UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

FAQ

Vezměte prosím na vědomí, že vzhledem k rozdílným daňovým zákonům a právním předpisům, platným v různých zemích, jsou přístup a využívání informací z webu www.specnaz.cz určeny pouze pro uživatele z České republiky. Objednáním voucheru a využíváním přístupu na stránky webu přístupné heslem voucheru potvrzujete, že jste uživatel z České republiky.

.

Jak to všechno funguje?

Na stránce „Objednávka voucheru“ zadáte všechny potřebné údaje a hlavně nějakou vaši funkční e-mailovou adresu. Po objednání se vám zobrazí stránka se všemi údaji potřebnými k provedení vaší platby. Stejné údaje vám budou souběžně zaslány i na vámi zadaný mail. Na jejich základě provedete vámi zvoleným způsobem platbu. Ihned po obdržení vaší platby aktivuji váš voucher, po aktivaci obdržíte email s přístupovým heslem voucheru – to si velmi pečlivě uschovejte!

S heslem již můžete přistupovat na kterýkoliv z jinak veřejnosti nepřístupných článků tak, že přejdete na stránku s článkem a do příslušného okénka heslo voucheru vyplníte a potvrdíte. Zobrazí se plný text článku.

Takto pak postupujete u kteréhokoliv z článků, který zrovna potřebujete nastudovat.

Jaké způsoby platby mohu použít?

Lze platit převodem z účtu na účet, poštovními poukázkami A nebo C, či zasláním hotovosti v dopise. Pro zákazníky mého Survival a Army shopu Vlkodlak.cz je možnost zakoupení voucheru na dobírku nebo jeho získání jako dárek k zakoupení jiného zboží. Český účet pro platby z ČR: 2400091756/2010 Adresa pro zaslání hotovostí v dopise případně pro převod poštovní poukázkou typu C: Marek Chlíbek, Bezručova 339, 784 01 Litovel, ČR

Potřebujete-li ochránit svou anonymitu, lze poslat peníze anonymně v neprůhledném dopise nebo poštovní poukázkou (složenkou) z pošty s uvedením vymyšleného jména a adresy. Při jakémkoliv způsobu platby však prosím nezapomeňte uvést váš variabilní symbol, který Vám bude v průběhu koupě voucheru vygenerován a poslán na Váš email. Bez uvedení variabilního symbolu totiž nijak jinak nedokážu přiřadit vaši platbu k příslušnému číslu vašeho voucheru.

Co když zapomenu heslo voucheru nebo variabilní symbol, popřípadě obojí?

Tyto údaje je z vaší strany třeba pečlivě uschovat a samozřejmě i zálohovat. V zájmu zachování anonymity a bezpečnosti uživatelů nelze tyto údaje u nás jakkoliv dohledávat a přiřazovat ke konkrétním uživatelům. Při ztrátě přístupového kódu tak o voucher v podstatě přijdete, proto znovu prosím heslo si zálohujte a pečlivě uschovávejte.

Jaká je platnost voucheru?

Voucher má časově omezenou platnost dvanáct měsíců od jeho aktivace. Poté vyprší platnost a jeho kód už nebude fungovat. Prosím pohlídejte si toto datum, aby vám zůstatek kreditu zbytečně nepropadnul. Na další období je pak třeba objednat nový voucher nebo si e-mailem zažádat o prodloužení platnosti toho původního.

Jaká je cena voucheru?

Kredit si zvolíte sami podle vlastního uvážení a není na to žádné omezení. V úvahu je třeba vzít půlroční platnost voucheru a vámi předpokládanou frekvenci čtení nových článků. Myslím, že rozumná výše převedené částky by se mohla pohybovat někde mezi 50-150 Kč, ale je to skutečně na svobodné vůli každého uživatele. Může i nastat situace, že obsah webu specnaz.cz jako celek někoho v podstatě zajímat nebude, ale potřebuje se dostat k předpokládaným informacím pouze z jednoho konkrétního článku. V takovém případě je samozřejmě možné zaplatit pouze cenu tohoto článku.

Musím platit znovu za článek, který jsem už jednou zaplatil?

Systém je nastaven tak, že za články platíte vždy jenom jednou, takže za jednou zaplacený článek nemusíte platit znovu, pokud se později k němu vrátíte. Funguje to tak, že sice pokaždé musíte vložit heslo svého voucheru a článek se zpřístupní, ale za jakýkoliv počet dalších přečtení konkrétního článku se vám již žádný poplatek neodečítá. To platí po celou dobu platnosti voucheru. Znova není třeba platit ani v případě, když bude už jednou zaplacený článek v budoucnu například doplněn nebo rozšířen. Články lze opakovaně a bezplatně otevírat po celou dobu platnosti voucheru tedy 12 měsíců.

Mohu voucher sdílet?

Myslím, že z pochopitelných důvodů by neměl čtenář svůj voucher veřejně sdílet. Tímto děkuji všem slušným lidem, kteří toto budou dodržovat.

Voucher je však možné libovolně sdílet se svými nejbližšími přáteli nebo rodinou, kteří přistupují na stránky ze stejného počítače jako vy, tedy například z domácího počítače.. Stačí, když jim sdělíte heslo svého voucheru. Ale uvažte prosím i rizika sdílení hesla voucheru, která jsou zjevná a obdobná jako u prozrazení jakéhokoliv jiného důležitého hesla. Riskujete například nezodpovědné vyčerpání hodnoty voucheru těmi, kterým jeho heslo sdělíte nebo zneužití třetími osobami, které by se k heslu eventuelně dostaly.

Jak je to s cenou článku? Podle čeho se určuje a může se měnit?

Cena článku se může měnit podle uvážení provozovatele webu a to směrem nahoru a dolu. Prozatím nemám pevná pravidla jak konkrétní články oceňovat. Vždy se ale budu snažit vycházet z informační hodnoty, kterou ten který konkrétní článek přináší. Vždy se ale bude jednat v průměru o korunové ceny za článek. Nepředpokládám zatím, že by se měla cena jakéhokoliv článku vyšplhat na více než dvě koruny, rozhodně spíše méně a u některých článků půjde o desetihaléřové položky.

Dříve jsi naznačil, že existuje i jiný důvod pro znepřístupnění specnaz.cz veřejnosti. Má jeho zpoplatnění s tímto souvislost?

Ano to je pravda. Nejde sice o znepřístupnění veřejnosti, ale alespoň o jakési základní omezení přístupu pro děti, které se v prostoru internetu pohybují čím dál více a dovedou si najít jakékoliv informace, které je zajímají. Jak je každému jasné, ne všem informacím pomohu zcela dobře porozumět nebo pochopit, tím spíše pokud je objeví nečekaně, náhodně a bez jakékoliv kontroly rodičů. Mezi takové weby patří i specnaz.cz, který obsahuje témata, ne zcela vhodná pro menší nebo nepoučené děti. Ačkoliv nepublikujeme protiprávní nebo zásadně pohoršující informace, přecejen je potřeba chovat se již více zodpovědně. Konec konců k tomu směřují i nálady ve společnosti a ruku v ruce s tím i zákonná legislativa, takže je nějaké omezení v tomto směru reálnou nutností.

Proč se neplatí za voucher třeba i formou zaslání placené SMS. Je to nejjednodušší řešení.

To je dobrá otázka a tuto možnost jsem také zvažoval. Bohužel to narazilo na dva problémy. Zaprve operátoři většinou umožňují nejmenší cenu placené SMS v ceně něco kolem deseti korun. Z toho pak dají provozovateli webu pouhé dvě koruny. Z mého pohledu je to okrádání a využívání monopolu a nechce se mi nechat si platit za články desetikorunové částky, tím spíš, že by z toho podstatnou část shrábli telefonní operátoři. To raději zůstanu u desetihaléřových cen a poněkud složitější platbu přes účet.

Druhá věc je i potřeba přecejen poněkud omezit přístup na tento web dětem, tak jak jsem vysvětloval v předchozí odpovědi. U bankovního účtu je vysoký stupeň pravděpodobnosti, že jeho majitel má již alespoň patnáct let a nebo že dítěti zaplatí voucher ze svého účtu rodiče, kteří nejdříve sami posoudí vhodnost obsahu webu pro své dítě. Při platbě smskou by tato varianta odpadla, protože mobilními telefony dnes disponují již i relativně malé děti.

Proč se neplatí prostě za přístup k celému webu? Proč se platí přímo za jednotlivé články?

Protože si myslím, že tento přístup je férovější ke čtenářům. Specnaz.cz se věnuje více různým tématům a to mám v plánu jej ještě dále podstatně rozšiřovat a přidávat stále nové věci. Zákonitě ne všechny čtenáře musí zajímat všechno. Je proto zbytečné nechat někoho platit za celý web, když může mít zájem jenom o konkrétní specifické informace nacházející se jen v některých článcích. Oproti nějakému drahému paušálu pak takový čtenář zaplatí jen přesně za to co hledá třeba jen jednotky korun a ušetří si hodnotu voucheru na pozdější využití.

Reklamace

Návštěvník, který si zaplatí přístup na web formou voucheru je zákazník se všemi právy vyplývajícími z obchodního zákoníku České Republiky. Mimo to, v případě jakékoliv nespokojenosti s poskytovanými informacemi nebo fungováním webu má právo i bez udání důvodu požádat o zrušení voucheru a vrácení plné zaplacené ceny. To to platí po dobu 14-ti dnů od obdržení hesla voucheru e-mailem. Reklamaci a žádost o vrácení peněz prosím podat písemně na e-mail chlibek@specnaz.cz . Dopis musí obsahovat: číslo voucheru, výši zaplacené částky za voucher a informaci kam mám vrácenou platbu zaslat (číslo bankovního účtu, případně přesnou poštovní adresu pro zaslání poštovní poukázkou.) Vrácení platby provedu co nejdříve jak mi to čas dovolí, bez zbytečného prodlení, nejpozději však do patnácti dnů od obdržení reklamce.

Toto jsou pouze odpovědi na ty nejzákladnější otázky. Prosím neváhejte se zeptat e-mailem na cokoliv co vám není jasné. Podle časových možností se vám budu snažit co nejdříve odpovědět a odpověď přidám i sem na stránku FAQ.

Marek Chlíbek – Dago

chlibek@specnaz.cz

Několik hodin po zpoplatnění:

Na základě spousty urážek v mailech si dovolím ještě krátce reagovat. Pro zpoplatnění stránky jsou dva hlavní důvody. Jednak omezení přístupu pro menší děti (podrobněji jsem to vysvětlil na stránce FAQ) a také i fakt, že její provoz není zadarmo. Ač tím možná někoho urazím, přesto si dovoluji zastávat názor, že každý projekt by měl být soběstačný a umět si na sebe vydělat. Provozuji www.specnaz.cz téměř deset let zdarma a jen málokdo si dovede představit co všechno mi to přineslo za problémy ze strany policie, rozlobených rodičů, atd. Dlouho jsem zvažoval, že ji úplně zruším, ale psát mě baví a tak jsem zvolil tento způsob. Přecejen však chci psát spíše pro malou komunitu třeba padesáti lidí, kteří podobné věci ocení, než honit nějaké statisiky a ratingy s několikatisícovou návštěvností. Od zpoplatnění uběhlo pár hodin a už mi chodí velmi urážlivé maily i od lidí, co ode mě neuastále tahali v mailech nějaké rady a pořád psali jací, že jsou mí přátelé. Jejich zlobě rozumím, spousta lidí si koupí radši značkového hamburgera, než by dala tech třeba 50kč za přístup na stránky. Článek stojí v průměru pár desetníků. Věřím tomu, že pokud je to pro někoho příliš vysoká cena za informace, zřejmě nepíšu dost dobře a mé texty by pro něj neměli cenu ani zadarmo. Je plným právem každého, rozhodnout se kam na internetu chodit chce a kam ne, jen mě možná trošičku mrzí reakce.

Z nastavené ceny článků musí být každému jasné, že o zbohatnutí na čtenářích mi opravdu nejde. tím spíš, že i z těch desetihaléřů budu muset odvádět DPH a daň ze „zisku“, takže v součtu jde skutečně o symbol. O symbol, zda i třeba několik málo čtenářů bude stát o moji další práci nebo prostě ne a tím vše skončí. Umím si slušné peníze vydělat jinde a jinak a samozřejmě to i dělám. Provozování webu jsem vždy bral jako skutečnou službu pro ostatní. Jak mě poslední hodiny utvrzují, zdaleka by se nemělo jednat o službu, která by měla být dostupná plošně úplně každému. A je to asi dobře.

Lidská psychika je velmi zvláštní a co se týče vzájemné férové koexistence nebo poskytování přiměřené protihodnoty, tak tam je to patrné nejvíce. Najednou jsem terčem osočování a urážek za své rozhodnutí a to třeba i od lidí o kterých vím, že pro ně není problém s úsměvem strčit dvacku nebo i padesátikorunu slečně, která jim během minuty na benzínce stěrkou pošmudlala přední sklo auta.

Omlouvám se tedy upřímně všem, které jsem tímto rozhodnutím jakkoliv zklamal a o to víc děkuji těm pár skutečným přátelům, kteří mé rozhodnutí dokážou pochopit a alespoň nesahají hned k urážkám.