UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Videonávod: Topinambur – extrémně výživná a snadno dostupná rostlina pro přežití

Marek Chlíbek – Dago

= = = = =

Chystáš-li se na nebezpečnou dobrodružnou cestu, je zajímavé pozorovat lidi kolem sebe. Vždy se najde jedinec, který ti opravdu hodně a nezištně pomůže, pak je malá skupinka nejbližších, kteří tě mají rádi a upřímně se o tebe bojí. Spousta „známých“ bude předstírat, že je tvoje cesta vůbec nezajímá, ale zdaleka největší skupina budou lidé, kteří by ti ze závisti alespoň tajně počurali batoh, pokud ho necháš chvíli bez dozoru.. 🙂

komentářů 7

1 Bédák { 30.04.15 at 9.39 }

Zdravím Marečku!
Díky za tvůj web i obchod. Píši Marečku, ale nemusíš mi podávat péro, píši na počítači.. Zajímám se o přežití přes to, že je mi 73 let. Za prvé mne ještě baví svět, líběj se mi holky a syn mi umřít zakázal. Kdo by prý platil činži..
Asi už se už nikde nezapojím jako bojovník, ale o svou bezpečnost se starám. Bez nože a tekuté střely nejdu ani se smetím a mé 357magnum prý zastaví i Tatru.. Měj se hezky, piš, natáčej a opatruj se! Bédák.

2 yp { 29.09.13 at 20.45 }

Moc příjemný video. Konečně vím, co jsme to tenkrát dostávali za sladký brambory od vedoucího na hasičským kroužku. Byli moc dobrý a i název myslím odpovídá. Taky jsem neznal to co je nad zemí.

3 Mirecek { 14.12.11 at 10.10 }

Perfektní. Díky za tip teoreticky by to mohlo jeste za syrova jit proplest a vytvret stavebni prvky. Jen podotknu video na stránkách nelze spustit ale na youtube strankach jede.

4 Grey { 02.11.11 at 13.59 }

Zdar, napriklad na slovensku je od nedavna zakazana plodina. Ak ju aj nahodov mate na pozemku, ste povinny ju znicit. Ak sa teda chystate ju trochu rozsirit po okolici aby ste v pripade nudze mali nieco pod zub, robte tak na okrajoch cudzich anonymnych poli, pastvin, mokradi. Na kraji pastvin a na brehoch riek. V ziadnom pripade nie za svojim domom alebo na konci svojho pozemku. Pokuta az do 3000 eur.

Asi je to len take bububu od uradnikov, ale lepsie je sa vyhnut komplikaciam.

http://spravy.pravda.sk/pokuta-za-pestovanie-invaznych-rastlin-je-aj-3-000-eur-fh7-/sk_domace.asp?c=A110904_183611_sk_domace_p23

5 Jáchym { 29.09.11 at 9.33 }

Tak ještě dodatek k dodatku… Inulin je sice škrobu podobný, ale lidským tělem téměř nezpracovatelný. Je neskutečně zdravý, ale člověk z něj bohužel dokáže vymáčknout pouze minimální energetickou hodnotu.

6 Jáchym { 28.09.11 at 18.40 }

Další super video. Lidi se tedy na mě momentálně dívají ještě víc jako na magora, když se vrhám do vysokých rostlin, které začnu ve velkém vytrhávat a potom se šťourám v hlíně, ale na to jsem si už dávno zvykl (dělám asi víc věcí, které nejsou zcela běžné)… Výborná věc, vážně během pár minut má člověk dost na vydatnou večeři. Připomínka detailisty – topinambur neobsahuje škrob, ale podobnou látku inulín 🙂

7 Esmouš { 24.09.11 at 11.06 }

a kde mas skupinu lidi, kteri doufaj, ze se z te mise uz nevratis? Vtip
kyticka je krasna… miluju zlutou… pri pohledu na tolik zlute touzim byt zase rychle blond