UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Nutridrink 2

Ahoj Marku,

jmenuju se Ctirad, jsem zdravotní bratr, chtěl bych reagovat na článeček Martina ohledně použití Nutridrinku. Jeho prezentace pro použití v bojových a extrémních podmínkách není správná. Tento přípravek se ve zdravotnictví (resp. ošetřovatelství) používá jako doplněk stravy, rozhodně ho nelze postavit na roveň jednomu plnohodnotnému jídlu (ať je to třeba i večeře).

Není to energetický nápoj, obsah vitamínů a dalších látek je specificky stanoven. Pro vysvětlení: pokud je nějaký pacient poruchami gastrointestinálního (trávicího) traktu, může trpět například onemocněním, při kterém je sníženo vstřebávání a úprava živin – právě v takovém případě je tomuto pacientovi podávána pouze menší část stravy a ten zbytek je doplněn nutridrinkem. Takto léčení pacienti dostávají nutridrink (dle terapie) asi 3x denně.

Na závěr bych chtěl podotknout, že speciálně pro použití v bojových podmínkách je nutridrink nevhodný pro relativně vysoký obsah rychle se kazících bílkovin,  možné využití bych viděl v zimních podmínkách.

Díky, s pozdravem Ctirad „Wayde“.