UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Video-návod: Nouzový sedový úvazek pro slaňování

Povídání o významu a základní metodě slaňování, vysvětlení rychlého vázání nouzového sedacího úvazku pro použití v krizových situacích. Délka videa 36 minut.

Marek Chlíbek – Dago

Komentáře: 7

1 PARAGUNS { 03.06.13 at 19.37 }

Ten opasek jako nouzovka dobrý, mám originál i s homologací na 2,5 tuny.
Na ten improvizovaný „sedák“ (znám ho trochu jinak) potřebuješ zhruba 4m lana (pro vyšší osoby), já bych ho ještě pro sichr zakončil rybářským uzlem, když nic tak jsi klidnější a konce lana nepřekáží.
Celkem zajímavý je improvizovaný „prskák“, či slanění na „Sokolíka“ (Dulferův sed), je to ale opravdu nebezpečné a hlavně bolestivé . Chce to na to dvojité lano, nebo alespoň hasičské hadice 🙂 .
Osmy se v určitých složkách už moc nepoužívají, jistí se většinou každý sám přes dvojitý až trojitý průsík. Škoda že ses nevěnoval trochu víc těm karabinám.

2 Marek Chlíbek { 29.12.12 at 16.00 }

Jé, děkuji za pochvalu 🙂

3 Miriam { 29.12.12 at 9.12 }

Máš zvláštní talent poutavým a humorným způsobem podat důležité vědomosti. Kromě toho, že jsem se něco naučila, jsem se rovněž pobavila 🙂 Děkuji

4 kolokol { 11.06.12 at 13.05 }

Ten nouzový sedák mi přijde vhod. Drobná úprava. Nechat ten delší konec ještě o obvod pasu delší. Po provlečení ho nejdřív obtočit kolem pasu zezadu a pak už podle videa. Tím se zafixuje ten provaz na zadku, který má jinak tendenci sunout se dopředu a celý postroj uvolnit. Provaz na druhé straně zadku se zafixuje tím koncovým ambulančním uzlem. Samozřejmě tak použiju ne 4m ale cca 5m provazu. Jedna otočka navíc, ale stojí to za to zajištění.

5 Dušmen { 02.10.11 at 12.45 }

http://www.rozzlobenimuzi.com/?linkid=26172-frajer_ze_specialnich_jednotek.htm
Pro inspiraci nám všem……jinak Marku Dík moc za poučné video.

6 Jáchym { 28.09.11 at 18.50 }

Zase jednou s křížkem po funuse. Takhle to dopadá, když se člověk dívá na videa na přenosném počítači jenom někde ve vlaku, když má chvilku času… Opět hezké a přínosné video, ale zase mám malou poznámku pro úplnost. Normovaná nosnost všech částí jistícího řetězce (a tedy i lana) je 22 kN. V našich podmínkách tedy dokonce přes 2 tuny… 🙂

7 Kralik { 15.07.11 at 16.06 }

Opasek se mi líbí. Myslím, že pokud by u toho nebylo napsané, že se na něm dá slaňovat, tak by prodávat šel. Určitě bych o jeden, dva kusy měl zájem…