UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Rubrika — Tipy a triky

RYCHLÁ VÝROBA POUZDRA NA NŮŽ – Improvizace

18. 01. 2019   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem RYCHLÁ VÝROBA POUZDRA NA NŮŽ – Improvizace   Přečteno: 1 026x    

VYCHYTÁVKY PRO SURVIVAL A LESNÍ BOJOVNÍKY /video/

19. 08. 2017   Komentáře: 1   Přečteno: 4 352x    

TŘI NEJVĚTŠÍ ZABIJÁCI V ČESKÝCH LESÍCH /video/

19. 08. 2017   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem TŘI NEJVĚTŠÍ ZABIJÁCI V ČESKÝCH LESÍCH /video/   Přečteno: 1 310x    

Jak si poradit s komáry ve stanu a v autě /video/

18. 08. 2017   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak si poradit s komáry ve stanu a v autě /video/   Přečteno: 2 039x    

Poziční světla

Poziční světla byla používána původně na lodích a sloužila k jejich viditelnému označení tak, aby se omezila možnost vzájemné srážky. Většinou se umísťovalo červené světlo na levý bok lodi a zelené světlo na pravý bok. Na záď se ještě umisťuje bílé světlo, ale to již v zásadě není tak významné. Kromě toho, že loď tak byla lépe vidět v noci a v mlze (na což by samozřejmě stačilo jakékoliv světlo na palubě), dal se podle zahlédnutí postavení světel určit směr, kterým loď pluje. Viděli-li jste před

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

10. 04. 2016   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poziční světla   Přečteno: 3 084x    

Levné survival vybavení do auta na zimu

Celou zimu odpovídám na maily, jak si za pár korun zlepšit zimní výbavu na přežití do auta. Tak jsem těch pár rad radši zase natočil.. 🙂 . . .

14. 04. 2015   komentáře 4   Přečteno: 6 807x    

Jaké jsou důvody pro převazování polní uniformy provázky

Je možné vysvětlit proč se dříve v takzvaně polních podmínkách převazoval vojenský oděv kousky provázků? Narazil jsem na zmínky o tom v jednom románu z finské války, kde si průzkumníci nosili klubíčko provázků a před akcí si jimi převazovali uniformu na několika místech.

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

25. 01. 2014   komentářů 6   Přečteno: 6 437x    

Co se starým hasícím přístrojem

Otázka: V článku o kolapsu civilizace jsi doporučoval shromažďovat hasící přístroje, že se mohou hodit. díval jsem se tak různě kolem sebe a zjistil jsem, že hasičáky mají jen krátkou trvanlivost, asi rok, tak se ptám co pak s nimi? Dají se využít nějak alternativně nebo jejich funkčnost obnovit i v nouzových podmínkách?

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

12. 01. 2014   komentáře 3   Přečteno: 5 885x    

Jak vyčistit velké skvrny od krve?

Mám dotaz: jak lze vyčistit velké skvrny od krve z povrchů typu dlažba, asfalt, beton? Jak se uklízí tato znečištění například po přestřelkách a vraždách na veřejných místech?

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

29. 11. 2013   komentáře 4   Přečteno: 3 950x    

Jak vybrat místo pro přistání malého letadla

Mám dotaz. Dnes má malé letadlo kde kdo, různí zbohatlíci, letecké kluby, podnikatelé a firmy. Bere se to jako sport. Letadla se dají určitě dobře využívat také pro činnosti zločinců a mafiánů, jak to ukazují filmy. Určitě by se nechalo využívat malá letadla taky případné odbojové činnosti, pro podporu fungování na státu nezávislých struktur a prostě jako alternativa a částečný únik od kontroly závislosti na globálním systému. Namátkou mě napadá možnost rychlé a nekontrolovatelné dopravy VIP osob a zboží, které by bylo potřeba před systémem skrývat. Schopnost úniku přes hranice, z uzavřeného území nebo naopak penetrace uzavřené oblasti. Možnosti vlastního fotografování území, získávání zpravodajských informací nebo jako kontrola pohybu a činností státních struktur nebo i velkých polomafiánských firem na jejich nepřístupných pozemcích. Nemám ale úplně jasno jak přesně vybrat přistávací a startovací plochu pro malý letoun sportovního typu nebo ultralight. Nejjednodušší by to bylo asi na funkčních malých letištích, kterých je už docela hodně. Z důvodu utajení a ochrany převážených osob nebo materiálu by to bylo velké riziko. Předpokládejme tedy potřebu rychlého zjištění místa, kam lze nasměrovat letadlo na přistání. Malá letadla a ultralighty by měly být schopna bezproblémového přistání na trávě, že? Jak tedy co nejrychleji najít vhodné místo v rádiusu do 30km od mé aktuální polohy? A co noční přistání? Existuje nějaké přesně určené značení přistávací plochy například s pomocí ohňů, jaké používali za druhé světové války partyzáni a odboj někde na poli? Dalo by se místo na přistání vyhledat a zhodnotit i na dálku přes internet? Například s pomocí online map a leteckých snímků google a se znalostí parametrů velikosti plochy pro přistání konkrétního letounu by to nemusel být neřešitelný problém, že?

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

23. 11. 2013   komentáře 2   Přečteno: 3 736x    

Použití pryskyřice jako paliva

Chci se zeptat tebe, případně čtenářů na možnosti použití smůly/pryskyřice jehličnatých stromů jako paliva na oheň pro vytápění přístřešku z větví. Smůly je v lesích všude dost a ze starších stromů se jí dá rychle nadloubat velké množství. Je všude, kde byl strom nějak poškozený. Bránil se vytékáním pryskyřice a zalitím poškozeného místa. Prý se tak stromy brání infekci dřeva. Pryskyřice rychle zaschne a utvoří pevnou poloprůhlednou hmotu podobnou jantaru. Dá de snadno se stromu nadloubat klacíkem nebo starým nožem a hromadit třeba do staré plechovky, seříznuté poloviny PET lahve nebo na větší plochý kus kůry. Napadlo mě, že hoří pryskyřice má asi dost velkou výhřevnost oproti své váze a možná by se dala využít ve stejných podmínkách jako oheň specnaz. Prostě dala by se donést všude, kde není dostatek dřeva nebo jiného paliva. Trochu jsem to testoval, když jsem byl naposled v lese a narazil jsem na pár problémů. Zaprvé hořící smůla snadno zhasíná. To mě překvapilo. Připadá mi jako dobrá hořlavina, ale když jsem zapálil pár kousků tak se začaly roztékat a někdy už jenom ten pohyb tekoucí smůly stačil k tomu, aby oheň uhasl. Případně stačil i slabý průvan v přístřešku, aby oheň ha hořící smůle sfoukl. Další problém byl v tom, že oheň, když už hořel, tak zrovna moc nehřál a navíc hodně čadil takovým tím černým mastným kouřem, jako když hoří třeba polystyrén. Takže a vytápění přístřešku to bylo opravdu nepoužitelné. Oheň moc nehřál, vzduch byl za chvíli plný sazí a smradu a taky často zhasínal. Měl jsem představu že třeba přes noc budu udržovat malý ohýnek na plochém kameni do kterého čas od času přidám kus ztvrdlé pryskyřice. V reálu jsem ale jenom každých pět minut škrtal sirkama abych znovu zapálil oheň, který sfoukl i slabý průvan. Za hodinu jsem se na to vykašlal a spal jen tak bez ohně. Ráno jsem měl všechno od sazí. Dělal jsem něco špatně? Nebo boje představa pryskyřice jako paliva je špatná a nejde to takto použít??

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

9. 11. 2013   komentářů 5   Přečteno: 5 780x    

Prostředek proti komárům v uzavřených prostorech (stan, auto, atd.)

Prosím o radu. V létě pravidelně narážím na jeden problém s komáry. Jezdíme s rodinou na výlety pod stan a s klukama na ryby, kde spíme taky ve stanu a nebo jen tak v autě. Často jsme u vody, kde bývá dost komárů. Problém je, že pokud je přes noc dusno, nedá se spát v zavřeném stanu ani autě. Je potřeba otevřít vchod, stáhnout okénko, atd. jinak se pořád potím a trvá dlouho než usnu. No a i když má stan moskytiéru tak pár komárů se do něj vždycky nějak dostane. Ještě horší je to v autě, kde máme přes okénko jen záclony, která moc netěsní, takže komárů je vždycky spousty. asi to znáš sám, před spaním se je snažím vyzabíjet, ale stejně když se zhasne a člověk usíná tak jej nervuje nepříjemné bzučení, protože stejně pár komárů přehlédl. Nepomůže schovat hlavu do spacáku, protože pak je hrozné vedro a člověk neusne tuplem. Ráno je manžela i děti doštípané a žena nadává, že už nikdy pod ten blbý stan nepojedou :-) . Zkoušel jsem komáry pozabíjet sprejem na hmyz stejně jako natírat děcka repelenty, ale to jsou řešení na houby. Je z toho akorát smrad a vyrážky a ta chemie určitě není nic zdravého. No a ráno máme stejně další nové pupeny po štípnutích. Jsem už fakt bezradný a od ženy mám ultimátum, že jestli na příští sezónu nic nevymyslím můžu na čundrování rovnou zapomenout. Na rybách to v autě moc neřešíme, protože chlastáme a spíme jak zabití, ale ráno jsme poštípaní také :-) Tak se tě ptám, není na ty skryté komáry ve stanu nebo v autě nějaká vychytávka? Jak tohle řešíš ty? a prosím tě hlavně neříkej, že komáry prostě ignoruješ, protože k tomu patří...to už jsem si od chlapů v hospodě taky vyslechl. Když tak poraď aspoň nějaký dobrý repelent! Dík!!!

Toto je placený příspěvek. Zde zadejte prosím heslo Vašeho voucheru.

4. 11. 2013   komentářů 6   Přečteno: 5 204x