UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Termomatka samonafukovací

Návody k použití pro armyshopy Vlkodlak.cz a Smrtihlav.cz

Návod k použití a ošetřování

Tento návod uchovejte po celou dobu životnosti výrobku a řiďte se prosím pokyny v něm uvedenými.

Materiál: kombinace nylon + PVC

Rozměr při rozbalení: 185x50cm

Rozměr ve sbaleném stavu: válec Ø15x55cm

Barva: maskovací potisk woodland

Váha: cca 1250g

Tloušťka při nafouknutí: cca 3cm

Doba nafukování: individuální, cca 3-8min.

Země původu: Čína

Rozbalení a použití:

– Termomatku vyjměte z obalu, volně rozbalte a položte na vhodné místo.

– Povolíte šroubovací plastový ventil, kterým začne vzduch pronikat a termomatka se začne sama pomalu nafukovat.

– Doba nafukování je individuální, cca 3-8 min, podle pružnosti vnitřní vložky.

– Nafukování lze urychlit úplným vyšroubováním ventilu, čímž se zvýší proudění vzduchu dovnitř. Také lze termomatku lehce protřepávat v rukách, čímž se také nafukování trochu urychlí.

– Termomatku nechte nafouknout na tloušťku přibližně 3cm. Poté ventil znovu zašroubujte, aby vzduch zpětně neunikal, čímž je termomatka připravena k použití.

– Po nafouknutí se mohou objevit určité vzhledové nerovnosti nebo vybouleniny, zejména v podélném směru. Také může dojít k nerovnoměrnému nafouknutí termomatky, zejména v jejím spodním konci. Tyto projevy nejsou na závadu funkčnosti termomatky, je to pouze projev nestejné pružnosti vnitřní vložky, která byla dlouho zmáčknutá při sbalení. Vše se postupně samo upraví po určité době ležení na termomatce až vnitřní výplň bude mít možnost srovnat a sjednotit svoji pružnost.

Sbalení:

– Před balením nafouknutou termomatku nejdříve pečlivě očistěte, prohlédneme zda není poškozená a pokud je vlhká tak necháme vyschnout.

– Povolíme nebo zcela vyšroubujeme plastový ventil.

– Termomatku začneme od spodního konce pomalu smotávat do ruličky. Postupujeme velmi pečlivě a vznikající ruličku silně stlačujeme, aby z vnitřku termomatky unikal vzduch. Rolujeme pomalu a rovnoměrně, aby veškerý vzduch měl čas se z termomatky vyfouknout.

– Pečlivě dbáme na to, aby nedocházelo ke shrnování a krabacení vnějšího pláště termomatky při jejím rolování. Při špatném sbalení hrozí jeho poškození.

– Sbalenou termomatku zajistěte řemínky a vložte do textilního přepravního pouzdra.

Bezpečnostní upozornění na rizika:

– Nenafukujte termomatku ústy! Dech obsahuje mnoho vlhkosti, která se usadí ve vnitřní vložce, kde může způsobit růst plísní. Vlhkost uvnitř termomatky také zvýší její váhu a sníží termoizolační její vlastnosti.

– Pokud možno, nenafukujte termomatku v extrémně vlhkém nebo prašném prostředí. Prach způsobuje zrychlené stárnutí vnitřní vložky a ztrátu její pružnosti. Vlhkost způsobí výše popsané komplikace jako nafukování dechem. Zvlhnutý vnitřek termomatky lze postupně vysušit střídavým nafukováním a vyfukováním v teplém a co nejsušším prostředí. Při každém cyklu do sebe vzduch vstřebá trochu vlhkosti v podobě vodní páry, která se pak s ním dostane ven při vyfukování.

– Nepoužívejte termomatku jako matraci na vodu! Termomatka není plovací náčiní, hrozí její poškození nebo proniknutí vlhkosti do vnitřního prostoru.

– Nepokládejte na termomatku žádné těžké, ostré, hranaté horké nebo špinavé předměty. Hrozí poškození jejího pláště nebo poškození a deformace vnitřní vložky.

– V blízkosti termomatky nemanipulujte s ostrým nářadím. Termomatka se velmi snadno prořízne.

– Termomatku nepoužívejte v blízkosti otevřeného ohně nebo topných těles. Všechny části termomatky jsou hořlavé a mohou se propálit i pouhým dotykem s horkým předmětem.

– Nenechávejte termomatku ve vyhřátém automobilu. Hrozí její roztržení expanzí rozehřátého vzduchu v ní obsaženého.

– Nenechte po termomatce pobíhat své čtyřnohé miláčky. Jejich drápy velmi snadno poškodí plášť termomatky.

– Zabraňte styku termomatky s organickými rozpouštědly, kyselinami, louhy a dalšími chemikáliemi, schopnými termomatku poškodit. Velmi destruktivně působí například kyselina z autobaterie!

Čištění a ošetřování:

Termomatku omýváme pouze vlažnou vodou (do 40 ºC) s přídavkem malého množství neagresivního saponátu (jarová voda). K čištění použijte navlhčený hadřík nebo houbičku. Při čištění a umývání je vždy třeba mít zavřený ventil, aby vlhkost nemohla proniknout dovnitř termomatky. Před sbalením ji nechte důkladně proschnout na stinném místě.

Termomatku nikdy neperte v pračce ani nesušte v sušičce prádla!!

Skladování:

v obdobích, kdy termomatku nepoužíváte, ji skladujte zbavenou nečistot a vlhkosti, v tmavé a vzdušné místnosti s teplotou maximálně do 40 ºC, pokud možno v rozbaleném stavu, aby se zbytečně nesnižovala pružnost vnitřní výplně.

Opravy:

Propíchnutí nebo drobné trhliny lze snadno opravit s pomocí zalepovacích sad na opravy stanů, které lze zakoupit v prodejnách sportovních potřeb. Možnost opravy většího poškození zkonzultujte s některou ze specializovaných firem, zabývajících se opravami stanů a sportovní výstroje.

Přepravní obal: Obal je kombinací papíru/lepenky (PAP) a polyethylenové fólie nebo sáčku (PET). Nepotřebný obal prosím odložte do nádob na tříděný odpad nebo zlikvidujte jako běžný komunální odpad. Obaly neponechávejte dětem na hraní – hrozí udušení nebo spolknutí malých částí.

Dodavatel: Marek Chlíbek, Bezručova 339, 784 01, Litovel, www.vlkodlak.cz (Armyshop)

E-mail: chlibek@specnaz.cz , Tel.: 604 775 367

CHLIBEK.CZ – Klid je největším důkazem síly.

SPECNAZ.CZ  Nebojuji pro čest. Bojuji abych vyhrál.