UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Recenze – Souprava na vaření ESBIT

Kamarád si z mého armyshopu koupil tuto soupravu na vaření a po použití mi poslal krátkou recenzi, kterou rád zveřejňuji. Bohužel neměl k tomu prozatím své fotky a tak dolů přidávám alespoň několik ze svého archivu 🙂

Zdravím tě Marku,

z počátku jsem neměl v úmyslu cokoliv psát. Posléze jsem se ale rozhodl, že pár vět přece jen napíšu.

15.12. jsem se byl na poště se poptat zda již zásilka nedorazila, pač výzva k vyzvednutí zásilky stále nikde a hle, vařič si v pohodě ležel na poště. No, někdy se holt výzva nepodaří doručit ať už z jakýchkoliv důvodů. A jelikož jsem se na testování tohoto vařiče od Esbitu docela těšil, vyzkoušel jsem ho vzápětí po opuštění pošty.

K vařiči samotnému. Na svojí nízkou váhu vypadá opravdu bytelně a pevně. Oba díly do sebe pěkně pasují a drží. Miska na tabletu tuhého lihu ji fixuje na svém místě – 14g tableta či 4x4g. Vařič tak při používání působí sebejistě, bezpečně a izolace proti popálení na madlech je další sympatická věc. Povrh je velmi jednoduše omyvatelný a vyražená měrka také najde využití. Nylonový obal drží obě části pěkně sbalené.

Každá z nich se dá použít i samostatně (hrnec-oheň, vařič-konzerva apod.) a když dojde hexa (a plynová kartuš taky není bezedná) , je to dobrý dřívkový vařič, ale časem na to zřejmě dojedou ty plastové nožky (lze nahradit něčím jiným). Když se vařič spojí třeba s vakuovou termoskou na jídlo, je to výborná věc. Já si pořídil ty 4g tabletky abych si vyzkoušel jestli je možné dávkování tuhého lihu na minimum potřebné k dosažení bodu varu vody. Nicméně ta 14g tableta je na 0,5l vody asi opravdu min. limit. No a tou se pak zalijí třeba dehydrované těstoviny (takové ty známé od vitany, maggi apod., je více druhů) a termoska pak jídlo uvaří. Člověk když nemá chuť trávit vařením a konzumací více času na jednom místě pak ví, že má v báglu hotové a na pár hodin teplé žrádlo.

Na kolo do batohu to bude určitě fajn. Do vařiče i termosky se to dá vložit po jednom balení abych nevezl zbytečně nevyužitý objem a takové dvě teplé jídla na víkend, to je prostě luxus.

 Pro mě další záležitost, která má u mě v batohu (na kolo třeba 3l rezervoár – 12l volný prostor) mezi věcma jisté místo a určite je to taky věc, která se prostě neztratí. Stálo za to si ji pořídit.

 Takže abych už dál nekecal, ať se daří.

 Michal