UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Reakce na video o výrobě rybářské vrše

Dostal jsem mailem krásnou reakci ne jedno z videí. Jelikož obsahuje zajímavý námět na jednoduchý lov rybek, dovoluji si ho, se svolením pisatele, uveřejnit:

= = = = =

Dobrý den,

se zájmem jsem shlédl, některá Vaše videa a zaujaly mě pasti na ryby (vrše).  Při té příležitosti jsem si vzpoměl, jak jsem v roce 1992 coby čerstvý důchodce, absolvoval výlet na Olympiádu do Barcelony. Z toho si můžete zhruba odvodit kolik mi je let (82). Cestu jsem absolvoval,vlakem,stopem, načerno nákladním vlakem,(ne že bych neměl na jízdenku, ale tak mi to připadlo zajímavější).

Po skončení Olympiády jsem se rozhodl prohlédnout si Španělsko, a vydal jsem se na jih po pobřeží až dolů k Gibraltarské úžině, protože jsem chtěl vidět Afriku. Při této cestě jsem se snažil vyhýbat turistickým destinacím ale šlo to těžko. Ale k věci.

Jednou jsem se setkal se starším člověkem, který chytal do petek ryby zajímavým způsobem. Vyřízl dno,tak aby zůstal okraj kolem stěny asi 1 cm, do takových pupků, které zůstaly po vylisovaných nožičkách namačkal chleba, petku dal nastojato do moře, aby se vznášela nastojato asi 5 cm nad hladinou a zavřel víčkem. Aby neuplavala, byla uvázaná za hrdlo k metrovému provazu s kamenem. Rybka vplula do petky začala narážet na stěny a rozkývala se.Měl jich asi 6 a tahal každých 30 vteřin sardinku až 12 cm dlouhou. Na břehu měl 3 kameny na nich pánvičku kde to smažil. Ty velké vyhazoval a smažil jen asi 6 cm. Takovou dobrotu jsem dlouho nejedl.

Svět je malý, potkal jsem tam krajana s kamionem který mě svezl a kterého jsem schválně v Mnichově opustil, protože ta cesta byla nudná. Při toulání se po předměstí Mnichova jsem narazil na šrotiště, kde jsem našel krásné kolo, které mělo ještě z obchodu páskou omotaný rám, ale bylo vpředu prázdné. Na moji otázku zda si to mohu vzít, odpověděl majitel skládky Das ist klumprt. Po na pumpování u čerpačky jsem v pohodě dojel domů a mám ho dodnes. Poživačná a sparchantělá společnost.

Zdraví spok.důch.Švanda

P.S. Ten nůž Mk3 s pouzdrem mám taky,spokojenost.

  

komentářů 5

1 PARAGUNS { 06.04.15 at 10.47 }
2 PARAGUNS { 06.04.15 at 9.23 }

Primitivní pasti z PET – na ryby (viz obrázek) a humánní past na myši (viz video) (-:

http://rybicky.net/forum/17023-odchyt-ryby

https://www.youtube.com/watch?v=Jga5Dt4q–A

3 Hona S { 05.04.15 at 20.23 }

Hrochu, pokud jsem správně pochopil konstrukci, tak rybka nevyplave ven proto, protože se v úzkém prostoru neotočí o 180° a zároveň myslím, že ryby neumí couvat 🙂

4 Hroch { 05.04.15 at 15.37 }

Je to možný, že by rybka tím dnem nevyplavala ven, to je opravdu tak pitomá?

5 Petr K { 04.04.15 at 6.43 }

Paráda, klobouk dolů před důchodcem co cestuje tímto způsobem. Takovej člověk se neztratí a je určitě radost se s ním bavit. Něco mě říká, že zajímavých historek z cest bude daleko více 🙂
K té flašce: Mohl by mě to někdo popsat jinými slovy, něják si to z popisu nedokážu předsatavit, díky