UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Rubrika — Nouzová výživa

Nouzové zásobování – Jak využít maximum z dostupné potravy

Ahoj kamarádi! V tomto videu zmiňuji pár tipů jak z dostupné potravy vytěžit co nejvíce, pokud se něco semele a jídla bude sakra málo… Mějte se a ať se daří! Marek Chlíbek – Dago . . .

19. 08. 2016   komentáře 2   Přečteno: 2 093x    

Nouzová zásoba potravy a jednoduchý pemikan (video)

. . .  

13. 08. 2016   komentáře 4   Přečteno: 1 712x    

Hmyz k jídlu – jednoduše, pravdivě

Každý se rozplývá nad možností jíst hmyz při hladomoru nebo při nějakém přežití. Hmyzu je všude dost a nechá se snadno chytit. Rád bych se naučil jíst hmyz, nemám chuťové zábrany, problém jsou kvalitní informace. Není jich moc a jsou rozporuplné. V diskuzích různě po webu o tom píše kde kdo velmi zasvěceně až arogantně, ale nemám z těch lidí pocit, že by to měli z praxe. === Konzumace hmyzu přináší hodně rizik od otrav přímo hmyzím jedem až po otravy tím co hmyz sám jí (zdechliny, výkaly, jedovatý nektar rostlin, atd.). Mám na tebe Marku jednoduchý dotaz. Poraď nebo popiš tři nebo čtyři druhy hmyzu, které budou splňovat následující podmínky: žijí v české přírodě ve velkém množství, je snadné je rozpoznat a nasbírat,nejsou jedovaté ani rizikové ani snadno zaměnitelné s jedovatými druhy, sám jsi je jedl a máš je tedy prakticky odzkoušené, potřebují jen jednoduchou přípravu k jídlu (+ nejlépe příklad úpravy), lze je jíst ve větším množství. === Troufám si tvrdit, že tohle by chtěla slyšet z tvých úst spousta lidí ne jen já. Je to myslím jednoduchá otázka na kterou není potřeba obsáhlý článek. Jen popiš tři druhy hmyzu, ze kterými je snadné začít. Stačí pár vět, tak snad tě to tolik nezdrží. Nemám nic proti tomu, když to dáš na Specnaz web. Za sebe i za další zvědavce předem díky.

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

25. 01. 2014   komentáře 3   Přečteno: 3 886x    

Zvládání otravy – Proč psi jedí trávu a jak to případně využít při Survivalu

Otázka: Psi jedí trávu, když jim je špatně nebo když jim hrozí otrava. Snědená tráva je dráždí na zvracení čímž se zbaví zbytků jedu ze žaludku a prý má účinek i na rychlejší průchod špatné potravy trávicím systémem a tak se jim do těla nevstřebá tolik toxinů. Tráva prý taky nějak neutralizuje nebo ředí jedy. Napadlo mě, jestli bych mohl použít stejný postup taky, když se někde v přírodě přiotrávím zkaženým jídlem, rostlinným jedem nebo třeba houbami? Zkoušel jsem sníst trochu trávy a celkem to šlo. Tak myslím, že by to mohla být dobrá nouzová léčebná procedura při otravě, pokud není dostupné nic jiného, tedy pokud to vůbec funguje. Ještě by mě zajímalo jestli to může být jakákoliv tráva, nebo jestli náhodou psi nehledají jen určitý druh rostliny.

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

16. 01. 2014   Komentáře: 1   Přečteno: 3 885x    

Stahování a kuchání králíka

Video 40 min. Návod pro úplné začátečníky.

14. 01. 2014   komentářů 7   Přečteno: 5 356x    

Kontrola ulovené divoké zvěře při survivalu – nebezpeční parazité a co s nimi

Čau Marku, U kamaráda jsem viděl nějaké tvoje starší CD. Předvádíte tam kuchání a porcování divokého prasete a potom taky nějakého velkého paroháče :). Chci se k tomu něco zeptat. V tom filmu se vůbec neřešilo riziko, že by ulovená zvířata mohla obsahovat nějaké parazity. Je takové riziko v přírodě reálné, nebo jaká je dnes asi pravděpodobnost, že by se mohl ulovit závadný kus? Má to cenu nějak vážně řešit, nějak se chránit, nebo je to při přežití v přírodě a životním stylu lovce prostě "riziko podnikání"? Ty sám se nějak proti parazitům z ulovené zvěře chráníš? Jak takové parazity v mase poznat? Oběví je laik?? A je proti nim třeba nějaké očkování, nebo nějaká jiná jednoduchá vychytávka? A ještě k tomu filmu. Nedal by se třeba nahrát sem na stránky? Bylo to dóóóst zajímavé :)), ale komentář byl v polštině, tak jsem ne úplně všemu rozuměl. Podle kvality záznamu a tvého trošku mladšího vzhledu (nic ve zlém, chraň Bůh :-) ) soudím, že se jednalo asi o něco staršího. Tady na specnazu máš už hodně videí, tak pokud to tady třeba někde je a jenom jsem to přehlédl, tak se omlouvám za svou lenost s hledáním. :))))

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

28. 03. 2013   komentáře 3   Přečteno: 4 205x    

Odolné hodinky do akce a nečekaná možnost opatření potravy ve vyrabovaném městě

Video-příspěvek délky 70 minut, obsahující směs informací o výběru hodinek do boje a drsných podmínek a také informaci o nečekaném zdroji potravy, na který lze s trochou štěstí narazit i ve vyrabovaném městě, kde již byla většina běžných potravin rozkradena.

13. 01. 2013   komentářů 6   Přečteno: 5 066x    

Univerzální potravina pro přežití, vhodná ke tvorbě dlouhodobých zásob pro případ krize

Ahoj Marku! Mám v plánu si udělat přiměřenou zásobu potravin pro případ nutnosti dlouhodobého přežívání v bydlišti bez možnosti nákupu a zásobování. Jakou bys mi pro tento případ poradil hlavní potravinu, jako hlavní základ zásob. Mé priority jsou: vysoká výživnost, snadná příprava, běžná dostupnost v mírových dobách, dlouhá skladovatelnost, pokud možno nízká váha obalu v poměru k váze potraviny a nízká nebo alespoň přiměřeně přijatelná zdravotní rizika při dlouhodobé jednostranné konzumaci této potraviny. Samozřejmě by potěšila taky nízká nebo aspoň přijatelná cena a snadná dostupnost v českých obchodech. Existuje něco, co se těmto požadavkům alespoň přibližuje? Co bys poradil? Prosím jeden tip, ne nějaké složité seznamy nebo směsi.

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

13. 12. 2011   komentářů 17   Přečteno: 12 141x    

Video-návod: Žaludy a jejich zpracování na stravitelnou potravinu

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

29. 09. 2011   komentářů 13   Přečteno: 5 551x    

Videonávod: Topinambur – extrémně výživná a snadno dostupná rostlina pro přežití

Rozpoznání a využití.

23. 09. 2011   komentářů 7   Přečteno: 4 844x    

Video-návod: Výroba účinné pasti na lov ryb

Délka cca 38 minut. Marek Chlíbek – Dago = = = = = Paradox války: Každá válka plodí své hrdiny, kteří se dostanou do knih a dokumentů. Většinou se jedná o členy speciálních jednotek či extrémně zdatné, šílené a riziko milující jedince. Ale při čtení mezi řádky, součtu sil a úspěchů inteligentní pozorovatel nakonec  zjistí, Pokračování…

17. 08. 2011   komentářů 8   Přečteno: 9 242x    

Video-návod: Praktická úprava hlemýžďů na výživné jídlo

Podrobný a čistě prakticky předvedený postup jak snadno, rychle, bezpečně a chutně připravit k jídlu ulovené hlemýždě. Délka dokumentu 32 minut.

2. 08. 2011   komentářů 12   Přečteno: 5 966x