UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

KPZ – Kapsle poslední záchrany

Video cca 29 minut. Miniaturní nouzové vybavení pro skryté přežití v civilizaci, vhodné i jako nouzová drobná výstroj do vězení či internačního tábora.

Marek Chlíbek – Dago

Občas se vyskytne člověk, kterého je správné uctívat. Mnozí další si zaslouží velkou lásku nebo respekt. Většinu ostatních lze alespoň tolerovat. Jsou však i jedinci, kteří by se měli natvrdo lovit..!

   

komentářů 19

1 Jarek { 14.04.14 at 7.20 }

Ahoj Marku, mám jednu takovou, asi trochu přiblblou, otázku – když máš u sebe blízko pohromadě kompasovou střelku a elektronické datové zařízení USB/micro SD kartu, SIM kartu – nemůže si to navzájem vadit a dojít k nějakému poškození nebo ztrátě dat? Kompasová střelka je přece magnet, no já vím, že hodně malý a s minimálním magnetickým polem. Ale pokud to na sebe působí dlouhodobě a hodně blízko sebe, nemůže to mít nějaké následky?
Osobně si myslím, že asi moc ne. Je to jen taková asi hloupá otázka 🙂

2 Marek Chlíbek { 23.09.13 at 8.56 }

Konečně jsem sehnal kapsle i k dalšímu prodeji, takže nabídka pro případné zájemce je zde:
http://www.vlkodlak.cz/odolna-kapsle-na-drobnou-vybavu-p-5635.html

3 PARAGUNS { 03.06.13 at 16.15 }

A: KPZ je individuální záležitost (dle osoby, místa pobytu atd.), měla by být vodě odolná a hlavně nedotknutelná (použít pouze v krizi) .
B: Ty skrýše pro kapsli – dobrá věc, ale zkušený bojovník a profesionál s těmito úkryty počítá. Tyto úkryty se kontrolují několika způsoby, většinou podle ekonomických možností daného státu a nebo mentality lidí (to by bylo na dlouho) .
C: Peníze Eura v Evropě jsou celkem univerzální měna (UM), ne ale vždy všude. Kolikrát s Eurem nepořídíš ani v ČR 🙂 . Jinde než v Evropě doporučuji spíš USD (Dolary).
Mám jenom připomínku k částce. Část peněz bych rozdělil na ještě menší a to z těchto důvodů:
– Ukázat větší množství peněz je celkem nebezpečné, hlavně v některých oblastech kde např. 20 Eur (USD) je opravdu hodně peněz někdy i otázky bytí a nebytí.
– Ne vždy bude mít (nebo spíš chtít) daný člověk se kterým „obchoduješ“ UM nazpět, proto ti buď nic nevrátí (moc dobře ví jak danou věc moc potřebuješ) . V lepším případě ti vrátí do částky peníze v lokální měně což je taky problém. Proč?
1. Vrátí ti peníze v nevýhodném kurzu (který ty nebudeš pravděpodobně znát).
2. Peněz bude mnohem víc (do počtu), tak že se ti zpět do KPZ zřejmě nevlezou .
3. Lokální peníze kolikrát neplatí ani v daném státě a už vůbec ne ve státech sousedních .
4. Kolikrát lokální měnu ani nepoznáš a tak ti může dát na zpět vlastně cokoliv .
5. Ne vždycky jsou bankovky značené našimi (arabskými) číslicemi, tak že kolikrát ani nevíš jestli to na bankovce je číslo nebo písmeno 🙂 .
6. Pokud uvidí že máš víc peněz budou se tě snažit „natáhnout“ (v lepším případě) .
7. Proč platit např. 20 USD za věc která má hodnotu jen 1 USD
8. Neboj se s těmito „obchodníky“ smlouvat, oni jsou na to zvyklí a berou to jako „sport“. Naopak nesmlouvání je může urazit, nebo se na tebe můžou dívat „skrz prsty“.

4 PARAGUNS { 07.05.13 at 16.05 }

Co se týká toho skalpelu dostačující je rozpůlená jednobřitá žiletka, máš to jak v reklamě jeden kus koupíš a druhý máš „zdarma“ 🙂