UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Přežití v džungli – čtvrtá část: Nože, mačety a psychologie samotáře

Delší video – cca 50 minut. Povídání o tématech nastíněných v nadpisu. Ukázka nože vhodného do džungle, popis rozumně použitelné mačety a trocha praktické psychologie vycházející z osobních zkušeností.

Marek Chlíbek – Dago

komentářů 5

1 Marek Chlíbek { 18.01.13 at 14.08 }

To je velmi obecná otázka a tak na ní lze odpovědět zase jen poměrně schematicky: Pokud je pes přínos, umí s tebou spolupracovat, je relativně samostatný (pohybově a vlastní termoregulací), je schopen samostatně lovit nebo aktivně kooperovat při společném lovu a umíš-li efektivně číst signály jeho smyslů, tak je pes jednoznačný přínos v každém prostředí.
Pokud se jedná o neotužilého tvora, neschopného sám se nakrmit. Kterého přemůže strach nočního lesa a který tě svojí nedisciplinovaností může prozradit, tak je to jednoznačně zátěž.

2 H { 18.01.13 at 12.02 }

Můžu se zeptat, jaký máš názor na putování se psem, ať už v džungli, nebo v horách?

3 miki_pilot { 02.09.12 at 22.42 }

To veteran13: Myslim,že vidět není nic,jen slyšet,a sluch je tady víc než zrak..až něco vidíš,už je pozdě,jsi totiž vidět sám…

4 m. { 28.08.12 at 6.11 }

paráda děkuji. psychika je sviňa. sám jsem se jednom ostrým hřebínku při přechodu Fagaraše přistihl jak si povídám sám se sebou, uplá schíza. lepilo mi ale proste přejít se musel. ten nůž na začátku už mám dlouho vyhlídnutý a tuším že je i na smrtihlavu k prodeji.

5 veteran13 { 27.08.12 at 19.32 }

Čau, v cca 41:55 jsi něco viděl a to byla ta situace, kdy se má člověk v klidu otočit a odejít?