UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Mašínové – další reakce

Vazeni panove,
 

vcelku se nedivim temto reakcim na kauzu bratri Masinu ( se kterymi jsem se osobne setkal, take s J. Paumerem ) z rad byvalych statnich zamestnancu minuleho rezimu jako jsou vojaci, nebot tito posluhovaci stejne jako postak ozbrojeny automatickou zbrani ( ani za nejtuzsiho rezimu nenosili postaci zbran – zastreleny nebyl postak ) se citili ohrozeni z titulu sveho zamestnani .
Patrne by se bratri Masinove a J. Paumer postrileli ve tme, coz byla kvalifikace pro kterou je prijali do zelenych baretu.
Zde slouzili se cti a nekolika vyznamenanimi ( „patrne za to, ze se nemohli zorientovat ve tme“) prevazne z korejske valky. Kde uspesne branili tuto zemi proti komunismu.
V USA patri mezi velmi zaslouzile veterany.
Divim se jen mladym lidem, ze opakuji tyto nazory komunistickych militaristu, kdyz ucast na besede s Masiny byla vcelku nizka a promluvit verejne je nikde nenechali( jedinny porad v TV se skladal se setrihanych polovet ).Vetsinu informaci o teto kauze maji divaci normalizacniho serialu 30 pripadu majora Zemana.
Poukazovat na to, ze pan Rambousek je agent CIA,  je velmi zavadejici, nebot tento se k tomu hrde hlasi, neskryva to, za svou cinnost byl i veznen. V teto zemi bylo velmi mnoho lidi agentu STB ci KGB, kteri se timto taji a jsou na klicovych mistech. Ty to stale velmi provokuje neci osobni odvaha a radi poukazuji na agenstvi druhych,
vyzdvihavaje zbabelost a lhostejnost, za kterou se velmi snadno dalo skryt. Neodsuzuji lidi, kteri nejsou vojaci a nemeli odvahu se postavit, ale tito by take nemeli mit
odvahu nekoho soudit. Masinove pochazeli z dustojnicke rodiny, proto citili povinnost povstat se zbrani v ruce. Jejich otec byl umucen gestapem pote co vedl dustojnicke
spiknuti proti kolaboracni vlade – protektoratu. Nevim zda by si cesky narod na piedestal hrdinu nepostavil radeji Svejka….
 
Jindrich Rejthar

komentářů 13

1 Martin Š { 18.03.16 at 0.58 }

Bratři Mašínovi dle mého názoru byli vrazi. Hrdinství spočívá v podstoupení osobní oběti ve prospěch druhých. To, že všechny „komunisty“ zastřelit nedokáží muselo být jasné i jim, tudíž „podstupovali oběť“ – tj riskovali kvůli jedinému zjevnému výsledku jejich aktivit – lupu a zabíjení. Fakt, že vystupovali proti morálně spornému režimu (sice hlásajícímu krásné ideje, ale v praxi pokulhávajícímu) násilný přístup neomluví. Když viděli pokus o „socialismus s lidskou tváří“, muselo jim být jasné, že český komunismus se od sovětského liší v mnohém. A pokud chtěli SKUTEČNĚ něčeho dosáhnout, proč si nevzali pušku a nešli odstřelit prezidenta, nebo někoho vysoce postaveného (a chráněného)? Pokud chtěli „jen“ utéct z republiky, proč zabíjeli? Z republiky utekly desítky tisíc lidí a drtivá většina z nich pistoli nepotřebovala. Co se týká „názoru médií“ – ano, za komunismu byli postaveni do pozice „vrahů“ i proto, že vykřikovali, že komunismus je špatný a zdiskreditovaní kazatelé jsou vždycky režimem snáze řešitelní. Na druhou stranu dneska je drtivá většina médií TAK MOC nakloněna v jejich prospěch, že to vypadá, jako by s rapírem v ruce porazili polovinu lidových milicí v plné polní a byli jen krůček od „osvobození ČR od komunismu“. Fakt ŽE vraždili a koho zavraždili v jaké situaci už se taktně zamlčuje, ve prospěch ukázel blýskavé medaile od prezidenta, která musí určitě pozůstalé rodiny jejich obětí „nesmírně těšit“.

2 Fire { 07.06.14 at 17.41 }

Vzali to čistě po vojensku – tvrdě , nemilosrdně , bez svědomí… Tak mladí a takovéto přemýšlení , to není tak zcela v pořádku. Hrdinství to rozhodně žádné není , ale spíše nějaká asociační porucha mezilidských postojů s „omluvným“ odkazem na tehdejší komunistickou dobu . Srovnal bych to s němci – dostali tu politickou možnost , aby se bez svědomí mohli zachovat tak , jak se zachovali.

3 Ondřej Hoblík { 04.08.13 at 9.21 }

Bratři Mašínové byli dle mého mínění pouze obyčejní vrazi. Pochopil bych kdyby zabili policistu nebo vojáka při nějaké přestřelce na hranicíh, ale podřezat tupým nožem svázaného muže je jen ubohost.

4 Vašek { 21.02.13 at 6.52 }

Pro Milana.
Milane, tvrdíš, že byli ve válce, co se stane s vojákem, který ve válce zabije svázaného zajatce??
Zřejmě neodpovíš, na tuhle otázku zastánci Mašínů neodpovídají. Tak odpovím za tebe. Dostali by koulí. A to v každé armádě.

5 Alex Banet { 18.01.12 at 17.50 }

Jak chcete jeden soudit toho kdo se vzepřel, když se sám na tom podílel svou morální zbabělostí …

6 Lukáš { 26.10.11 at 17.29 }

Co jim dávalo právo zabíjet lidi, nic byli to jenom vrazi a loupežníci.

7 Michal Šindler { 24.08.11 at 7.21 }

takže:
1-Mašínové neudělali vůbec žádnou závažnou protikomunistickou činnost. jejich odboj neměl hlavu ani patu a nijak komunismu neublížili.
2-Hrdinové nenechávají jejich rodiny včetně matky trpět za vlastní „odbojářské“ akce – Mašínové zbaběle zdrhli a jejich rodina a přátelé to za ně odskákali.
3-Pokud by Mašínové zabili všechny komunisty, tak by nás tu v repulice asi zůstalo hodně málo. Veliká spousta lidí byla členy KSČ jen proto, aby mohli dělat práci, kteoru chtěli, aby jejich děti mohli na vysokou školu nebo prostě proto, že věřili socialistickým ideálům. Princip „zabít všechny komunisty“ je naprosto primitivní neschopnost identifikovat zdroj problému – typický rukopis Mašínů.
4-Ani ve stáří Mašíni nelitují zabitých, což bych od lidí jejich věku očekával, že už pobrali trochu životní moudrosti a uvědomují si, že komunistická bestie není každý člen KSČ ale naopak idea pokroucená vedením do dogmat a fanatismu.
5-Mašíni vůbec netušili, s čím bojují. Nikdo v Československu ani v SSSR nezažil skutečný socialismus, protože pod zástěrkou socialistických idejí stejně vládli kapitalisté.

Řeči o cti a bůhví čem dalším jsou jen prázdné plácání, kterým jsou krmeni lidé ve všech světových režimech a náboženstvích. Jediné důležité, kvůli čemu má smysl bojovat, je ochrana vlastní rodiny a blízkých v případě přímého ohrožení a to bylo přesně to, co Mašínové neudělali.

8 Jan Danek { 26.07.11 at 20.50 }

To ,co se zde píše je do nebe volající sprosťárna. Bratři Mašínové spolu s Paumerem byli sadističtí vrazi ,kteří neváhali bezdůvodně a krutě zabíjet nevinné lidi. Jeden z mašínů onoho nevinného pošťáka svázal !! ..a poté PODŘÍZL !!! ona naprosto nechutná vražda stejně jako údajné „hrdinství“ všech třech zločinců je dnešními padělateli dějin a posluhovači nového režimu paděláno jako hrdinský čin a vy, jste tomu uvěřili jste se stali pouhými obětmi propagandy dněšního zřízení a je mi Vás líto .

9 MILAN { 22.06.11 at 23.35 }

NEVÍM CO SE TU OMÍLÁ ZA SRAČKY PROSTĚ ČEŠSTVÍ V PLNÉ SÍLE !!! KOMUNISTICKÉ SVINĚ NIČILI NÁROD JAK NA BĚŽÍCÍM PÁSU -KÉŽ BY BYLO VÍCE MAŠÍNÚ STÁTISÍCE TAK BY TATO ZEMĚ NEBYLA V TAKOVÉM STAVU JAKÉM JE !!! TITO LIDÉ JASNĚ NASAZOVALI ŽIVOTY ZA NÁS VŠECHNY A TO ŽE PADLI I NEVINNÍ JE ZCELA NORMÁLNÍ V KAŽDÉ VÁLCE A TOHLE VÁLKA BYLA !!!! TEN KDO MÁ MÍNĚNÍ JINÉ ,JÁ MU HO NEBERU ALE MOC CTI ,HRDOSTI A NARODNÍHO CÍTĚNÍ OD SVÝCH PŘEDKŮ NEPOBRAL !!!! KDYŽ SE KÁCÍ LES LÍTAJÍ TŘÍSKY !!! LIDÉ BDĚTE !!! A SRÁČI KTEŘÍ NEVĚDÍ CO JE OSOBNÍ ČEST A PÍŠOU SEM DEMAGOGIE O VRAZÍCH MAJÍ FAKT VYMETENO !!!PANBŮH OPATRUJ STATEČNÉ HRDINY KTEŘÍ SE POSTAVILI TVÁŘÍ V TVÁŘ KOMUNISTICKÉMU ZLOČINU !!!!! SMEKÁM PŘED STATEČNÝMI ČINY BRATRÚ MAŠÍNOVÝCH A SPOL !!!

10 Jirka { 29.10.10 at 21.19 }

Tys nám to tu Jaroslave ale zasvinil.Ode mě naposledy, Mašínové a spol byli borci a škoda, že takovejch nebylo víc protože to bysme opravdu byli někde jinde.

11 Jaroslav { 24.10.10 at 23.09 }

Páni, k tejto téme len toľko, zažil som v živote kadečo ale obhajoba konania bratov mašínov to je silná káva.Je úplne irelevantné či bojovali proti režimu alebo niečomu inému.Bojovník bojuje, ale nezabíja sputané obete, ktoré sa nemôžu brániť. A z tohoto pohľadu je ich konanie len sprostá vražda a k tomu niet čo dodať

12 Jirka { 20.10.10 at 17.05 }

A jak se nazývá režim,který vraždí vlastní lidi,zabavuje jim majetek mění dějiny k obrazu svému atd.Po Václavu Švédovi taky zůstali dvě děti které se těžko protloukaly.

13 Jiří Moravec { 04.10.10 at 15.47 }

Zastřelený pan Rošický nebyl pošták, ale účetní, který převážel výplaty. Byl ozbrojen krátkou palnou zbraní, nejsem si jist do jaké míry se to dá nazvat automatickou zbraní. Byl zastřelen touto zbraní při potyčce s J. Mašínem, který chtěl zcizit uvedené výplaty. To se všech kulturních i nekulturních systémech kvalifikuje jako loupežná vražda a kdo toto nechápe sám patří za katr. Po Rošickém a zavražděném policistovi zůstaly malé děti a vdovy, které se pak jen těžko protloukaly.