UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Rubrika — Survival

KDE JE SEVER? NEVĚŘTE VŠEMU V PŘÍRUČKÁCH PŘEŽITÍ

.

17. 01. 2018   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem KDE JE SEVER? NEVĚŘTE VŠEMU V PŘÍRUČKÁCH PŘEŽITÍ   Přečteno: 2 137x    

Hygiena při přežití v divočině

Hygiena v divočině se nemá příliš přehánět. Čistota však není změkčilost, ale pragmatická metoda jak neonemocnět a neumřít. Snad vás i toto video potěší. Kamarádi mějte se a ať se daří! Marek Chlíbek – Dago . .  

31. 08. 2016   komentářů 5   Přečteno: 4 664x    

Survival s milionářem

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

28. 08. 2016   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Survival s milionářem   Přečteno: 3 036x    

Hasící přístroj: Ochrana i zbraň !! (video)

Publikoval jsem nové video s několika praktickými radami jak přežít požár. Ať se daří kamarádi! . . Dostal jsem do zpráv několik výtek od profesionálních hasičů. Dají s shrnout do sdělení, že k věcem, které doporučuji ve videu, existuje vždy lepší alternativa. Ano, to jistě existuje.. Na druhou stranu si stojím za tím, co říkám Pokračování…

8. 08. 2016   Komentáře: 1   Přečteno: 2 808x    

Taktika dlouhodobého, skrytého přežití v přírodě

VIDEO povídání

18. 07. 2016   komentářů 5   Přečteno: 4 867x    

Poziční světla

Poziční světla byla používána původně na lodích a sloužila k jejich viditelnému označení tak, aby se omezila možnost vzájemné srážky. Většinou se umísťovalo červené světlo na levý bok lodi a zelené světlo na pravý bok. Na záď se ještě umisťuje bílé světlo, ale to již v zásadě není tak významné. Kromě toho, že loď tak byla lépe vidět v noci a v mlze (na což by samozřejmě stačilo jakékoliv světlo na palubě), dal se podle zahlédnutí postavení světel určit směr, kterým loď pluje. Viděli-li jste před

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

10. 04. 2016   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poziční světla   Přečteno: 2 507x    

Survival je v hlavě

Jaká zbraň je nejlepší? Jaký nůž, jaké bojové umění, jaká speciální jednotka, jaký učitel bojových umění, jaký instruktor přežití je nejlepší?? To jsou otázky ve kterých se utopí nejeden západní bojovník.

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

11. 04. 2015   komentáře 3   Přečteno: 4 128x    

Dusičnan draselný – kouzelná chemikálie

Dusičnan draselný je mnohoúčelová chemikálie, sloužící ke konzervování potravin i k výrobě výbušnin. Dokument obsahuje vysvětlení vlastností jakož i jednoduchou ukázku, jak si jej nouzově vyrobit v primitivních podmínkách. S velkou snahou to lze zvládnout i v divočině nebo třeba v podmínkách vězení či koncentračního tábora…

29. 07. 2014   komentářů 10   Přečteno: 27 412x    

Rumunsko – lov divokého prasete kopím

Je kalné ráno v rumunských kopcích. Už dobře dvě hodiny šlapu sám bukovým lesem. Tak jako obvykle mě vzbudil některý z kluků na kurzu, co sloužil noční hlídku, připadající na třetí hodinu raní, na hodinu duchů. Většinou vstávám mnohem dřív než ostatní a tábor opouštím sám, když je ještě klid a ticho. V práci pro tuhle firmu jsem se vyloženě našel. Firmu školící bohaté lidi jak přežít v divoké přírodě, jak přežít v krizových situacích. Jak přežít po kolapsu civilizace v době, kdy dojde nafta a přestane fungovat nejen elektřina, ale především zákony a obyčejná mezilidská slušnost. Učíme lidi schopnosti přežít v možná blízké době, kdy nedostatek, strach a chtíč znovu postaví chudé proti bohatým, zlé proti slabým, nebo jen hladovějící a vyděšené proti těm, kterým ještě trocha zásob zbyla.

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

15. 07. 2014   komentářů 12   Přečteno: 5 114x    

Jak přejít malý vodní tok po spadlém kmenu?

Otázka: Je na to něco jako nějaká nejlepší technika nebo taktika provedení?? :-) Ve filmech to vypadá dobře, ale párkrát jsem to zkoušel tady za městem a jednak nemám asi dobrou rovnováhu a druhak každý padlý strom přes řeku nechutně klouzal.

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

12. 01. 2014   komentáře 3   Přečteno: 3 513x    

Survival drobnosti

Proč nejsou jedlá vejce vodních ptáků = Jak připravit vajíčko na ohni bez nádoby = Signální píšťalku do výbavy na přežití, ano nebo ne? = Čím v pustině nahradit v případě potřeby rozbité okenní sklo.

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

20. 12. 2013   komentářů 12   Přečteno: 4 460x    

Použití pryskyřice jako paliva

Chci se zeptat tebe, případně čtenářů na možnosti použití smůly/pryskyřice jehličnatých stromů jako paliva na oheň pro vytápění přístřešku z větví. Smůly je v lesích všude dost a ze starších stromů se jí dá rychle nadloubat velké množství. Je všude, kde byl strom nějak poškozený. Bránil se vytékáním pryskyřice a zalitím poškozeného místa. Prý se tak stromy brání infekci dřeva. Pryskyřice rychle zaschne a utvoří pevnou poloprůhlednou hmotu podobnou jantaru. Dá de snadno se stromu nadloubat klacíkem nebo starým nožem a hromadit třeba do staré plechovky, seříznuté poloviny PET lahve nebo na větší plochý kus kůry. Napadlo mě, že hoří pryskyřice má asi dost velkou výhřevnost oproti své váze a možná by se dala využít ve stejných podmínkách jako oheň specnaz. Prostě dala by se donést všude, kde není dostatek dřeva nebo jiného paliva. Trochu jsem to testoval, když jsem byl naposled v lese a narazil jsem na pár problémů. Zaprvé hořící smůla snadno zhasíná. To mě překvapilo. Připadá mi jako dobrá hořlavina, ale když jsem zapálil pár kousků tak se začaly roztékat a někdy už jenom ten pohyb tekoucí smůly stačil k tomu, aby oheň uhasl. Případně stačil i slabý průvan v přístřešku, aby oheň ha hořící smůle sfoukl. Další problém byl v tom, že oheň, když už hořel, tak zrovna moc nehřál a navíc hodně čadil takovým tím černým mastným kouřem, jako když hoří třeba polystyrén. Takže a vytápění přístřešku to bylo opravdu nepoužitelné. Oheň moc nehřál, vzduch byl za chvíli plný sazí a smradu a taky často zhasínal. Měl jsem představu že třeba přes noc budu udržovat malý ohýnek na plochém kameni do kterého čas od času přidám kus ztvrdlé pryskyřice. V reálu jsem ale jenom každých pět minut škrtal sirkama abych znovu zapálil oheň, který sfoukl i slabý průvan. Za hodinu jsem se na to vykašlal a spal jen tak bez ohně. Ráno jsem měl všechno od sazí. Dělal jsem něco špatně? Nebo boje představa pryskyřice jako paliva je špatná a nejde to takto použít??

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

9. 11. 2013   komentářů 5   Přečteno: 4 700x