UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Až ženy ovládnou bojiště…

  


                  Zdravím všechny zkušené přispěvatele, kteří v diskusních rubrikách tohoto webu tak z gruntu probírají toto téma a zdravím samozřejmě i všechny ostatní, jež zaujal titulek článku. Tím tématem je žena v armádě – žena v bojové situaci. www.specnaz.cz

  Asi prvním obecným názorem, který se objevuje znovu a znovu, je fyzická nerovnost ženy s mužem – žena jen málokterá unese až 50kg bergen 5km/hod., uplave pod hladinou xx metrů, neumí čůrat dva metry daleko apod. Je to pravda, ale proč takové výkony od ní očekávat nebo dokonce vyžadovat. Každý dobrý tým funguje na dvou zvnějšku nezničitelných základech: skvělých specialistech, kteří jsou každý naprosto samostatní a současně schopni spolupracovat, vyhraněných individualitách, jež je třeba respektovat, a na dobrém veliteli. Jestliže je dnes snaha o neustálou evoluci zbraňových systémů či bojových postupů, musí zákonitě nastat okamžik, kdy si armádní plánovači uvědomí možnosti žen jako aktivních elitních válečníků. Jsou jimi především vrozená schopnost přizpůsobit se, třetinové nároky na výživu organismu při přežití v polních podmínkách, pružné vyhodnocení nových skutečností v akci, cit a obratnost při manipulaci se stále složitějšími zařízeními, nadprůměrná schopnost učit se stále nové v oborech specializace, trpělivost a klid při řešení krizových situací. 

  Jistě, jistě, jistě. Již slyším tu záplavu hlasů: „Tak trpělivost a klid – vždyť jsou to hysterky!“, „Přežití v polních podmínkách – vždyť by tam, kde sem byl onehdy (některá z populárních humanitárních válek) chcípla za dva dny!“ a tak dále… . Z určitého zaujatého pohledu se zdají být podobné „argumenty“ bezchybné, ovšem zeptám se prostě, proč je slyšet štěkot psů, jestliže se nebojí neznámého? Skutečnost, že se ženy doposud v obecné míře neprosadily v bojových skupinách speciálních jednotek není způsobeno jejich neschopností, ale právě nepochopením způsobu, jak je efektivně využít. www.specnaz.cz


  Ze svojí osobní zkušenosti musím spolupráci mužů se ženami doporučit. Argumentace některých, že žena již pouhou svou přítomností rozvrací bojovou jednotku svou sexualitou, je důkazem pouze nedostatečné vyzrálosti zúčastněných vojáků a jejich nepřipraveností na složitější úkoly. V tomto bodě jsem se rovněž setkal s názorem, že muži instinktivně lpí na zraněné ženě více než na svém dobrém příteli, tudíž přestávají bojovat nebo přestávají plnit cíl své mise. Osobně mám spíše opačnou zkušenost, kdy se jeden muž vrátil z průzkumu sám – jeho dvojkou byla žena, která uvízla ve staré, špatně zakopané latríně. Vůbec mu tato ztráta nevadila, protože nás prý stejně zdržovala a nesla jenom malý náklad. Po dokončení úkolu tohoto výtečníka již nikdo nevzal do týmu a ani nevím, kde skončil. Nejspíše dodnes nedokázal pochopit, proč musel jít. Jisté je snad jen to, že mám o nepřítele víc. www.specnaz.cz


  V současné době, kdy se my – bojovníci nejvyspělejšího západního (postkřesťanského) světa – opájíme svým rambovstvím nebo jiným válečným ideálem supervojáka, vznikají hrozby, na něž prostě konvenční armádní postupy a jednotky nestačí. Je naprosto jedno, jak moc věříme v ideály moderní demokracie nebo jak jsme správní hoši. Nic z toho, co ukazuje komerční US kinematografie prostě není v boji pravdivé. Tím větší je pak rozčarování vojáků po přežité bojové situaci, načež z jejich neobjektivních dojmů vznikají nejrůznější fámy. Ale abych nehovořil pouze obecně. Poslední a dosud aktuální přepad a následující okupace Iráku ukazuje celkem názorně, do jak patové situace se konvenční armáda dostala. Kdyby nebyla podceněna příprava, mohli mít američané to, co chtějí (ať už je tím cokoliv). Ženy jsou v islámském světě vždy až druhořadým člověkem. Nemají příliš práv ve veřejné společnosti, často jsou týrány jen z rozmaru manželů – majitelů. Jenomže tyto ženy samy mezi sebou vytvářejí vlastní přátelská i nepřátelská uskupení, pohybují se zahaleny a téměř nepovšimnuty kolem i uvnitř vojenských (teroristických) objektů, mají podrobnější znalosti o městě a krajině než kdokoliv ze svatých válečníků Koránu. Pokud by ženské oddíly působily v týlu či zázemí islámského nepřítele, bylo by téměř nemožné jim efektivně vzdorovat. www.specnaz.cz


  Tímto článkem nehodlám nikoho přesvědčovat o tom, jak skvělé jsou ženy válečníky, pravda se ukáže sama a myslím si, že většina z nás se toho ještě dožije. Dnes to není nikterak mediálně známé, ale jsou na světě země, kde je žena s dítětem v jedné ruce a kalašnikovem v druhé běžný kolorit. Není třeba útočně reagovat na tento můj článek, nebudu odpovídat. Těchto pár řádek píši hlavně díky tomu, že mám výjimečně volný víkend a tak brouzdám po netu. Kdyby však měl někdo trochu vážný zájem si poklábosit, tak pouze přes můj mail, který zná webmaster.Napsal Křovák

komentářů 11

1 Ivan { 25.10.12 at 23.42 }

Keby neboli muži, neboli by vojny. Keby neboli muži, ženy by nespávali v posteliach, ale na kameni v jaskyni. Ale to je len moj názor, možete mať iný názor, je to len moj skromný malý názor a každý má iný názor a právo na názor a v podstate je to len moj názor… 😀

2 jason { 30.08.11 at 18.44 }

grey: 100% súhlas. len dodávam že určite nie v AČR alebo ASR – pretože na takýto vyšší štandart sktrakta tieto armady nemaju. A su štastne že ostavaju pri živote za tychto podmienkach.

3 Grey { 29.08.11 at 22.43 }

Aby zeny mohli plnohodnotne bojovat po boku muzov, museli by muzi najprv trochu dospiet v urcitych veciach. To si myslim o sucasnej situacii.

Dnes by bolo asi uzitocne trenovat cisto zenske oddiely pre specificke ukony. Ci uz v tyle nepriatela, prieskume alebo v hocicom inom.

Ak sa na to pozrieme z toho hladiska, ze telo sluzi len na to, aby prenasalo najefektivnejsiu zbran po bojisku, ktorym je bezpochyby ludsky mozog, tak s nasadenim zien do armady nemoze byt ziaden problem. Uz len tym ze zena, podla mna, ma iny zaklad rozmyslania, moze byt velmi efektivnym bojovim prvkom.

Co sa znasilnenia a podobnych zalezitosti tyka, ono sa to dost nafukuje. Niektore zeny s tym zdaleka nemaju az taky problem ako sa to navonok propaguje. Nehovorim ze to nie je traumaticky zazitok. A suvisia s tym samozrejme aj zdravotne komplikacie. Ale asi to nebude traumatickejsie ako ked vojakovy pri vysluchu strcia do prdele 40 centimetrovy obuch alebo ked ho vojedu spoluvezni vo vezeni.

Jednoducho povedane, vo vojne sa pachaju zverstva na kazdom bez rozdielu. Ci je to civil, alebo vojak, zena alebo muz, dospely alebo dieta. Co si tu budeme rozpravat.

To ci by boli zeny v boji prinosom nie je spravna otazka. Otazka je, ako ich nasadit takticky spravne aby boli. To ci s nasadenim zien do bojov my muzi suhlasime alebo nie je druha vec. Ci sa nam to paci alebo nie, zeny budu coraz castejsie na bojisku nasadzovane.

Je to len moj nazor.

Olee

4 Nimrod { 23.11.10 at 20.34 }

Dobře…nechtěl sem nikoho urážet. Já se vůbec nebráním bojovým sportům jako způsobu odreágování a jak sama říkáš vyběsnění, sám se věnuji spoustě z nich (např.: krav maga, thai box a bokator), jenže realita ulice je jiná, a ať chceme nebo ne, vždycky se najde nějaký agresor, který zrovna není fair-play založen. Pak nastávají uplně jiná pravidla… Nejsem z těch ktěří doufájí že je válka za dveřmi, ale rád se řídím skautským heslem: „vždy připraven“ … A souhlasím že je lepší řešit konflikty pokud možno mírovou cestou, ale jak se říká: „zbraně udržují mír“

5 Bea { 18.11.10 at 11.55 }

Hej hej 😀 , pomätená možno som, no feministka určite nie.
Ak by si lepšie čítal, tak by si si možno všimol, že ja absolútne neporovnávam schopnosti a výkonnosť mužov a žien. A poviem ti na rovinu, na rovnoprávnosť zvysoka kašlem. Snažila som sa len načrtnúť svoj pohľad(a to VEĽMI globálny) na vzťah mužov k vojne a na vzťah žien k vojne. Nič iné.
Uviedol si ale presne dôvod, prečo uznávam viac to športové vybesnenie 🙂 . V športe sú isté pravidlá, ktoré určujú(zabezpečujú), aby sa proti sebe napr. v ringu postavili cca rovnocenní bojovníci. Lenže na bojovom poli žiaľ takéto pravidlo neplatí a určite si robustnejší vojak nepovie, keď narazí na nepriateľského vojaka s kuracou váhou: „Jaj prepáč, ty si nerovnocenný súper, ušetrím ťa.“ …..
Ja vôbec nestojím o „vodcu“, ktorý ma vedie do vojny, mne toto proste šťastie neprináša. Len bláznovi sa asi páči, keď vidí umierať svojich kamarátov (a nevinných ľudí) po svojom boku. Múdri ľudia sa snažia vojne zabrániť, nie ju vyvolávať. Vojna a konfilkty sú pre mňa dôkaz o absolútnej nevyzrelosti ľudskej rasy.
Veľmi si vážim ľudí, čo sa mi snažia ukázať ako napr. prežiť v prírode(survival) a aké správne veci k tomu použiť(military). Tým ľuďom budem do smrti vďačná….
Ok a teraz kľudne do mňa 🙂

6 Nimrod { 17.11.10 at 10.31 }

Opravdu úžasný, další pomatená feministka. To že za většinu konfliktů v historii mohou muži je naprosto nerelevantní argument, ano možná se to na první pohled zdá, ale to je jen klam, neboť sice v čele tvůrců 2. světové války a spousty ostatních válek v minulosti byli muži ale jen protože muži sou geneticky více vůdčí typy a historicky byli vetšinou v hierarchii společnosti postaveni nad ženou, stejně tak mají samozřejmě i ženy svoje určité specifické kladné vlastnosti, ale když se podíváte na pár okamžiků kdy se do čela mocností postavili ženy, jako například Alžběta I. Tudorovna, tak se tyto období značily tvrdýmy konflikty a výboji. takže to k tomu… A ženy v arnádě můžou být samozřejmě přínosem, ale to že je mezi mužem a ženou rovnoprávnost neznamená že je musíme stavit na stejnou úroveň co se týče např. fyzických schopností, stejně jako nikdy proti sobě do ringu nepostavíme vychrtlého geeka proti nabušenému boxerovi, tak proč se snažit srovnávat muže a ženu, to by nebylo přínosem ani pro jednu stranu…ať každý dělá to v čem je nejlepší a má předpoklady uspět, pokud se najde žena co má muskulturu jako muž i stejnou výdrž a schopnosti ať klidne válčí po boku mužů. můj závěr je: ať každý dělá na co stačí.

7 Bea { 09.11.10 at 7.29 }

😀 …..a ja už som čakala spŕšku kritiky, áno, presne tak som to aj myslela, v širšom kontexte. Dá sa povedať, že toto je môj celkový názor na tému žena vs. bojisko.
A uvažoval si nad tým, že žena je len obyčajná zámienka? 🙂 Napr. za čias streleckých súbojov si muži dokázali vymyslieť hocijakú prkotinu, len aby došlo k súboju. Jedna z nich bola aj napr. urazená česť dámy, ktorá bola podnetom k súboju na život a na smrť. Neviem načo bola dobrá táto paráda, ale vedz, že žiadna žena asi o tento fatálny akt nestála. Tá zámienka hrala podstatnú úlohu aj pri vzniku 2.svet.vojny. T.j. incident na poľsko-nemeckej hranici (v Gliviciach bol nemecký vysielač, ktorý vysielal po poľsky. Nemci prezlečení do poľských uniforiem tento vysielač prepadli a postrieľali nemeckých ľudí, neskôr obvinili Poliakov z provokácie) – na jeho základe Nemecko napadlo Poľsko. Proste keď muži chcú konfrontáciu, dôvod si vždy nájdu, aj keď je to lož. A je úplne jedno, či je to žena, majetok, peniaze….
Mne osobne vôbec nepripadá atraktívne, keď muž zabije muža v boji. Výnimkou sú športové boje, kde k usmrteniu dochádza málokedy a kde si môžu muži(i ženy) svoju agresiu rozumnejšie vyventilovať. Pripúšťam, že to už atraktívne je, no zdôrazňujem, nie v ostrom boji. Samozrejme, opäť je toto všetko len môj názor a keď niekto má záujem vyjadriť svoj, nech kľudne napíše, budem len rada.

8 Majo { 08.11.10 at 22.37 }

Bea, v širokom kontexte s tebou súhlasím. No v užšom merítku to väčšinou chlapi aj tak robia pre potrebu ukázať aký sú „atraktívny“ pre opačné pohlavie. Preto ako sa hovorí, za všetkým hľadaj ženu. /či dobrým alebo zlým./ Ale to len tak trochu komicky napísané 😀 Ono to je v tejto dobe si myslím dosť také vyvážené. 🙂 Ale s tvojim názorom súhlasím do bodky.

9 rodrigez ramirez { 08.11.10 at 20.18 }

další článok o ničom, nič konkrétne, kvalifikované a ani zaujímavé.
Moj prispevok:
ženy u vojska? možno, ale rozhodne nie to čo tu mame dnes. Samotna armada nieje bojaschopna sama o sebe. Ženy s ktorymi som sa u vojska stretol boli vhodne do tyloveho zabezpečenia. A hlavne chýbalo odhodlanie a nasadenie pri výcviku.

10 Bea { 08.11.10 at 7.35 }

Možno si teraz proti sebe pobúrim mužskú populáciu, ale myslím si, že keby na svete nebolo mužov, ženy by na boj nemali dôvod. Aj ženy bojujú, no v inom kontexte. Lenže následky bojov žien nie sú také fatálne v globálnom ponímaní. Vráťme sa na chvíľu do histórie. Za vznik 1. a 2. svet. vojny sú v prevažnej miere zodpovední muži. Neustále tendencie ovládnuť svet, zaberať stále nové pozemky, dokazovanie nadradenosti atď atď. Ženy sú mužmi často sťahované, pretože nemajú na výber, ak chcú v „mužskom“ svete prežiť. Ale kebyže môžu rozhodnúť, radšej by sa priklonili k inému riešeniu, miernejšiemu, bez zbytočnej straty na životoch.
Na svete sú dve skupiny mužov. Tí, ktorí vyvolávajú zlo a tí, ktorí proti nemu akože bojujú (muži zákona). No obidve strany robia vlastne to isté, uspokojujú svoje vrodené potreby BOJOVAŤ. Ak by neexistovala zlá strana, tá dobrá by sa asi od nudy zbláznila 🙂 , čo by viedlo k novým problémom medzi sebou.
Ktovie, možno aj v ženskom svete by dochádzalo ku konfliktom, no do akej miery, to sa neodvážim odhadovať. Zo žien cítim proste tu väčšiu dobrotu, nekonfliktnosť. A to vôbec netvrdím preto, že som žena. Nie som ani žiadna feministka, ľudí hodnotím individuálne, bez rozlišovania pohlaví.
Ja muža vo svojich očiach pokladám za prirodzeného regulátora ľudskej populácie.

11 franta { 03.11.10 at 17.26 }

A co moznost znasilneni zajate vojacky? Ja vim, ze vojakovi hrozi smrt, ale kdyz je zajat a nechaji ho zit, pravdepodobne mu nehrozi takove hruzy, jako vojacce…