UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

…a ještě znovu Mašínové.

Ahoj Marku,

 

není to zase tak dlouho, co se na Specnaz objevili reakce na bratry Mašíny.Při průletu stránek jsem narazil na článek od ,,Toulavého medvěda“ a rád bych přidal několik věcí.

Pokud shrnu email, co psal jakýsi průzkumák Vojta a následnou reakci Lubomíra, musím konstatovat, že mají oba dva v něčem pravdu.

Bratři Mašínové si zasluhují do jisté míry obdiv za snahu bojovat proti utlačovatelům(souhlas s p.Lubomírem a také ocenění za zásluhy v odboji dostali), nemyslím si však, že by měli být označeni titulem,, hrdina“.To že někdo bojoval, díky svému přesvědčení pro komunismus a jiný bojoval zase proti- to se hodnotit nedá.Můžeme ale hodnotit, jakým způsobem dosahovali tito lidé svých cílů.A v uvedených případech (myslím),překočili tu tenkou hranici mezi mezi terorem, zbytečným vražděním a mezi odbojem.

 

Každý kdo tuší  jakými směry se vede odboj(partyzánské akce)si také uvědomuje, že se přihodí čas od času něco, co diverzanta donutí překopat plány aniž by měl čas domýšlet veškeré důsledky svého jednání – žel při tom někdy zahynou i nevinní lidé.Vojta píše, že nesouhlasí s označením:,,školení diverzanti“ a s tím se opravdu souhlasit nedá, protože některé jejich činy lze hodnotit spíše jako zoufalé.

 

Pochybuji, že 99% čtenářů někdy v boji vůbec bylo.V boji totiž není čas přemýšlet nad morálkou, o té musíte přemýšlet před tím, 9/10 času je čekání a plánování a pak 1/10 skutečného, rychlého a drsného boje.Když proti Vám v bitvě vyběhne ze směru od nepřítele z křovisek voják se zbraní, namáte čas zkoumat zda to není náhodou Váš zatoulaný voják a střílíte, protože jde o život a zlomek/vteřiny.

Můžeme Mašíny označovat za sprosté vrahy – nebo za odvážlivce bojující proti nepříteli.Soudě podle dokladů byly obojím.Důležité je, jak se zachováte Vy (my) v podobné situaci.

 

V přijímači SAS je jedna otázka:,,Co udělá velitel skupiny, pokud mají za úkol operovat skrytě na území nepřítele, ale něco se podělá a potkají 12 letou holku.Mají ji zabít, nebo vzít s sebou?“

účastník A odpověděl : ,,Znásilnit a brutálně zabít, aby si Ti co ji najdou mysleli, že to udělali partyzáni.“

účastník B odpověděl : ,,Řešení by záleželo na situaci“

A-čkový důstojník se svojí brutální odpovědí byl vyloučen.

 

Poučení je evidentní: Elitní válečník udělá vše co je v jeho silách, aby nevinného ušetřil.

Žel, právě to Mašínové minimálně v jednom případě neudělali.

 

Doufám, že se nikdo z Vás nikdy nedostane do situace, kdy bude muset zvážit, zda zabít nevinného člověka, nebo splnit misi (poslání).

 

Shadow

komentáře 2

1 Thorsterson { 01.05.15 at 16.17 }

Nevidím na Masinech nic zvláštního rozhodne to nebyli zadní bojovníci proti komousum ale pomatenci a vrazi zdůrazňuji ze nejsem bolševik a ze mého dědu zavřeli komousi do uranových dolu v Jáchymova jako údajného kulaka

2 Jarda { 11.09.11 at 19.40 }

Zdravím Tě, ač neznám.
Souhlasím s Tvým názorem. V Afgánu jsem na civilistu nikdy nevystřelil. Dobře mě vycvičili, bohužel ne v této zemi.