bych se optat,jakym zpusobem se mohu do cizinecke legie dostat??Chtel bych v zivote neco dokazat a mam dojem,ze legie jsou to prave.Bude vyhodou se nejak dopredu pripravit??Napr. naucit se rozumet a domluvit se francouzky?Uvitam rad veskere informace a rady,ktere by ni mohli pomoci.Dekuji

527 martin { 01.04.11 at 18.50 }

Chlapi jenom jedna otázka a pokud se najde opravdovej legionář a ne někdo kdo byl vyhozenej, nebo neprošel výběrem a odpoví tak budu štastnej. 34 let, je šance nebo ne? I když napíšete že ne tak já to stejně zkusím. Díky.

528 Pokročilý { 30.03.11 at 10.06 }
529 Zacatecnik { 29.03.11 at 21.19 }

Opravdu moc hezkej clanek. A moc za nej dekuju. Mam ale jeste jednu otazecku. Ja vim ze to bude znit hloupe ale teprve ted jsem se zacal venovat tehle tematice a taky mi neni 20 ale pouze 14. Tak muzou do legie take zeny? Moc by mne to zajimalo jelikoz nikde v tomhle clanku se to nespomina a vlastne nikde jsem nenasel zeby v Legii mohli byt i zeny na plnohodnotne urovne jako muzi. Dekuji za odpoved.

530 Max { 20.03.11 at 19.55 }

Cavte ak by ktosi išiel do legie dajte vedieť ja sa tam chystám nejak v apríli-máji….
Môžete mi napísať na mail dohodneme sa….maximo@inmail.sk

531 izi { 13.03.11 at 21.25 }

Chystám se vstoupit do legie … tento článek mi o něco víc vše ještě osvětlil … je tu ještě někdo, kdo do toho půjde?

532 kurej10 { 08.03.11 at 15.03 }

ten článek ještě pozbudi k vetší touze k něčemu patřit …

533 matus { 03.03.11 at 9.17 }

Ja aj po prečítani viem že tam chcem ísť viem asi to už neni taká legia ako byvala mam aj trochu problemi ale na to už asi ohlad neberu ale článok je super fakt a tych pár slovíčok určite pomože na začiatok :D

534 Marek { 01.03.11 at 21.25 }

Perfektní článek , legie by pro mě byla nejspíš to co hledám a to je TVRDÁ disciplína , jenom bych se chtěl zeptat jestli je nutnost umět francouzsky ? to by pro mě byl asi největší problém (krom těch pár slovíček a pak v běhu bych se učil samozřejmě ) díky !

535 Roland { 01.03.11 at 9.31 }

ja by som sa chcel opytat,ze ci je mozne dostat sa do legie ked som uz raz bol v naborovom centre a sam som dobrovolne odisiel. Vopred dakujem za odpoved.

536 legionar { 21.02.11 at 18.50 }

ten slovnik na konci sa naozaj hodi, ja som sa to ucil tou formou ked nevies pompuj, ale da sa zvladnut a s prehladom. Chalan co ma nieco v hlave a vie co chce prejde testami aj castlokm bez problemov. Este pred farmou mi jeden kaporalsef slovak povedal… rob vsetko co ti povedia a budes mat pokoj. s tymto pristupom som sa dostal do repu a na mojej sekcii kde je to fakt o nervy ma uz berie aj sef sekcie s soa a to je fakt este stara skola. Tym co vedia co chcu drzim palce a len popriat vela stastia a odhodlania

537 honeur et fidelite { 17.02.11 at 18.02 }

chcem vsetkym ktory si tento clanok precitaju povedat ze tento byvaly legos ma uplnu pravdu vo vsetkom a ten vyraz DETI V PLIENKACH

538 morisek { 13.02.11 at 0.23 }

mno užásnej článek můj brácha je v te legii a už jsem ho neviděla skoro rok-..:( a je to tam fakt krute jak mi píše… žadné mazlení..a žádné volno tam nemá nic,,psycho francouzi si potrpý na disciplinu M,

539 Hocikto { 28.01.11 at 21.40 }

pekny clanok, vyraz deti v plienkach je priam skvostny a uplne sedi. Odporucam si este precitat knihu Moderni cizinecka legie ocima vysadkare, autor Špalek (anonymný)

540 Samuel { 25.01.11 at 10.02 }

Fakt dobrý článok … len by som sa chcel spýtať čo sa týka tých peňazí treba mať vytvorený účet keď tam ideš alebo ti oni vytvoria ?

541 Radek { 25.01.11 at 9.53 }

A co kdyz me neprijmuli do Rouge, to uz je definitiv taky ze???

542 franta { 18.01.11 at 11.33 }

Fantastickej clanek… sice frekvence slovniho spojeni „deti s plinama“ je uplne obskurni, ale to je jedno :) Diky moc!!!

543 Vitaliy { 17.01.11 at 20.56 }

Ja o legii neuvazuju ale tento clanek mi aspon trosku ukazal jak to tam asi chodi.diky za nej

Vložit komentář