UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Video-návod: Konzervované potraviny – a jejich použití k budování dlouhodobých krizových zásob

Vyprávění o tom jak hodnotit konzervy podle kvality a trvanlivosti jejich obalu, a také zhodnocení různého obsahu co do kvality obsahu živin ve srovnání s jejich hmotností a cenou. Příspěvek obsahuje celkem tři přibližně dvanátiminutové videoklipy.

Z důvodu většího rozsahu celého natočeného materiálu je video rozděleno do tří samostatných klipů:

První díl:

 

Druhý díl:

 

Třetí díl:

 

komentářů 26

1 gonzo23 { 14.01.12 at 2.56 }

Tak jsem dokoukal videa( spěchal jsem do práce), takže odpověď na ty víčka už mám 🙂

2 gonzo23 { 13.01.12 at 15.52 }

Celkem dobré jsou konzervy z l…lu. Jde o německé vepřové, zn odlhauser, nebo tak nějak. Jsou i s vepřovým kolenem- trochu mastnější. Mají ale takové to rychlootvírání(nepotřebujete otvírák) a u toho by mně zajímalo, zda to nějak neovlivní možnou dobu skladovatelnosti. Nekazí se dříve?

3 Hujer { 11.01.12 at 15.03 }

Masové konzervy jsou tedy nejlepší, kde ale koupit kvalitní? Kvalitní jsem jedl naposledy na vojně (78 – 80), fasovali jsme je jako tzv. Kádečka, oficiálně KODAP (konzervovaná dávka potravin), byl to vždy sloupek čtyř konzerv – vepřové v.vl.š., hovězí v.vl.š., paštika, lanšmíd, zatavené do barevné fólie. Barva měla ten účel, aby se poznalo stáří, fasovaly se vždy ty starší, životnost byla snad dva, nebo tři(?) roky.
Každý ročník měl tedy jinou barvu.
Některé konzervy i někdy trochu zasyčely, ale O.K.
Dneska ale bohužel je v konzervách málo masa ( ještě mletýho), separát, kůže… Humus.
Výrobci argumentují tím, že kvalitní konzervy by byly příliš drahé. Mě by to ale bylo jedno, když na ni dostanu chuť ( na studenou…), tak bych jí koupil ať stojí co stojí. Ale kde ji sehnat?
Kádéčka jsme fasovali, byli jich pořád dost, jezdil jsem s UAZem, v kapsách ve dveřích pořád plno patek chleba.
Jeli jsme na cvičení a tam nedostali večeři a druhej den ani oběd, to se zásoby hodily. Ale konzerv nejíst moc často a ve větším množství, ještě půl roku v civilu jsem je moc nemusel.
Přes veškeré slídění jsem se kvalitních konzerv ( jako byly ty na vojně a vůbec dříve, „za komunistů“) nyní nikde nedopátral.

4 Marek Chlíbek { 09.01.12 at 23.07 }

Díky za pochvalu 🙂 Ty vločky je dobré přesypat do nějakých hermetických dóz se šroubovacím uzávěrem a dát na pár dní do mražáku, aby se zabil případný hmyz. a pak už skladovat normálně v suchu jako konzervy.

5 LU2 { 09.01.12 at 23.01 }

Marku,
rozhodne jedno z nejlepsich videi, ktere tu mas. tady mi hvezdicky nestaci 🙂
jeste k te vlaknine – co ovesne vlocky? napada te nejaky dobry zpusob, jak je uskladnit tak, aby bylo baleni odolne podobne jako napr. veprova konzerva? (pes to asi nerozkouse, ale myši a potkani jo 🙂 )

6 Mirecek { 14.12.11 at 10.18 }

Marku kde se dají sehnat vojenské ať už české nebo US „kdčka“

7 Mirecek { 14.12.11 at 6.46 }

Ahoj, z mých zkušeností s vícedenními přechody hor: řýže, jáhly, vlastní domácí sušené maso, chalva (kdo nezná: http://cs.wikipedia.org/wiki/Chalva) výborná věc neuvěřitelně kompaktní a energetická, konzervy, ždibec domácího sádla to je základ nak terém stavím každý trek. sklo jak říkáš 70% hmotnosti proneseš a pak člověk ještě řeší likvidaci. díky za videa super postřehy hlavně ten posledni o „napíchnutí“ konzrevy na klacek nad ohen to je velmi dobry napad

8 Raven Shield { 28.09.11 at 20.56 }

Super videa. „Z lesa rovnou do hajzlu“ :))))

9 Dušmen { 10.08.11 at 20.02 }

Všechna čest a sláva Tobě,jen tak dál a víc 🙂

10 Marek Chlíbek { 08.08.11 at 11.24 }

Při nákupu se dívej do popisu na konzervě kolik procent masa obsahuje a kupuj pokud možno jen ty, kde je víc jak 70% masa. Cokoliv jiného (kůže, škrob, sádlo lůj) je spíš na škodu a přidává se to tam hlavně kvůli objemu, aby byl prostor konzervy nečím zaplněný.

11 pipin { 08.08.11 at 8.01 }

Zdar borci, kupil som par konzerv ,,podla navodu,, vo všetkych sa nachazda ale mlete maso ala landšmít. Jediná konzerva v ktorej boli normálne kúsky masa zase obsahovala viac štavy ako masa.
Tak či by ste mi poradili konkretne názvy výrobkov, s ktorými ste obsahovo a chutovo spokojný.
Dakujem