UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Video-návod: Praktický ostřič nástrojů

 

Krátké představení a popis funkce jednoduchého civilního ostřiče nástrojů, který se může stát dobrým pomocníkem i v polních podmínkách.

komentářů 10

1 Jarda { 28.08.11 at 11.36 }

Brousek je dobrý, už jsem si ho taky pořídil. Jen pro úplnost, tenhle je určen pouze na (nejen) kuchyňské nože, ale v prodejně zahradnických potřeb jsem již narazil na ten samý od FISKARSu, ale určený i na broušení seker a zahradnických mačet, takže má širší tu plastovou vodící drážku, kterou už pak není nutno sundavat při broušení širšího ostří.

2 JK1000 { 12.06.11 at 19.39 }

hezky video,tak to vypada,jako levne a efektivni reseni…

3 x { 01.06.11 at 17.01 }

Pravdu díš, dobre zhrnutie, niet čo dodať 😉

4 Marek Chlíbek { 01.06.11 at 12.57 }

Pro x: JJ máš pravdu, nejlepší věci jsou často ty nejjednodušší. Jen k tomu brousku na který odkazuješ, uvedu, že se jedná o technicky zcela jiné řešení než brousek, který ukazuji ve videu. já tam mám brousek, ktzerý používá dva keramické brusné kotouče, které ostří obrušují krouživým třecím pohybem a tím vypracovávají přesné ostří.
ten brousek pod tvým odkazem je určený na ostření kos a srpů, což jsou nástroje z nezakalené, vysoje kujné oceli. Brousek v pravém smyslu nebrousí, ale místo brusných kamenů ná několik zakalených ocelových kroužků, které při přejíždění po ostří z něj seškrabují droboučké špóny, čímž jej zeslabují a tím v podstatě ostří. To nejde ale dost dobře využít u kvalitních nožů nebo všeobecně u přesných ostří, protože ostří vytvořené tímto brouskem je nestejnoměrné a mikroskopicky zubaté – což je právě ideální na údržbu ostří z měkké oceli kosy, která pak vynikajícím způsobem kosí trávu. ale ostří například nože na opracovávání dřeva by tímto způsobem dost dobře nabrousit nešlo neboť by nebylo dostatečně funkční.

5 x { 31.05.11 at 19.05 }

😉 sú to skutočne šikovné brúsky. Ja som ničím nenabrúsil kosu tak dobre, ako týmto
http://www.abczahrada.sk/userfiles/products/14058.jpg
príde mi to ešte šikovnejšie, ako tá, čo predvádzaš. Párkrát pretiahnuť hore dole a je to. cena 2,5€ 😀

6 Kralik { 31.05.11 at 17.14 }

Videa se mi také líbí. Je to dobré oživení webu.
Určitě by se neztratil článek o komunikaci v přírodě/městě.
Mají vysílačky např. v situaci „po kolapsu civilizace“ vůbec význam? (spotřeba baterií, citlivé elektronické zařízení, nemožnost opravy…)
A pokud ano, tak jakou si vybrat? (PMR, CB, RF-10)
Nebo zvolit radši nějaké primitivní formy komunikace?
Díky za radu.

7 Bea { 31.05.11 at 10.13 }

Vďaka za názor. No, vidíš, s tou anténou mi to nenapadlo. Vysielačky som mala v ruke len jeden deň, keďže patria známemu, ale tvoju recenziu mu zdelím, možno mu pomôže. Mne osobne sú trochu zbytočné, v prírode sa pohybujem sama, nemám s kým komunikovať, iba ak ju pripevním na obojok svojmu psovi :). Už len jedna otázka, vzhľadom k tomu, že som ju mala iba jeden deň, neviem ako obstojí jej funkčnosť v horších klimatických podmienkach (dlhodobý silný mráz, dlhodobá vysoká prašnosť, dlhodobá vysoká teplota a…..po páde do vody či hlbokého snehu). Ak nevieš, moju otázku nerieš. Ešte raz dík.

8 Marek Chlíbek { 31.05.11 at 8.42 }

Ahoj Beatko 🙂
Děkuji za pochvalu videa. to jsem rád, že i tebe zaujalo!

Jinak k té visílačce jsem dostal skoro tu samou otázku na své stránce na Facebooku, kde jsem nahrál pár fotek z další akce. Hned si toho někdo všimnul a patal se taky na dosah, protože ho to v kopcích karpat trochu zklamalo. takže sez zkopíruji svoji odpověď, která myslím rámcově odpoví i Tobě:

„Jo jo, testuji to..tyhle civilní pojítka obecně mají dosah spíše na přímou viditelnost, i když z kopce na kopec při bezoblačné viditelnosti se s tím dovoláš i patnáct kiláku (výrobce uvádí asi osm). jinak stačí vyměnit anténu za trochu delší… s lepšími parametry a už se s tím dovoláš dál. Jinak obecně v zalesněném terénu na rovině spojení maximálně do 500 metrů, mezi kopci 100 metrů i méně. I tak je to ale velká pomoc pro rozptýlenou skupinu, pokud jsou rozestupy větší než dvacet metrů.“

9 tisha { 30.05.11 at 20.35 }

nabuduce môžeš napr. otestovať molotov koktejl, to bych rád viděl 😀

10 Bea { 30.05.11 at 16.48 }

Paráda Marek! Malo to hlavu aj pätu a zaujalo ma to až natoľko, že som sa prichytila ako ti prikyvujem hlavou, tak som vžila do tej „prednášky“ :). Mám jednu otázočku, trochu mimo pointy, tak ako je u mňa zvykom…. to čo máš na ramene v púzdre, nie je náhodou vysielačka – Topcom Twintalker 7100 Sport Pack? Ja som mala možnosť si ju vyskúšať, má dosť primárne určenie, v otvorenom teréne veľmi dobre, no v zahustenom priestore, ako sú napr. zastavené plochy – mesto, či les tak už to bolo slabšie. Aký máš názor na tú vysielačku ty?