UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

OHLAS č. 75

Projel jsem Tvoje stránky ,hlavně SPECNAZ.Mám kamaráda,jež u této složky sloužil,vystudoval 2.vysoké školy a byl povolán k této složce.Jedná se o osobu ruské národnosti/vystudoval fakultu tělesné výchovy a filozofie/. Velice chytrý člověk.Nástup na vojnu byl otázkou cti celé jeho rodiny.Narukoval na Dálný východ,výcvikové středisko-aktivní služba.Nasazení v období íránského-iráckého konfliktu-bojová rozvědka.Působil jako odstřelovač.Po 3- letech aktivní službyse vrátil zpět k civilnímu povolání.O svém bojovém nasazení nechtěl nikdy konkrétně mluvit,dle náznaků to bylo velice tvrdé.

Tento člověk je svým způsobem pacifista,válku neměl a nemá rád do současné doby,pouze rodinná tradice jej do tohoto stádia dohnala. Krátké poznatky -maskáče měly jen číslo-žádné hodnostní označení.Na otázku proč? Stýkali se s námi i generálové,stisk ruky byl všeobecně považován za velice kamarádský projev./ve výcviku,u jídla,před bojovovou akcí/.Buzerace či mazácká vojna vůbec neexistovala-co to bylo ?Odpověď jasná-se svojí zbraní zabiju chlapa v boji na 1000m a více,mohu zabít kohokoliv v boji./i generála,pokud se mne osobně dotkl/.Odpověděl úplně chladně a měl pravdu.-výcvik-ráno 5 km běh kolem kasáren,večer dalších 5 km.Během dne aktivní výcvik- zacházení s ,,finkami/ a střelba,rukopašnyj boj.

Jídla bylo dostateka technického zabezpečení také. Nouze v žádném případě nebyla. Knihy a literatura /klasika/ nebyly k dispozici,proč-,,vymývání mozků“. Velké množství specialistů to podepsalo jako,,instruktoři“-cenová nabídka je stále fantastická.

Můj kamarád díky bohu ne,zastavila jej na poslední chvíli ,,rodinna rada/.Byl natolik psychologicky zpracován, že by podepsaldalší úvazek jako instruktor. Chybělo velice málo.

2.roky to trvalo,než si zvykl na normální život v civilu. /středoškolského učitele/.Fiziologická stránka byl další problém.Tělo navyklé na maximální zátěž bylo najednou bez jakékoliv zátěže.Horečky a nevyrovnalost organismu.Toto jsou příznaky nevyrovnalosti .

Tato služba jej maximálně zocelila,cíl,kerý si vytyčí,vždy dosáhne-je to velice tvrdý chlap-ekonomická situace jej dohnala k tomu-aby u nás pracoval v ČR jakopomocný dělník/jak jsi správně pojmenoval-je to specialista,ale nemá rád válku/.

Pavel