UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Hasící přístroj: Ochrana i zbraň !! (video)

Publikoval jsem nové video s několika praktickými radami jak přežít požár. Ať se daří kamarádi! . .

Dostal jsem do zpráv několik výtek od profesionálních hasičů. Dají s shrnout do sdělení, že k věcem, které doporučuji ve videu, existuje vždy lepší alternativa. Ano, to jistě existuje.. Na druhou stranu si stojím za tím, co říkám ve videu. Výtky byly hlavně vůči sněhovému hasícímu přístroji…

V reálu jsem hasil sněhovým přístrojem vnitřek hořící chatky, vystříkal jej na útočícího psa i zhruba poloviční náplň vystříkal na člověka. Za popisovanými účinky z hlediska sebeobrany si stojím.

Hašení osoby – to není z mé hlavy, ale doporučení profesionálů z pravidelných školení. kterých se účastním. Podstata sdělení zní: osobu hasit udušením plamenů látkou. Pokud není, je lepší CO2 než prášek (ve smyslu menších zdravotních komplikaci při porovnání těchto dvou).

Na školeních nám hasiči říkali, že v teoretických diskusích s hasiči, tyto nouzové rady nikdy nemohou obstát, protože vycházejí z improvizace v rámci možného, tedy ze situace civila, který má doma požár a jeden hasící přístroj. Hasiči vždy projeví „syndrom profesionála“, tedy budou vždy argumentovat nejlepší dostupnou možností, které jim poskytuje široké vybavení výjezdového vozu.

Video je akcentováno i na situaci, kdy si člověk musí pomoci sám s tím co má a nemůže spoléhat na pomoc profesionálů (ve videu říkám proč)

Podstata sdělení videa je:

1 – lepší hasičák doma mít než nemít.

2 – lepší s manometrem než bez manometru

3 – lepší větší obsah než menší.

4 – při ohrožení členů rodiny se pokusit dostupným hasícím přístrojem oheň utlumit i pokud jsou už přivoláni hasiči.

5 – hořící osobu hasit udušením plamenů látkou, pokud není, tak je lepší sníh než prášek.

6 – pro poučení laiků je lepší poutavou formou vypíchnout několik život zachraňujících detailů (viz. únik v nízké poloze), které jim mohou uvíznout v hlavě, než sklouznout k syndromu profesionála a utopit se v odborných podrobnostech.

Je mi líto, pokud jsem popudil profesionální hasiče. Každý má možnost přidat k videu na YouTube tématicky rozšiřující a obohacující komentář nebo i natočit mnohem odbornější video pro veřejnost.

Komentáře: 1

1 collani { 11.08.16 at 22.36 }

Jste čím dál lepší…
Drobnost, naučte lidi (třeba vzhledem k „beranidlu“, zmíněném v toto videu, nebo kopem např. útočit na zámek dveří. I vikslajvantový dveře se tříští, je v nich nějaká papírová výplň atp. Přímý úder na zámek (těžiště a jištění) spolehlivě dveře „otevře“. To jsou ty „vteřiny“, kdy někde „hoří děcka“. Jinak díky za video.