UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Několik rad k vaření na průzkumné hlídce

Ahoj!

Pročítal jsem si recepty a musím reagovat. Vařit v přírodě je něco jiného než vařit na průzkumné hlídce.

1) vše se vaří, tak aby se zabily veškeré bakterie a salma, potom se dá dál upravovat pečením atd…..

2)jak vařit v týlu nepřítele, když je vše cítit a kdykoliv se může někdo objevit. Pokud máme vlastní zásoby, konzervy, pak se otevře na dvou místech otvírákem a dá se vařit do poloviny ve vodě.Otvory upouští páru,ale ne tolik jako u otevřeného vaření.V případě prozrazení se dá konzerva strčit do batohu )odteče sice voda, ale maso zůstane) a nepřijdeme o dávku potravy ( každá lovecká činnost přitahuje pozornost  a zanechává stopy )

3) pokud musíme žít z lesa je dobé zaměřit se ma sběr plodin,rostlin, hub, vajec, lov ryb ( ten není hlučný a ani moc nápadný), lov drobných hlodavců a ptáků do pastí, LOVIT STŘELBOU JE ÚPLNĚ POSLEDNÍ A KRAJNÍ ŘEŠENÍ ( střela se nedá zastavit, pokaždé nemusím trefit atd……..).Opět platí vše nejdříve převařit a poton dál upravovat.

4) vařit v lese se dá na rozpálrných kamenech s uhlíky v zemi, zklopené jsou drny, tak aby se co nejvíce omezil pach z potravy, (kouř z ohně je také cítit, ale ten sem mohl zavát vítr, ale pach potravin je výrazný, dále může přilákat zvěř, která v určitých místech na zemi je životu nebezpečná)

5) dnes již jsou vysokoenergetické polotovary,ale i hotovky, které sebou vojáci mají  a jsou schopni z malého množsví potravin získat maximum energie. ( nemusí se tepelně upravovat). Nejedná o tzv. KDP ( kalsika lunch,vepřovka,hovězí)

Toto je jen krátké navození situace k zamyšlení. Není to vyčtené, ale podložené výcvikem v armádě. V případě dotazů, nebo podrobných informací (nejen k tomuto tématu , ale vše k průzkumu) :  chiev@centrum.cz

S pozdravem chiev

Komentáře: 1

1 peacebreaker { 03.01.15 at 2.13 }

ten výcvik v armáde prebiehal kedy? pred 30 rokmi? KDP…? a varenie na prieskumnej hliadke? bavil som sa tu len na diskusnom fóre,ale už sa dá zasmiať aj na článkoch…