UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Akvárium (výcvik a působení ruské GRU) Unikátní kniha, která formou výpravného příběhu detailně odkrývá specializovaný výcvik a bojovou přípravu sovětských agentů vojenské rozvědky GRU, kteří byli během několika let podrobováni velmi náročné přípravě k profesionálnímu vykonávání špionážního řemesla. Jejich výcvik zahrnuje mnohé, veřejnosti utajené specializace, od způsobů odhalení sledování, budování mrtvých schránek, výdrže při tvrdém výslechu až po utajené techniky jak při společenských akcích vypít mnoho alkoholu a přitom se sám ubránit přílišné opilosti, která by zabránila získávání informací od ostatních účastníků, kteří alkoholu podlehli.
Příznivce bojových jednotek Specnaz jistě potěší, že značná část knihy také popisuje netradičním pohledem i mnohé součásti jejich bojového výcviku a přípravy.
Kontroverzní vojenský zběh a autor této knihy Viktor Suvorov (Rezuna), si za jejich zveřejnění vysloužil od oficiálních sovětských míst rozsudek smrti, od kterého jej svého času uchránila pouze trvalá bezpečnostní ochrana britské tajné služby a skrytý pobyt na utajeném a pečlivě střeženém místě.

„…Poslechni, Suvorove, na to se nikdy neptej. Akvárium má příliš vážný vztah ke svému utajení. Někoho se zeptáš, a budeš viset na háku. nedělám si legraci. Za čelist nebo za žebro – a zvednou tě nahoru. Vyprávět o Akváriu ti prostě nemůžu. Jde o to, že bys to mohl povědět dál, a ten někdo zase dál… A pak přijde chvíle, kdy se události začnou vyvíjet opačným směrem. Jednoho zavřou, dozvědí se od něho, kde slyšel tohle slovo, on ukáže na tebe a ty na mne…“

To řekl Viktoru Suvorovovi, autoru této knihy, když ještě sloužil ve speciálním komandu Sovětské armády, jeho velitel plukovník Kravcov. Ze Suvorova vycvičili diverzanta a špiona a poslali ho do diplomatických služeb na Západ. V roce 1978 emigroval do Velké Británie. V Moskvě ho odsoudili k smrti zastřelením.
Akvárium patří mezi řadou jeho knih k nejzajímavějším svědectvím. Líčí v něm svůj vlastní příběh a fungování sovětské vojenské rozvědky.Ačkoliv byla kniha vydána již před několika měsíci a její zásoby jsou v knihkupectvích často vyprodané, stále je možné ji zakoupit v našem internetovém obchodě www.vlkodlak.cz 


Komentáře: 6

1 Jiří Horák { 04.08.14 at 8.27 }

Suvorov je kecal na entou.

2 mhm { 05.04.13 at 20.57 }

vynikajuca fascinujuca kniha, na ktoru sa nezabuda. moja oblubena.

3 Josef { 18.02.12 at 16.20 }

Nemíním dělat nikomu reklamu, ale tohle je fakt super knížka . Od roku asi 1997, kdy jsem jí viděl poprvé, jsem jí přelouskal tak osmkrát. Fakt doporučuji.

4 Pohranicnik { 13.08.11 at 10.35 }

Knihu AKVARIUM vam mohu jen doporucit. Cte se jednim dechem!
Zacal jsem ji cist k veceru a skoncil jsem az rano… 🙂
Podle knihy byl natocen i serial,v Cesku se nevysilal,ja ho videl v polske televizi TVP1 asi pred dvema,tremi lety. Serial byl take velmi dobre udelany.
Takze: knihu si rozhodne kupte. Pokud uz nebude k dostani,lze si ji pujcit i v knihovnach.

S pozdravem „pohranicnik“ Zdenek .

http://pohranicnik.bloguje.cz/

5 Gábina { 02.04.11 at 20.31 }

Knihu mám půjčenou od rodičů. V Rusku jsem žila s rodiči a bráchou 7 let. Ta kniha je bomba. Prostě neskutečná pravda. Když mi tu knihu půjčovali, řekli mi: “ v tomhle si žila, přečti si to !“

6 Cerekev { 21.01.11 at 12.11 }

Ma to cenu cist, nebo je to snuska zvastu? Mam jako laik vubec sanci udelat si na to nakej rozumnej nazor?