UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Bratři Mašínové – reportáž na TV JOJ

Dobrý deň.    
        Chcel by som Vás upozorniť na reláciu „črepiny“, odvysielanú televíziou Joj ( www.joj.sk ), z dňa 28.11.2005. V tejto relácii bola odvisielaná reportáž o takzvanom protikomunistickom komande, teda o bratoch Mašínových. V relácii je zachytený aj rozhovor s jedným z bratov Mašínových.Túto reportáž je možné vidieť  na internetovej stránke tv joj, konkrétne v „tv archíve“ – črepiny. Pre istotu nechávam aj link:http://www.joj.sk/tvarchiv/index.html?prog=CREPINYSnáď táto informácia pomôže niektorým návštevníkom specnaz.cz utvoriť si ďalší názor o týchto „hrdinoch“.Osobne si myslím že Mašínovia sú obyčajní fanatici a vrahovia, ktorí sa     vyhovárajú na nie príliš ideálne zriadenie. Pripomínajú mi zanietených nacistov, „nadradenú rasu“, keď s iskierkami v očiach opisujú ako vraždili…
      
         Touto cestou by som sa Vám ešte rád poďakovať sa za skvelú stránku akou specnaz.cz je. Prajem veľa úspechov do budúcnosti.
                                                                                                                                           Marek  ( Diskuse k tématu )


komentáře 3

1 Michal Šindler { 24.08.11 at 7.02 }

paul trost – no já musím říct, že mě tedy ta cesta cti zní dost jako blábol. regulérně nechali velkou část svých přátel a dokonce rodiny, aby za ně odseděli jejich „odbojářské“ akce. odboj Mašínů byl směšný – zapalování stohů, rozbíjení oken, atp. – neměl žádný dopad na komunistickou garnituru ani režim celkově (leda tak komunistům pomohli k další propagandě), zato nechali vlastní matku v Československu aby zemřela (http://zpravy.idnes.cz/matku-masinovych-pohrbili-do-hromadneho-hrobu-s-detmi-vezenkyn-psr-/domaci.aspx?c=A080311_101459_domaci_adb). jako pro koho tedy Mašínové se ctí bojovali proti režimu když ne pro své nejbližší? koho chtěli osvobodit, když vlastně své blízké naopak uvrhli do ještě většího nebezpečí, aniž by to tito blízcí navíc věděli (Mašínové své operace tajili) nedokáži si představit, že by se někdo s kouskem cti v těle dokázal stavět ke své rodině jako k obětem za svůj hrdinský odboj. prostě dle mne to byli zabijáci bez svědomí, zrůdy zrazující nejen sebe, ale vlastní rodinu pro pochybné cíle. ono se dá pochopit, že když máte za otce válečného hrdinu, tak se ten tlak na vás projeví – určitě vám kdekdo říká, jaký byl váš otec pašák a vy se mu chcete vyrovnat, je pro vás vzorem. ale Mašínové, dle mne, prostě chtěli jen svojí válku ve které vyhrají bez ohledu na následky a to z nich rozhodně nedělá hrdiny. ničeho nedosáhli a jejich dětinsky najivní akce způsobily jen další smrt v řadách komunistů i jejich blízkých. nic víc.

2 4 brigada Tábor { 18.06.11 at 22.37 }

tihle bojovali a zabijeli pro svuj prospech a mstili se a to je terorismus a hlavne dalsi nastupcu zabijeli vojaky zakladni sluzby prozbran kluky co byli povine nekde neradi a takova mrcha je sejme aby mel jejich zbran aby vykrad poštu a moch zmizet za kopečky a tma si zit a tma ez sebe delat delat partizana , to se ti chlapi co opravdu byli partizani musi otačet v hrobě .

3 paul trost { 17.04.11 at 14.57 }

Nejde o to co si myslim,musime se zamerit na fakty: 1.Bratia Masinove byli vychovani v rodine dustojnika csl.armady,ktery zahynul rukou nemeckych state policie,bojoval proti okupaci nemecke a urcite by bojoval i proti okupaci ruske neboli komunisticke,je vam urcite zname ze pri boji vojaka proti vojakovi se vetcinou pouzivaji strelne zbrane,ale kdyz si boj vyzaduje tichy utok lepsi jsou chladne zbrane.Podle mne bratri nemeli mnoho na vyber,bud se podrobi komunistum jako vetcina „rozumnych lidi“,nebo si zvoli velice nebezpecnou cestu odporu proti teroru komunistickeho zlocince,ano zlocince,protoze uz od sameho pocatku cesta komunistickeho diktatu byla vydlazdena hlavami nevinnych.Pozde bycha honiti,mluvit,ten esenbak byl nevinny,predseda MNV taky,vina byla v dobe,ktera formovala hrdiny odboje a zbabelce,kolaboranty ze statni moci,at to stoji co to stoji. Musim konstatovat panove ci se vam to libi nebo ne,bratri Masinove byli hrdinove cs.naroda-odboje,kteri nevahali obetovat to nejcennejsi co clovek ma ,zivot a svobodu protoze riskovali provaz na Pankraci,muceni komunistickymi banditmi,prisluhovaci Stalina toho zvirete co nechal zavrazdit miliony nevinnych lidi.Proto se nelze divit Masinovym ze si vybrali cestu trnitu,nebezpecnu ale cestu cti.