UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Bratři Mašínové. Vrazi nebo hrdinové??

Vážení čtenáři specnaz.cz . Včera jsem dostal zajímavý mail, o který bych se s vámi skutečně rád podělil.

Jistě jste zaregistrovali v médiích kauzu bratří Mašínových a snahy o ocenění jejich zásluh. Abych řekl pravdu, nikdy jsem s s jejich činy neztotožnil, i když, jak se obecně udává, byly, podle nich, namířeny čistě proti komunistickému režimu.

Trochu mi to připomíná raně porevoluční dobu (myšlena sametová revoluce), kdy kdejaký pobuda a kriminálník začal hlasitě „čeřit vodu“ s odkazem, že jeho protiprávní činnost byla přece vždy namířena jen a pouze k podkopávání a oslabování komunistické totality… Mnoho obyčejných slušných lidí raději sklopilo oči a nikdo takovým prospěchářům tenkrát nedokázal říci, co si o nich a o jejich „antikomunistickém odboji“ vlastně myslí. Jen málokdo měl odvahu jít proti tehdejšímu trendu a tak se přiznávaly různé zásluhy jaksi ze setrvačnosti i obyčejným násilníkům nebo zlodějům.

Nevztahujte prosím předchozí odstavec čistě jen k Mašínům. Do jejich anabáze v mnoha ohledech nevidím a ani nevidím do jejich hlav, abych mohl zhodnotit jejich skutečné tehdejší pohnutky a zámysly. Znám však, tak jako vy všichni, tehdejší následky pro konkrétní lidi, s nimiž se Mašínové při svém útěku střetli. Názor si udělejte každý sám. Já za sebe poznamenávám (a samozřejmě čistě subjektivně), že bratry Mašíny slovem „hrdinové“ označit nemohu…

 

Níže přikládám předmětný mail, který mě svým způsobem vyprovokoval k napsání tohoto krátkého komentáře, ačkoliv jsem se k Mašínům veřejně vyjadřovat nechtěl.

 

 

*  *  *  *  *  mail od Vojtu  *  *  *  *  *

 

Bratři Mašínové

 

V současné době je zase na pořadu debat bojovných senátorů udělování vyznamenání za zásluhy bratrům Mašínovejm.

Nechci rozebírat, jestli měli ideologické právo provádět násilné činy. Spíš mne štve jejich označování za školené záškodníky, provádějící řádnou diverzní činnost. Jejich činnost znám z několika podání, především jsme ji z taktického hlediska rozebírali na vojenské škole (průzkumáci) a potom ji znám i z pohledu druhé strany, jejich vlastní vypravování sepsal knižně Rambousek, agent chodec, který takésloužil pro CIA.

Ze všech podání jsem získal dojem, že se jednalo o zastydlé puberťáky, kteří svou amatérskost a bezradnost kompenzovali vražděním bezbranných.

Diverzní činost se skládala ze zapalování stohů. Zabili například policajta, kterej si myslel, že se jedná o nějakou klukovinu , nebral jejich útok vážně a nechal se spoutat, nebo v Německu bezbranýho nádražáka, kterej chtěl vidět občanky. Příslušníci německé nově sestavené armády se při pátrání po nich pravděpodobně postříleli potmě navzájem, Mašínové sami přiznávaj, že jedinou pistoli někde po cestě ztratili.

Pokud by oni měli dostat vyznamenání, potom už každej, kdo zabil komunistickou pošťačku, pumpařku  nebo hlídače. Nehledě na tisíce obětavejch diverzantů, kteří na úřadech vytrvale pracovali na zániku socialismu vlastní neschopností.

 

Vojta

 

*  *  *  *  *  *

 

Co dodat… Snad jen, že to cítím úplně stejně a pod takto shrnutý text se také s chutí podepisuji.

Zároveň bych zde rád dal prostor i pro vaše názory a reakce k této věci. Prosím, pokud chcete na bratry Mašínovy jakkoliv reagovat, neváhejte tak učinit na můj mail chlibek@specnaz.cz Podle časových možností se budu snažit zveřejnit vaše názory co nejdříve. A samozřejmě mám zájem zveřejnit veškeré reakce z obou stran názorového spektra. Takže neváhejte se vyjádřit i když s mým vnímáním Mašínů třeba nesouhlasíte…

 

Marek Chlíbek

chlibek@specnaz.cz

komentářů 36

1 Tomáš Pixa { 07.04.17 at 16.08 }

Chtěl jsem se rozepsat ohledně bratrů Mašínů, ale dochází mi, že bez elementárních znalostí historických souvislostí ( což je v tomto národě skoro pravidlem ) to vlastně nemá vůbec cenu.
A samotné motto tohoto webu : „nebojuji pro čest, ale abych vyhrál“ je vlastně jednou z ukázek toho proč český plebs není schopen dohlédnout dále než na špičku svého nosu.

2 Zuzana { 17.05.16 at 9.08 }

Pro mě jsou jednoznačně vrahové. Nechápu, jak je vůbec možné, ze někoho napadlo je glorifikovat. A přesně kvůli lidem s takovými názory, které zaměňují zlo za dobro si to Evropa teď odskáče. Všechno je předem připravené, stačí zaplatit těm na správném místě a zmanipulovat hlupáky. Ta manipulace probíha už od éry vrahů Masinu. A vlastně jeste mnohem déle.

3 PARAGUNS { 17.09.15 at 20.17 }

Test pro internetové experty kolem otázky bratří Mašínů a spol:

http://www.rozhlas.cz/hrdina/kvizy/_zprava/co-vite-o-skupine-bratri-masinu–1532505

4 PARAGUNS { 17.09.15 at 19.58 }
5 Jan Bláha { 11.08.15 at 16.58 }

Nikdo nemá právo nikomu zakazovat, kde chce žít a nutit jej, aby žil, tam kde on nechce žít. A už vůbec ne zmatené vepřové komunistické hlavy s morálkou, inteligencí a vědomostmi betonového psa. Nejvíc se mi líbí argument bolševiků, že myšlenka komunismu a socialismu je správná. Není správná, je hloupá, protože předpokládá nerealistické vlastnosti lidí, že budou všichni se snažit ve prospěch celku a všichni budou mít stejná práva – socialismus neporazili disent, ale porazil se sám, protože někteří bolševici si osobovali právo mít víc a být někým víc, kdo má výhody atd. Můj dědeček, voják rakouské armády, byl v první válce jako zajatec v Rusku a tam poznal jací ti debilní bolševici jsou. Stalin, mimochodem jako teenager organizoval v Tbilisi prostituci a pak „dostal rozum“. K jeho „výkonům patří napřed.to, že je osobně odpovědný za teror proti vlastnímu národu v počtu obětí „vyhrál“ nad Hitlerem, oba ti zmrdi se přeci mimochodem „dohodli – pakt Molotov Ribentrop.
Takže mnoho diskutujících zde ať si doplní dějepisné znalosti a souvislosti.
Třeba o tom, kdo byl Jozef Mašín, jaký byl člověk (VELMI ODVÁŽNÝ, zásadový, morální.
Rozhodně, ať jejich rodinu nehodnotí lůza bývalých bolševiků, kryptonolševiků a dalších primitivních individuí.
Tak asi tak, už mne to tady s většinou z vás nebaví. Nazdar !

6 Josef { 09.07.15 at 17.40 }

Páté přikázání zní správně „nezavraždíš“, tedy ne nezabiješ. Konečný soud každého člověka není v našich rukou, každý si dnes tvoří svou budoucnost, také budoucnost svého potomstva a vlasti.
Mnoho tu zaznívá, „je demokracie, každý si může utvořit vlastní názor“. Od toho ale přece o Mašínech píšeme, abychom našli pravdivé poznání, které by mělo být dáno na vědomost všem. Historie nás má učit, dobří a rozumní lidé by měli pomáhat vychovávat.
Prakticky však v tomto případě nevím do které škatulky je zařadit, snad jak rozdělit jejich jednotlivé boje a zda sobě nebo nám tímto získali „poklad v nebi“, stopu kudy máme jít k znovuvybudování lidské společnosti v Čechách a na Moravě.