UPOZORNĚNÍ: Stránky obsahují militantní, drastické
a potenciálně psychicky nebezpečné informace.
Může-li vás to jakkoliv poškodit, tyto stránky opusťte!!

Rizika použití záznamové techniky v zaostalých a „horkých“ regionech

Video cca 15 min. Krátké povídání o některých rizicích a problémových skutečnostech, které mohou vyplynout při použití záznamové techniky při akcích v zahraničí.

Marek Chlíbek – Dago

= = = = =

Nejčastější přání lidí je vzdálení se od současných starostí. Jak rádi každý říkáme „nejradši bych ODTUD odešel“, „jednou se sbalím a odjedu TAM“, „konečně jsem se vydal NA CESTU“… Pouhou změnou místa však nelze vyřešit změnu osudu. Kamkoliv se totiž člověk vydá, vždycky tam nakonec najde zase jen sám sebe!

komentáře 4

1 Marek Chlíbek { 12.03.12 at 19.55 }

To samozřejmě může být pravda a nemusí. V některých regionech se prodávají použité západní armádní maskáče běžně na tržištích nebo je rolníkům distribuují rovnou humanitární organizace. Jedná se o tzv. západní humanitární pomoc některých vyspělých zemí, které se tak zdarma zbaví odpadu v podobě vyřazených vojenských oděvů z misí atd. je to levnější než je třídit, dezinfikovat a pokoušet se je prodat na západním trhu.

2 Petr { 12.03.12 at 18.10 }

Marku nechci rýpat, ale když tě chytnou v maskáči, tak jsi asi v (!)

3 Marek Chlíbek { 25.02.12 at 11.10 }

No, konkrétní zemi uvádět nemůžu. Byla to pracovní cesta a jsem vázán jednak smluvně, že o takovýchto podrobnostech hovořit nebudu a taky pro mé určité bezpečí a klid od úředníků při dalších vycestováních je dobré nic podobného neuvádět. Platí totiž stará špionská pravda, že jakákoliv zveřejněná informace mající potenciál ti ublížit nakonec doputuje k někomu, kdo ji proti tobě zneužije..
S tou zbraní je to podobné. Asi žádný soudný člověk by veřejně nepřiznával, že běhá po cizí zemi ozbrojený. ale ona i realita je v takových končinách naprosto jiná, než nám vnucují americké dobrodružné a akční filmy. Střelná zbraň dodává často jen iluzorní pocit zvýšeného bezpečí – proti lidské přesile je k ničemu, spíš způsobí následné velké problémy a proti nebezpečných divokým zvířatům je taky většinou k ničemu. Pokud zvíře zaútočí ze zálohy, není na použití střelné zbraně a v těsném kontaktu už může člověka zachránit maximálně tak instinktivní odpálení ruční magneziové světlice.

4 m. { 25.02.12 at 7.44 }

Ahoj Marku, mohu se zeptat v jaké zemi jsi byl a zdali jsi byl díky podmínkám režimu nějak ozbrojen? Děkuji