UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Přežití v džungli: Úkryt ve skále, drobný lov a příprava krysy k jídlu.

Video cca 25 minut. Povídání o věcech nastíněných v nadpisu 🙂

Marek Chlíbek – Dago = = = = =

Každý z nich má někde tu svou, někde na něj čeká, ta jeho osudová, trpělivá, skromná, zapomenutá..levná děvka. Možná se nikdy nesetkají, ale pokud ano splynou spolu v krátkém emotivním záblesku kdy oba ukončí svou existenci…on žoldák a ona..pozemní mina.

komentářů 6

1 Marek Chlíbek { 12.10.12 at 13.45 }

Hodně záleží na tom, jaké zvíře ulovíš. nějaký kopytnatec je přece jen o trochu méně rizikový než třeba krysy nebo malí mrchožrouti. Ale obsah střev je vysoce infekční vždy a je třeba se podle toho chovat. Civilizovaní lidé neunesou takovou zátěž bakterií a toxinů z procesu trávení jako místní přírodní národy, takže je třeba s tím při úpravě úlovku počítat a jednat podle toho. Při tom lovení taky nestřílíš na břišní dutinu, ale tvůj cíl by měla být hlava zvířete a nebo většinou srdce. Tam porušíš zástřelem pouze plíce do kterých pak zvíře většinou vykrvácí. Zásah zvířete do břicha způsobí nejen to, že si kontaminuješ maso obsahem střev, ale zvíře také většinou není hned usmrceno, dokáže utéct a umře až později někde v ústraní. Uběhne stovky metrů nebo i kilometry a umí rá těba i nekolik dní. kromě trápení to znamená hlavně to, že přijdeš o úlovek, který ti prostě uteče. Takže na oblastv břicha raději nestřílet.

2 Jarda { 12.10.12 at 11.10 }

Zdravím Marku.
Zajímá mě jedna věc. Když píšeš, že by se maso loveného zvířete nemělo nikdy kontaminovat obsahem břišní dutiny, ani ničím jiným jako je mícha, mozek, paraziti z kůže nebo peří, jakým jiným způsobem lze ještě usmrtit zvíře v džungli, chci-li ho použít jako jídlo? Myslím si, že šance, že se k nějakému zvířeti dostanu nepozorovaně tak blízko, že ho dokážu praštit klackem do hlavy, není v džungli asi nijak velká. A při nějakém klasickém lovení se zbraní, ať už střelnou nebo chladnou vždy k nějakému narušení zvířecího těla musí dojít. Tím sice zvíře usmrtím, ale zároveň bych tím tedy znehodnotil jeho maso a učinil z něj velmi rizikovou potravinu?

3 Raven Shield { 28.02.12 at 23.24 }

akorát jak okráje to maso a neprokrájet se až dovnitř? Asi spíš jakoby loupat?

4 Raven Shield { 28.02.12 at 23.23 }

špičkový video!!!

5 Marek Chlíbek { 25.02.12 at 11.04 }

Ahoj,
samozřejmě kůže jde vždycky nějak zpracovat. Jsou na to desítky způsobů a každý má své výhody a nevýhody. ale konkrétně v džungli se používá kůže zvěře hlavně jako ta potravina. Je tam totiž tak vysoká vlhkost vzduchu, že jakýkoliv výrobek živočišného původu začíná během pár dní nebo i hodin plesnivět.

6 m. { 25.02.12 at 8.50 }

velmi zajímavé, musím říct, že opravdu nikde jsem se tuhle informaci o zacházení s masem nedozvěděl a teď mi to přijde naprosto samozřejmé. Je možné z nějakého většího zvířete získat kůži a zbavit ji všech parazitů atd?